Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
12 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-01-2015

Niesiołowski i PO tam gdzie stało ZOMO Mirosław Kokoszkiewicz 

Telewizyjnych występów Stefana Niesiołowskiego, specjalisty od muchówek i bezkręgowców, który sam został pozbawiony moralnego kręgosłupa, już od dawna nie oglądam. Bijąca z jego rozbieganych świdrowatych oczek nienawiść, potoki wyrzucanych z otworu gębowego ciągle tych samych wiązanek oraz bluzgów stało się dla mnie niestrawne, nawet jeżeli traktowałem to wszystko jako czarną komedię w wykonaniu nieszczęśliwego człowieka. To tak jakbym kupił płytę jakiegoś marnego solisty wiedząc, że jest to zestaw tych samych utworów sprzedawanych po raz kolejny jako składanka, czyli kompilacja stałych knajackich numerów z wcześniejszych płyt z pozamienianą tylko ich kolejnością. Dla interesującego się polityką widza czy słuchacza istnieje zawsze wybawienie, czyli możliwość wyłączenia odbiornika. 

Niestety dla Niesiołowskiego żadnego ratunku na horyzoncie nie widać. On już po prostu tak musi, inaczej się udusi, że posłużę się słowami popularnej satyrycznej piosenki. Na nieszczęśnika i nienawistnika Niesiołowskiego można nieopatrznie nadziać się także w internecie, co mi się ostatnio zdarzyło na portalu Onet.pl. To temu portalowi udzielił on kuriozalnego wywiadu, w którym wytyka partii Jarosława Kaczyńskiego to, że jak mówi „W PiS paradoksalnie ludzi o ładnych, antykomunistycznych życiorysach praktycznie nie ma”.

Co prawda śpiewka to nie nowa, bo wiadomo, że ładny życiorys może mieć tylko sam Stefan, który już na pierwszym przesłuchaniu zakapował esbekom swoją własną narzeczoną. Niesiołowski niestety brnie dalej i wypowiada takie obłudne prymitywne i ocierające się już o nikczemność stwierdzenia, nad którymi trudno przejść obojętnie. On twierdzi, że PiS nie ma moralnego prawa występować w obronie demokracji, ponieważ w szeregach tej partii jest taki na przykład Wojciech Jasiński, który w latach 1976-82 należał do PZPR. Niesiołowski mówi: - Być może ma on jakiś ładny fragment w życiorysie, ale nie znam niczego takiego, co by go upoważniało do pisania takich rzeczy. Wiem za to, że ludzie, którzy rzeczywiście walczyli z komunizmem, płacili za to dość wysoką cenę, a teraz są w PO.

Oczywiście sześcioletnia przynależność do PZPR nie jest chlubą dla Wojciecha Jasińskiego, ale temu wyjątkowemu obłudnikowi i podłemu hipokrycie Niesiołowskiemu wypada udzielić darmowych korepetycji i przypomnieć przeszłość jego partyjnych koleżanek i kolegów oraz kandydatów Platformy, którzy z jej ramienia robią kariery na europejskich salonach.

Zacznijmy od bardzo aktywnej komunistki i członkini PZPR Iwony Śledzińskiej-Katarsińskiej, która w 1968 roku jako dziennikarka przyłączyła się do antysemickiej nagonki i opowiedziała się po stronie jednej ze zwalczających się komunistycznych frakcji. Czy zdaniem Niesiołowskiego ma ona moralne prawo zasiadać z ramienia PO w Radzie Programowej TVP S.A. i przewodniczyć sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu? Czy propagandowym zasługom w komunistycznej wojence Chamów z Żydami zawdzięcza to, że rzucono ją na odcinek mediów? Czy zasiadająca w Parlamencie Europejskim desygnowana przez PO, komunistka Danuta Hübner, córka i wnuczka wyjątkowo sadystycznych oficerów śledczych UB, to chwała dla jego partii czy hańba i policzek wymierzony polskiemu narodowi? Jaki wpływ na oszałamiającą karierę w PRL i III RP, Leny Kolarskiej-Bobińksiej członkini PO oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Ewy Kopacz miał fakt, że jest córką zatwardziałego przedwojennego komunisty, Leona Kolarskiego, członka KPP uczestniczącego w wojnie domowej w Hiszpanii w składzie stalinowskich brygad międzynarodowych?

