Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA oszustwo urzędu skarbowego

Kolejna wpadka urzędnika Urzędu Skarbowego - porada, jak się na czymś nie znasz, to nie rób tego, ponieważ ośmieszasz nie tylko siebie , ale i władze Państwa!!!
Dowód, że powinna być selekcja urzędników państwowych, a nie "stanowiska po znajomościach"

Firma Niny Cholewickiej z Chmielnika pod Kielcami zbankrutowała z winy władz skarbowych. Po ośmiu latach procesu, Naczelny Sąd Administracyjny przyznał jej rację.
Sąd stwierdził, że inspektor niesłusznie oszacował jej przychody i tylko na podstawie własnych abstrakcyjnych przypuszczeń (za to ma premię) kazał zapłacić 3 miliony złotych podatków.

Przedsiębiorstwo kupowało za granicą po atrakcyjnych cenach bele materiałów, których jakości nie mogło sprawdzić. Ponieważ część z nich była wybrakowana, dokonywano selekcji i sprzedawano tylko towar wolny od wad. Pozostałą część, czyli około 65 procent, firma wyrzucała na wysypisko, odpowiednio pomniejszając swój przychód. Zakwestionował to inspektor kontroli skarbowej, który postanowił przeprowadzić eksperyment i samodzielnie wyliczyć, jaki procent towaru stanowiły odpady. Według niego zabrakło ponad 15 tysięcy metrów bieżących.
Po kontroli właścicielce firmy nie umożliwiono wniesienia zastrzeżeń. Nie zakwestionowała tego ani izba skarbowa, ani krakowski ośrodek NSA.
Po trwającej nieprzerwanie przez trzy lata kontroli i zapłaceniu dodatkowego podatku firma zbankrutowała. Pracowników zwolniono, budynki odebrała firma leasingowa, resztki maszyn leżą w magazynie i w każdej chwili mogą być zajęte przez bank.
Dopiero Naczelny Sąd Administracyjny uznał działania władz skarbowych za niedopuszczalne i niezgodne z prawem. Nina Cholewicka ma satysfakcję, ale nie ma firmy i jest bezrobotna.
za Rzeczpospolita - ANNA GRABOWSKA


tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.