Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-09-2011

Kongres Stowarzyszenia Primum Non Nocere - poszkodowani przez błędy lekarskie spotykają się w Warszawie 18 września o godz.11 przy pl. Trzech Krzyży  

Obrady rozpoczynają się o godz. 11 w auli Instytutu Głuchoniemych przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. 

Czas bezpośrednio przed wyborami jest właściwym, by los poszkodowanych przez błędy i wypadki medyczne powrócił, jako jedna z istotnych spraw, w debatach społecznych.
W przerwie obrad Kongresu o godz. 13: 00 odbędzie się konferencja prasowa, na którą zapraszamy. 

Kongres przedyskutuje nowe regulacje prawne, które znalazły się w ustawie o indywidualnych i zbiorowych prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. 
Mimo iż w wielu miejscach ustawa realizuje nasze hasła to nie wprowadza programu pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku błędów i wypadków medycznych.
 

Ponadto: 
Jak niegdyś ministerstwo zdrowia, tak obecnie Rzecznik, przesyła skargi poszkodowanych do Izb Lekarskich, celem "załatwienia zgodnie z właściwościami". 

Statystyka załatwiania "zgodnie z właściwościami" wygląda następująco: Co roku do Izb trafia 2 - 3 tys. skarg. W tym samym okresie uprawomocnia się mniej niż 200 orzeczeń uznających winę lekarza. Ponad 90 % postępowań w Izbach Lekarskich kończy się umorzeniem czy uniewinnieniem lekarza. Wyroki oddalające skargi, są często wyrokami na poszkodowanych, bo tą drogą chorych czy okaleczonych ludzi, pozbawia się prawa żądania naprawy tego, co im zrobiono. 
Rzecznik, który powinien występować w interesie poszkodowanych, nie przeciwstawia się temu i sam przesyła skargi poszkodowanych do Izb lekarskich. 

Od przyszłego roku zaczną działać komisje do orzekania o prawie do odszkodowań. 
Mimo deklaracji, iż ustawa będzie odpowiednikiem skandynawskiego systemu ubezpieczeń, od złych skutków leczenia, bez obowiązku dowodzenia winy, nasza ustawa obejmie tylko te sprawy, przy których zostanie orzeczone, że szkodę spowodowało udowodnione naruszenie zasad wiedzy medycznej. Kryterium jest zbliżone do tego, co należy udowodnić w postępowaniu sądowym i zasadniczo różne od kryterium obowiązującego w państwach skandynawskich. 
Tam przyjmuje się, iż podstawą do odszkodowania jest stwierdzenie, iż przy właściwym leczeniu skoda nie powinna była wystąpić. 

Przy przyjętych u nas kryteriach, komisje będą orzekać prawo do odszkodowań dla tych, którzy i tak ze znacznym prawdopodobieństwem, by je uzyskali w postępowaniu sądowym. 

Zbigniew Dudko 
przewodniczący Stowarzyszenia 

dr Adam Sandauer  
honorowy przewodniczący Stowarzyszenia

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Emily
04-01-2015 / 16:31
Hats off to whvoeer wrote this up and posted it. jpfyeu.com [url=rmziryc.com]rmziryc[/url] [link=tfpxztw.com]tfpxztw[/link]
~Shi
20-12-2014 / 12:48
Hi Katina, I love this paper so make no apologises for it. Card is very spimle but very striking well done you I am not a LIM girl at all think i might have to give it a go though an see what I can come up with.HugsMarie xx
~tajniak rebeliantów
11-09-2011 / 22:17
czy to prawda, że walczący Rafał Szczecinka oraz Ryszard z Polanicy Zdroju wylądowali w szpitalu z ostrymi niewydolnościami. P. Ryszard jest już po ciężkiej operacji? Czy to oznacza, że przed wyborami władza eliminuje niewygodnych...? Informacja dla walczącego Sławomira Salomona z Wrocławia . Przed 21" k. Pana kamienicy zaparkował samochód wyborczy kandydata na senatora P. Kornela Morawieckiego, którego syn jest prezezem Banku Zachodniego BZWBK. Tam jest Morderczy polityczny układ P . Ojca Aleksandra. Z kim i co uzgadniali.....
~Prawda Objawiona
11-09-2011 / 00:59
stanpiasta.com/pl/ Czytajcie, czcijcie ks. Natanka póki jest z nami! Siły zła już chcą go zabić! Chrońmy GO!
~Jan
09-09-2011 / 08:36
We Wrocławiu ulica mówi, że stadiony były tak projektowane aby mogły spełniać funkcje obozu koncentracyjnego. Czy to Prawda?
~ukryta kamera
08-09-2011 / 19:32
Jak po znajomości można nawet utłuc petenta to co można po znajomości zrobić za studia lekarskie.. a potem z pacjentem. We wrocławskich sądach wygrywają nie istniejące firmy. Tam też niczym gest a PO zamurowuje magistrat Zdrojewskiego i Dutkiewicza niepokornych żywcem w ich mieszkaniu i za darmo przez 15 lat każe im cieciować majątek gminy. Ale to pestka przy błędzie w sztuce lekarskiej. Przypominam , że rektor AM we Wrocławiu zmajstrował plagiat i niczym Dawid z PISu luzik.