Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

W Polsce skandal za skandalem a dymisji brak... czyli honoru brak... Piotr Zarębski

Ostatnie doniesienia, że w najlepsze trwa szabrowanie terenów katastrofy pod Smoleńskiem, jak się mają do zapewnień "rządowych" - że zrobiono wszystko celem zabezpieczenia miejsca.
Minister Kopacz w sejmie wciskała tezę ze na 1 metr przekopano ziemie tragedii i zapewniając ze wszystko zostało zabrane...
(może szukano tylko łusek....). Minister Gras i Boni mówią, że różne elementy mogą "wypływać" z bagnistego terenu... Zdaje się, że prawda zaczyna wypływać z tego bagna jakie nas otacza, że całe to śledztwo to fikcja. Śledczym nie jestem ale coś takiego by ludzie wynosili z katastrofy głowy państwa rożne elementy, od proporca prezydenckiego po paszporty to urąga podstawowym normom prowadzonego śledztwa. Szkoda tylko, że operator "nie dmuchnął" czarnej skrzynki którą sfilmował (jest koloru pomarańczowego i ma kulisty kształt) i nie poczekał z jej ujawnieniem do wyników śledztwa... by potem przekazać dane międzynarodowej komisji bo myślę, że takowa powstanie.

A tak na marginesie to nawet amatorzy posiadają sprzęt (sondy jaki używają saperzy) który wyszukuje np. przedmioty metalowe i żałosne są te banalne tłumaczenia.

Minister Kopacz już dawno powinna wylecieć za to, co się dzieje w służbie zdrowia...

Tak samo minister Klich (zawód psycholog) który doprowadził do patologii w siłach zbrojnych dopuszczając takie luki prawne, że w jednej katastrofie ginie najwyższa generalicja. Nie zapominajmy też o innych członkach rządu jak v-ce premier Pawlak ze skandaliczną umową gazową (kiedy wie o wielkich złożach łupków kwarcowych), minister Sikorski za całą działalność na polu zagranicznym w tym słownictwo względem prezydenta L. Kaczyńskiego, nawet ci gdzieś tam schowani w tle, jak minister transportu za kłamstwo autostradowe (tych dróg nie będzie na Euro 2012 a zapewniał), minister edukacji za rozwalanie szkolnictwa, minister finansów za zadłużanie Polski i polityczne naciski na NBP (juz ustawę chcą zmieniać by wyciągnąć kasę) o marszałku Komorowskim nie wspomnę... Za słownictwo (jaki prezydent taki zamach) za to, że chciał bez podstaw impitchment stosować po wyborach, za arogancje (w każdym "przemówieniu" wobec opozycji i nie tylko) i cały szereg dziwnych zdarzeń jakie miały miejsce przy parcelacji mienia wojskowego, zakupu aneksu likwidującego WSI, sprawa Szeremietiewa itd.
Ten pan "kandydat" obecnie cementuje układ w wojsku wywodzący się z dawnego systemu (gen Cieniuch to przecież absolwent sowieckich szkół) a skandalem jest już zapowiedz tworzenia nowej ustawy "pod wiek generała" tak by przyszły emeryt trochę porozkazywał (patrz mianował swoich) przez dalsze kilka lat. A przecież mamy zdolna kadrę młodych dowódców nie skażonych sowieckim szkolnictwem. Proszę więc by stworzono ustawę pod mój wiek abym np. pływał w dobrobycie...

Przyglądając się temu co w Polsce się wyprawia, to na uwagę zasługuje też fakt co dzieje sie w PKP. Niewiadomo czemu podzielono ten narodowy skarb (oczywiście wcześniej doprowadzając go do ruiny - kto za to odpowiada?) tak że pojawiły się spółki i spółeczki - a to jedna od wagonu, druga od parowozu, trzecia co szybciej jedzie a czwarta ma tory lub trakcje, piata sprzedaje bilety a szósta ma dworce.

Świetny pomysł i jaki tani - w każdej jest teraz prezes (sorry menager) który liczy i liczy ileżby zarobić (oczywiście prywatnie) na sprzedaży "udziałów". Szkoda tylko, że nikt nie zwrócił się do mnie bo może bym kupił jeden lub dwa semafory i kasowałbym za przejazd pod nimi - a jak by nie płacili to bym włączył czerwone światło i basta. I czekałbym na tych co zapłacą - z Niemiec, Francji, Chin a może z Rosji (chyba tutaj nie mógłbym dać czerwonego światła bo pewnie umowa zawierałaby klauzule, że ONI musza na różowym bo chodzi o pojednanie Rosyjsko Niemieckie) Bo nasze pojednanie porównywalne jest do czterech liter zaczynających się na D... z batem (tyt. zaczerpmnięty z Gazety Polskiej - odsyłam do czytania). Mógłbym tez kupić windę którą zjeżdżają górnicy do kopalni, albo wieże kontrolna lotów... Nie głupim i chyba najlepszym pomysłem byłoby zakupić klucze do archiwum rzeczy niejawnych...

Dzisiaj mamy "zieloną wyspę" z całym dobytkiem którym straszono za rządów PiS-u. A to ze zdrożeje żywność, paliwo będzie po 5 zl za 1 litr, ze będzie krach na giełdzie i rynku, ze przedsiębiorcy będa likwidować miejsca pracy itd. - chyba to straszenie wtedy to było linia programowa PO bo dziś zgadza sie to do joty. (Paliwo będzie po 5 zloty jeszcze przed wakacjami).

