Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-12-2010

TVG-9 Obrońcy Krzyża i Prawdy - relacja z Grudniowego marszu pamięci...

Niezależna.pl, 10-12-2010 21:30

93c05213a76ce41f042e509f81080c40
fot. Mariusz Troliński

Po mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie odbył się Marsz Pamięci, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób - jeszcze więcej niż miesiąc temu. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, przyjęto entuzjastycznymi oklaskami.

O godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza św. w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Chętnych do wzięcia udziału w nabożeństwie było tyle, że nie zmieścili się w świątyni. 

Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz. Jego płomienne słowa nagrodzono brawami. "Chcemy pamiętać o nich. Nie wszyscy potrafią zrozumieć nasze przesłanie, nasze motywacje, które nie pozwalają na zapomnienie kolejnej daniny krwi i to złożonej przez jakże bliskie nam osobistości, przez wyjątkowych obywateli RP" - mówił hierarcha. W mszy św. uczestniczyło wiele rodzin ofiar, w tym Jarosław Kaczyński. 

Po Mszy św. z udziałem tysięcy osób odbył się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Właśnie tam prezes PiS wygłosił przemówienie, po którym rozległy się brawa. "Mam nadzieję, że będziecie walczyć o prawdę do jej pełnego ujawnienia" - mówił Jarosław Kaczyński. 

W marszu uczestniczyło ponad 5 tys. osób.

Podobne uroczystości odbyły się w całej Polsce. Ich organizatorem były kluby "Gazety Polskiej". W trakcie obchodów w całej Polsce odczytano specjalne oświadczenie członków klubów, brzmiące:

Osiem miesięcy po smoleńskiej katastrofie Polacy znowu spotykają się na Mszach i marszach upamiętniających ofiary tamtej tragedii. Jeżeli cokolwiek dzisiaj jednoczy  miliony naszych rodaków, to chęć dowiedzenia się, dlaczego zginął polski prezydent i znaczna część elity naszego narodu. Głód poznania prawdy jest silniejszy niż polityczne podziały i coraz bardziej nielicząca się z rzeczywistością propaganda rządowych mediów. Wielu z nas poświęca godziny, dni, a nawet tygodnie na szukanie skrawków informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu największej katastrofy, jaka wydarzyła się w Polsce po drugiej wojnie światowej.

Trzeba docenić trud garstki dziennikarzy szukających prawdy i niepoddających się oficjalnemu dyktatowi, gotowych narażać swoje kariery, a czasem nawet osobiste bezpieczeństwo, spotykających się z szykanami nawet ze strony swojego własnego środowiska. Jeżeli kiedyś historia zapamięta ludzi dzielnych i prawych z tego ponurego okresu, to ich przede wszystkim.

Sprawa tragedii w Smoleńsku przekroczyła granice kraju, zaczyna także interesować ludzi dobrej woli w Europie, USA i na innych kontynentach. Zróbmy wszystko, żeby ta ofiara stała się wyrzutem sumienia wolnego świata.

10 kwietnia wyznaczył granicę między Polską suwerenną a godzącą się na dyktat obcych mocarstw. Taki dyktat widać w sprawie toczącego się oficjalnie śledztwa. Każde kłamstwo Moskwy jest przyjmowane przez polskie władze jak dogmat. Strach i serwilizm zastąpiły troskę o los własnego narodu. Te trudne chwile to jednak dla nas wszystkich szansa. Możemy w jasnym świetle stanąć po stronie ludzi wolnych, po stronie tych, którzy mają odwagę zachować swoją godność. To właśnie tutaj jest prawdziwa elita naszego narodu i niedługo ona będzie decydować o jego losach. 
Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz.

KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ?

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Ttp
24-12-2014 / 05:58
Never would have thunk I would find this so ineenpissabld." rel="nofollow">cmgwffbi.com">ineenpissabld.
~Maragu
20-12-2014 / 12:32
I was drawn by the hoestny of what you write
~masada
14-12-2010 / 23:49
Yes. Zapewne znacie symbol mason? Wiecie kto był prekursorem? Wiecie gdzie była arka przymierza? Wiecie co to ściana Płaczu.... a może ja PISzę do debili.....
~Wall s
14-12-2010 / 23:45
są też gwiazdy Salomona na uzbrojeniu USA. ale mało kto zna ten wątek może i dobrze....
~Jerusalem
14-12-2010 / 21:48
nie... no przeginacie A gdzie obrońcy gwiazdy Davida? Prosicie się o psychuszkę i Egipskie plagi.
~Arka
14-12-2010 / 20:00
czy To prawda, że Kaczyński, Schetyna,Buzek, Zdrojewski 460 posów i 100 senatorów i sędziowie Wrocławscy wraz ze swoimi rodzinami nie dostana wizy do USA o Israela za sianie terroru na rodzinie Salomon z Wrocławia?
~LiD
14-12-2010 / 19:55
a kto to jest SALOmON? Czy to ten co Was prześwietlił/ dokopał i trzęsie sceną POlityczna? A swoją drogą to, że żona Sławka - Dorota nie POtrafiła wdrapać się PO balkonach do mieszkania to aby nie jest winą Akademii medycznej wydziału stomatologii bo nie nauczyli alpinistyki studentek i wdrapywania się do zamurowanego męża w mieszkaniu na 2 piętrze do tego z rocznym dzieckiem Hanną w plecaku.
~PISdowiec
14-12-2010 / 19:41
te "rubin" Ty to jesteś niezły czerwony, idziemy do Ciebie -będziesz miał fajną swoją imprezę. Kurde ale czy zastaniemy Cię przy zdrowych zmysłach? ... i własnym nędznym żywocie?
~rubin
13-12-2010 / 14:04
Ciebie Salomon to już zdrowo po......! I ty się dziwisz, że żona zabrała dziecko i od ciebie uciekła?
~gość
13-12-2010 / 14:00