Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Poseł Drzewiecki ma prawo być obłudnym

Prości ludzie sądzą, że poseł albo senator przez nich wybrany do parlamentu, to człowiek bez skazy. Nigdy nie kłamiący, prostolinijny, odważny jak lew. Albo jak lwica, broniąca swoich wyborców, ich miejsc pracy, broniąca przed krzywdą.

Myślą tak, bo nie znają skomplikowanej natury człowieka. Człowieka, który jest takim samym słabym charakterologicznie jak oni, podległy słabostkom albo nawet dużym słabościom, podległy namowom bliźnich do złych i niecnych postępków, a nawet namowom do przestępstw zwyczajnych a czasami nadzwyczajnych.

Poseł Drzewiecki miał prawo wyrazić się, że Polska to zdziczały kraj, gdzie dziennikarze korzystając z okazji do sensacyjnego pokazania posła w potrzaskanym zwierciadle, pokazują go nagiego od stóp do czubka głowy. Nagiego chociaż w ubraniu. Nagiego w słowach. Prawdomównego do bólu.

Bo czyż to nie zdziczały kraj, w którym ludzi przetrzymuje się w aresztach latami bez wyroku, i najczęściej po upokarzających zabiegach o oczyszczenie z zarzutów, uniewinnia się upokorzonego obywatela. Czy to nie zdziczały kraj, w którym posłowie z tytułami magistra prawa albo nawet doktora nie widzą prawnego zdziczenia.

Czy to nie zdziczały kraj, gdzie osadza się w więzieniu osobę oskarżoną o gwałt, na podstawie oświadczenia kobiety rzekomo zgwałconej. I tak się dziwnie składa, że kobieta oskarżycielka nie wie z kim ma dzieci dawniej rodzone, a sąd - prawdopodobnie kobiecy sąd - w solidarności babskiej - przyznaje kobiecie rację i wsadza mężczyznę do więzienia na długie lata. Ten się broni mówiąc: przecież to kobieta niemoralna! Oskarża każdego! Czemu sąd jest tak łatwowiernie naiwny i podrywa autorytet sądu niesprawiedliwie krzyczącym wyrokiem.

Czy to nie zdziczały kraj, w którym mający interes, tworzą prawo o tajemnicy danych osobowych, i prawo to chroni bandytów, przekrętów, uchylających się i od podatków i od wyroków prawa i od wyroków opinii publicznej.

Czemu w USA można wyczytać w książce telefonicznej adres posła, senatora, krawca, nauczyciela etc, przy jakiej ulicy mieszka, jaki numer domu i także telefon. Czemu w Szwecji po napisaniu imienia i nazwiska wyświetla się, gdzie mieszka, jego pełny adres i telefon a nawet jaka jest rodzina i czym się zajmują.

A w Polsce - w kraju podejrzanym o zdziczenie, telefonistka w informacji odpowiada: na ulicy Marszałkowskiej jest 127 Kowalskich, Kowalskich Marków 52, proszę więc podać numer domu, bo ustawa o ochronie danych osobowych (przestępców) nie pozwala ujawniać adresów zamieszkania.

Ustawa dla kogo?- czy na pewno dla dobra obywatela? Czy dla ukrycia przestępców?

Prawdziwie miał rację poseł Drzewiecki i mają prawo twierdzić prokuratorzy polscy, że można kłamać będąc posłem za granicą, bo w kraju należy być czystym jak łza. Czy nie miał racji poseł Drzewiecki?

Polski Tygodnik Dyskusyjny

PS.
W poprzednim ustroju wyborcy mieli prawo odwołania niesprawdzonego posła. Obecnie tego prawa nie mają. Niektórzy posłowie za darmo biorą społeczne pieniądze, w ogóle nie spotykają się ze swymi wyborcami. Są w mediach - wśród wyborców - nie. To samo dotyczy senatorów.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Autor Z.J.P.
04-04-2010 / 00:00
Zygmunt Jan Prusiński: Ten co nie ma imienia, bo nie miał nigdy mamusi i tatusia pisze o mnie tak, cytuję: "Dobrze zrobiono, że go stąd wywalono".______________________I ja myślę podobnie, i dobrze że mnie "wywalono"! - Bracie bez Imienia, jesteś moim Przyjacielem !!! 4 Kwietnia 2010 r. Ps. A teraz jak chcesz bym się podpisał ? Poeta Z.J.P. czy Autor Z.J.P.? - I tak podpisuję każdy tekst w ten oto sposób: "Zygmunt Jan Prusiński", bo jak kiedyś chciałem w całości u góry zamieścić, to wyszło "Zygmunt Jan Prus..." Życzę Ci anonimowy autorze spokojnych Świąt, byś przygotował nerwy na resztę miesięcy tego roku...
~anonim
03-04-2010 / 00:00
Ciekawe, czy to ZJP pod różnymi pseudonimami żąda publikowania swojej własnej "twórczości"? Dobrze zrobiono, że go stąd wywalono.