Czy to nie z ramienia PO w europejskim parlamencie już drugą kadencję zasiada komuch Dariusz Rosati, były członek rady nadzorczej słynnego FOZZ nazywanego matką wszystkich afer? Rosati trwał w PZPR aż do wyprowadzenia sztandaru, a w PRL był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie „Buyer”, zaś dzisiaj jego karierę wspiera partia szalonego Stefana tropiącego członków PZPR w szeregach PiS. To wraz z nim w sejmie zasiada członek PO, a wcześniej komuch i członek Komitetu Centralnego PZPR i później sekretarz KC PZPR, Marcin Święcicki, zięć Eugeniusza Szyra partyjnego dygnitarza w PRL, członka KPP, PPR, PZPR. Może Niesiołowski przypomni sobie, jaka partia POlityczna sprawiła, że w senacie zasiada dzisiaj stary wypróbowany towarzysz z PZPR, Marek Borowski? Radzimy choremu z nienawiści Stefanowi zapoznać się jeszcze z życiorysami koleżanek i kolegów partyjnych: Barbary Kudryckiej, Magdaleny Kochan, Mieczysława Augustyna, Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, Grażyny Ciemniak, Michała Kaczmarka.

Bardzo gorąco polecam też znerwicowanemu Stefanowi dokładne przyjrzenie się otoczeniu prezydenta Komorowskiego, który otorbił się cuchnącą czerwoną galaretowatą treścią złożoną z komuchów i agentów PRL-owskich tajnych służb. Radzimy żeby sobie przypomniał kto wznosił szampana za zwycięstwo należącego do PO Bronka w prezydenckim wyścigu. Czy nie był to czasem kursant GRU i były szef WSI komuch gen. Marek Dukaczewski? Czy to nie Goebbels stanu wojennego Urban zadeklarował ostatnio wsparcie dla PO, czyli tym samym także dla Niesiołowskiego?

Prawda jest taka, że żadna partia odwołująca się szczerze do solidarnościowego etosu nie powinna mieć w swoich szeregach nikogo z komunistyczną przeszłością. Doskonale wydaje się to rozumieć dzisiejsza patriotyczna młodzież, która staje się naszą ostatnią szansą i nadzieją, zwłaszcza że przewodnim jej hasłem podczas różnego rodzaju manifestacji i marszów jest zawsze zawołanie, Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę. A co do cierpiącego na polityczne ADHD Stefcia to od dawna już wiadomo, że zajął pozycję dokładnie tam gdzie kiedyś stało ZOMO.

Mirosław Kokoszkiewicz

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Wacław
15-02-2015 / 16:12
Antykomunistycznje prawicy,zajadle zwalczającej PRL,do tych polityko,historykow,dziennikarzy,satyrykow,aktorów, poetow,pisarzy,swiata nauki,do wszystkich tych którzy im dalej od PRL zwieksza zaciekłością zwalaczaja epoke,w której żyły dwa pokolenia Polakow.Osobno dedykuje historykom IPN ,oraz Trybunałowi Konstytucyjnemu,który w stosunku do ludzi którzy służyli dla ojczyzny bez wyrokow Sadowych zafundował bubel prawny,zmuszając wielu starych ludzi do nedzy,schorowanych,pozbawiajac ich obrony -zmuszajac do wystepowania indywidualnie do Trybunału Europejskiego-wiedzac o tym ze wielu z nich nie doczeka wyroku.to był lincz.
