Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
12 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-12-2011

Afera agenta SB gen. G. Czempińskiego to jedynie wierzchołek góry lodowej... co tłumaczy dlaczego oficjalne media nabrały "wody w dzioby"?:-)  

Gigantyczna afera korupcyjna. Zarzuty dla b. szefa UOP

Gigantyczna afera korupcyjna. Zarzuty dla b. szefa UOP PAP/Radek Pietruszka

Generał Gromosław Czempiński zatrzymany przez CBA. Były szef UOP usłyszał już zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy prywatyzacjach państwowych firm.

Nawet półtora miliona złotych łapówki mogło zostać wręczone przy prywatyzacji Stoenu - donosi rmf24.pl. Według portalu może to być największa udokumentowana korupcja w Polsce.

Zatrzymano jeszcze 4 inne osoby. Jedną z nich ma być znany warszawski adwokat Michał T., były rzecznik dyscypliny PZPN.

Według nieoficjalnych informacji sprawa dotyczy również prywatyzacji LOT-u i spółek należących do grupy G8, czyli zakładów energetycznych z z Gdańska, Słupska, Koszalina, Elbląga, Olsztyna, Torunia, Płocka i Kalisza.

OTO NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANE FIRMY ŚWIATA>>

Według ustaleń TVN24 chodzi o miliony złotych łapówek, które wręczano, by przyspieszyć prywatyzację i wpłynąć na wybór konkretnych rozwiązań.

Aresztowanie gen. Gromosława Czempińskiego pod zarzutem posiadania tajnego konta w Szwajcarii, na którym miały być gromadzone pieniądze pochodzące z łapówek  od zagranicznych inwestorów to jedynie wierzchołek góry lodowej przekrętów i afer jakie miały miejsce w czasie prywatyzacji polskiego majątku narodowego w rezultacie przekształceń systemu komunistycznego, które zaczęły się już w czasie premierostwa Mieczysława Rakowskiego. 
Niestety, w kraju brak opracowań, które wyczerpująco omawiałyby ten proces. Trudno zresztą temu sie dziwić. To jest ciągle niebezpieczny temat, gdyż ujawnienie niektórych faktów skompromitowałoby wiele czołowych postaci z polskiego życia politycznego ostatnich 20-u lat. Dlatego niezbędne wydaje się być sięgniecie do materiałów opracowanych za granicą, w tym przez polskich historyków i ekonomistów działających na emigracji.  
Poza tym,  wspomniana afera mogłaby ujawnić szczególna rolę służb specjalnych w tym procesie. 
Red. Stanisław Michalkiewicz pisał kiedyś na temat następująco:
"Nie ulega dla mnie wątpliwości, że w Polsce punkt ciężkości władzy spoczywa poza konstytucyjnymi organami państwa, że - mówiąc krótko - prawdziwą władzę sprawują tu tajne służby, których najtwardszym jądrem pozostaje od ponad 20 lat wywiad wojskowy z peerelowskim rodowodem. Kontroluje on niezmiennie najważniejsze segmenty gospodarki, z sektorem finansowym na czele oraz inne segmenty życia publicznego, między innymi - media i partie polityczne. Przyznał to nie tak dawno generał Gromosław Czempiński, któremu się przypomniało, ile to rozmów i bliskich spotkań III stopnia musiał odbyć, żeby powstała Platforma Obywatelska. Ostatnio zaś potwierdził to dr Andrzej Olechowski mówiąc, iż reprezentuje formację, której przedstawiciele są "we wszystkich plemionach", czyli - partiach politycznych."
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=18445
 
