Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-05-2011

ANTYKOR.PL cd. Zatrzymani za transparent – POwtórka z PRL ?

Bartosz Michalczyk i Filip Nowak – dwaj młodzi mieszkańcy Opola zostali wczoraj zatrzymani przez funkcjonariuszy BOR w czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego na Opolszczyźnie.

Młodzi ludzie zamierzali w ramach obywatelskiej akcji zaprotestować przeciwko akcji ABW w mieszkaniu Roberta Frycza, twórcy satyrycznej strony internetowej AntyKomor.pl

Na Górę Św. Anny, gdzie Bronisław Komorowski uczestniczyć miał w otwarciu muzealnej wystawy, Michalczyk i Nowak przynieśli ze sobą transparent ze słowami „Przyszła pora na AntyKomora. Wolność słowa jest niezdrowa”. Jak tłumaczą, chcieli w ramach obywatelskiego protestu wyrazić swoje zdanie wobec represji, jakie spotkały autora satyrycznej strony w sieci.

– Staliśmy spokojnie z boku i nie wznosiliśmy żadnych haseł. Bardzo szybko podeszło do nas kilku cywilnych funkcjonariuszy i zażądało dokumentów. Nie wylegitymowali się, ale podejrzewamy, że byli to funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu – relacjonuje Bartosz Michalczyk w rozmowie z Niezależną.pl.

Zatrzymanym mężczyznom nie pozwolono udać się na miejsce uroczystości z udziałem prezydenta Komorowskiego. Mężczyźni zostali wraz z transparentem przewiezieni do komendy policji w niedalekiej Leśnicy.

– Wszystko trwało bardzo długo, a policjanci dzwonili do dyżurującego prokuratora z pytaniem, czy treść naszego transparentu nie obraża głowy państwa – opowiada Michalczyk.

Decyzją prokuratora, obu mężczyzn zwolniono po około godzinie. Policjanci dali im jednak do zrozumienia, że ponowne rozwinięcie transparentu może grozić poważniejszymi konsekwencjami. Fakt zatrzymania Bartosza Michalczyka i Filipa Nowaka potwierdza policja.

- Zostali doprowadzeni na komendę i zwolnieni, bo prokurator nie dopatrzył się w ich czynie znamion naruszenia prawa – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl młodszy aspirant Beata Kocur z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Opracowanie: kra i Olga Alehno
Źródło: Niezależna.pl

„W Polsce zagrożona jest wolność słowa – elementarne, podstawowe i niezbywalne prawo człowieka, którego przestrzeganie wynika z międzynarodowych umów podpisanych przez nasz kraj”. 
Tak swoje pismo skierowane do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta rozpoczeli poseł Zbigniew Kozak, europoseł Ryszard Czarnecki oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Przejrzysty Rynek. Całeoświadczenie dotyczące naruszania praw obywatelskich w Polsce
http://zbigniewkozak.pl/wp- content/uploads/2011/05/ prokurator-generalny-prawa- czlowieka.pdf
zbigniewkozak.pl

 -------------------------------------------------------------------------------------

ABW w domu redaktora strony AntyKomor.pl

Wywiad z szefem zamkniętej strony AntyKomor.pl

 TUSK cenzuruje internet w związku z hasłem: “Donald matole twój rząd obalą kibole” :-)

CZY JUŻ UTRACILIŚMY NIEPODLEGŁOŚĆ ...czy tylko jesteśmy w dupie...

