Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński dlaczego Polską rządzą żydzi forum dyskusyjne dla inteligentnych Czesław Miłosz Prusiński - KOGO W DEMOKRACJI TYTUŁOWAĆ PROFESOREM, A KOGO HOKSZTAPLEREM? - panie kiepski Bartoszewski...

Zygmunt Jan Prusiński

Człowiek Roku 2008 w Judeo-Polonii

Motto: Jaja wedle zapachu i wielkości, i te od kurek także. – Z.J.P.

Na Forum Ustka www.forum.pl w dniu 11 października 2007 r. (czwartek) został wprowadzony temat pt. „Bartoszewski – długie, ale warto przeczytać”. A oryginalny tytuł artykułu „Więcej błędów niż włosów na głowie” prof. Jerzego Roberta Nowaka. No nie trzeba było mnie namawiać by zabrać głos, i już tego samego dnia wpisuję swoje petycje, interpretacje, informacje – wiedzę, jaką posiadam. Powstał jakoby dziennik wpisów, każdy wpis ma osobny tytuł.

ZNAŁEM NIE-PROFESORA „KUKURYKU”!

11.10.2007: W moim niedawno napisanym artykule pt. „Moja prowincja jest grzeczna i cicha niczym z obrazka”, piszę o profesorze „Kukuryku” – który nigdy profesorem nie był i nie będzie.

Fragment:

Ja znałem tego Bartoszewskiego. Najbardziej podobała mi się jego żona, pani Zosia. Wypiłem raz z nią winko w Instytucie Polskim na Am Gestade 7, A-1010 Wien. Czasem otrzymałem zaproszenie do Ambasady Polskiej w 13 dzielnicy Wiednia na uroczystości jubileuszowe. Korzystałem z nich. Nie wiem, ile w tych salach mieściło się tam zebranych, ale kilkaset ludzi na pewno. Wtedy ambasador III RP , nie-profesor Bartoszewski Władysław czuł się jak kogut z rana na wiejskiej posesji. Chodzi o to „kukurowanie”, inaczej ku-ku-ryku !

JESTEŚMY ZŁAMANYM NARODEM W PÓŁ...

15.10.2007: To nasza wina, daliśmy się wyprowadzić i wprowadzić do... REZERWATU ! POLSKA – to taki nasz rezerwat jak onegdaj zrobiono to tubylcom Ameryki Północnej ! Ale Indianie próbowali jeszcze walczyć, my, troszeczkę inaczej, nie atakujemy swoich okupantów, nie odbieramy co jest nasze, polskie ! Wolimy skakać sobie do oczu, bo jesteśmy bliżej. A okupant jest ukryty.

Zagadka:
Która partia jest tak naprawdę propolska ?

OTO CAŁY BARTOSZEWSKI

18.11.2007: Autor Tadeusz Bednarczyk, dodatek uzupełniający do książki „Życie codzienne warszawskiego getta” – str. 152-153:

„Bartoszewski jest UZURPATOREM i każe się nazywać „profesor”. Władysław Bartoszewski swoją edukację skończył w wieku 17 lat i ukończył tylko 3 klasy szkoły średniej. Maturę zdobył „w podziemiu” w czasie wojny. Ten człowiek nie miał i NIE MA tytułu nawet „magister” a do profesora jest mu daleko. W Krakowie był uważany za żydowskiego bohatera w kręgach żydowskich, więc ułatwiono mu wykłady na KUL o holocauście, choć przy wątpliwej maturze okupacyjnej. Potem zapraszano jego na wykłady do różnych uczelni o holocauście, ale NIGDY on NIE miał prawa EGZAMINOWAĆ studentów bo NIE MA KWALIFIKACJI. Potem po 1990 roku żydzi przy władzy w Polsce KREOWALI jego na „profesora”, ale nie ma tego tytułu, żydzi mu tego nie ZAŁATWILI, a przecież dla nich to DROBNOSTKA, ale się NIE DAŁO zrobić. Ten tytuł „profesora” to UZURPATORSTWO Bartoszewskiego jak jego zaczęli tak nazywać w telewizji i mediach, ale NIE na uczelniach. Po wyzwiskach Bartoszewskiego w Knesecie pod adresem Polaków, 10 profesorów KUL zdezawuowało go jako rzekomego naukowca i napisało list otwarty do PAN za PROFAGOWANIE tytułu „profesora” przez Bartoszewskiego, co ma tylko skończoną szkołę średnią i NIC WIĘCEJ. Także, że Bartoszewski NIE MA kwalifikacji, aby być ministrem w polskim MSZ-e. Bartoszewski jest tym tzw. „autorytetem moralnym”, ale tylko dla żydów, gdyż należy do ŁOWCÓW tzw. antysemitów i tzw. „szmalcowników”, bo jak twierdzi Bartoszewski jest ich pełno w Polsce”.

