Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-08-2019

Marcin Bustowski Pokazuje Raport NIK i Tragiczną Kontrolę Jakości Żywności w Polsce

Marcin Bustowski Pokazuje Raport NIK i Tragiczną Kontrolę Jakości Żywności w Polsce

Korporacje świadomie niszczą zdrowie konsumentów – cały film na YouTube

Międzynarodowe korporacje często środki uzyskane ze swej działalności przeznaczą na wspieranie homo demoralizacji. Jak się okazuje konsumenci, kupując produkty międzynarodowych korporacji, nie tylko wspierają lewicowe patologie, ale i szkodzą własnemu zdrowiu, oraz obciążają podatników kosztami chorób wynikających ze złego odżywiania.

Na YouTube można obejrzeć za darmo cały doskonały film dokumentalny o korporacjach świadomie niszczących zdrowie konsumentów. Australijski film dokumentalny „Cały ten cukier" ukazuje jak międzynarodowe korporacje spożywcze, świadomie niszczą zdrowie konsumentów, produkując żywność zza dużą ilością cukrów, w tym też takich, jakie nie są trawione przez ludzki organizm, i które wywołują otyłość, cukrzyce i choroby układu krążenia.
Reżyser i scenarzysta filmu „Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób cukier wpływa na organizm człowieka. Żeby lekcja była bardziej wciągająca, Damon Gameau samego siebie uczynił obiektem eksperymentu. Reżyser nie jadł przetworzonej żywności zawierającej w swoim składzie cukier „przez trzy lata", dzięki czemu był w doskonałej formie zdrowotnej. „Następnie, pod nadzorem naukowców i dietetyków, zaczął konsumować" przez 60 dni przetworzone produkty żywnościowe zawierające w swoim składzie cukier. Dzienny limit zawartości cukru w składzie jedzenia miał ustalony na 40 łyżeczek dziennie. Eksperyment polegał „na tym, że nie spożywał on słodkich napojów, czekolady, lodów i innych słodyczy. Żywił się tylko" reklamowanym jako zdrowe jedzeniem, tak naprawdę zawierającym cukier (w tym: jogurtem o niskiej zawartości cukru, batonikami zbożowymi, sokami i płatka śniadaniowymi). Jego nowej diecie towarzyszyła też regularna aktywność fizyczna.
Taka rzekomo zdrowa dieta doprowadziła w ciągu dwu miesięcy do znacznego pogorszenia się stanu zdrowia reżysera. Przytył, wzrósł poziom cukru w jego krwi, zaczął mieć poważne problemy z wątrobą, stał się nerwowy i stracił siły.
Film nie dosyć, że jest szczególnie ciekawy i pouczający, to do tego jest niezwykle atrakcyjny wizualnie. Liczne animacje i efekty specjalne ukazują w atrakcyjny sposób wpływ cukru na organizm człowieka.
Organizm człowieka nie jest w stanie bezpiecznie zużytkować czterech rodzajów cukrów będących w składzie przetworzonej żywności. Przykładem jest fruktoza, która zamiast być trawiona zalega w organizmie i odpowiada za otłuszczanie organów. Dieta obfita w cukier skłania organizm do odkładania tłuszczu. Otyłość i cukrzyca powodują wiele chorób.
Podczas gdy jedzenie owoców jest zdrowe, bo zawierają one błonnik w miąższu, to picie soku z owoców zdrowe już nie jest. W sokach nie ma większości błonnika, jest tylko głównie cukier, osadzający się w organizmie.
Nadmiar cukru osłabia organizm. Spożywanie cukru poprawia nastrój tylko na krótko. Po krótkotrwałej euforii następuje rozkojarzenie i brak sił. Dieta bogata w cukier powoduje częste zmiany nastroju (od entuzjazmu do depresji). Cukier uzależnia skutecznej niż narkotyki, oddziaływając na produkcje substancji w organizmie odpowiadających za nastrój. Nadmiar cukru powoduje zaburzenia psychiczne szczególnie u dzieci.
Zastanawiająca jest, w kwestii trucia przez koncerny ludności niezdrową żywnością, polityka rządów, które nie robią wiele dla ograniczenia trucia konsumentów, i wydają olbrzymie środki na leczenie chorób wynikających z nadmiernej ilości cukru w żywności.
Destruktywną rolę nadmiaru cukru widać w USA. W wielu stanach ludność, szczególnie ta uboższa, ma dostęp tylko do niezdrowej przetworzonej żywności. Prym w truciu ludzi wiodą globalne sieci fest foodów i globalni producenci napojów gazowanych. Już od dziecka dzieci są uczone, że jedzenie musi być słodkie.
Cały ten cukier" ukazuje, że kwestia otyłości nie wiąże się często z ilością kalorii spożywanego jedzenia a z tym jakie jest źródło tych kalorii. Dieta oparta na nie przetworzonych w fabrykach owocach, jarzynach i mięsie zapewnia zdrowie, podczas gdy produkty przetworzone w fabrykach zawierające duże ilości cukrów są dla zdrowia szkodliwe.
By ukryć swoją szkodliwą działalność, globalne koncerny spożywcze finansują badania naukowe. Środki dostają ci naukowcy, którzy przedstawiają wyniki badań zgodne z oczekiwaniami koncernów, a nie ci, którzy w swoich badaniach ukazują prawdziwą sytuację.
Państwo dla ochrony zdrowia narodu, a także by przetrwał wolny rynek, którego podstawą są liczni producenci żywności, dostarczający konsumentom nieprzetworzone owoce, warzywa czy mięso, musi przeciwdziałać szkodliwej działalności międzynarodowych korporacji (które mają interes w ograniczaniu wolnego rynku). W tym państwo powinno utrudniać dostęp dzieci do niezdrowej żywności i wykorzystywać media do akcji edukacyjnych. Troska o zdrowie narodu to też inwestycja procentująca zmniejszeniem kosztów ochrony zdrowia, a więc sytuacją, w której nie ma potrzeby obarczania podatników i konsumentów podatkami dla sfinansowania leczenia wynikającego ze złej diety.

Jan Bodakowski

Film:
https://www.youtube.com/watch? v=BmOqtLVTW-Y&feature=youtu.be

Tematy  w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.