Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Uważaj turysto odwiedzając Bieszczady!!!
Musisz unikać Leska. 
(strona w opracowaniu)

Lesko, maleńkie bieszczadzkie miasteczko przez które prowadzi droga w samo serce Bieszczad. 
Praktycznie każdy zwiedzające tą uroczą i dziką część Polski musi przejeżdżać przez tą miejscowość. Jednak nie tylko krajobraz jest tu dziki i niezagospodarowany. Wiadomo, dziki grasują po lasach, ale też dzikie jest postępowanie policji i prokuratury w tym rejonie. Tak turysto, tu wszystko jest dzikie i niezorganizowane, tu kowboje-policjanci mogą Cię ustrzelić, a w najlepszym przypadku twoje zgłoszenie np. szkody kradzieży, pobicia, wandalizmu olać, a papierek użyć jako papier toaletowy, ponieważ tu toalety mało kto używa...:-). 
Tu urzędnicy prokuratorzy nie znają PRAWA, policjanci nie umieją czytać - tu panuje DZICZ.   

      Przekonała się o tym Dorota, kiedy dnia 16 listopad 2004r po pobycie w szpitalu w Busku Zdroju celem rehabilitacji niepełnosprawnej córki - została powiadomiona przez swojego ojca o zniszczeniu przez dwóch wandali ogrodzenia swojej posesji. Rozpoznany został jeden osobnik – Piotra D. Oceniła poniesione straty - koszt robocizny i materiału ok. 700zł. 
Piotr D. znany jest w tym środowisku z pijanych imprez w towarzystwie policjantów - chwali się, że z prokuraturami też imprezuje - przecież w dzikich Bieszczadach jest najtańsza, bo ruska wódka, pali się najtańsze bo ruskie papierosy, no i dużo tu ruskich dodatków, ponieważ do ukraińskiej granicy niedaleko, a
w koła lasy i bieda...  

        Należy zwrócić uwagę, że nie jest to pierwsze wykroczenie Piotra D. przeciwko Dorocie. W swoich upojeniach alkoholowych i pomroczności umysłowej nieraz już uszkadzał jej płot z większą, czy mniejszą nieświadomością umysłową, nie raz wyzywał, groził , pokazywał efektownie na gardło... 
O tym wszystkim Dorota wielokrotnie zgłaszała policjantom, ale oni przecież swojego kumpla od kielicha nie wydadzą... Fakt urokom Doroty trudno się oprzeć, nawet sędzia rodzinny Ciećkiewicz woli zaglądać jej za stanik, oglądać uda [nóż się uda?], niż proceduralnie prowadzić sprawę, a co mówić o prokuratorze :-) - tak wszędzie dzicz...

       Jest stale zastraszana  [art. 190 § 1kk], co zostało zgłoszone policji [w aktach] i ma uzasadnione obawy o swoje życie, bezpieczeństwo dzieci i dobro materialne [art.193kk]. Zwłaszcza, że już nawet pies pilnujący posesji został okulawiony przez rodzinę D. – wniesiona skarga na policję (w aktach). Poszkodowana Dorota  zgłosiła te wszystkie fakty do Komendy Powiatowej w Lesku. W związku z powyższym zjawili się policjanci z Rewiru Dzielnicowego w Olszanicy [sprawa nr RsoW- 117/05] którzy lekceważąco potraktowali swoje funkcyjne obowiązki – wprost randkowali i wyśmiewali się z osoby poszkodowanej.  Dowodzi to faktów o których od dawna przechwalają się D. - że mają układy w policji i prokuraturze i na pewno nic się im nie stanie.

       O manipulowaniu faktami z akt policyjnych dowodzi fakt odmowy wszczęcia dochodzenia, jak też świadczą sprzeczne informacje podane w otrzymanym zarządzeniu L.Dz.. E – 1870/05 o odmowie przyjęcia środka odwoławczego podpisanego przez nadkom. Marka Białka.