Ciekawe informacje na temat można znaleźć w referacie Adama Jozefa Sulkowskiego wygłoszonym na 61 Sesji  Polskiego Instytutu Naukowego w Ameryce (PIASA) w Montrealu w 2003 roku pt. "Komunistyczne służby specjalne a przekształcenia systemowe w Polsce po 1989 roku.
"Referat ten opisuje co stało się ze starym, komunistycznym, polskim, tajnym aparatem bezpieczeństwa po 1989 roku oraz jakie skutki dla społeczeństwa polskiego miała ta transformacja.
Wśród autorów zajmujących się tematem zmian, jakie nastąpiły w Polsce po 1989 roku, panuje powszechna zgoda, że byłe komunistyczne elity przekształciły się w nowobogackich kapitalistów. Niektórzy z nich idą nawet dalej, twierdząc, że tajna służba bezpieczeństwa w Polsce, dalej określana jako służby specjalne, poprzez współpracę z oficjalnymi strukturami państwowymi, sektorem prywatnym oraz przez sieć powiązań nieformalnych, utrzymała swoje wpływy i mocną pozycję. Dla niewtajemniczonych teza, że złowroga siatka byłych oficerów służb specjalnych oraz ich tajnych współpracowników mogła mieć duże wpływy w Polsce po 1989 roku, brzmi prawie jak sensacje teorii spiskowej. Jednakże, krótki przegląd historii służb specjalnych po 1989 roku, ich stosunki z władzami państwowymi oraz ich rola w skandalach w postkomunistycznej Polsce, sugeruje, że ich wpływy nadal istniały w latach 1990-ych. Ujawnienie roli służb specjalnych w największych skandalach finansowych w Polsce po roku 1989 potwierdza tezę o ważnej roli jaką służby te odegrały we współczesnej historii. W odbiorze społecznym, dotyczącym zjawiska korupcji, utrwaliło się przekonanie o istotnej roli służb specjalnych w skandalach po 1989 roku.
http://www.radiopomost.com/test/index.php?option=com_content&view=article&id=2383:komunistyczne-suby-specjalne-a-przeksztacenia-systemowe-w-polsce-po-1989-roku&catid=38:polska&Itemid=58
 
Słuszność tych tez może również potwierdzać niewyjaśnione dotychczas tajemnicze zabójstwo gen. Papały oraz oskarżenie znanego polonijnego biznesmana Edwarda Mazura o zlecenie tego zabójstwa. Sprawa Edwarda Mazura jest częścią dużo większego śledztwa, dotyczącego działalności organizacji przestępczych typu mafijnego, łączącej gangsterów, biznesmenów i polityków w Polsce oraz zagranicą. Większość z tych ludzi była funkcjonariuszami służb specjalnych w komunistycznej Polsce, którzy przekształcili się w biznesmenów lub polityków po załamaniu się reżimu w 1989 roku. Mazur znał osobiście wielu z nich w latach 1970-tych i 1980-tych i utrzymywał z nimi ścisłe stosunki biznesowe i towarzyskie.
http://www.poloniasf.org/english/images/nop201001s19.pdf
 
Jednakże, biorąc pod uwagę ważne położenie geopolityczne Polski, naiwnością byłoby przypuszczać, że polskie służby specjalne działały bez kurateli ze strony podobnych służb wielkich mocarstw. Znający doskonale działalność CIA i Mossadu David Dastych pisze wręcz, że;
 "CIA szczególnie interesowała się Polską pod koniec lat 1970-tych i w połowie 1980-tych. W tym czasie pomiędzy służbami specjalnymi różnych krajów toczyła się "tajna wojna" o wykorzystanie zmian zachodzących w Polsce dla uzyskania korzyści politycznych i ekonomicznych. Był to również okres ostrej rywalizacji pomiędzy zagranicznymi organizacjami mafijnymi, których interesy krzyżowały się na terenie Polski."
"W tym czasie CIA, ręką w rękę z Mossadem, starały się przeciwstawić wpływom KGB oraz wywiadu zachodnioniemieckiego i francuskiego. W późniejszym okresie Izrael zbudował w Polsce swoje własne lobby, które nawet w niektórych przypadkach kolidowało z interesami amerykańskimi. W roku 1998 Mazur wziął udział we wspólnej naradzie wysokich oficerów KGB i CIA, którzy debatowali nad przyszłością Polski. Według opinii przedstawiciela polskiego wywiadu, który obserwował to spotkanie, Ałganow był tam "małą rybą", natomiast Mazur był "tutti".
http://www.aferyprawa.eu/Polityka/DZIWNY-PRZYPADEK-EDWARDA-MAZURA-podwojny-agent-czy-biznesman-3226
 
