Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA MAREK KOMOROWSKI BEZPIECZNA POLSKA BEZPIECZENSTWO ŚWIADKÓW, MAFIA W TOGACH, OPINIA BIEGŁYCH OSZUSTÓW SĄDOWYCH, 

Świadkowie boją się zeznawać, ponieważ w ten sposób narażają siebie, swoje dobra osobiste, a nieraz i życie. Skorumpowani funkcjonariusze władzy dla osobistych korzyści zamiast bronić obywateli sprzedają ich dane oszustom i aferzystom. 

Ochrony i więcej szacunku dla świadków. 

Ile to spraw byłoby więcej wykrytych, ile spraw byłoby szybciej rozwiązanych, gdyby nie obawy świadków przed składaniem zeznań. Generalnie, świadkowie w rozmowach wyraźnie podkreślają, że boją się nawet ujawniać przed policją, że cokolwiek wiedzą lub widzieli. Ich obawy dotyczą zawsze w tych rozmowach jednego, ich zeznania i sam fakt trafi do przestępców a oni będą się mścili i nikt im wtedy nie pomoże. 

Typowym przykładem może być opisana sprawa w artykule „Zabójcza zemsta” gazety „Metro” z dnia 28 listopada 2006 roku. W tym materiale opisana jest śmierć 17-latka, który wskazał dilerów narkotyków. 

Cytat” ... 17-letni Mateusz został zabity, bo zeznał, od kogo kupił narkotyki. Dilerzy dowiedzieli się o zeznaniach od policjantów. W październiku ub.r. Mateusz wyszedł z mieszkania wywabiony przez znajomego Kamila i słuch o nim zaginął. Jego zmasakrowane zwłoki znaleziono na bagnach dopiero po pół roku. Zginął od ciosów młotkiem w głowę. Suwalska prokuratura wyjaśniła właśnie zagadkę śmierci chłopaka. Wszystko zaczęło się rok wcześniej, gdy matka Mateusza znalazła przy nim porcję marihuany. Zabrała syna na policję, gdzie wyznał, że narkotyk kupił od braci Przemysława i Arkadiusza R. Potem rozpoznał ich przez lustro weneckie. Bracia R. dowiedzieli się o tym, bo policjanci pokazali im protokół z zeznaniami Mateusza. Potem ktoś zaczął chłopakowi grozić. Prokuratura nie ma wątpliwości, że chłopak został zabity z zemsty. To Przemysław R. namówił Kamila, by wywabił Mateusza z domu. A policjanci, którzy ujawnili zeznania Mateusza? Nie mają sobie nic do zarzucenia. – takie procedury nas obowiązują – mówią. Kozłem ofiarnym okazał się dyżurny, który przyjmował zawiadomienie o zaginięciu chłopca. Obniżono mu pensję, bo z opóźnieniem nadał bieg sprawie........ 

Ten tragicznie zakończony przypadek jest jednym z wielu. Nic praktycznie dodać ani ująć. Wielu świadków miało poważne i nieraz tragiczne skutki pomocy w wykryciu lub udowodnieniu sprawcom przestępstwa. Jest to co prawda problem nie tylko w Polsce. Tak dzieje się na całym świecie. Choć należy zdecydowanie podkreślić, że w wielu państwach wiele już zrobiono, aby chronić świadków. U nas taki przywilej raczej mają tylko świadkowie koronni i inni specjalni. O zwykłych świadkach, którzy bezinteresownie pomagają policji i organom ścigania jakoś nikt nie pamięta i nie myśli.

Niestety, znów kłaniają się idiotyczne przepisy i ustawy. Należy je zmienić, lecz jak życie pokazuje, na razie są inne ważniejsze w naszym Państwie sprawy.

Dopóki ten problem nie zostanie unormowany, nie można liczyć na większą przychylność i dobrą wolę uczciwych ludzi, którzy w wielu przypadkach posiadają istotna wiedzę i mogą być bardzo ważnymi i kluczowymi świadkami. Żadna policja i żadne sądy na kuli ziemskiej bez pomocy świadków wiele nie zdziałają.

