Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

TEN PIĘKNY ŚPIEW DROZDA Z UST TUSKA Zygmunt Jan Prusiński

Mam żal do swoich Rodziców, mam żal do swoich Potomków z moich dwóch Rodów, Sowińskich i Prusińskich z minionych wieków, wreszcie, mam żal do samego Pana Boga, że dano mi w podarunku ten instynkt wyczucia co do człowieka - może ten instynkt daru jest takową inteligencją, że od początku nie mogę zmienić o nim opinii, kiedy go pierwszy raz ujrzałem w telewizji.
Chodzi o małego dyktatorka Donalda Tuska.
- Można być człowiekiem ulicy, podwórka - ale wyjść z tego krusząc jedynie wspomnienia, kilka lub kilkanaście obrazków z dzieciństwa czy podlotkowego świata, tak jak to było w moim szczenięcym świecie, w Otwocku, kiedy byłem szefem zgrai z ulicy.
Pamiętam taki wiersz który napisałem, tylko wątek został:

Matką moją była ulica, świat rozczarowań...

Była w tamtej epoce, walka ulic, walka dzielnic i walka miasteczek.

Biliśmy się na kamienie a i rękoczyny były też używane. W ten sposób poznałem szefa drugiej zgrai, a był nim Andrzej Pokropiński. Do tej samej szkoły chodziliśmy, do szkoły podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta przy ulicy Karczewskiej 14. Andrzej (rocznik 1947) o rok starszy chodził o rok wyżej - on szefem zgrai i ja szefem zgrai, i kiedy w tej szkole spotkaliśmy się na schodach, solóweczka na pięści musiała się odbyć. Takie były zasady. A jednak wyszliśmy z tego. Staliśmy się przez następną dekadę wielkimi przyjaciółmi. Raz się w życiu ma przyjaciela, więc Andrzej Pokropiński ostał się moim przyjacielem.

Napiszę o tej przyjaźni i życiu, a szczególnie o wspólnym śpiewaniu w duecie, dwie artystyczne "wagi". Nazywano nas "Czarnymi Perłami"...

Byliśmy pionierami muzyki big beet w Otwocku, (w epoce gitar i Beatlesów)...

Donald Tusk jakieś okruszyny wspomnień ma, z tą różnicą że jego życiorys jest naciągany. To znaczy ma kosmetyczny zabieg jak i u wielu "polityków", którzy mówią w imieniu Polaków, ale tak naprawdę mają tych Polaków na samym końcu... w poważaniu.

Jako analityk, socjolog, politolog, psycholog, historyk - zobaczcie drodzy Czytelnicy ile mam zacnych profesji bez dyplomu. Nie chodziłem do szkoły o tych specjalnościach zawodowych a mógłbym pracować. Ale to czynią lata i doświadczenia. Czyż nie mógłbym być wykładowcą na jakimś uniwersytecie, bez tytułu profesora a jednak "profesorem" zwanym przez studentów ? - Mało to się takich kręci, nie ukończywszy ani wyższej szkoły ani bez napisania pracy doktorskiej...? Wszyscy jesteśmy profesorami, ba, wszyscy jesteśmy doktorami... Leczymy się wzajemnie na swój znany sposób, bo choć w Europie żyjemy, to jednak nasze pochodzenie Słowianów gdzie podobno znajdowało się w okolicach Indii. W tamtych epokach to tu były lodowce. Więc któryś odważny słowiański potomek, nasz "praojciec" Polak, piechur, taki wędrowniczek przywędrował aż tu i rzekł do Pana Boga: Tu będą "Polanie"... Nie wiedzieliśmy tylko, że nas Polaków będą sąsiedzi okropnie kochać ! A kto w tym mieszał żeby skłócać narody słowiańskie ? No kto ?

Czytam kilkakrotnie te naprawdę wyskokowe myśli, które jednak zostały powiedziane. Chodzi mi o "Referat Donalda Tuska", drugi ważny referat po "Referacie Jakuba Bermana". No i kilka szczegółów, bo to mówi "mędrzec - cwaniaczek".

RŻNIJMY GŁUPA !