A TO CI HISTORIA

20.11.2007: W jaki to sposób załatwili sobie Bartoszewski Władysław i Cyrankiewicz Józef, że wyszli oficjalnie przez bramę z Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, kiedy inni nie mogli...?

Nie wiem co się w kraju dzieje, ale są to jakieś kwadratowe koła. Mówi się człowiekowi, są dokumenty, są świadkowie a ten czy inny nie wierzy w to. – Jak rozmawiać z takimi ludźmi ? Takich „profesorów” mamy multum. Nawet nie pamiętają swojej (obrony pracy naukowej) – jakby co sezon bronili te prace... Wałęsa też jest wielokrotnie utytułowany w świecie, no i co ? A ma podstawową „zawodówkę”. Ostatnio i Lepperowi na Ukrainie wręczono także jakieś wyróżnienie, niech będzie, ale tak jak jeden tak i drugi „profesorem” nie każe się tytułować. Nie bądźmy małpami a ludźmi. Jeśli profesorowie – naukowcy ujawnili to przestępstwo, to uwierzmy prawdziwym profesorom, a nie cwaniakom. Pamiętamy słynną „magisterkę” Kwaśniewskiego, też zapomniał jaki temat opisywał do obrony tytułu magisterskiego; czy o roślinkach, czy o zwierzątkach, czy o ludziach, czy o dinozaurach...

WEDŁUG BARTOSZEWSKIEGO: WSZYSCY JESTEŚMY PROFESORAMI !

21.11.2007: Po co ludziom uczelnie – jak można być „profesorem” bez uczęszczania na nie... Wystarczy i trzy klasy szkoły radzieckiej w podstawówce, oczywiście, i już się jest tym cholernym i dowcipnym profesorem.

Profesorem jest Jerzy Robert Nowak, i on niezłomny napisał artykuł pt. „Krajobraz po bitwie” a w dziale „Atakujące „autorytety” pisze o Bartoszewskim.

Fragment:

„W atakach przedwyborczych na PiS szczególną rolę odegrały wystąpienia niektórych pseudoautorytetów na czele z Władysławem Bartoszewskim, który w ostatnich latach zrobił bardzo wiele dla przekreślenia swego pięknego dorobku z lat okupacji i stalinizmu oraz późniejszych kilku ważnych książek. Niemcy pozyskali Bartoszewskiego dla wybielenia ich polityki poprzez suto opłacane stypendia i wykłady, dofinansowanie książek na jego temat. Trudno wytłumaczyć jego kompromitującą, jakże szkodliwą bierność w czasie nader niedołężnego sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych bierność wobec ataków na Polskę w czasie wizyty w izraelskim Knessecie w 2000 r., wobec pobicia polskich wiernych przed kościołem w Moskwie, fatalnego potraktowania 300 Polaków we Frankfurcie nad Odrą, przyjęcie niemieckiego medalu ku czci największego niemieckiego polakożercy lat 20. – ministra G. Stresenmanna, etc. Jest szczególnie jaskrawym przypadkiem pogoni za synekurami – w wieku 83 lata przyjął funkcję prezesa rady nadzorczej LOT pomimo całkowitej niewiedzy o problemach lotnictwa, choć latał w ostatnich latach bardzo wiele. Być może był wygodnym parawanem dla tych, którzy nie chcieli prawdziwej fachowej kontroli nad LOT. Być może konieczność rezygnacji w czerwcu tego roku z synekury w LOT dodatkowo nastawiła go niechętnie do PiS-owskich rządów. Sposób, w jaki wziął udział w kampanii przeciwko PiS w ostatnich paru miesiącach, był obrzydliwym wręcz przejawem starczej zajadłości i nienawiści, te wymyślania od „dyplomatołków” etc. Kilka dni przed wyborami Bartoszewski stwierdził, że jeśli zwycięży PiS, to wyjedzie z kraju (wg Rzeczpospolitej z 23 października 2007 r.). Szkoda, że nie powiedział dokąd wyjedzie: do Izraela, gdzie był tak bierny wobec polakożerczych ataków, choć jest honorowym obywatelem tego kraju, czy do Niemiec, które tak długo wybielał w ostatnich latach w zamian za honory i dusery. Niezbyt dobrze świadczy o Bartoszewskim to, że on i jego zwolennicy bezprawia używają wobec niego tytułu profesora, choć ma tylko maturę i nigdy nie skończył studiów. Bezczelnie kłamał na jego temat historyk Andrzej Friszke, pisząc w książce o Bartoszewskim, że w 1972 r. dostał tytuł profesora KUL. Nie był to wcale tytuł profesora, lecz asystenta, który nie miał prawa egzaminowania studentów ze względu na brak magisterki”.