~Wacław
30-01-2015 / 18:43
Nie wiem jak dalej potoczy się ten ‘hapenning’ na Ukrainie. Może USA przyśle batalionom najnowszą technologię do sklonowania z resztek DNA Heinricha Himmlera i Joachima Goebbelsa. Ten drugi zapewne dobrze by się wpasował na stanowisko w jakiejś amerykańskiej korporacji medialnej. Bo to głównie z jego dokonań zdają się korzystać spece od zachodnich mediów i PR.
~Zenek
28-01-2015 / 17:48
Solidarnościowe SKOKi i kanty. Z najnowszych ustaleń KNF wynika, że tylko w zeszłym roku z systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych wyciekły do tajemniczego luksemburskiego holdingu 83 mln zł. W tym roku może to być ok. 70 mln zł. To dziwny kierunek przepływu gotówki jak na organizację, która zawsze promowała się jako jedyna prawdziwie polska instytucja finansowa, tryskała patriotyzmem i brzydziła się obcym kapitałem. A przede wszystkim – jak na grupę spółdzielni, która ma liczoną w setkach milionów dziurę w budżecie i jest na krawędzi upadku. Straty SKOK–ów po dwóch kwartałach tego roku nadzór szacuje na 565 mln zł. Kasy, w których oszczędza i pożycza pieniądze ponad 2,5 mln Polaków, od 2012 r. są nadzorowane przez KNF – tak jak banki. Wcześniej rządząca SKOK-ami grupa biznesmenów wylobbowała dla Kas uprzywilejowaną pozycję w systemie finansowym. Na ich czele stał Grzegorz Bierecki, były działacz „Solidarności”. Obecnie nie szefuje SKOK-om, jest senatorem PiS, wymienianym jako jeden z konkurentów Jarosława Kaczyńskiego do przywództwa w partii. KNF systematycznie prowadzi w SKOK-ach audyty i kontrole, odkrywając wstydliwe sekrety. Luksemburska spółka SKOK Holding s.a.r.l. powstała sześć lat temu, kiedy stało się jasne, że koalicja PO-PSL przeforsuje w końcu ustawę, która ograniczy władzę Kasy Krajowej SKOK i obejmie SKOK-i nadzorem KNF. Do Luksemburga Kasy przetransferowały część „trefnych” pożyczek (w całym systemie 31 proc. kredytów jest zagrożonych), w zamian otrzymując obligacje. W ten sposób poprawiły sobie bilanse. Z czasem luksemburska spółka przestała służyć tylko operacjom księgowym. Krajowa SKOK, która jest głównym udziałowcem SKOK Holding s.a.r.l., zaczęła przenosić za granicę udziały w innych podmiotach systemu. Dziś – jak czytamy w raporcie KNF – via Luksemburg SKOK-owa centrala kontroluje 11 podmiotów (m.in. TUW SKOK, TF SKOK, TU SKOK, Asekuracja). Choć same SKOK-i są pod nadzorem KNF, to dzięki luksemburskiej spółce część systemu – i jego pieniędzy – wymyka się polskiej jurysdykcji. Przewodniczący Komisji Andrzej Jakubiak już latem tego roku mówił, że SKOK-i jak tlenu potrzebują pieniędzy na restrukturyzację, a Krajowa SKOK nie chce uruchomić ani swojego funduszu stabilizacyjnego, ani pieniędzy z luksemburskiej spółki. Dziś KNF policzył, że w SKOK Holding s.a.r.l. zgromadzono zyski w wysokości 34 mln euro (równowartość 141 mln zł). Gdyby holding wypłacił Krajowej SKOK dywidendę, wówczas byłoby więcej pieniędzy na wyciąganie SKOK–ów z tarapatów. Ale – jak wynika z analizy KNF – pieniądze płyną w drugą stronę. Z jednym wyjątkiem: podmioty kontrolowane przez luksemburski holding w 2012 r. (świeższych danych nie ma) wypłaciły swoim władzom łącznie 14 mln zł. Do kogo trafiają pieniądze? Z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz Fundacja Sanitas), a także w