Tak mówi "premier", podobno Polak... Mówi premier Donald Tusk z Platformy Obywatelskiej: "Rżniemy Głupa"! Udajemy że pracujemy a efekty w pracy żadne. W Polsce trzeba tylko udawać. Pamiętam mojego Taty słowa do mnie (w ognistym PRL): "Synu, udaj wariata a przeżyjesz"!

Zatem kojarzę sobie tę całą grupę "tuskowatych rzezimieszków", iż oni to samo czynią co ja w komunie; udawać wariata, niby robić a nic nie robić, i są na to dowody i, sukcesy. Oto one:

"Pamiętajcie „podsumował premier” - władza jest zbyt poważną sprawą, żeby się nią poważnie zajmować. Tym bardziej że nawet nic nie robiąc, mamy pełne ręce roboty. I na Boga, jak już musicie coś robić, przynajmniej nie dajcie się złapać"!

- Czy to nie jest poezja ? Dosłownie Klasyk...

I dalej drozd pięknie śpiewa:

"Myślicie pewnie - kontynuował premier - że jak już doszliśmy do władzy, to powinniśmy ją sprawować. Durnota i naiwność.

Kiedy próbuje się coś robić, to dopiero są kłopoty. Nasi poprzednicy zrobili tę głupotę i przegrali z kretesem. Weźcie przykład z minister Ewy. Fantastycznie się stara nic nie robić, a i tak jest wściekle atakowana. A gdyby zaczęła coś robić, to dopiero byłby Armagedon.

Albo minister Jacek. Nic nie robi i proszę, dostaje nagrody i zbiera honory. Albo minister Aleksander. Ledwie zaczął coś robić w sprawie tych głupich stoczni, i już napytał sobie biedy. Teraz się uspokoił i jest dobrze. Podobnie ministrowie Radek, Bogdan, Cezary czy Waldemar. Ja sam bardzo się staram, bo przecież nikt nie będzie pamiętał, jak sprawowałem urząd, ale zapamiętają, że dobrze grałem w piłkę, ładnie jeździłem na nartach, biegałem dla figury czy chodziłem z wnukiem na spacery.

Nie dajcie się podpuścić, że minister powinien się czymś konkretnym zajmować. To pułapka, bo dopiero wtedy będzie można nas rozliczać.

Dlaczego niemowlaki są niewinne ? Bo nic nie robią".

Toż to są "nasze niemowlaki"! Przytulić ich do serca, ucałować prosto w buzie... Współcześni rycerze - wymiatacze naszych pieniędzy z ogólnego budżetu. - Kto będzie się przejmował nad inwalidką Polską. Że jest okropnie zadłużona (ponad 600 miliardów złotych), to niech oddają przyszłe za 100 lat "niemowlaki", ba i te które dopiero będą planowane w rodzinach.

RŻNIĘCIE GŁUPA JEST W MODZIE

Wejdź do Kurnika Sejmowego -

oglądaj posągi rzeźbione.

Każdy do siebie podobny,

nawet mają te same usta...

Zapytaj się w kącie pająków,

kto tak naprawdę pracuje ?

Zaśnięty powstań ludu z ziemi,

przyszedł czas na miecz i tarczę.

Zygmunt Jan Prusiński

6.01.2010 - Ustka

Polska wciąż okupowana. Państwo które zawsze miało problemy i było zawsze ubogie. Tylko II Rzeczpospolita Polska potrafiła doprowadzić do tego, że 1 złoty równał się 1 dolara. Ale nigdy już takiego "dorównania" nie będzie, bo II RP to jeszcze miała otwartą dumę a przy tym honor.

Wtenczas byli prawdziwi mężczyźni, można dopisać, że ci mężczyźni w większości byli polskimi dżentelmenami. A dziś, niby na niby ten "polski" sejm ?
- Przypatrzmy się takiemu tow. Komorowskiemu Bronisławowi, marszałkowi. Przecież on mówi wciąż językiem potocznym.

Dialektyka u niego jest wyśrubowana. To mistrz monologu. A co o nim pisze portal Polonica.net ?