1/ Pomimo podania przez stronę oszacowanej straty w kwocie 700zł, zaniża tą wartość do kwoty 150zł? Może za tą kwotę policjanci sami naprawią powstałą szkodę tak w ramach rehabilitacji?
Tylko co będzie jak sam transport materiałów wyniesie 200zł? :-) 

2/ Pomimo rozpoznania wandala Piotra D. i potwierdzenia tego w zeznaniu z-ca komendanta Leska - Marek Białko dopuszcza się potwierdzenia nieprawdy pisząc cyt: Zgłaszający nie widział, kto dokonał tego uszkodzenia, lecz podejrzewał, że zrobił to P. i przebywająca w jego towarzystwie osoba. – Czy nadkom. Marek Białek zapoznał się z aktami sprawy, a może nie potrafi nawet czytać? 

3/ Poszkodowana Dorota wniosła o ukaranie sprawców i naprawienie przez ich powstałych strat, zgodnie z  art. 288 §1kk, jak też z art. 190 § 1kk i art.193kk. Jednak wszelkie fakty są mataczone już na pierwszym etapie śledztwa. 

4/ O stronniczości, nieznajomości prawa, lub próbie mataczenia policjantów dowodzi fakt odmowy przyjęcia środka odwoławczego z powołania się na art. 429 § 1kpk, co jest niezgodne z prawdą. Poszkodowana wniosła zażalenie prawidłowo z zachowaniem terminu, i zgodnie z obowiązującym prawem.   

        Najciekawsze jest to, że policja sama żeby ukryć swoje przekręty odmawia przesłania zażalenia - pomimo że to ich obligatoryjny obowiązek  bez możliwości dyskusji.  
Zresztą tak samo, [nie przekazując zażaleń] i postępują prokuratorzy i sędziowie nie tylko z Leska, ale i Sanoka, czy Krosna, co jest wielokrotnie udokumentowane w wydawnictwie. 
Mamy pomroczność umysłową tych urzędników? Logiczne, że takie zachowanie organów władz jest dowodem skorumpowania tego środowiska. A dowodem są choćby wpadki komendy leskiej czy sanockiej [fałszowanie przez komendantów faktur, zawyżanie usług itp.] nad inwestycjami poczynionymi przy budowie komend policyjnych w tych miastach. Komendanci już polecieli ze stanowisk, zastępczy też zaczynają od mataczenia?
 -  Dlatego nad etyczną pracą tych urzędników czuwa właśnie Raczkowski.

Brak reakcji organów władzy na prawidłowo wniesione zawiadomienia o naruszeniu dóbr osobistych strony powoduje nasilenie wzrostu karalnych zachowań u sprawców [ m.in. rodziny D.] - umacnia to ich poczucia bezkarności, jak też bezradności władzy.  Zaufanie społeczeństwa i notowania władz stale maleją.

Czy musi tu dojść do tragedii rodzinnej żeby prokuratura wszczęła proceduralne dochodzenie?

Jak długo jeszcze policja zamierza kryć wandali i przestępców? 

 A przykład idzie z góry - wiadomo, ryba psuje się od głowy. 
Bez krycia przez prokuratorów  mataczenia policjantów - takie nieproceduralne zachowanie szybko skończyłoby się. 
         Tak dla zmotoryzowanych turystów odwiedzających Bieszczady, którzy gdzieś przy ognisku i śpiewie napili się piwa i wracając do namioty zostali przyłapani przez policjanta wyskakującego niespodziewanie zza krzaków informuję, że zabrane prawo jazdy można łatwo odzyskać u prokuratora leskiego Zygmunta Słabika.  Ta przyjemność kosztuje 1500-2000zł, ale ma się gwarancje, że akta znikną zużyte w WC - tam to codzienność.
         Za to koleżanka po fachu, prok. asesor Joanna Siwiec {czy blondynka?:-)} jest w stanie wypisać dowolne opracowanie pt. "postanowienie np. sygn. 547/04/D" [z oryginalną pieczątką  prok. Lesko] na dowolny temat nie zapoznając się wcale ze sprawą, bez podania jakichkolwiek, choćby "z nieba wziętych" podstaw prawnych - jak robią to "starzy urzędnicy" i ma to moc oficjalną. 
Żeby wypisywane bzdury nikt nie czytał, wszelkie zażalenia oczywiście wyrzuca się do WC zgodnie z zaleceniem prok. Z. Słabika. 