(No proszę jak sobie żydzi pomagają; jest asystentem z praktyki a profesorem z teorii... I leci sobie kabarecik). Zatem jeszcze raz powtarzam, zlikwidować wszystkie uczelnie w Polsce ! Po co się uczyć jak można po „zawodówce” albo po „kursiku” już być „profesorem” – choćby filozofii ! Prof. Jerzy R. Nowak napisał książkę pt. „O Władysławie Bartoszewskim bez mitów”. Polecam ją bardziej dla niedowiarków.

PYTANIA DO WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO

30.11.2007: Proszę odpowiedzieć panie Władku, bo chcą likwidować uniwersytety przez pana, no bo jeśli można po gimnazjum być profesorem...?

Panie Władku, to tytuł i pytania prof. Jerzego R. Nowaka do pana. Wybrałem z kilkunastu ten najbardziej piorunujący z tempa tupetu:

„ – Dlaczego używa pan bezprawnie tytułu profesora w sytuacji, gdy jest pan maturzystą, absolwentem gimnazjum”?

- Ja tego nie mogę pojąć, że można tak kiwać w XXI wieku, czyżby kompleks żydowski ? Więc przypominam co prof. J. Nowak pisze o tym.

„Jak wiadomo, obowiązują twarde reguły: aby zostać profesorem, trzeba mieć magisterium, doktorat i habilitację, a żadnej z tego typu prac pan nie obronił, nie mówiąc o skończeniu studiów”.

- Dla mnie to jakaś kicha, niesmaczna kaszana na dzień dobry.

POZAMYKAĆ WSZYSTKIE UCZELNIE W V RP !!!

8.12.2007: Dypl. gajowy hab. Wacław Marucha objaśnia swoim komentarzem ten świński numer dla szerokiej publiczności u siebie na witrynie „Rewiry gajowego Maruchy”:
„Nie będę ukrywał, żywię do „profesora” Bartoszewskiego niechęć, nawet odrazę. Powodów mam więcej, niż to konieczne – wśród nich na poczesnym miejscu jest jego pogarda do ludzi, którzy nie podzielają jego antypolskiego i proizraelskiego punktu widzenia na świat. Dlatego z prawdziwą przyjemnością zamieszczam poniższy artykuł prof. Nowaka „Pytania, na które „profesor” Bartoszewski nie odpowie”.

Pytania na które prof. Bartoszewski nie odpowie.

TO NIE UMÓWKA Z DAMĄ DO SYPIALNI, A MANIFEST

13.12.2007: Jeśli Polska jest sprawiedliwa i ma poukładane prawa, to proponuję wszystkim po świadectwach matury dać im tytuł PROFESORA !!! Będziemy mieli kilka milionów ludzi jako profesorów, jedyni w Europie najmocniejsi z intelektem ! Dlaczego Władek B. ma być uprzywilejowany a tyle milionów Polaków nie ma tego tytułu ? A co, ma on dwie głowy, cztery dłonie, cztery stopy, dwadzieścia paluszków u rąk, dwadzieścia paluszków u nóg, cztery uszy, dwa nosy, cztery oczu, dwa języki, dwie buzie i ileś tam podwójnych włosów ? Nie mówiąc już o innych częściach intymnych.

Panie Prezydencie Lechu Kaczyński, uważam iż wykształcenie po szkole podstawowej wystarcza. Więc nie opłaca się utrzymywać wyższych struktur nauk w Polsce. Bo znowu wyskoczy ktoś w przyszłości, skrzydełkami mola i załatwi sobie podobne tytułowanie, i będą się czepiać o to, że nie wita się go formą z formy grzecznościowo-grzecznościowym: (Witam panie profesorze)!

LIST OTWARTY DO WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO

13.12.2007: Władku, znamy się ! Jeszcze z Wiednia. Z bankietów w Ambasadzie i z Instytutu Polskiego. Sam zapraszałeś mnie na tego rodzaju imprezy albo Twoi współpracownicy z administracji. Ale odłóżmy sentymenty.