"Bronisław Komorowski - polonofob, dywersant, komuch, poseł PO, głosował za przekazaniem żydom w USA $65 miliardów bezpodstawnych "odszkodowań".

Drodzy Czytelnicy, jeśli ktoś się mnie pyta, kto rządzi w Polsce, to odpowiadam: żydokomuna i folsdusche ! Gdzieś czytałem to:

"Dużo nas zginęło, to prawda, ale tych co zostali wystarczy, aby wami (Polakami) rządzić." I ci, którzy spodziewali się zupełnie innej odpowiedzi, odchodzą cisi ze spuszczoną głową...

Faktycznie Polska jest Rajem dla Masochistów. Drażni mnie ta nieporadność, zagubienie, brak spójności i solidarności narodowej.

Jesteśmy Narodem bez Wodza. Brak autorytetów - prędzej polityczna Prostytucja ! Zmarnowane Pokolenia. Ich zapał, energia, ekspresja, plany, miłość, rodzina zostały w zalążku zniszczone.

BO POLSKA TO NIE TYLKO MOWA

Puste orzechy. Wyschnięte.

Ptaki bez głosu. Skrzydła orła podcięte.

Symbole upadły. Ale jest Naród i Norwid.

Jeszcze żyje by wziąć w obronę Ojczyznę.

To wy macie władzę i ręce,

by bronić nie tylko drzewa ale i dzieci,

którym uczuć patriotycznych wkrzesać.

Nie wolno uciekać od odpowiedzialności,

nigdy nie wolno zasypiać bez wolności !

Zygmunt Jan Prusiński

6.01.2010 - Ustka

PS.
Posłuchajcie pięknej amerykańskiej kolędy, obok innych tak bogatych polskich kolęd..

I coś z muzyka "Country" w której obok tradycyjnego stylu znajdujemy coś z aktualności.

Także coś interesującego....


Chwila oderwania sie od medialnej kakofonii wszelkiej maści, która dominuje, na pewno nie zaszkodzi...


