Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 sierpnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PRINUM NON NOCERE OBURZAJĄCY STRAJK LEKARZY CHORY LECZ SIĘ SAM

Primum Non Nocere - konferencja prasowa poświęcona sytuacji w systemie ochrony zdrowia.

We wtorek dn. 16 października organizujemy konferencje prasowa poświecona tym sprawom. Konferencja zaczyna się o godz. 13:3- w sali konferencyjnej (przejście przez sekretariat) na pierwszym piętrze budynku w którym znajduje się siedziba Stowarzyszenia tj. przy ul Marymonckiej 105.

Na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere chce przedstawić ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia.


Chcemy także tą drogą zwrócić się publicznie z pytaniami do Komitetów Wyborczych ich o plany działań, wobec upadku publicznej służby zdrowia i wobec ustawicznego naruszania podstawowych praw ludzi chorych.

Zainteresowanych zapraszamy.

Adam Sandauer
Przewodniczący Stowarzyszenia
Primum Non Nocere
tel: 0601546347
12 pazdziernika 2007


Stowarzyszenie Pacjentów
Primum Non Nocere

01-813 Warszawa
http//:www.sppnn.org.pl
ul. Marymoncka 105 p.8 pnn@poczta.neostrada.pl

tel.kom.0601546347

Warszawa 16 październik 2007 r.

Ostatnie lata to okres upadku publicznej służby zdrowia. Na całym świecie w następstwie postępu medycyny, rosną wydatki na leczenie. Budżety państw, nigdzie nie są w stanie zagwarantować wszystkim, wszystkiego co udało się ostatnio odkryć. Nie jest to jednak problem, który występuje w Polsce. Z roku na rok wydajemy coraz więcej środków publicznych na ochronę zdrowia, a mamy coraz trudniejszy dostęp do coraz to gorszego leczenia.

Zamiast naprawiać dziurawy system, minister zdrowia wywalcza kolejne środki finansowe, które są przeznaczane na pensje. Za argument służą protesty lekarzy, żądających od władz państwowych gwarancji kolosalnych zarobków, zarobków jakich nie ma zagwarantowany żaden inny zawód. Związek Zawodowy Lekarzy namawia do organizowania głodówek i do masowych zwolnień z pracy w publicznych szpitalach. W efekcie dochodzi do zagrożenia zdrowia, likwidacji oddziałów i ewakuacji pacjentów.

Beneficjentami są prywatne kliniki i szpitale, notujące wzrost dochodów bo chorzy zmuszeni są tam się udawać. Trwający od wielu miesięcy brak działań rządu doprowadza do "dzikiej" prywatyzacji służby zdrowia.

Ci którym odmawia się leczenia w publicznych placówkach, słyszą że z powodu protestów lekarzy leczone są tylko te schorzenia które bezpośrednio zagrażają życiu. Podkreślamy iż nikt nie poddaje się zabiegom operacyjnym dla przyjemności. Jeśli pacjent decyduje się na zabieg nie ratujący życie, to czyni to z powodu znacznych cierpień. Mówienie tym ludziom by czekali bo lekarze walczą o pieniądze jest nieludzkim i okrutnym traktowaniem chorych. Jest skazywaniem ich na przedłużanie cierpień. Takie postępowanie zakazane jest przez art. 40 Konstytucji i art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Przypominamy, w 1984 roku amerykański Związek Zawodowy Kontrolerów Ruch Lotniczego, domagając się kolosalnych podwyżek podjął, próbę dezorganizacji transportu lotniczego w USA. Wtedy Ronald Reagan nie zawahał się zdelegalizować działania Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Władze naszego państwa natomiast nie podjęły żadnych działań, wobec organizacji demontującej publiczną służbę zdrowia.

W marcu 2006 roku grupa posłów wniosła do laski marszałkowskiej przygotowany przez nasze Stowarzyszenie, projekt ustawy o Rzeczniku Pacjenta. Wg. projektu, Rzecznik miał być instytucją niezależna od ministra zdrowia, podlegającą parlamentowi. Miał on pomagać tym którzy ucierpieli na skutek błędów i wypadków medycznych, jak też miał monitorować system ochrony zdrowia w interesie pacjenta - świadczeniobiorcy. Byłaby to przełamanie monopolu oceniania systemu ochrony zdrowia przez instytucje odpowiedzialne za jego funkcjonowanie (minister zdrowia, izby lekarskie). Projekt ustawy http://tinyurl.com/yjatfe

Rząd PiS nie poparł projektu. Rząd uważał iż istnieją już odpowiednio działające instytucje (podlegających ministrowi zdrowia ) które wystarczająco bronią praw pacjenta. Stanowisko rządu: http://tinyurl.com/ycl7mp . Jak ta obrona i sytuacja pacjenta wygląda dziś w praktyce, opisano powyżej.

Projekt ustawy trafił w marcu 2006 r. do sejmowej Komisji Zdrowia. Prezydium Komisji pod przewodnictwem dr Ewy Kopacz, z Platformy Obywatelskiej, nie podjęło jakichkolwiek prac nad tym projektem.

W efekcie, stanowiska rządu jak i braku działań ze strony Przewodniczącej Komisji Zdrowia z PO, z końcem kadencji Sejmu, projekt ustawy o Rzeczniku Pacjenta przestał być projektem wniesionym do laski marszałkowskiej.

Dla elit politycznych i korporacji zawodowych stan ochrony pacjentów może jest właściwy. Przypominamy jednak elitom że nasze państwo to prawie 40 mln. obywateli a nie tylko kilka tys. osób rozgrywających swe interesy na ul Wiejskiej i w al. Ujazdowskich.

Zwracamy się do Komitetów Wyborczych o deklaracje jakie mają zamiar podjąć działania by:

1. zapewnić społeczeństwu dostęp do leczenia finansowanego ze środków publicznych;

2. poszkodowani w wyniku błędów i wypadków medycznych otrzymywali natychmiastową pomoc a nie jak obecnie wskazówkę by w nierównej walce procesować się latami;

A także o odpowiedź czy uważają iż należy powołać niezależną od ministra zdrowia, podlegającą parlamentowi, instytucję Rzecznika Pacjenta.

dr Adam Sandauer
przewodniczący Stowarzyszenia
Primum Non NocerePrimum Non Nocere - kolejny raz chorzy zdani na siebie - lekarze strajkują ponieważ nie chcą kas fiskajnych?

Primum Non Nocere - 5 tys. zł brutto dla lekarz bezpośrednio po studiach, to postulat znacznego przekroczenia zarobków innych grup zawodowych.

Poszkodowani przez błędy lekarskie protestują przed pałacem Prezydenta
RP w Warszawie - inicjatywa Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere

 Stowarzyszenie Primum Non Nocere informuje - 
zajęcie przez komorników szpitalnych 
funduszy zagraża zdrowiu i życiu pacjentów.

Co z tą odpowiedzialnością lekarską za popełnione "błędy w sztuce medycznej"? - mówi Adam Sandauer Prezes Stowarzyszenia Pacjentow Primum Non Nocere
BŁĘDY LEKARSKIE Odpowiedzialność lekarska...? - czym to się je?, jak ukrywa?
TYLKO PRZEBIEGLI BIEGLI ? - a może chodzi o coś więcej?

Białystok - jak wykańcza się chorych w szpitalach, a ich rodzinę w sądach. Tylko naiwni wierzą w sprawiedliwość...

UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.