radach nadzorczych 15 kolejnych. Jego brat Jarosław jest w dwóch zarządach i dziewięciu radach; Adam Jedliński – w siedmiu gremiach zarządczych lub nadzorczych; Grzegorz Buczkowski – w 15, a Andrzej Sosnowski – w ośmiu. W kraju SKOK-i są finansowo głęboko pod wodą. SKOK Wspólnota zbankrutował. Z pieniędzy pochodzących od klientów banków wypłacono jego klientom ponad 800 mln zł (depozyty w SKOK-ach są gwarantowane tak samo jak bankowe). SKOK-i Rumia i Kopernik mają zostać przejęte przez banki. KNF nie udzieliła zgody na pełnienie funkcji prezesom kilkunastu SKOK-ów oraz szefowi Krajowej SKOK Rafałowi Matusiakowi. Temu ostatniemu m.in. za to, że dał zielone światło do wyprowadzania pieniędzy do Luksemburga. Wnioski z raportu Komisji Nadzoru Bankowego przedstawiono kilka dni temu na spotkaniu Komitetu Stabilności Finansowej, w którym uczestniczą przedstawiciele rządu, nadzoru i NBP. Krajowa SKOK nie komentuje na razie doniesień nadzoru finansowego. – Na czwartkowej konferencji odniesiemy się m.in. do tego „dokumentu” zamieszczonego na stronie KNF – powiedział nam Andrzej Dunajski, rzecznik Krajowej SKOK.
~Wacław
28-01-2015 / 17:47
“Polska staje się zagraniczną kolonią. By w Polsce zaszły realne zmiany, trzeba przegonić Tus- Ten rząd jest zakładnikiem grup finansowych i robi wszystko, żeby miały one więcej biznesów. (…) Polska staje się czymś na kształt kolonii – stwierdził w rozmowie z "Faktem" senator Grzegorz Bierecki z PiS. Były prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej skrytykował rząd i polską gospodarkę. Jak zaznaczył, "po Gierku, który zadłużał Polskę, coś jednak zostało, huty, rafinerie i fabryki. A Tusk pozostawi nam stadiony". Według niego "strategia Donalda Tuska to zabawa PR-owa", a z planów budżetowych jasno wynika, że "celem rządu jest dalsze zadłużanie Polski". Jak ocenia, "minister Rostowski w ciągu 5 lat podwoił zadłużenie Polski". - Polska coraz bardziej staje się czymś na kształt kolonii zagranicznych grup finansowych, które dzięki temu swoim krajom macierzystym dostarczają ogromną część produktu krajowego brutto – stwierdził Bierecki. Jak podkreślił, to właśnie te grupy wyłącznie korzystają na polityce rządu PO-PSL. Bierecki oskarżył Rostowskiego o przeszacowanie złotówki, która – jego zdaniem – jest za droga. – To psuje nam eksport. Firmy bankrutują, masowo zwalniają pracowników – powiedział senator PiS. Jak dodał, minister finansów zachowuje się "jak cinkciarz i wymienia waluty nie w NBP, jak być powinno zgodnie z dobrym obyczajem, tylko na rynku otwartym. I gra na walucie". Rozmówca "Faktu" zaznaczył, że aż 2/3 długu polskiego jest w "posiadaniu instytucji finansowych, które są wprawdzie w Polsce, ale ich właścicielem są te same zagraniczne grupy finansowe". Jakie jest więc wyjście z tej sytuacji? – Wyjściem z sytuacji, w której Gierek zostawił Polskę, była faktycznie upadłość. Nastąpiła redukcja długu o połowę – ocenił Bierecki. Kontrpropozycją jest uszczelnienie podatków płaconych przez banki, opodatkowanie sklepów wielko powierzchniowych i likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zaznaczył, że "u nas (w Polsce – przyp. red.) będzie lepiej jak Donald Tusk straci pracę. Jego bezrobocie będzie początkiem wychodzenia z kryzysuka”-powiedział senator Bierecki.
