Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 02-03-2011

LIST DO RADNYCH - Likwidacja patologii jest koniecznością. Tadeusz Muszyński

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Szanowni RADNI,


Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, że właściwie to Wy jesteście najważniejszą grupą ludzi, o wiele ważniejszą niż posłowie. To Wy jesteście bezpośrednimi reprezentantami obywateli, to od Was zależy najwięcej na styku władza i obywatel.
Czy zechcecie wprowadzić w Waszej Dzielnicy, Gminie czy Mieście ład i porządek ?
Czy zależy Wam na tym by mieszkańcom żyło się lepiej, aby panował ład i porządek ?
Wprowadzanie ładu i porządku należy rozpocząć od wprowadzenia go w najbliższym otoczeniu, w najbliższym urzędzie administracji, tj. Urzędu Gminy, Dzielnicy, Miasta czy Powiatu.
Wprowadzenie ładu i porządku wcale nie jest trudne, niemniej wiem, że wielu będzie temu przeciwnych.
Ład i porządek jest zaprzeczeniem bałaganu i korupcji.
Całe otaczające nas zło, wszystkie patologie mają podłoże korupcyjne.
Jak wszyscy dobrze wiemy, wszystko zaczyna się i kończy kasą.
Likwidacja patologii jest koniecznością i myślę, że nikogo rozsądnego nie muszę przekonywać do likwidacji patologii, oczywiście nikogo uczciwego.
Wielu ludzi popierających korupcję nie wie, że gdyby nie korupcja zarabiali by więcej, i że wszystkim żyłoby się lepiej.
Wszyscy powinni zrozumieć, że w wyniku korupcji pieniądze tylko w części wpływają do nieuczciwych, skorumpowanych ludzi, musimy wiedzieć o tym, że jest to jak napisałem tylko część pieniędzy tracona w wyniku wziątku, czyli łapówki, czy jak kto woli nieuprawnionej prowizji. Wielokrotnie większa część pieniędzy jest po prostu marnowana w sposób nieprzydatny nikomu. Tak się dzieje można powiedzieć zawsze.
Często wykonuje się inwestycje nikomu nieprzydatne lub zbędne tylko po to, by dostać nieuprawnioną prowizję.

Przykład:
W jednym z miast Urząd Miejski wybudował duży i bardzo drogi obiekt handlowy pomimo, że nie było zapotrzebowania na powierzchnie handlowe, a nawet był nadmiar powierzchni handlowych w tym mieście. Koszt budowy był zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. Obiekt przynosi straty i zawsze będzie przynosił straty, o zwrocie kosztów budowy nawet nie można marzyć. Z braku najemców ostatnio Urząd Miasta sam na własne potrzeby zapełnia puste pomieszczenia własnymi urzędnikami, czasem w proporcji: jeden urzędnik na sto metrów kwadratowych.

Mechanizmy demokratyczne, ograniczające patologie znane są w świecie od dawna a polegają na jawności życia publicznego. W zakresie jawności życia publicznego przodują kraje skandynawskie, dlatego też w tych krajach korupcja jest postrzegana na wysokości 1 %, u nas bez mała 50%.

Spróbujcie w Waszym Urzędzie Miasta czy Gminy wprowadzić jawność życia publicznego.
Na początek uchwalcie uchwałę, która nakaże każdemu wydziałowi, każde pismo wpływające do wydziału w dniu wpływu a najpóźniej nazajutrz publikować w internecie na stronie tego wydziału. Odpowiedź na to pismo też należy publikować na stronach tego wydziału w komplecie z pismem zasadniczym. Każdy urzędnik po godzinnej nauce jest w stanie własnoręcznie przygotować pismo do wprowadzenia na stronę internetową swojego wydziału. Ludzie będą sprawowali kontrolę a dodatkowo pracownicy będą mieli wgląd czy władza „nie przeoczyła” jakiejś decyzji.
Tego typu działanie należy poprzedzić akcją informacyjną dla mieszkańców, że wraz z pismem należy złożyć oświadczenie o wyrażeniu zgody lub nie wyrażeniu zgody na umieszczenie pisma wraz z odpowiedzią z danymi osobowymi w internecie.
Na całym cywilizowanym świecie na końcu pisma umieszcza się zapis: zezwalam na przetwarzanie danych osobowych.
W przypadku odmowy zgody na przetwarzanie danych osobowymi pismo należy opublikować w internecie w formie sprawozdana z wpływu pisma opisujące sprawę bez danych osobowych oraz sprawozdanie z odpowiedzi na to pismo opisujące odpowiedź bez danych osobowych, w sposób zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych.
Wyjątkiem są wszelkie pisma dotyczące finansów: ulg, umorzeń itp. W takim przypadku brak zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkuje odmową rozpatrzenia sprawy jako, że zgodnie z przepisami wszelka pomoc publiczna musi być jawna.
W tak prosty sposób społeczeństwo stanie się podmiotowe i jako społeczeństwo obywatelskie w sposób rzeczywisty samo będzie sprawowało kontrolę nad urzędnikami.

Nie muszę tłumaczyć, że żaden urzędnik nie odważy się koledze załatwić sprawy inaczej niż obcemu jeżeli będzie wiedział, że oba pisma wraz z odpowiedziami będą opublikowane. 
Szczególnie umorzenia podatków będą wnikliwie rozpatrywane a społeczeństwo rzeczywiście będzie uczestniczyło w tym procesie.
Musimy wymóc na posłach zmianą ustawy o ochronie danych osobowych tak by ustawa ta służyła społeczeństwu a nie była parasolem ochronnym dla patologii.
Prawdę mówiąc ustawa o ochronie danych osobowych pozwala na dużo, tyle, że należy ją umieć interpretować.
Np. w przetargu mogą brać udział tylko te firmy, które wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kaylea
18-02-2015 / 20:17
all-natural remedies bestdrugustore.com here finances drugssonline.com given hour criteria toppharamacy.com take too hands edtriallpacks.com most vital
~Tamber
04-01-2015 / 23:29
Grade A stuff. I'm unotnsuiqeably in your debt. rndoomgm.com [url=gmnkoc.com]gmnkoc[/url] [link=zdmbzv.com]zdmbzv[/link]
~Open
24-12-2014 / 00:09
~Abubakar
20-12-2014 / 10:59
You've really captured all the esalitnses in this subject area, haven't you?