Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Media wycięły kompromitującą część wypowiedzi Komorowskiego

Podczas obchodów 30. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Szczecinie Bronisław Komorowski powiedział: "Nie tylko Amerykanie mają Skatułę Wolności, ale my też mamy swoją wielką, wspaniałą Skatułę wolności, a tą Skatułą Wolności są przecież portowe i stoczniowe dźwigi, które widać z daleka, które świadczą o tym, że potrafiliśmy wznieść Polskę wysoko".
Tymczasem znaczna część mediów podała wersję bez słowa „stoczniowych”, kluczowe zdanie w wersji ocenzurowanej wygląda tak: „To portowe dźwigi, które świadczą o tym, że potrafimy wznieść naszą Polskę wysoko”.
Oczywiście to jedno słowo zmienia wszystko - wersja ocenzurowana nie zawiera nic szokującego, zaś prawdziwa totalnie kompromituje prezydenta Komorowskiego, ponieważ to rząd przez niego popierany zlikwidował tę stocznię w czasie kiedy Komorowski pełnił bardzo ważną funkcję w Państwie - zatem uznanie przez niego symbolu upadku za symbol wolności i nadziei jest czymś niewyobrażalnym, surrealistycznym, po prostu kompletnym nonsensem.
Słowa Komorowskiego ocenzurowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, Onet.pl, „Super Express”.
Ciekawe jest w tym kontekście ile mediów poda informację o pierwszej wpadce Bronisława Komorowskiego podczas wizyty zagranicznej:
Pierwsza wizyta zagraniczna w Brukseli i pierwsza wpadka.
Parlament Europejski zamieścił na swoich stronach filmik z wizyty Bronisława Komorowskiego. Gdy unijni urzędnicy witają go po angielsku od odpowiada:
- Dziękuję bardzo! Gdy politycy pozują do zdjęć - szef Parlamentu Europejskiego instruuje prezydenta: Ściskamy łapy!


Gdyby to samo zrobił ś.p. Lech Kaczyński byłby to zapewne jeden z tematów dnia, a w każdym razie wyemitowałoby to wiele mediów - telewizji, stacji radiowych, portali internetowych, nie obyłoby się bez dowcipów z nieporadności prezydenta. W przypadku Komorowskiego jest raczej cisza, ale jeszcze nie jest za późno - dziennikarze pokażcie, że nie mają racji ludzie mówiący o Was źle, opisujący Was jako ludzi spolegliwych wobec PO, WSI, porównujący Was do dziennikarzy z okresu PRL.

Prawdziwą wersję słów Komorowskiego podał na przykład dziennik.pl

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

PS.
W necie już krążą dowcipy w stylu, że nowym szczytem głupoty jest stwierdzenie Komorowskiego jakoby nieczynne gdańskie dźwigi stoczniowe zastąpić miały Skatułą Wolności :-)))
podobnie jak Donald Tusk schronił się pod spódnicę Henryki Krzywonos przed gniewem delegatów "S". Angela zrobiła z Tuska cyrkowego pudelka.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kristabelle
17-02-2015 / 14:53
market think cilaiscom.com claim
~Fanny
20-12-2014 / 11:43
That inis'htgs just what I've been looking for. Thanks!