Trzy lata temu ujawnili dziennikarzom najbardziej skrywane tajemnice sądownictwa wojskowego. Dwóch sędziów opowiedziało o naciskach przy wyrokach, o nieprawidłowo wydanych orzeczeniach i o nepotyzmie. Za wystąpienie przed kamerą próbuje się ich ukarać.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek 777
11-01-2012 / 16:02
Bronisław Komorowski jest kolejnym kandydatem do Nagrody Nobla za opracowany wniosek racjonalizatorski będąc ministrem obrony narodowej, a opublikowany z sejmowej ambony będąc marszałkiem sejmu RP - patent > latania polskich lotników na drzwiach od stodoły. "Drzwi od stodoły" wylądowały pod Smoleńskiem 10-04-2010r. Koszt lądowania na dzień dzisiejszy wynosi ok. 500mln PLN i stale rośnie. I co mamy kryzys ? Mamy śmieciowe płace, odbiera leki i INNE prawa gwarntowane POstanowieniami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. INNY geniusz " BOLEK" pod przykrywką niszczenia rzekomego komunizmu (patrz Nr 208/11 - dz. FAKT - wywiad z Jarosławem Kaczyńskim) oraz budowy II JAPONII dał Obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej w dwóch ratach po 500mln złotych ?! i zajął się obalaniem muru berlińskiego. nARÓ PUŚCIŁ NAJPIERW W SKARPETKACH Z DOCELOWYM puszczeniem na bosaka. Za ten wyczyn dostał Nagrodę NOBLA. To jest sztuka. Aresztowano transparent ?! Ha ! Ha! Ha ! w Burdelu się łóżek NIE przestawia. Tam sie wyp... personel. W burdelu wbrew pozorom jest porządek Panie Bronisławie Komorowski. Jak ośw2iadczył o. Rydzyk wszambo to NIE perfumeria. Chłopaki : Prawda, Honor, Wolność i Rodzina to jest nasza Polska dewiza. Trzymać się. Tylko naprzód, ... i z głową. NIE nogami jak "BOLEK-OLEK-KAROL" i INNI.
~ospsss ssssssssssssssssssssss
31-05-2011 / 09:48
Powtórka raczej z sanacji.Raczej na dobre stanowisko gdy do władzy dojdzie PIC.
~Peter
27-05-2011 / 10:12
odważny prokurator, no i może mieć kłopoty...
~Józek
25-05-2011 / 21:30
Brakuje tu komentarzy Anny. Uwielbiam "baby" które mają rozum !!!
~obserwator
25-05-2011 / 18:55
Autor strony internetowej AntyKomor.pl Robert Frycz oraz jego pełnomocnik Bartosz Kownacki złożyli do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nadużycie polegać ma na przekroczeniu przez nich uprawnień. marucha.wordpress.com/2011/05/25/internauta-idzie-do-prokuratury-za-
~gość
24-05-2011 / 17:34
albo... ??? wg. KOS na pewno SB !! Tylko KOS walczył z komuną i był bohaterem inni to pieniacze albo rżnący jednoosobowego bohatera. Może mam więcej odwagi jak KOS ?
~pieniacz
24-05-2011 / 16:48
Podpisujący się "gość" albo jest pieniaczem niezdolny nic zrobić, albo rżnie jednoosobowego bohatera, możliwe również, że nie potrafi czytać między wierszami, co napisał KOS. Gdy ludzie z KOS-a walczyli z komuną "gość" siusiał w majtki, albo ... ???
~gość
24-05-2011 / 12:51
Swiętokrzyski KOS uważa że powinniśmy się bać represji, stulić uszy i zadowolić się pudełkiem wazeliny ? Bez walki, poświęcenia nie ma wolności. Tylko dzięki ludziom mającym odwagę i nie bojącym się ponieść konsekwencji można coś zrobić.Swiętokrzyskie jak się boi niech siedzi cicho i nie odbiera odwagi innym
~Swiętokrzyski KOS
24-05-2011 / 09:07
Gdy na Waszej stronie ostrzegaliśmy, że nastąpią represje w państwie demokratycznym, niektórzy z Was pomawiali nas o pieniactwo, proponujemy przyjść z transparentem. KOCHANY TUŚKU - KOCHANY KOMORUSIU - CHCEMY SPAĆ SPOKOJNIE O 6 RANO !!! Prokuratura i ABW uzna to za kochanie władzy i zamiast zatrzymań, otrzymacie pudełeczko wazeliny.
~Informator
23-05-2011 / 21:02