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Caelyn
04-01-2015 / 16:28
Hey hey hey, take a gadner at what' you've done pcozpazctyq.com [url=uzgwwbtrcwt.com]uzgwwbtrcwt[/url] [link=jpnnbmutfdc.com]jpnnbmutfdc[/link]
~Eulayla
24-12-2014 / 04:59
實際測試了一下 沒有遇到索引的錯誤ㄟ~~///////////////////////////////////dynamic class Obj { public" rel="nofollow">sncaadtt.com"> fotcniun Obj() { EventDispatcher.initialize(this); }}///////////////////////////////////var obj:Obj = new Obj();var lisObj:Object = {};lisObj.onEvent =" rel="nofollow">sncaadtt.com"> fotcniun () { trace(this); obj.removeEventListener("onEvent", lisObj);};obj.addEventListener("onEvent", lisObj);obj.dispatchEvent({type: "onEvent"});obj.dispatchEvent({type: "onEvent"});///////////////////////////////////
~Miera
20-12-2014 / 12:40
Hehe. I feel so freak'n old around here now. I'll be a deacde older than you this July. Oh, well. At least I'm young at heart.As for the figure drawings, they are so marvelous. You capture just enough of the realism to make the stylish toonishness pop off the page. You should do some figure drawings of real guys and then embellish them into your current line-up of characters. Kinda like Alex Ross does. And Have a sweet bithday!Hugz!
~Poeta ZJP
18-01-2010 / 00:00
Panie Dobro, witam ! Jeszcze raz chcę przypomnieć Państwu, że mnie nie wolno dać do ręki władzy !_______Punkt 1). Najpierw tworzę ARMIĘ KRAJOWĄ Bis im. ROMANA DMOWSKIEGO... Punkt 2). SZTAB ROZLICZENIOWY w każdej Gminie, i tam szansę by mieli (jako Praktyka) studenci, no i czysta Matematyka pod tytułem: SKĄD MASZ ten majątek i komu darowałeś w Rodzinie. - Taki sobie cwaniaczek "piskorski" nie śpiewałby (kogucikiem), iż pół miliona złotych wygrał w kasinie... Ale byłbym szlachetnym Prezydentem Polski, bo najpierw bym ogłosił tego rodzaju APEL: Słuchajcie Złodzieje, Malwersanci i Korupciarze ! To co żeście nakradli przez 25 lat zabierajcie ze sobą i wynocha z Polski. Macie na to 48 godzin czasu. W trzeci dzień wkraczamy i, oczyszczamy z brudu ten syf... Ja Panie Dobro z Narodem bym rządził, mam taki sposób, wystarczy z Narodem rozmawiać i się Jego pytać. - Czy Pan widział żeby któryś z tych "przebierańców" z Teatru Polskiego w Polityce i Zarządzaniu wyszedł choć raz z takim Apelem, coś w tym rodzaju: NARODZIE, nie daję rady w rządzeniu Państwem - przeszkadzają mi w tym Złodzieje, Malwersanci i Korupciarze. Oczekuję Was; Pomóżcie Prezydentowi !!! Panie Dobro a te "dzienniki ustaw", te "uchwały", te administracyjne prawa, to wszystko wyrzuciłbym na Ognisko. Z Narodem spaliłbym te śmieci, które przeszkadzają i Państwu się rozwijać a w szczególności Człowiekowi żyć. - Nie ma zlituj się. Nie ma zlituj się, powtarzam. Ja bym nie zapełniał więzienia ludźmi; tylko za ciężkie przestępstwa kryminalne. To są te moje podstawowe założenia, choć w Programie mam sporo nowatorstwa. I jeszcze jedno, Polska ma być rządzona przez Synów Polski, a nie przez zasrańców ! Pozdrawiam Pana i Czytelników AFERY PRAWA - Zygmunt Jan Prusiński, 18.01.2010 r.
~Poeta ZJP
15-01-2010 / 00:00
Choć stworzyli nas Rodzice, to jednak dokonali strasznej rzeźby żydzi w nas. I obojętnie pod jakim sztandarem danej opcji, to ich zadanie było i jest usunąć wszelkie wartości Polaków... w Polakach. - Więc pytam się, za co ? Wpuszczasz do swojego domu "gościa" - żyda, a po kilku tygodniach lub miesiącach on rzecze: "Obejmuję teraz ja twoje całe gospodarstwo. Ty co najwyżej możesz być parobkiem"... Otóż te systemy które u nas się wspaniale zaklimatyzowały, jak: bolszewizm, socjalizm, komunizm i, setki przenajróżniejszych, związków, stowarzyszeń, organizacji - do tego zbrodnicze dyspozycyjne komórki, jak: NKWD, UB, SB, MO, IW, WSI, OROMO, ZOMO były po to, żeby totalnie skruszyć Naród Polski... Pytam się, za co ? Rozkruszyli nas na kilkadziesiąt lat. Bo walka jest o stan, o władzę i pieniądze, a w szczególności o terytorium. Odszli tzw. Alosze i Wańki przyszli, Mośki i Icki. A nam Polakom się zdawało że rok 1989 będzie zbawienny. Powiem szczerze, przepraszam: Jesteśmy najgłupszym Narodem w Europie Środkowej i Wschodniej. Ten teatr w Trybunale Konstytucyjnym w związku z emeryturami dla ubeków, toż to rozpacz absolutna. 