Według sowieckich źródeł, Mossad miał swoich współpracowników wśród działaczy opozycji demokratycznej pochodzenia żydowskiego, którzy byli doradcami Solidarności.
http://archive.jta.org/article/1982/01/15/2992624/soviet-magazine-charges-zionist-elements-in-solidarity-are-receiving-aid-from-mossad
Również Gordon Thomas pisze w swojej książce pt. Gideon Spies: The Secret History of the Mossad  że Mossad był pierwszym obcym wywiadem, który penetrował serce Solidarności. CIA, które w poprzednich latach ograniczyło swoją działalność na terenie Polski, w szerokim zakresie korzystało z rozbudowanej sieci współpracowników Mossadu (tzw. sajanow). Zdaniem tego autora, Mossad przejął okolo $ 200 mln, które rząd Stanów Zjednoczonych przeznaczył jako pomoc dla Solidarności. 
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/kto_przejal_pieniadze_przeznaczone_przez_rzad_usa_dla_solidarnosci  
Fundusze te były najprawdopodobniej później wykorzystane do wspomagania działalnosci żydowskiego lobby w Polsce.
 
Wpływy tego lobby na to co działo sie w Polsce oraz w innych państwach byłego obozu sowieckiego po 1989 roku łatwiej będzie zrozumieć po zapoznaniu sie z artykułem Williama Engdahla pt. The Secret Financial Network Behind "Wizard" George Soros.
Oto tłumaczenie fragmentu tego artykułu na język polski:
 
"Soros był osobiście odpowiedzialny za wprowadzenie terapii szokowej we wschodzących  gospodarkach wschodnioeuropejskich po 1989 roku. Rozmyślnie zachęcał słabe nowe rządy we wschodniej Europie do wprowadzania szalonej, drakońskiej polityki, która umożliwiła jemu oraz jego żarłocznym finansowym kamratom, jak Mark Rich oraz Shaul Eisenberg wykupić zasoby dużej części gospodarek we Wschodniej Europie po absurdalnie niskich cenach.
W 1989 roku Soros zorganizował tajne spotkanie pomiędzy "reformatorskim" rządem premiera Mieczysława Rakowskiego a liderami nielegalnych wówczas Związków Zawodowych "Solidarność." Z wiarygodnego polskiego źródła wiemy, ze na tym spotkaniu Soros zaproponował następujący "plan" dla Polski: Komuniści muszą dopuścić do władzy przedstawicieli Solidarności, aby zyskać zaufanie społeczne.  Następnie rząd musi doprowadzić państwowe przedsiębiorstwa do bankructwa, stosując astronomicznie wysokie oprocentowanie, wstrzymując kredyty państwowe, obciążając firmy długiem niemożliwym do spłacenia.  Wówczas Soros obiecał, ze namówi swoich przyjaciół międzynarodowych biznesmenów, aby przybyli do Polski jako potencjalni nabywcy przedsiębiorstw państwowych.  Jako przykład takiego postępowania może posłużyć plan dotyczący prywatyzacji Huty Warszawa.  Według ekspertów z branży metalurgicznej, wybudowanie takiego kompleksu metalurgicznego od zera kosztowałoby zachodni koncern około  3-4 miliardy dolarów. Kilkanaście miesięcy później polski rząd zgodził się wziąć na siebie długi przedsiębiorstwa oraz sprzedać Hutę Warszawa za $ 30 milionów firmie Lucchini z Mediolanu. 
Soros zatrudnił swojego przyjaciela z Harvard University, ekonomistę Jeffery'a Sachsa,  który poprzednio był doradca ekonomicznym rządu boliwijskiego i doprowadził do przejęcia gospodarki boliwijskiej prze kartel narkotykowy. Dla zrealizowania swojego planu w stosunku do Polski Soros powołał Fundacje im. Stefana Batorego, która była oficjalnym sponsorem prac Sachsa w latach 1989-1990.
 Soros zwierzył się kiedyś, ze nawiązał przyjacielskie stosunki z głównym doradca Walesy Bronisławem Geremkiem.  Spotkał się również z ówczesnym prezydentem Generałem Wojciechem Jaruzelskim, który wyraził zgodę na utworzenie fundacji. Soros współpracował ściśle z szara eminencja ministra finansów Leszka Balcerowicza, Witoldem Trzeciakowskim.  Otrzymywał również serdeczne stosunki z samym Balcerowiczem, który wprowadzał w Police terapie szokowa. Soros wspomniał, ze na wskutek dużej presji zachodnich kol polityczno-biznesowych, Wałęsa zgodził się pozostawić Balcerowicza na stanowisku ministra finansów kiedy został prezydentem Polski.  Balcerowicz zamroził place kiedy przedsiębiorstwa państwowe znalazły się na krawędzi bankructwa na wskutek odcięcia kredytów państwowych.  Produkcja przemysłowa wówczas spadła o 30% w czasie dwóch lat. 
Soros przyznał, że zdawał sobie doskonale sprawę z tego, iż  terapia szokowa może doprowadzić do zamykania zakładów przemysłowych, olbrzymiego bezrobocia  a nawet do niepokojów społecznych.  Dlatego naciskał władze komunistyczne, aby włączyły predstawicieli Solidarności do rządu, co ułatwiłoby zapobiec protestom społeczeństwa.  Poprzez Fundacje Batorego Soros współpracował z ambasada USA w Warszawie oraz z głównymi przedstawicielami mediów takimi jak Adam Michnik, wprowadzając faktycznie cenzurę w temacie terapii szokowej, eliminując jakakolwiek krytykę.
http://www.questionsquestions.net/docs04/engdahl-soros.html

