Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-01-2011

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz nie dla obywateli RP.

Czy wiecie Państwo jak trudno jest złożyć pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie naruszenia praw człowieka i Konstytucji RP przez pracowników wymiaru sprawiedliwości w Ostródzie i Olsztynie. W dniu 18 stycznia 2011 r. o godzinie 12.00 przyszedłem do siedziby RPO w Warszawie, Al. Solidarności 77. Chciałem złożyć Apel w sprawie Rafała Lewickiego, który od kilku lat jest prześladowany przez grupę pracowników tzw. wymiaru sprawiedliwości, którzy jawnie naruszają prawo i swoim postępowaniem zagrażają życiu i egzystencji Rafała Lewickiego. Pracownik ww. urzędu kobieta, wiek ok. 26 -27 lat uświadamiała mnie, ze nieistotne jest, że na piśmie jest wskazany adresat, to pracownicy urzędu RPO decydują gdzie trafi pismo. Tym samym naruszono prawo korespondencji i prawo administracyjne nie dopuszczając pisma do adresata tj. prof. Ireny Lipowicz. Odmówiono mi nadania numeru dziennika na piśmie, które chciałem złożyć. Uświadamiano mnie 20 minut, że w urzędzie RPO nie nadaje się numeru korespondencji.

Stawiam pytanie, dlaczego tak się czyni? Czy w ten sposób zaniża się statystykę skarg i wniosków do ww. instytucji? Po 25 minutach pracownik RPO powiedział mi, że mogę sobie wpisać numer, który chciał mi podać. Zgodnie z przepisami to urzędnik wpisuje nr a nie petent. Po krótkiej dyskusji pracownik wpisał numer Dz. Pod. 1 368 387 oświadczając mi dodatkowo, że nic mi to nie da, że wpisuje ten numer, bo i tak pismo nie trafi bezpośrednio do adresata. Wskazany numer oznacza, że już w styczniu przez 18 dni do RPO wpłynęło 1 368 387 spraw, co świadczy o rekordzie Guinessa, co świadczy o skali łamania prawa w Polsce.

Dariusz Wernicki

 

Link do innych artykułów na ten temat

 RPO nie reprezentuje praw zwykłych ludzi, a odpowiedzi przychodzące z biura RPO, porażają

Wariaci w akcji. Polowanie SS (Służb Sądowych) na Rafała Lewickiego

Protest Dariusza Wernickiego do Prokuratora Generalnego w sprawie Rafała.

Rafał Lewicki znów w areszcie za kolejną próbę opiekowania się synami.

Wniosek do ministra sprawiedliwości o poddanie badaniom psychiatrycznym prokuratora Kazimierza Kłokockiego z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie.

Kogo reprezentuje Rzecznik Praw Obywatelskich?

Przełamywanie cenzury. Reportaż z publicznych wysłuchań na temat sądownictwa.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~sublingual
05-12-2016 / 16:25
It mess conditioner drying soft indian10cia.com/ , prescriptions for really?
~xyz48
10-12-2014 / 14:08
Zapoznałem się z treścią sprawozdania Pani RPO z 2013r- warto,no cóż ,,ombudsman".Myślę,że wielkie znaczenie ma przynależność do PO,wiele znaczy,,ubój rytualny",choć nie dla nas,znaczące też jest zaangażowanie RPO w sprawy Ukrainy,dużo też zależy od nas obywateli.
~Bogdan
30-07-2012 / 23:08
Na złożone pismo Skarga na policję.Stwierdzam ze oni nawet tego nie czytają.Odpowiedz jest typu,,odwal się obywatel ,,w kilku zdaniach.Na 20 stronicowy wyczerpujący materiał dowodowy odnoszący się do łamania praw człowieka i nękania.Proszę o radę gdzie mam wnieść skargę na osobę rozpatrującą moją sprawę w imieniu rzecznika.
~lol
07-02-2012 / 18:24
Co za debil to napisał? stek idiotyzmów i manipulacji. Szczególnie debilny jest tekst o skali łamania prawa oraz o o numerach. Ale co się dziwić ten portal gromadzi debili.
~ebork
01-02-2012 / 18:27
Witam pani rzeczni, pragnę zapytać w czyim interesie sprawuje pani ten URZAD... Skoro pierwszą pani decyzją po objęciu stanowiska wyło wycofanie wniosku pani poprzednika z Trybunału Konstytucyjnego który kwestionował zgodność art. 55 ustawy z dnia 18 grudnia 1998r. O Instytucie Pamięci Narodowej, zwanej potocznie „kłamstwem oświęcimskim”. No i proszę – w czyim to interesie – POLAKÓW, zapewne nie bo to woda na młyn holo-biznesu.!!! Tak nawiasem ,co tam słychać w MOSADZIE. Już niedługo żydowskie dupowłazy rozliczymy was za te szkody na rzecz Polski i Polaków...
~bole
29-01-2011 / 23:56
Rzecznik Praw Obywatelskich to kpina z obywateli pozbawianych wszelkich praw w tym kraju. Biuro Rzecznika na korespondencję nie odpowiada, powinno się je zlikwidować natychmiast. Rzecznika za działalnośc na szkodę obywateli poprzez zaniechanie działań okreslonych w ustawie o Rzeczniku Praw Obywatelskich winno się postawić przed Trybunałem Stanu.
~tkk
25-01-2011 / 22:15
Pewnie to kolejna EMINENCJA na tym stanowisku. Poprzednie eminencje juz się wykazały. W sumie nie ma głębszego sensu w pisaniu do RPO, bo nie ma on obowiązku nawet odpowiadać. Kolejne pieniądze podatnika wyrzucone w błoto
~afery
24-01-2011 / 14:56
kupczynska zatrudniona przez ubeka cola .aleja zasluzonych ubekow zatrudnia i wymaga realizacji polityki zbrodni.rzecznik ukraincow i zbrodniarzy katynskich.
~mac
23-01-2011 / 20:03
test captcha`y
~leń
23-01-2011 / 19:05
milion trzysta tysięcy.. to rzeczywiście rekord guiness'a zważywszy, że dopiero 20 dni upłynęło. Tak czy inaczej nic się nie zmienia na lepsze.. coraz bardziej wdrażają politykę USA (globalistów) odnośnie okradania nas z wolności i kontrolowania. Zatruwania nas rozpylanymi syfami, trującym jedzenie GMO, sztucznym jedzeniem w którym prawie wszędzie jest soja GMO, kukurydza GMO ,aspartam lub syrop fruktozowy.. Wielka PO poza skurwysyńskim okłamywaniem i motaniem całej sytuacji, żeby nic nie było wiadomo.. NIC WIĘCEJ nie zrobiła. Jak widzę kaczę - RZYGAM, jak widzę komoruskiego - RZYGAM, jak widzę tsuka - tą zakłamaną świnię - RZYGAM. Jak widzę jakiegokolwiek patałacha z rządu z jego spasionym ryjem, albo zakłamanym, albo obłudnym, albo cwaniackim.. to mam ochotę chodzić po ścianach. Jak czytam kolejny artykuł o tym, co te gnidy wyprawiają.. dochodzę do wniosku, że czas wyjścia na ulicę już nastał.. teraz tylko potrzeba nas dużo więcej...