20 lat, i gówno się śmieje z nas, z Narodu, tak, gówno takie leżące na chodniku. Dwa dni temu u Olejnik "Kropka nad i"... jest ta szatanica (od szyn), ta która nienawidzi krzyża. Ma prawo nienawidzić, bo jest żydówką...! I nagle do prowadzącej Moniki mówi, cytuję: "To nie jest trybunał konstytucyjny tylko prostytucyjny"! Moniczka, jakby nie dosłyszała: "Co pani mówi"? No to ta (od szyn) powtórzyła: "To nie jest Trybunał konstytucyjny tylko prostytucyjny"! A Moniczka: "No wie pani, tak nie wolno mówić... pani jest eurodeputowana"... - Pani Olejnik, gdzie pani jest, a co to jest ta Unia Europejska ? Żydowska Organizacja ! Mało tego, ja mam propozycję dla żydów. Jeśli przez 45 lat uczyliśmy się języka okupantów, rosyjskiego, (czytaj, "radzieckiego") to dlaczego obecnie nie można wprowadzić następnego języka okupantów, hebrajskiego ? - Dlaczego jeszcze wiszą flagi biało-czerwone, polskie, a nie zostały zamienione na niebiesko-białe z gwiazdą Dawida ? Przecież jest taki jeden w TVN 24, który ma cały przegląd danego dnia, no ten facio to wręcz bez żydowskich wstawek to nie może jednego dnia przeżyć. To przyznam że w PRL-u nie było tyle żydowskich naleciałości. Bo była telewizja, gdzie mogłem usłyszeć o polskiej kulturze, o polskim teatrze, o polskim filmie, o polskiej literaturze. Ludzie, takiego zażydzenia w telewizji... A te programy rozrywkowe, a te kabarety, a te Wojewódzkie - powiatowe i wiele innych programów, a te paszkwile w stylu "Rodzina Kiepskich"... to nie dla nas Polaków są programy. Okupant pierze mózgi - bo ma media, bo ma pieniądze. A my jak te "dziady" - przepraszam za słowo, wciąż błądzimy bez swojego wodza. Ela Gawlas z Canady zgłosiła akces do kandydowania na prezydentową RP - nie ma szansy... Ja zgłosiłem w kraju swój akces kandydowania (w dniu 22 Grudnia 2009 roku) na prezydenta RP - nie mam szansy. Dlaczego ? A to odpowiedź jest prosta, mówię za siebie: Bo nie jestem żydem !!! No tak się kręci ta karuzela polska, dlatego przez 2 lata byłem redaktorem internetowej gazety pt. "Karuzela Polska". Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński, 16 Stycznia 2010 r.
~Autor Z.J.P.
15-01-2010 / 00:00
Co ma życie z kobietą z wyborami ? Daj Boże żeby Ela to osiągnęła - jeszcze jej pomogę, bo to jest osoba która walczy. A dla mnie tylko tacy ludzie się liczą. Pozdrawiam. Zygmunt Jan Prusiński, 15.01.2010 r.
~Autor Z.J.P.
14-01-2010 / 00:00
Komentuje: 2010-01-13 Panie Prusiński, to jednak wśród tych czterech ex-żonek, była jedna porządna. Dlaczego Pan ją zostawił?______________Nie chciała wracać do kraju...Bała się bolszewizmu !______________Komentuje: 2010-01-13 Do ZJP Proszę nas nie brać za idiotów, którzy uwierzą że baby zdradzają a chłopy nie._____________Z pana taki "chłop", jak ze mnie Andrzej Gołota ! - Czy pan zna anatomie kobiety ? Ale nie chodzi o to i o tamto, tylko o mózg; zna pan te sprawy czy nie zna pan...?_____________Komentuje: 2010-01-13 Pan Prusiński zawsze był wierny swoim żonom!!!___________W większości kobiety same zaprowadzają swojego mężczyznę do Bramy Zdrady. A to z tej i biologicznych bodźców, iż mężczyzna chciałby raz dziennie z rana, przypuśćmy. Bo ja jak byłem młodszym "kogucikiem" to zawsze - nie trzy, nie sześć, itd. To czynią skakańcy... Tylko raz, taka poranna gimnastyka... ___Panowie - Rycerze, poznać istotę, wnętrze kobiety, to zabraknie Wam lat życia. Ale swoje dotychczasowe żony, najlepiej poznaje się ich w sądzie ! No tam to są "bajeczne"... A jakie niewinne. Często płaczą. Na dodatek bierze małe dziecko na rękę i go szczypie w pupę, a dzieciak drze się jak wrona...___ APELUJĘ do mężczyzn - bo mam okropne doświadczenia; NIE WIERZCIE KOBIETOM NIGDY !!! Pozdrawiam Czytelników AFERY PRAWA - Zygmunt Jan Prusiński, 14 Stycznia 2010 r.
~anonim
13-01-2010 / 00:00
Do ZJP Proszę nas nie brać za idiotów, którzy uwierzą że baby zdradzają a chłopy nie.