~marek
28-01-2015 / 17:43
Wspomnienia o Gierku. Wspomnienia o Gierku i socjaliźmie Nienawidzą go szczyle, prawi, szlachetni i wierzący w poduszczenia Zachodu. Infantylna ocena tamtych lat powoduje, że podśmiechują się z bananów, coca coli oraz ziaren kawy sprowadzanych do Polski. Jest to złośliwy i głupawy świat tworzony przez politycznych bęcwałów na użytek takich samych konsumentów jak oni sami. Na szczęście jest także starsze pokolenie zachowujące ciągłość pokoleniową poprzez to, że pamięta pełniej i szerzej tamte czasy i nie pozwoli się zmanipulować przez politycznych niedorostków wykształconych i ukształtowanych na zachodnim zmywaku. Oczywiście jest znacznie łatwiej opowiadać propagandowe bzdury osmieszające i osłabiające swój kraj.Trudniej jest natomiast mieć już konkretną wiedzę politologiczną i z pozycji materialnych faktów dokonywać kompleksowej oceny własnej Ojczyzny. Najbardziej boli tych propagandowych chłoptysiów gloryfikujących wielkość burżuazyjnej Polski, że nasze wspomnienia o peerelu są ciepłe, miłe i jasne. Są to oczywiście oceny nie pozbawione także subiektywnych elementów. Niemniej pozytywna ocena tamtego okresu dotyczy połowy polskiego narodu, który pamięta, że był to okres odbudowy ze zniszczeń II WŚ oraz zniszczeń wojny domowej wywołanej przez polska prawicę. Był to okres,w którym dla każdego kto chciał pracować znalazła się praca. Okres ten stanowił epokę oddbudowy i rozbudowy polskiego przemysłu, umacniania i rozwijania polskiego rolnictwa, dynamicznego rozwoju polskiego szkolnictwa wszystkich szczebli, budowania od podstaw polskiej służby zdrowia. Niezwykle intensywnie rozwijało się polskie budownictwo mieszkaniowe mimo, że nie dla wszystkich starczalo mieszkań, bowiem nierealnym było przeniesienie całej polskiej ludności z zapóźnionej polskiej wsi niosącej garb IIRP. Ogromny sukces stanowił rozwój polskiej kultury i sztuki wyrażający się w budowie wielu uczelni artystycznych,muzeów i teatrów. Stworzono całe wyróżniajace dziedziny polskiej kultury, do których zaliczyć należy wyróżniające się w świecioe polskie kino, szkołę polskiego plakatu, wybitny polski teatr, niezwykle bogate polskie życie muzyczne. To wszystko razem tworzyło Drugą Polskę , o jakiej wspominał Gierek a my ją doskonale pamietamy. I dlatego tak bardzo mamy za złe solidarnym janczarom, za podjęcie bardzo tragicznego i głupiego dzieła niszczenia dorobku swoich rodziców. Oszalałym przykładem tego rodzaju działań był niejaki Wojtczak z Poznania, którego uczyniono wiceministrem Rolnictwa, a on zajął się fanatycznym dziełem niszczenia PGR-ów. Dzisiaj jest on już po wylewie i w tv ocenia swoje poczynania jakie złe, które przyniosły wielu ludziom niepotrzebne i nieuzasadnione dramaty. W ramach odczyniania swojej rozpalonej kapitalizmem głowy posypuje ją sobie teraz popiołem, stara się dokonać rekompensaty krzywd wyrządzonych ludziom poprzez budowę ośrodka dla chorych dzieci. Jest to mimo wszystko bardzo cenna postawa lecz jakże ciągle jeszcze rzadko spotykana wśród nawiedzonych łobuzów wyrządzeniem innym ewidentnych szkód, przykrości i strat. Ci niezrównoważeni narwańcy bedący specjalistami w zakresie destrukcji i niszczenia starają się nas ośmieszać i obrzydzać zbudowaną naszymi rękami