Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI KONTRA ANDRZEJ LEPPER ZBIGNIEW WASERMAN KACZMAREK UPADEK PIS

Ziobro zniszczył Wassermanna?!? - Kto pod kim dołki kopie ten....jest ministrem sprawiedliwości.

Załóżmy, że popełniamy jeden błąd, który ujawnia się tylko w 2% przypadków - raz na 50 zdarzeń. Większość powie: to bzdura, nie warto się takim drobiazgiem zajmować i można go zlekceważyć.

Jednak demagogom, politykierom i wszelkiej maści nieodpowiedzialnym ideologom, prawda jest nie w smak. To się "źle sprzedaje" medialnie. Najlepiej brzmią proste hasła, proste sformułowania poruszające dobrze znane emocje. Ludziom wtedy się zdaje, że "rozumieją", że ów ideolog myśli tak jak oni. Dlatego owi politykierzy i ideologowie unikają konfrontacji z faktem, że PRAWDZIWEGO DOBRA ZAWSZE TRZEBA AKTYWNIE SZUKAĆ. Zawsze!!!
W zamian wolą oferować proste, łatwo rozpoznawalne (choć w istocie bardzo często kłamliwe), atrybuty tego dobra - symbole szczytnych wartości, wielkie i ważne osoby, które niejako automatycznie przez samo ich istnienie mają zapewnić nam życie w mądrym, praworządnym kraju.

Ja jak prawie każdy tak sobie myślałem, no mamy Ziobra to i poskarżyć się będzie można, prawo i sprawiedliwie być zacznie... no i na myśleniu się skończyło.

Teraz sam Ziobro ma o czym myśleć bo taki wałek jak wykręcono kiedyś mi, Lepper kręci dla Ziobra. Jak to się może skończyć?
Ano tak, że prokuratura będzie Ziobra bronić, a niezawisły od wszystkiego, łącznie z logicznym myśleniem sąd POLSKI może go uwalić. Powód jest prosty Ziobro ma na pieńku z sędziami, wiec nie dziwie się, że tak się trzęsie i krzyczy o konfrontacji (prokuratorskiej) – z Lepperem. Wcale się nie zdziwię, jak Lepper "dla zmiękczenia" posiedzi parę miesięcy, chociaż jeszcze (na razie) ma immunitet.
W którymś jednak momencie wychodzi szydło z worka i głośno krzyczy, iż konsekwencją pewnych lojalności jest zakłamanie i kopanie dołków pod niewygodnymi.

„ZIOBRO NISZCZYŁ WASSERMANNA”- no i masz babo placek. Tylko czekać, aż wszyscy staną w szczerym polu (jak ładnie poproszą pana Leppera, to może użyczy) i zaczną sypać się obelgami, a przysłużą się wszystkich obywatelom, jeśli starym polskim obyczajem zaczną wyzywać się na pojedynki i troszkę oczyszczą atmosferę bez błazeńskich podchodów i podkopów.

Tak więc pan Zbysio był – Kaczmarek dla Newsweek’a - autorem przecieków (jakie to wszystko w tym kraju nieszczelne!!!), a w założeniu ministra sprawiedliwości pojawiła się górnolotna i jakże magisterska myśl o tym, by tym sposobem powziętym i zapewne przemyślanym, skompromitować koordynatora specsłużb Wassermanna.

Ziobro postarał się, by w artykułach prasowych na temat osoby Wassermanna przedstawiona została ta Zbyszkowa prawda, wizerunek nie pozytywny i w przeważającej części nie prawdziwy tak w faktach jak i opisie. Inspiracja pana Ziobry w tym przedmiocie była naprawdę wyszukana, szkoda tylko , że w kwestiach udoskonalania prawa inspiracja ministra sięga tylko odgrażaniu się, jakie to on ustawy będzie chciał wprowadzić i jakie projekty by uzdrowić schorowana Temidę, która nota bene już ma raka z przerzutami, a jak wiemy w takich przypadkach to tylko CUD pomóc może. Tak panie Ziobro a my mamy na strychu szczerozłoty 24 karatowy samolot. Więc nie traćmy nadziei , w tym kraju cuda zdarzają się nader często – ja mam latający dywan jak to kogoś interesuje jeszcze(?)

Były szef MSWiA stwierdził , że gdy był w rządzie, Zbigniew Ziobro we własnej osobie zakazał mu kontaktów z dziennikarzami i redakcjami krytycznymi wobec niego.
Wasserman miał być niedopuszczalny do spotkań resortów siłowych, w których uczestniczyli Ziobro, Kaczmarek, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Komendant Główny Policji i szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
I proszę, jak władza miesza w głowie. Pan Ziobro zapomniał, że jak się za dużo bałaganu robi wokół wszystkich, to siłą rzeczy wszystko kiedyś ktoś zacznie sprzątać, a już najgorzej, jeśli mioteł upilnować się nie da.