Zalecam do przestania oglądania TVN w rożnych odmianach, Polsatu też oraz Superstacji która jest agendą Gazety Wyborczej (własność Agory) - tak dla odświeżenia własnego ducha, a przy okazji zobaczycie państwo iz po za trudno dostępnym Trwam nie da sie tv w ogóle oglądać (np. może po za misja specjalna, programami Jana Pospieszalskiego i B. Wildsteina). W TV królują te same "autorytety" słusznie nazwane kiedyś "łze elity", aplikuje się nam fałszywe sondaże, pokazuje pana Komorowskiego na każdym kroku (niedługo będzie transmisja na żywo jak udał się do...) a Rada Etyki Mediów będzie się zastanawiała dlaczego transmisja nie pokazała ":drugiej strony" tej poprawnej politycznie oczywiście, czemu będzie winny dziennikarz.

I tak na myśl mi przychodzi, co by się działo w mediach gdyby PiS był przy władzy a samolot wypełniony byłby ekipą rządzącą z komitetem honorowym p. Komorowskiego oraz gen Jaruzelskim lecący na paradę wojskową do Moskwy.... Pewnie jak mawiał p. Komorowski w Malezji by o tym pisano, w Niemczech zrobiono by bojkot używania kartofli a Sarkozy ucieszyłby się z chodzenia na szczudłach by nie być małym prezydentem...

Mam nadzieje, że kumple Niesiołowskiego, Czumy, Palikota itd łącznie z lokalnymi "działaczami sobie- siakami" itp. podczas najbliższych wyborów odejdą w zapomnienie tak jak Unia Wolności (dziś skupiona wokoło komitetu honorowego Komorowskiego), oraz skupieni przy SLD itp lewicy (Millery, Olechowskie, Cimoszewicze) gdyż już najwyższy czas zacząć odbudowywać Polskę w całym tego słowa znaczeniu. Obywatelska Polskę. Naród nie zasługuje na taka poniewierkę, by uczciwy błąkał sie na marginesie we własnym kraju lub "na zmywaku" w Londynie - a inni wyjeżdżali na Florydę grac w golfa.

Dość tego !

Piotr Zarębski

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~tomburk
09-05-2010 / 00:00
uklad mafijny Tuska jest i ma sie dobrze.Trzeba zaczac glosowac odwrotnie jak telewizor kaze,tak jak kazali naszym pania w 1995 glosowac na Icka Kwasniewskiego,bo byl taki przystojny i w zagranicznym garniturze.Ciezko namowic nasze baby zeby inaczej glosowaly jak telewizor kaze.Przykladowo ciemny chleb jest zdrowszy od bialego,ale jak rodzice kupowali bialy to i dzieci tez taki kupuja.Zacznijcie zmieniac siebie to nie bedziecie glosowac na mafie tak jak inni.
~zenek
07-05-2010 / 00:00
Nie czarujmy sie, wszyscy dobrze wiemy ze ani kandydat Komorowski ani kandydat Kaczynski czy kandydat Napieralski i inni kandydaci na prezydenta ktorzy 1 kwietnia 2008 roku w sejmie glosowali za debraniem nam Polakom naszej suwerennosci, ze oni wszyscy nas uzdrowia i uszczesliwia. Oni wszyscy kpia sobie z nas Polakow, mysla ze my znowu damy sie nabrac na ich klamstwa wyborcze. Oni nie raczyli spytac sie nas Polakow czy wyrazamy zgode na podpisanie tego traktatu, to czego mozna sie spodziewac po tych ludziach ? Na pewno nic dobrego. Gdyby (nie daj Boze wygral Kaczynski lub Komorowski) to zacznie sie znowu ten cyrk od nowa, krzyk, loskot, szczucie, jazgot. My mamy juz dosc Tego !!! Tych ludzi nalezy postawic przed trybunalami i rozliczyc. Oni mieli czas na rzadzenie i nic dobrego z tego nie wyszlo,ich jedyny plan byl taki aby wszystko szybko sprzedac, nie wazne komu i za ile, to jest ich reforma. Cholera czlowieka krew zalewa, przeciez widac ze to agenci, to nie sa polacy, to nie sa nasi i jeszcze za ta wszystko pobieraja sobie wyplaty. Tak, do tego doszlo. A co do katastrofy lotniczej to widac jacy ludzie kierowali i kieruja naszym panstwem, zadnemu generalowi nie przyszlo do glowy ze tak nie powinno sie robic, ze to pokusa zeby doszlo do jakiegos wypadku, no kto widzial? w jakim panstwie na swiecie pakuje sie wszystkich do samolotu ? Przeciez to brak rozumu i wyobrazni, i tacy ludzie podejmowali decyzje i podejmuja dalej, bez wyobrazni. Na obecna sytuacje jaka zaistniala w naszej Ojczyznie, jedyny kandydat na prezydenta to Andrzej Lepper. Facet pokazal juz ze mozna rzadzic ale ze za dobrze mu szlo a elity myslaly ze sie osmieszy, owczesny premier a obecnie kandydat na prezydenta podkladal podsluchy i swinie czyli prowokacje aby Leppera wykonczyc i osmieszyc. Tu jeszcze nalezy przypomniec ze Andrzej Lepper nie siedzial przy okraglym stole i nie rozkradal naszego majatku narodowego oraz elity nie znalazly haka na Leppera wiec trzesa portkami ze Lepper moze wreszcie dobrac sie im wszystkim do skory. I niech mi nik nie mowi ze Lepper jest glopi i nie nadaje sie na prezydenta, jest bystry i najmadrzejszy od tych wszystkich co sie pokazuja w telewizorni. A Tusk dzis powiedzial ze euro juz nie jest jego priorytetem, to zwykly czlowiek dawno to wie ze to euro to polapka i zguba a on dzis wpadl na to, no takich ludzi mamy u wladzy. A ta wladza boi sie swojego ludu, boi. Lepper powiedzial ze we wszystkich waznych sprawach dla narodu spyta sie wlasnie nas w referendumm o i tak powinno byc.