Hans Sokolowsky (Berlin)
sokolowsky@gmx.com

George Soros - globalnym konspiratorem finansowej dominacji żydowskiej? - z cyklu niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza... 
Dlaczego zmiana władzy w Libii? - Kadafi jest winny niesubordynacji wobec przysłowiowego ojca chrzestnego świata: imperializmu amerykańskiego i globalizmowi. 

Masoneria - Ideolog globalizmu - Zbigniew Kazimierz Brzeziński
GLOBALIZM, CZYLI BIERNA AKCEPTACJA IMPERIUM ZŁA... 

 

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Sundance
26-01-2012 / 19:58
Thuohgt it wouldn't to give it a shot. I was right.
~zenobiuszZ
08-12-2011 / 13:27
Co do KRYZYS-u w Europie to sprawa wygląda tak !!! Na kryzys i do tegoż przyczyniają się nie normalnie pracujący i wytwarzający produkty społeczności tylko wszelkiej maści biznesmeni , sędziowie , prokuratorzy , bankowcy parlamentarzyści których pobory sięgają kilkunastokrotnie wyższych stawek niż nawet średnia w danym kraju. Kasta ta za swoją najczęściej nieuczciwą pracę pobiera ze skarbu państwa czyli budżetu olbrzymie kwoty nie wnosząc absolutnie swoją pracą żadnych dóbr zarówno dla siebie jak i dla społeczeństwa. Chociażby kwestia sędziów i prokuratorów którzy są zarówno czynni zawodowo jak i tych na emeryturach. Klika to to około 130.000 osób zarabiających po nie mniej niż 10.000 zł co daje stratę dla budżetu miesięcznie kwotę 1 miliard 300 milionów zł a gdy dodamy do tego utrzymanie zarówno ich miejsc pracy jak i osób do obsługi tejże kasty , kwota ta przekroczy miesięcznie 300 miliardów zł a w skali roku ??? strach się bać i nie można się dziwić że budżet tonie w długach i wspaniałomyślny rząd zapożyczył POLSKĘ na 300 miliardów Euro (i nazwał to długiem publicznym) aby podołać utrzymaniu swoistego państwa w państwie które oprócz brania wynagrodzeń w żaden inny sposób nie przyczynia się do wzrostu pkb zarówno w Polsce jak i w Europie czego przykładem kryzysy. Tak więc goju Polaczku zrozum gdzie tkwi sedno kryzysu i zrób cokolwiek dla swojej ojczyzny abyś się następnego dnia nie obudził z ręką w nocniku na ulicy bo twoje mienie będzie skutecznie zagarnięte przez te właśnie mafijne kasty sędziów, prokuratorów, notariuszy, bankowców, parlamentarzystów itp. itd. Wprawdzie do kolejnego rozbioru POLSKI już doszło a zapoczątkowane to było oddaniem polskich banków w obce łapy ale jest jeszcze szansa odwrócić ten proces natychmiastowym zerwaniem