Pan Ziobro tak szlachetny, że zechciał otworzyć drogę dla zdolnych a nie mających szans na studiowanie i aplikaturę przyszłych abiturientów prawa, a sam obsadzał się tymi ze sprzyjającego kręgu, tak aby wiedza ze służb specjalnych trafiała do ministra sprawiedliwości z pominięciem koordynatora służb specjalnych. Właśnie po to - zdaniem Kaczmarka - szefem ABW został Bogdan Święczkowski - zaufany współpracownik ministra sprawiedliwości ( Historia kołem się toczy skąd my znamy te numery!!!!)

Pan Kaczmarek zdenerwował się więc, i wszedł w sojusz z Wassermannem oczywiście przeciwko Ziobrze. Ale jak tu walczyć z taką machiną układów. Historię Don Kichota znamy też .

Zbigniew Ziobro do Janusza Kaczmarka - "Jeśli się nie dostosujesz, skończysz jak Wassermann". A jak skończy Lepper?

- u u u u u panie Zbyszku, jakże tyrańczo to brzmi z ust stróża prawa – no to teraz kto kłamie i kto to ustali, komu wierzyć, a ja wam powiem tak ja się cieszę, że góra zaczyna się maczać w gównie bo co innego ja sobie szary człowieczek, który pisał skargi do Ziobry i wszyscy mnie mieli w dupie.

A co innego Ziobro, który teraz gdzie się poskarży – jak go umoczą, a wszystko jest możliwe, bo jak znam życie to dopiero początek i "taśmy" są chowane przez speców.

Historia lubi się powtarzać, jak pisałem, więc tak sobie przypuszczam, że CBA z Kamińskim na czele to do złudzenia kopia hitlerowskiej Schutzstaffeln. Jeszcze tylko niech wprowadzone zostanie obowiązkowe wyznanie „przynależności” w stylu Himmlera tj. "Jesteśmy produktem doboru naturalnego, potomkami rasy powstałej przed tysiącami lat (...), w dniu, w którym zapominamy o podstawowym prawie naszej rasy, w dniu, w którym zapominamy o świętym prawie doboru i jego rygorystycznym przestrzeganiu (...) w tym dniu pojawi się w nas zarodek śmierci. Przypomnijmy sobie naszą dewizę: krew - dobór - nieugiętość." – a koncerny mogą zacząć produkować coś na wzór cyklonu B.

To już nawet śmieszne nie jest, to żenada i najzwyczajniej HAŃBA jak zachowują się "wybrańcy ludu"!

Andrzej Lepper stwierdził, iż pan Zbigniew Ziobro ostrzegł go o przygotowywanej przez CBA akcji w ministerstwie rolnictwa, Janusz Kaczmarek zostaje zdymisjonowany, Ziobro krzyczy w zalewach potu , że Lepper to kłamca, wyłącza się z postępowania i dodaje, że zeznania złożył i czeka na sprawiedliwość, nie zapominając w duchu, że to on jest Ministrem Sprawiedliwości i odpowiednie polecenia zapewne wydał. Pomimo niedzieli, zamiast się modlić, helikoptery latają tam i z powrotem, a służby i funkcjonariusze władzy są postawione w stan gotowości bojowej.

Nasza droga Rzeczpospolita funduje nam co nuż to nowe „ciekawostki”, szokujące, bulwersujące i daleko odbiegające od jakichkolwiek kanonów, nie wspominając o dobrym smaku i honorze. Gdzie jest sens i gdzie prawda?

Ludziom wygodnie jest sobie upraszczać sprawy. Wydaje im się wtedy, że są mądrzy i mają w posiadaniu "uniwersalne" prawdy. Tymczasem uniwersalność prawd ZAWSZE jest słuszna z dokładnością do uproszczeń - nazw jakich używamy i pojęć jakie rozumiemy. Bezpieczniej byłoby powiedzieć, że dla człowieka nie ma prawd doskonałych - zawsze można rozumieć coś lepiej, pełniej, z większą ilością powiązań z innymi aspektami sprawy.

W czasach komuny krążył dowcip:
Czym różni się demokracja, od "demokracji socjalistycznej" (dla niezorientowanych: "demokracją socjalistyczną" określano ówczesny ustrój kraju)?
- odpowiedź: tym, czym krzesło - od krzesła elektrycznego...

Pozostawmy więc wyjaśnienie tej sprawy biegowi czasu.....

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.