i kosztem naszych wyrzeczeń tamtą naszą Ojczyznę, PRL. Nie da się ukryć, że w tamtym PRL-u żyło się wygodniej,bezpieczniej i przyjemniej.Dla wszystkich wówczas starczało chleba, pracy i nadziei, czego z pełnym obrzydzeniem nie można powiedzieć o III RP, która to wszystko odebrała przyzwoitym ludziom i stała się miejscem niemoralnych poczynań aktywistów obecnego systemu. Nas nie interesuja kapitalistyczne macherki, kombinacje,złodziejstwa i afery,w którym obecne elity nurzają się bez miary i wiary aż do krańcowego zapomnienia. I dlatego właśnie Gierek miał taki pogrzeb, jakiego nie miał nikt z waszych solidarnych idoli. Mam tutaj na uwadze Kuronia, Gieremka i wielu innych, nawet tych pochowanych na Wawelu,co bardziej zakrawa na niewybredny żart aniżeli przejaw szacunku i uznania.Dlatego nikogo nie dziwi, iż wielu ludzi zagląda na grób Gierka i składa mu świeże kwiatki, ponieważ on coś zrobił dla Polski,w odróżnieniu od was, którzy spuścili ją w kanał globalistycznych sprzeczności i konfliktów. My wierni towarzysze Edwarda Gierka jesteśmy dumni, że był on naszym przywódcą i na miarę istniejących wówczas możliwości starał się nam zapewnić godziwe możliwości życia, pracy i wypoczynku. Była to wielka osobowość, pełna charyzmy,podziwu Polakow i szacunku poza granicami Polski.Jeżeli z jego postacią zechcemy zestawić Bieleckiego, Mazowieckiego i paru innych solidarnych mądrali to nie wiadomo czy płakać jak bóbr czy rżeć jak koń z uciechy, kiedy nasuwa się millerowa ocena, że owi wszyscy razem więci panowie stanowią mniej niż zero. Imputuje się nam, iż jest nas zaledwie kilka setek zarzucając, że klaszczemy równo i harmonijmie na umówiony znak. Bo jaśniepaństwo woli warcholstwo, bałagan i destrukcję, to ich cieszy,bawi i rajcuje. W tej mętnej wodzie, te agresywne szczupaki czują się bardzo swojsko, nawet jeśli setkami przychodzi im maszerowć do nieba. I każą nam jeszcze przy tej okazji płakać,rozpaczać i zawodzić. A po kim drodzy panowie? Po tych,którzy odebrali nam pracę, nadzieje i perspektywy? Proszę zachować przynajmniej resztki przyzwoitości. Rozumiemy, że klakę musicie urządzać przy każdej okazji, by budować swój nieistniejący autorytet utożsamiamy przez lud ze złodziejską mentalnością. Nie zamkniecie nam ust i prawdy z nich płynącej, dyktowanej doświadczeniem oszronionych skroni. Ma pamiętamy to co było, i widzimy to co nam zafundowaliście. Mamy więcej przesłanek do obiektywne oceny swego życia aniżeli chłopcy w króciutkich harcerskich porteczkach chrześcijańskiego skautingu. Nam się dobrze żyło wówczas, nie tak jak teraz, kiedy się nas zmusza do grzebania w śmietnikach,a dzieci do wyszukiwania cegly rozbiórkowej, przy którym to dziele,zamiast się uczyć, giną jak muchy przygniatane kapitalistycznymi murami. Boli tych małych cwaniaczków, że wówczas wyrażalismy tak wiele nadzie, radości i perspektyw dla siebie i swych rodzin, które mogliśmy utrzymywać a dzieci wychowywać i kształcić. Krew ich zalewa także, że to Gierek otworzył drzwi na Zachód a nie oni. Dotyka ich bez mała osobiście i słusznie ,kiedy oklaski rosną wśród zaproszenych gości chwalących dokonania towarzysza Gierka.Za złe mają lewicy gdy tłum buczy, kiedy ci sami goście przypominają, że ktoś, gdzieś tam kiedyś, jakiś