niekorzystnych dla Polski układów z Unią E. Mało kto wie iż ta unia zwraca nam w postaci tzw dotacji tylko 16.6 % naszego wkładu a reszta służy do utrzymania administracji w Brukseli i zaspokajania potrzeb Niemców i Francji. Polaczku goju jak na ciebie mówią żydzi którzy opanowali polskie media, sądy i parlament, OBÓDŹ SIĘ i podziękuj „obcym” za rządzenie TWOJĄ OJCZYZNĄ dla których Ty się nie liczysz tylko pieniądz i grabież całych narodów. Żydostwo nie wdarło się tylko do Chin bo tam by ich szybko powywieszali na słupach i rozstrzelali za grabież na narodzie.
~Polak
06-12-2011 / 13:22
Generał Cz. sam kiedyś się chwalił,że jest współtwórcą PO.Także można powiedzieć,że Platforma Obywatelska to zemsta byłych SB-ków na Polakach.
~PiStolet
04-12-2011 / 18:57
Tak rosprawiajom sie z togofcami w Mexyku kiedy u nas tak bendzie? www.metatube.com/en/videos/49819/Video-tortura-hermano-de-Patricia-G popaczcie bardzo fajny film jak wam sie togowiec nie podoba to zobaczcie co inni z takim robiom
~układ
04-12-2011 / 08:37
sami widzicie, że nic nie możecie jedynie zap.... na nasze przywileje . Czekamy na Wasze chojne deklaracje PIT. Mamy nadzieję, że w tym roku mikołaj przyniesie nam chojne dary do naszych Banków układowych. Bo inaczej przyglądniemy się Waszym kontom, z kim , ile, dlaczego, za co, od kogo, dla kogo, w jakim środowisku......
~Mirnal
03-12-2011 / 23:02
Niemiecki pisarz Dieter Schenk ('Rzeczpospolita'), autor książki „Noc morderców” (o zbrodni na lwowskich profesorach) powiedział - "W ściganiu winnych żadnego interesu nie miało wielu powojennych sędziów zachodnioniemieckich. Wymiar sprawiedliwości był, aż do 5. Izby Karnej Federalnego Sądu Najwyższego, zadżumiony przez byłych nazistowskich sędziów i prokuratorów, przez co osądzona została tylko cząstka sprawców. A to było z kolei równoznaczne z wyszydzeniem ich ofiar". U Niemców po wojnie pracowali prawnicy ponazistowscy, u nas prawnicy i biznesmeni pokomunistyczni.
~czarny
03-12-2011 / 20:02
całe szczęście , że padło na żydów i Mosad a już się baliśmy wtopy z kardynałem Gulbinowiczem i całym klerem i z bezpieką zaprzyjaźnioną na czele.
~SBek
03-12-2011 / 19:15
fakt, gość zapłacił milion zanim miał orzeczenie sędziego, czyli o czym tu dyskutować. Liczy się kasa i układy. Sędziego można kupić jak i każdego posła czy urzędnika państwowego z premierem Tuskiem włącznie. W końcu Tusk czy Komorowski to tylko marionetki.