Jak już mowa o świadkach, jest jeszcze jeden poważny problem, który powinien zostać rozwiązany. Przydałoby się, aby sądy bardziej szanowały obywateli, których wzywają na świadków. Znam wiele przypadków i to nie tylko z opowiadań, że świadek jest kompletnie pozbawiony szacunku, nie tylko podczas przesłuchań. Bardzo często się zdarza, że świadek stawia się na sprawę w wyznaczonym terminie. Z różnych przyczyn sprawa się nie odbywa. Niekiedy świadek na rozprawę musi dojechać wiele kilometrów, ma niby zwracane koszty  przejazdu, lecz po jakich stawkach? Zwrot kosztów jest wyliczany na podstawie ceny biletu kolejowego i to tego najtańszego. Natomiast najczęściej świadek na sprawę przyjeżdża swoim samochodem. Jak się mają do siebie te koszty? Kolejna sprawa zupełnie lekceważona przez sądy, przecież świadek – człowiek aby przyjechać na sprawę i pomóc wymiarowi sprawiedliwości poświęca swój czas. Rozumiem, taki obowiązek nakłada na niego ustawa, ale dlaczego kosztem świadka? Dalej, często z powodu nieobecności oskarżonego sprawa się nie odbywa, jest wyznaczany kolejny termin rozprawy i znów świadek musi się stawić pod rygorem kar pieniężnych i aresztu. Pytam się za co? Czy ten świadek jest też przestępcą?

Czy znów nie można tak zmienić przepisów aby świadek, który stawił się na sprawę mógł zeznawać nawet podczas nieobecności oskarżonego albo jego adwokata? Przecież to jest problem oskarżonego a nie świadka.

Panie i Panowie policjanci, prokuratorzy, sędziowie, więcej szacunku dla świadków, przecież to ci świadkowie są bardzo ważnymi czynnikami w sprawach, dzięki którym tak często odnosicie wiele swoich sukcesów. 

Marek Komorowski
www.bezpiecznapolska.pl 

MAFIA W TOGACH - PROCEDURA KARNA PO POLSKU - wspomnienia z pobytu w więzieniu Andrzeja Kursa. Jak zostaje się sędzią w Polsce, biegli i inne psy sądowe, prawda o więzieniach i aresztantach. 

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:

Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...

SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Skurwiona Temida - PRZEKRĘTY W SĄDACH GDAŃSKICH
BEZ ZNIECZULENIA - ZASTRASZANIE I PRZEŚLADOWANIE REDAKTORA I DZIENNIKARZA CZASOPISMA.

Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich.

Przestępcy sądzeni przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce wychodzili na wolność za pieniądze. W areszcie siedzi już 20 osób, śledztwo wykazało, że zamieszani w sprawę są m.in. sędziowie, kierowniczka sekcji penitencjarnej sądu, lekarze psychiatrzy wystawijący lewe opinie...

Stanisław Urban głośno mówił o zaskakujących nieprawidłowościach, na które natrafił przeglądając szpitalną dokumentację. - Funkcjonowało tu coś w rodzaju fabryki fałszywych dokumentów.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
NYCZ-GATE  -  taka sobie afera w rzeszowskim sądzie, jedna z setek jakie tam robią, a potem dziwią się, że 90% społeczeństwa nie wierzy w sprawiedliwość... 
SYTUACJA PRAWNA PODEJRZANEGO W POSTĘPOWANIU KARNYM PRZYGOTOWAWCZYM tak dla niedouczonych, lub zapominalskich prokuratorów, oraz osób poszkodowanych nieproceduralnym postępowaniem prokuratorskim. 
Biegli dawno już "odbiegli" od prawdy... AFERY 

Strona prawdy o polskim sądownictwie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.