Logiczne, że przekręty prokuratorów kryją sędziowie - taka wzajemna symbioza:-) 
W końcu jedni i drudzy mają z tego korzyści materialne. 
Żeby nie bawić się "płotkami" przejdźmy od razu do "rekinów" - takie polowanie daje o wiele więcej emocji :-)
Jednym z nich np. jest przewodniczący wydz. karnego Sądu Okręgowego w Krośnie Arkadiusz Trojanowski.  Nie dość, że pisma sądowe wyrzuca do kosza, to jeszcze pozaproceduralnie (prywatnie) naciska na administratora sieci, żeby dowody korucji urzędników zamieszczone przez Raczkowskiego w necie były wykasowane - typowa pomroczność.
Znany z pomocy przestępcom jest też przewodniczący wydz. karnego w Rzeszowie Andrzej Kuś.
Tak więc w podkarpackich sądach przestępcy mają się jak najlepiej - odwrotnie niż osoby pokrzywdzone. 
Jednocześnie takie zachowanie sędziów i prokuratorów wiele mówi o ich poziomie wykształcenia i inteligencji.

Tak, na podkarpaciu, w tej dziczy bieszczadzkiej kowboje i aferzyści, dziki i wilki mogą czują się świetnie... :-) 
Tu jeszcze obowiązuje prawo pierwotne, prawo silniejszego i bezmyślność...
cdn. - np. wierszyk o dziku :-)

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~suarez
07-08-2012 / 20:51
Co za popierdolony debil pisał ten tekst w porównaniu z Warszawą , Krakowem lub choćby Rzeszowem to Lesko jest spokojnym miasteczkiem w porównaniu z dziczą i skurwieniem idącym od tych pseudo cywilizowanych wiosek to w Lesku ludzie są wporządku a to że paru debili jest to chyba normalne , czy w innych miastach nie ma takich układzików itp , widać że ten co pisał ten pożal się boże artykuł nie był w życiu w Lesku , pewnie się takiemu idocie wydaje że tu ludzie pisać nie nie potrafią , zszokuje cię są tu ludzie którzy potrafią pisać ,czytać , nawet znajdzie się kilku studentów a o zgrozo są nawet ludzie lepiej wykształceni niż 70% takiej tępej Warszawy czy innej tego typu wiochy , zanim coś zaczniesz pisać poświęć temu troche więcej niż wyszukanie kilku afer w Lesku , dzicz to wy macie w swoich wielkomiejskich zepsutych miastach gdzie kurwy i złodzieje są wszędzie .
~maniek
30-06-2011 / 23:38
zgodze się z ok 80% , prosze nie obrażać ludzi którzy tu mieszkają ,nie mówię tu o policjantach, lekarzach , prawnikach itp , tylko o normalnych , po niekturych tekstach wygląda tak jakby mieszkali tu tylko ruscy i ukraincy , że jest tylko bieda i alkochol , prosiłbym o sprostowanie bo wrzucenie normalnych ludzi ciężko pracujących do jednego worka ze skorumpowanymi urzędnikami jest nie wporządku.
~Pawel
16-02-2010 / 00:00
Tak to prawda, miałem możność konfrontacji kilka razy z Policją drogową w Lesku{niestety kilka razy w miesiącu przejeżdzam przez ów miejscowość} i jestem w stanie stwierdzić iż tak chamskiego zachowania z jakim się spotkałem ze strony Policjanta to bym się w życiu nie spodziewał to był dla mnie szok. Zresztą jak dziura to dziura Radzę unikać Leska.Sugerowany objazd Sanok-Kużmina- Krościenko. Paweł 33.