pseudohistoryk, jakiś prawicowiec, generalnie ktoś nieżyczliwy mówił o Gierku źle.I trudno się dziwić , gdyż lewica ma już generalnie dość poniewierania nią. Prawica sobie robi dobrze i jeszcze oczekuje by wywłaszczona lewica pochwalała ją ze te nieprzyzwoitości. Przecież są to schizofreniczne oczekiwania. Bierut,Gomułka,Gierek czy Jaruzelski, każdy z nich miał do spełnienia swoją rolę jaka przyszło mu wykonać w danej epoce. Oni też to zadanie wykonali skutecznie.Nie czynili tego w imię osobistej kariery ani też prywaty.Kierowali się szeroko rozumianym interesem socjalistycznej wspólnoty narodowej. Stąd też dyskredytowanie tych ludzi łącznie z całym PRL-em jest niesłuszne,niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Nikt z nich nie napchał sobie prywatnych kieszeni kosztem narodu jak to czynili i czynią solidarne męty społeczne. Stąd istnieje autentyczna potrzeba odkłamania solidarnej polityki historycznej, w ramach, której wszystko co nawet pośrednio posiada znamiona charakteru ludowo-robotniczego wymaga zdezawuowania i napiętnowania.Z elitarno-arystokratycznym manipulowaniem sprowadzającym się do wynoszenia pasożytniczych elit na ołtarze propagandy burzuazyjnej należy skończyć.Elity zwykle były sprzedajne i zdradzieckie,a lud niósł przez wieki i tysiąclecia na swych barkach trud budowania polskości,lud był solą tej ziemi czarnej. W tej ziemi czarnej zdominowanej przez kler wolno stawiać bez ograniczeń pomniki Papieżowi-obalaczowi komunizmu.Natomiast Boże broń postawić pomnik Gierkowi czy jego imieniem nazwę ulice lub rondo.Na tym właśnie polega idea prawicowego pluralizmu sprowadzającego się do wykarczowania wraz z korzeniami pamięci o socjalizmie i ludowej Ojczyźnie. Bo ta ojczyzna ma być burżuazyjna i służąca bogatym, feudalna w swych stosunkach, i wyznaniowa w wierze.Polska przystająca do nowoczesności jak pięść do nosa. Dlatego też z braku argumentów uzasadniających panujące stosunki w chorej III RP najłatwie jest opluwać minioną przeszłość. Dzięki zbiorowej pamięci narodu nawet w rezultacie najbardziej przebiegłej i zmyślnej propagandy nie da się wyprać ludzkich doświadczeń. Partia była wówczas 3 milionowym zbiorem rządzącym Polską, nie tak jak dzisiaj rządzą Polską 40 tysięczne koterie.Stąd mandat do rządzenia miała partia nieporównywalnie większy aniżeli obecne elity.Jej ideą przewodnią było hasło:””Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej”. Bożyk jako główny doradca Gierka powiada,że ludzie: „dobrze wspominają lata swojej młodości, kiedy Polska się rozwijała, ludzie mieli pracę, dostawali mieszkania, jeździli na wczasy, młodzi po szkole pracowali w swoich zawodach, budowano nowe zakłady i drogi, rolnicy mieli zapewniony zbyt na swoje towary i ubezpieczenie socjalne, Polska liczyła się w Europie i świecie”. I tamta Polska jest marzeniem zwykłych szarych ludzi, których wy obłudnie zwiedliście nadzieją na indywidualne bogactwo,wyrzucając te masy na społeczny margines i do rynsztoka. Naród wam tego nie zapomnieni, a wy będziecie się wić i oszukiwać by uzasadnić niesprawiedliwość społeczną.Tak się jednak elegancko składa, że prawdą jest sprawiedliwość społeczna, zatem wasze zabiegi są fałszywe i z góry znajdujące się na przegranych pozycjach.