Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-02-2012

Rządy Platformy doprowadzają do upadku polskie firmy i ubóstwa obywateli. 16 MARCA godz. 12.00 MANIFESTACJA W WARSZAWIE

W 2011r z przedsiębiorczej mapy Polski zniknęło 383 tys. podmiotów - o 60 % więcej niż w 2010r.

Pogarsza się koniunktura gospodarcza i nadchodzą niepewne czasy, więc musimy być przygotowani na to, że coraz więcej firm będzie zawieszało lub wręcz kończyło swoją działalność - mówi gazecie dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku. 

Według szacunków ekspertów 74 proc. upadłości lub likwidacji dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. średniej wielkości i 12 proc. dużych. Tylko w 2010 roku z rejestru REGON zniknęło ponad 260 tys. firm. Ciężkiej sytuacji małych i średnich firm nie ułatwia złe prawo upadłościowe. Tylko 655 firm ogłosiło upadłość w sposób formalny - na drodze decyzji sądu. Wynika to oczywiście z od lata niezmieniającej się sytuacji w polskich sądach, gdzie sprawy ciągną się latami. Średnio sprawa o upadłość w Polsce trwa 3,5 roku. Słabo jest również wśród przedsiębiorców ze znajomością prawa, szczególnie tego upadłościowego i układowego. Dlatego najprościej jest po prostu wyrejestrować firmę.

- Upadłość w polskich realiach niewątpliwie kojarzy się negatywnie i przedsiębiorcy mający tego świadomość w sytuacji zagrożenia starają się ratować przedsiębiorstwo na własną rękę, co często prowadzi do jeszcze większych kłopotów potęgowanych słabą znajomością prawa - tłumaczy Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Z najnowszych badań Instytutu Badawczego ProPublico wynika, że najbardziej podatne na upadłość są spółki z o.o., osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz wspólnicy spółek cywilnych. Według badań w 41 proc. przypadków są to firmy działające w przetwórstwie przemysłowym oraz zajmujące się handlem (22 proc.). 
Najczęstszą przyczyną upadłości jest: załamanie popytu, konkurencja oraz brak środków finansowych.

Złe perspektywy widać po styczniowej stopie bezrobocia - oficjalnie bezrobocie wzrosło do 13,3%, a tak naprawdę jest trzykrotnie większe. Wiele osób straciło status bezrobotnego co wcale nie oznacza że pracują. Większość społeczeństwa po prostu wegetuje. Rząd lekceważy obywateli, co musi doprowadzić do protestów.

- Część firm zawiesiła swoją działalność i przeniosła się do szarej strefy. Po prostu uzyskiwały zbyt niskie obroty - tłumaczy na łamach Gazety Prawnej dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Tymczasem rząd Tuska nic nie robi żeby pomoc polskim przedsiębiorcom, wprost przeciwnie, stale podnoszone są podatki, ZUS, koszty zatrudnienia pracowników. W efekcie takiego gospodarowania wpływy do budżetu maleją zamiast rosnąć.  Mamy najdroższe kredyty bankowe, niestety ale już niepolskich banków których lichwiarskie zyski są wyprowadzane za granice.  Podobnie jak zyski zagranicznych firm handlowych - często zwolnionych z podatków, którzy doprowadzili do upadłości wielu właścicieli drobnych sklepów. 
Padł przemyśl stoczniowy, hutniczy, upada górnictwo, za grosze organizacjom globalnej mafii wysprzedaje się resztki państwowych firm.  Polska umiera.

 

Stowarzyszenie Poszkodowanych Przedsiębiorców RP  UWAGA

 
16 MARCA – godz. 12.00 MANIFESTACJA W WARSZAWIE

NADSZEDŁ CZAS UPOMNIEĆ SIĘ GŁOŚNO O OBIETNICĘ DANĄ NAM PRZEZ PREMIERA

  • Apel do Młodzieży - Czytaj...

  • Pismo wysłane do Premiera RP przez SPPRP - Czytaj...

  • Pisemna informacja ZUS w odpowiedzi na pytania zadane podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z dnia 20-12-2011 - Czytaj...

  • Stowarzyszenie popiera Pana Sowę w jego walce z wadami polskiego systemu ubezpieczeń społecznych - Czytaj...

  • Pismo SPP RP do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 9 stycznia 2012 r. – Czytaj...

  • Notatka Informacyjna dotycząca otwartego spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich z dnia 9 stycznia 2012 r. Czytaj...

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli !!!
OBUDŹCIE SIĘ !
NIE BĄDŹCIE BIERNI KIEDY WOKÓŁ WAS DZIEJĄ SIĘ STRASZNE RZECZY !
TRZEBA STAWIĆ TEMU OPÓR !!!


