Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
12 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 02-07-2011

Ile może zarobić europoseł? – czyli jak Bruksela „zakupuje sobie” europosłów na korporacyjne zapotrzebowania...

Europoseł jeśli chodzi o pieniądze, to oprócz comiesięcznej pensji w wysokości 31 824 zł,  dostaje jeszcze 78 800 zł na utrzymanie asystentów, 16 808 zł na działalność biur krajowych i 1200 zł dziennej diety podczas posiedzeń.

Dodatkowo, jeśli polityk nie zostanie wybrany na następną kadencję, może otrzymać odprawę równą nawet 763 848 zł. Maksymalna emerytura wynosi 22 276 zł.

- Mam wrażenie, że w Brukseli mami się nas tymi pieniędzmi, by nikt się nie zorientował, że nie mamy na nic wpływu - konkluduje polityk PJN Marek Migalski.  

- Zarabiam dwa razy więcej niż Prezydent RP.

Zdaniem Migalskiego wysokość zarobków jest nieadekwatna do ilości obowiązków posła w Parlamencie Europejskim. Jak informuje gazetę Fakt polityk, posiedzenia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, do tego są trzy dni posiedzeń komisji i to w zasadzie wszystko.  

Tymczasem 430 mln zł – to orientacyjny koszt polskiej prezydencji w UE – faktyczny, jak zwykle to co w Polsce się robi z pewnością będzie znacznie większy... a Państwo wchodzi w stan bankructwa...

Na co będzie wydana tak wielka kasa podatników biednego kraju?
Ma to być okazja do “wypromowania kraju” i “przebudowy całej administracji”. Eksperci MSZ wyznaczyli ponad 500 spraw ważnych dla UE, którymi będą musieli zająć się przedstawiciele Polski.
Tak więc okres między lipcem a grudniem 2011 r. będzie więc niezwykle imprezowy. :-)
Wybrani urzędnicy wezmą udział w ponad 150 imprezach  - większość z nich to konferencje i spotkania polityków oraz urzędników z krajów UE.  

Każdego obywatela na zabawy polityków musi przeznaczyć co najmnie 10 i pół złotego.

fot. Warszawa, Pałac Prezydencki, iluminacja   /PAP
fot. Warszawa, Pałac Prezydencki, iluminacja  
/PAP

W Brukseli organizacja szczytu kosztuje około miliona euro, w Polsce, według wstępnych wyliczeń, o połowę więcej. Nie mamy gotowej infrastruktury: trzeba wynająć pomieszczenia, zapewnić służby medyczne i ochronę.

Ochrona, będzie wyjątkowo kosztowna podczas szczytu partnerstwa wschodniego- przyznaje Kontrad Niklewicz, rzecznik polskiej prezydencji w Radzie UE. Tego dnia będziemy gościć w Warszawie kilkudziesięciu prezydentów i premierów. Koszty ochrony są nieporównywalne większe niż koszty ochrony np. posiedzenie nieformalnej grupy roboczej - dodaje.

Do tego potrzebne są limuzyny, catering i ludzie. Do pracy przy prezydencji oddelegowano lub zatrudniono tysiąc dwieście osób.

Odczytane logo polskiej prezydencji

Symbolika polskiego logo jest czytelna.

"Logo polskiej prezydencji w UE zawiera 6 strzałek skierowanych w górę, które symbolizują wzrost podatków, cen, liczby  podsłuchów, wzrost bezrobocia, deficytu budżetowego oraz zadowolenia z siebie ekipy rządzącej ;)

Autor: Filip Stankiewicz :)"

Więcej:

KIBICE DO ODSTRZAŁU , czyli przeżyliśmy rusków przeżyjemy i tusków... :-)

TUSK cenzuruje internet w związku z hasłem: “Donald matole twój rząd obalą kibole” :-)

Więcej w tuskowych tematach:

Wniosek Zbigniewa Kękusia do Zarządu Platformy Obywatelskiej o rezygnację z umieszczenia Donalda Tuska na liście wyborczej w wyborach parlamentarnych 2011 roku.
WAŁBRZYCH - LIST OTWARTY DO PREMIERA RP DONALDA TUSKA W SPRAWIE KUPOWANIA GŁOSÓW OD SFRUSTROWANYCH WYBORCÓW.
Premier Donald Tusk: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem” Polacy już nie wierzą rządowi PO.
Podsumowanie nierządów Donalda Tuska - LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ !!!
SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE SPISANE NA STRATY PRZEZ RZĄD TUSKA?
SALON WŁADZY NIE ODDA ŁATWO - PRZYGOTUJMY SIĘ NA DŁUGI MARSZ DLA ZATOPIENIA KLIKI PLATFORMY TUSKA I KOMOROWSKIEGO.
Czy te dywagacje mogą dotyczyć Rządu PO i Tuska?, czy tylko Piotra Ikonowicza? - porwane z netu...
Wniosek - o udzielenie nagany Posłowi Donaldowi Tuskowi w związku z naruszeniem „Zasad Etyki Poselskiej”. Zbigniew Kękuś
Komitetu Obrony Mieszkańców Przed budową Elektrowni Wiatrowych - zawiadomienie Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska
Wniosek Zbigniewa Kękusia do Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o udzielenie nagany Posłowi Donaldowi Tuskowi w związku z naruszeniem "Zasad Etyki Poselskiej"
"Głodny" sukcesów Tusk daje UE to, czego nie dał Prezydent Lech Kaczyński. W 2008r. Tusk podpisał Wyrok na Śląsk
400 afer PO - podsumowanie rządu Tuska i Platformensów.
Pikieta 03.01.2011r przed sądem Wawa - Publiczne Oskarżenie D.Tuska , A.Seremeta i kolesiów ! Romuald Piątek
Wszystko z miłości do piłki… czyli przekręty rządu D. Tuska w programie Orlik 2012 Refleksje - Tusk budowniczy wszystko spierniczy ;-)))
Donald Tusk osadzony i czeka na deportację z Polski! Były Premier RP poprosił o Azyl polityczny naszych zachodnich sąsiadów po fali protestów w Polsce !
Osiągnięcia rządu Donalda Tuska? - jedynie w zadłużaniu Polaków...
Jak rząd Tuska i Komorowskiego oszukuje Polaków, czyli skuteczność tematów zastępczych...
JAK LANSOWALI Premiera Donalda Tuska w Sandomierzu - media
TUSKOLAND TONIE? - CAŁA PRAWDA O FAŁSZYWYCH ZARZUTACH TUSKA, KOMOROWSKIEGO, PLATFORMY

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bahar
23-12-2014 / 12:30
Z treści notki wynika, że źrf3dłem infoamrcji" rel="nofollow">avuwnq.com">infoamrcji są wyłącznie Węgrzy, ktf3rym może się wydaje, że słynne memorandum załatwia sprawę całej prezydencji. Z wielokrotnych komentarzy MSZ i ostatniej prezentacji produktf3w regionalnych wiemy, że tego zdania strona polska nie podziela. Jedyny ciekawy fakt w tej sprawie jest taki, że dziennikarze znanego brytyjskiego pisma potrafią być tak nieprofesjonalni, jak nikt by się nie spodziewał, bo nie zweryfikowali tej infoamrcji" rel="nofollow">avuwnq.com">infoamrcji u nikogo po polskiej stronie.
~Ilse
19-12-2014 / 20:18
Hope you're well over whatever ailed you, Mike.I potsed this on someone else's Tuska obit, forgive the cut and paste. For me, Tuska was one of those guys like Don Heck or Alex Toth whose work I didn't like as a kid/teen but really grew to appreciate and respect the more I learned about comics. He was a solid storyteller and one of those guys who just got the job done. I suspect one reason he didn't always impress young me was that he was often called in to do emergency jobs when others fell short. I didn't always catch him at his best.Looking at your page and some others that have been potsed with his obits, I see a lot more Gene Colan in his style than I ever noticed before. That's a big compliment in my book.
~obserwator
03-07-2011 / 12:42
Popatrzcie na Wolność…z bliska.. Co widać nie jest Bajką … Jak gna Demokracja ulicą … I wywija…. nachajką ! Popatrzcie na… Europę Na Libię patrzcie skrwawioną , Patrzcie na siebie i…. Polskę Tak przehaniebnie ,,s ,,wioną !
~ciociababcia
02-07-2011 / 20:24
Wygląda na to, że niekoniecznie nasza prezydencja spotka tam równych sobie Elity Unii Europejskiej wolnemedia.net/polityka/elity-unii-europejskiej/ wolnemedia.net/polityka/elity-unii-europejskiej-2