Otóż przeczytałem artykuł Zbigniewa Skowrońskiego z Warszawy – którego nota bene osobiście znam. Dwa lata temu był u mnie z małżonką i dwoma synami, taki tygodniowy urlop w Ustce. Tytuł artykułu „Wykupujemy Polskę”, temat bardzo ważny dla Polaków i Polonii.

Władek, jeśli jesteś proizraelski, to proszę odpowiedz nam Polakom w kraju i Polakom za granicą, ile nam zostanie tego terytorium pod nazwą „Polska”? – Czy znowu zostaniemy „Księstwem” jak podobnie to było za okresu księcia Józefa Poniatowskiego ? Nie chodzi teraz o Rosję, ale o wewnętrznego wroga Polaków...

Władek, czy Ty możesz (jakoś pokochać Polskę), tak jak ja Ją od urodzenia pokochałem) – i nigdy Ją nie zdradziłem, żeby żydzi izraelscy nie kupowali całej Polski, bo ja nie wiem jak się zachowają moi Rodacy w chwili całkowitego zagrożenia ? Władek, weź przeczytaj ten artykuł Z. Skowrońskiego i odpisz na tej witrynowej stronie http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=1322

Pozdrawiam Cię Władek w tak ważnym dniu, 26 Rocznicę Wojny przeciwko Polakom, Narodowi Słowiańskiemu ! Pozdrów ode mnie swoją małżonkę, Zosię...

IDŹ DO BIBLIOTEKI A DOWIESZ SIĘ...

15.12.2007: Jak każdemu wiadomo Bartoszewski Władysław (jakoś tak się dobrze zachowywał w Oświęcimiu, że go zwolniono z Obozu Koncentracyjnego), i wyszedł główną bramą, legalnie. Tak mówią źródła...

Czytam książkę „THE TRANSFER AGREEMENT” („THE UNTOL STORY OF THE SECRET PACT BETWEEN THE THIRD REICHAND JEWISHPALESTINE”), Edwin Black, Macmill Publishing Company, New York. Collie Macmillan Publlshers, London, 430 stron. Co po polsku: „Umowa o przesiedleniu: Nie ogłoszona historia tajnej umowy pomiędzy Trzecią Rzeszą a żydowską Palestyną”).

Z recenzji (OT) „Czyja to wina”?, wynika, „że hitlerowscy, którzy zamordowali 6 milionów żydów i 8 milionów nie-żydów, a wśród nich 3 miliony Polaków, otrzymali w krytycznym roku 1933 finansową pomoc od żydów na podstawie wymienionej wyżej umowy, dzięki tej pomocy finansowej hitlerowcy wzmocnili swój rząd w Niemczech. Odbudowali niemiecką ekonomię, zniszczyli niemiecką demokrację. Odbudowali niemiecką machinę wojskową i posiadali wystarczającą ilość pieniędzy, aby wybudować obozy koncentracyjne, w których wymordowali najpierw niemieckich komunistów i oponentów hitlerowskich, a następnie wymordowali niemieckich i nie niemieckich żydów i nie-żydów. Jest smutnym faktem, że dzisiaj żydzi za Holocaust winią i oskarżają wszystkich ludzi z wyjątkiem tych ludzi, którzy pośrednio są odpowiedzialni za owe morderstwa, a mianowicie delegacje Syjonistów z Niemiec, w osobie ARTHUM RUPPINN, specjalistę od spraw emigracyjnych z organizacji Syjonistów; JERZEGO LANDAUERA, dyrektora Banku Anglo-Palestyńskiego: MOSHE MECHNESA, współwłaściciela Hanolaiah Ltd., który prowadził petraktacje co do „Umowy przesiedleńczej” dnia 7 sierpnia 1933 roku w Berlinie z niemieckim dyrektorem biura obcych walut, HANSEM HARTENSTEINEM. Do powyżej wymienionej grupy zaliczyć trzeba także Komitet Amerykańsko-żydowski i żydowską organizację B’nai B’rth (do której należeli przeważnie bogaci niemieccy żydzi w Stanach Zjednoczonych)”.

Władek – tu kieruję się do Bartoszewskiego – jeździsz czy latasz po świecie, czy nie możesz tam wszystkim fałszywym historykom zaproponować tę książkę, kto tak właściwie w tę wojnę inwestował ? – Kto był głównym katem w II wojnie światowej ? Zakup sobie tę książkę, i działaj, bo w USA i takie głosy się słyszy, że to Polacy wojnę zaczęli i budowali te śmiercionośne Obozy Koncentracyjne ! Władek, widziałeś tam Polaków w czarnych mundurach ?