- Czy nie wkurza Cię, że państwo obecnie rabuje Ci ok 83% dochodów w różnych podatkach?
- Czy nie wkurza Cię, że litr benzyny kosztuje 6 zł zamiast 2 zł?
- Czy nie denerwuje Cię, że Twojej biednej babci zabierają z głodowej emerytury kasę na "bezpłatne" studia dziecka jakiegoś biznesmena?
- Czy nie trafia Cię szlak, jak chcesz iść do lekarza specjalisty a pielęgniarka wyznacza Ci termin za pół roku?
- Czy nie wkurza Cię, jak chcą narzucić Ci cenzurę na ostatnią oazę wolnego słowa ( np. internet czy nawet Radio Maryja)?
- Czy nie dostajesz białej gorączki jak słyszysz, że Twój ojciec będzie tyrał do 67 roku życia gdy tymczasem Ty jesteś bez pracy?


ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM - LUDZIE MAJĄ TEGO JUŻ DOŚĆ !
NADSZEDŁ CZAS ROZLICZYĆ TE EUROSOCJALISTYCZNE HIENY PASOŻYTUJĄCE NA POLSKIM NARODZIE !!!

LUDZIE ! WZYWAM WAS DO WYRAŻENIA SWOJEGO NIEZADOWOLENIA Z TEGO, CO PRZYSZŁO NAM DOŚWIADCZAĆ.

Z poważaniem
Bartłomiej Gowin
WICEPREZES KONGRESU NOWEJ PRAWICY
ODDZIAŁ BIELSKO-BIAŁA

www.wolnebielsko.pl
www.nowaprawica.org.pl

 

Jarosław Kaczyński: rząd nie widzi potrzeb Polaków

Marcin Mastalerek: o 100 dniach rządu Tuska

WIĘCEJ:

Przybyli hakerzy pod okienko Donalda Tuska - trwa bitwa o ACTA, czyli internet bez cenzury.
EUROszajs i kosztowna prezentacja tuskolandii (429mln zł na pół roku zabaw) w stylu "zastaw się i postaw się" - zabrać emerytom a dać zabawnikom eurolandii...
Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)
AFERA Z GAZPROMEM - Dlaczego MUSIAŁ ZGINĄĆ KACZYŃSKI - CZYLI JAK POLSKĘ ROZPRZEDAJE TUSK i PO ORAZ DLACZEGO WYLECIAŁ KWIATKOWSKI
RATUJMY NASZE BOGACTWA NATURALNE PRZED ZAGRABIENIEM - Rząd Tuska sprzedał 724 zakłady strategiczne i dodatkowo doprowadził do największego zadłużenia państwa.
TUSK CHWALI SIĘ NAJWIĘKSZĄ FUSZERKĄ W HISTORII III RP!
RZĄDY TUSKA - CZY TO JUŻ TOTALITARYZM?
KIBICE DO ODSTRZAŁU , czyli przeżyliśmy rusków przeżyjemy i tusków... :-)
APEL - NIE PŁACIMY ABONAMENTU - TAK ZALECIŁ PREMIER TUSK I TEGO SIĘ TRZYMAMY ! ! !

Polecamy sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~zygafit
13-03-2012 / 00:48
PO chce, by pod jej wnioskami o postawienie przed TS b. premiera Jarosława Kaczyńskiego i b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry podpisali się też posłowie innych klubów - I TO WŁAŚNIE CAŁA DEMOKRACJA BŁAZNA NIESIOŁOWSKIEGO I PO . WYMUSIĆ PODPISY NA NIEWYGODNYCH CO TO POLSKI W OBCE ŁAPY NIE CHCIELI ODDAĆ. PANIE NIESIOŁOWSKI I BANDA PO TO WY JUŻ ZA KILKADZIESIĄT DNI PO TRYBUNAŁ PÓJDZIECIE CHOĆ JA WAM ŻYCZĘ TOPORA ZA TO CO ZROBILIŚCIE Z POLSKĄ I WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE.
~niewolnik
26-02-2012 / 00:42
Prosze Państwa,otwórzcie oczy.Jesteśmy niewolnikami przepisów tworzonych przez Posłów RP. Wystarczy zdjąć kajdany przepisów i uwolnić rynek od ograniczeń przepisów i wszystko "ruszy".Ustalić niskie podatki i działalność gospodarcza zamiast się zwijać-bedzie rozwijać. Zliwidować Zakład Utylizacji Szmalu-i tak nie ma emerytur i tak. Jak ludzie będą zarabiać,przestanie Państwo ich okradać,to na emeryturę sami sobie odłożą.Urzędnicy też mnożą przepisy zniewalające wolny rynek. Komu zależy na Polsce? Piękny i bogaty kraj upada przez politykę.Uwolnić działalność gospodarczą od zniewolenia zakazami,podatkami. Milardy zamiast do Unii dać przedsiębiorcom na rozwój..Islandia daje sobie radę-ale media o tym milczą.Węgry też powstaną...