WARTO BYĆ „PRZYZWOITYM” CZŁOWIEKIEM

6 stycznia 2008: O, proszę, jak ładnie piszą o Władysławie B. Świetny gość po maturze czy po gimnazjum, a jakże, a niewykształconym i analfabetom każe się tytułować „Profesor”. Więc proszę pamiętać, że można być po tej maturze okropnym profesorem !

Oto koresponduję z gazetą „Midrasz” – pismo żydowskie http://www.midrasz.pl
- przecież muszę wiedzieć co u nich się dzieje; przecież oni zawsze prawdę piszą, więc przysyłają mi to „Forum”, gdzie w haśle jest takie coś: „Żydzi – Chrześcijanie – Muzułmanie”, kiedyś było inaczej: „Żydzi – Chrześcijanie – Polacy”, ale zrezygnowali z „Polaków” – pisałem o tym w specjalnym artykule, że jak nie ma Polaków w Polsce, bo wyjechali za chlebem do Irlandii Tuska, to po co w tym podtytule, „Polacy”?

I oto czytam tam artykuł pt. „Nagroda dla profesora Bartoszewskiego”, a w środku taki prawdziwy śliczny fragmencik: „Kapituła przyznała Statuetkę profesorowi Bartoszewskiemu za „działania na rzecz dialogu polsko-żydowskiego, za przybliżanie dziedzictwa żydów polskich oraz za przesłanie ŻE WARTO BYĆ PRZYZWOITYM” – napisano w protokole jury nagrody.

No tak, jak Boga kocham, Władek B. jest super przyzwoitym Polakiem, który przy każdej nadarzającej się okazji grzmi o nas, że jesteśmy „warchołami” i takimi różnymi podobnymi epitetami, jak ten skurczybyk komunista Miłosz Czesław, agent od „żywych słów” – który ma także pokręcony życiorys. Podobno temu ostatniemu „Krakowianie” chcą zbudować za to duży pomnik. Myślę, że przy wieszczu Adamie Mickiewiczu może sobie stać i kichać na Adama...

Zatem moja Odezwa do Narodu w Europie Wschodniej !

Kończąc tylko liceum i maturę im. Władysława B. nie słuchajcie nikogo, tylko „profesora”. Nie idźcie na żadne studia, róbcie podobnie, tak jak uznany przez Kłamliwy Świat Naukowy w Polsce, że wszyscy możemy być... Profesorami !

Jak chcecie czytać te kłamstwa, to podaję szyfr:
http://www.forum-znak.org.pl/?t=wydarzenia&id=6454

Zapis 3-4 luty 2008 r.

Zygmunt Jan Prusiński
Magister im. Aleksandra Kwaśniewskiego

Profesor im. Władysława Bartoszewskiego

ZŁAMANE PIÓRO POETY CZESŁAWA MIŁOSZA

******************************************************************
Wybrane z twórczości Z. J. Prusińskiego:

DZIENNIK Z WESOŁEGO MIASTECZKA... nie tylko Ustki
O ALKOHOLIKACH – POLITYKACH SŁÓW KILKA W POEZJI

W KSIĘSTWIE ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO

NIE ZAWSZE SCHODY PROWADZĄ DO NIEBA - ku pamięci Olusia K...

TOWARZYSZE TĘSKNIĄ ZA POCHODAMI

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

P
RZYGODA INTELEKTUALNA Z PREZESEM ZLP Krzysztofem Gąsiorowskim

PIONIERSKI MARSZ MISTRZA .... Junga

INTELIGENCJA ZAWIESZONA O BRZEG NUTY

ZAĆMIENIE ZAWSZE PRZYCHODZI BEZ PUKANIA

Motto:
Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji - A TO TEN, OD BARANÓW!

LIST OTWARTY DO JANA TOMASZA GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu
-
POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!
dyktator
Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -
ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI...

Lech
Wałęsa NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI
CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

ROZTAŃCZONE BAŁWOCHWALSTWO

Błazny i judasze

"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum”

LIST OTWARTY - PONAGLENIE! Prezydencie III RP!
POUCZENIE PREZYDENTA.
Do mediów w kraju i za granica...

LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Projekt ustawy o ujawnieniu pochodzenia narodowościowego osób pełniących funkcje publiczne

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.