Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Dlaczego powstało Niezależne Czasopismo Internetowe - AFERY PRAWA
Kim jest Redaktor Naczelny (-) Zdzisław Raczkowski?
Czy posiada wiedzę i doświadczenie do osądzania sędziów, prokuratorów i urzędników państwowych?
- To najczęściej zadawane pytania przez czytelników.

Zdzisław Raczkowski w przeciwieństwie do wielu sędziów i prokuratorów wcale nie musi ukrywać się i utajniać swojej działalności - wprost przeciwnie, nagłaśnia medialnie i bierze czynny udział w setkach spraw rocznie w całej Polsce wraz z dziennikarzami AP.

Zdzisław Raczkowski ma 55 lat. Urodził się w Sanoku, pięknym bieszczadzkim mieście, które otoczone jest lasami i tchórzliwymi wilkami. Trudno jednak go tam zastać ponieważ osób poszkodowanych przez niekompetentnych sędziów jest w Polsce setki tysięcy, tak więc bezustannie jeździ interwencyjnie od sądu do sądu, od miasta do miasta po całej Polsce.
Jest żonaty, ma dwie córki w wieku 18 i 21 lat, które oczywiście od szkoły podstawowej aż do studiów (starsza studiuje na dwóch kierunkach jednocześnie) zawsze" były i są prymuskami :-)
Jest absolwentem renomowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uczy się myśleć, a nie oszukiwać historycznie jak na studiach prawniczych. Posiada tytuł mgr inż. technologa materiałoznawcy. Jego dyplom na pewno nie jest "zakupiony rodzinnie", jak niektóre dyplomy "togowców".
W przeciwieństwie do prawników cieszy się zaufaniem społeczeństwa - aktualnie jest w zarządzie rady dzielnicowej w Sanoku Prowadzi poczytny portal, jego teksty czytane są w prawie 100 krajów świata, a liczba otwarć stron dochodzi do 2 mln miesięcznie.
To wszystko bez wątpienia wymaga większej wiedzy i umiejętności niż bycie urzędnikiem sądowym, który swą funkcję sprawuje zresztą bez żadnej odpowiedzialności. Logiczne - jaki sędzia, czy prokurator potrafiłby prowadzić firmę, czy czasopismo internetowe?
Za to Raczkowski nie ma żadnych problemów z pisaniem pism sądowych, ale w przeciwieństwie do wielu prawników może z racji wiedzy i doświadczenia życiowego wykonywać analizy dokumentów czym tylko togowcy mogą się jedynie chwalić ponieważ w żadnych aktach jakiekolwiek analizy nie są udokumentowane. Dziesięcioletnie wzmaganie się ze stronniczością, niesprawiedliwością, a wręcz skorumpowanymi prokuratorami i sędziami w różnych sprawach to ogromny wysiłek w walce - jaką prowadzi z wymiarem (nie)sprawiedliwości. Lata praktyki dały mu więcej wiedzy i doświadczenia niż posiada niejeden prawnik.
Raczkowski pochodzi z polskiej rzemieślniczej rodziny, która przeżyła stalinowskie prześladowania z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Swoją działalność zaczął od 1982r i prowadził przez 20 lat, przeżył zmiany ustrojowe, tak więc żadne trudności i pozaproceduralne naciski władzy nie są w stanie go złamać. Wielokrotnie na wniosek prokuratorów kasowano jego strony, wysyłano wirusy i programy szpiegujące, włamywano się na jego serwer i niszczono jego dorobek ( za te przerwy przeprasza stałych swoich sympatycznych czytelników). Otrzymuje najróżniejsze listy najczęściej z prośbą o pomoc lub poradę. Zdarzają sie też listy z pogróżkami. Za ujawnienie prawdy otrzymuje niesłuszne , bezpodstawne kary od sędziów, którzy wszystko robią aby fakty ich niekompetencji nie ujrzały światła dziennego.
Ale Raczkowski, któremu internauci nadali ksywę "walczący z wilkami" na pewno nie przestraszy się... , w końcu on jest zodiakalnym lwem.

Ale wracając do tematu,
Zdzisław Raczkowski po ukończeniu studiów był nauczycielem matematyki, a od 1982r prowadził działalność gospodarczą na własny rachunek. Jak praktycznie każdy właściciel firmy, jest menadżerem, księgowym, zaopatrzeniowcem i posiada szereg dyplomów z ukończonych kursów specjalistycznych. Jest osobą niekaraną i zawsze płacił podatki, po to między innymi, żeby Państwo chroniło jego własność. Jednak skorumpowani urzędnicy państwowi, na których wynagrodzenie Raczkowski jak i inni przedsiębiorcy płacą podatki nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a obowiązek i etyka urzędnicza jest im obca.
Tak się złożyło, zadecydował "los", że w 1997r Raczkowski uległ wypadkowi (uraz kręgosłupa). Choroba i kłopoty zdrowotne zmusiły go do pozbycia się firmy w Brzozowie. Kupiec - prawnik J. Zając okazał się zwykłym oszustem, miał znacznie większe znajomości i możliwości manipulowania urzędnikami z wymiaru (nie)sprawiedliwości, niż biznesmen Raczkowski. Okazało się, że można "kupić" firmę z wyposażeniem nic nie płacąc zgodnie z zawartą umową kupna-sprzedaży jeżeli ma się układy.
Ta nauka "prawdy" kosztowała Raczkowskiego i jego rodzinę sporo wyrzeczeń, wiele nieprzespanych nocy i sporej odporności psychicznej. Tylko wiedza i doświadczenie - akurat tego nie mogli zabrać mu skorumpowani urzędnicy (choć bardzo starali się), pozwoliła mu wyjść z kryzysu.
Tego w swej "pomroczności umysłowej" togowcy nie byli w stanie przewidzieć.
Dzisiaj wie i dokumentuje na stronach czasopisma AP, że to sędziowie przede wszystkim łamią PRAWO, że sprzedają się za parę groszy, że ich poziom wiedzy ścisłej jest niejednokrotnie "mniej niż zero", że korupcja w sądach dawno przekroczyła wysokość himalajskich szczytów...
Te i inne przekręty opisywane są na stronach czasopisma dla ostrzenia innych przedsiębiorców, oraz oszukanym przez organy (nie)sprawiedliwości.

Od czego się zaczęło?
Raczkowski w 1995r kosztem 65 tys. złotych zmodernizował wynajęte zdewastowane pomieszczenia od Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzozowie (po niedziałającej kotłowni węglowej) i zamienił na dobrze prosperujący sklep, który stał się "solą w oku" b. prezesa tej spółdzielni W. Garbińskiego ( zresztą po zawodówce) ale, jak się okazało "z układami". Te pomieszczenia kilka lat pozostawały bezużyteczne.

Tak wyglądały pomieszczenia przed wynajęciem.

elsan-wejscie1.jpg (7690 bytes) elsan-wyglad-przed-renontem1.jpg (7708 bytes) elsan-wyglad-przed-renontem2.jpg (7101 bytes)
elsan-wyglad-przed-renontem4.jpg (7426 bytes) elsan-wyglad-przed-renontem3.jpg (6334 bytes) elsan-wyglad-przed-renontem6.jpg (6561 bytes)

Wygląd po modernizacji - na zdjęciach oszust J. Zając i wywalony już ze spółdzielni w Brzozowie W. Garbiński.

elsan-wejscie-lotto.jpg (12137 bytes) elsan-wejscie2.jpg (7481 bytes) elsan-sklep.jpg (14154 bytes)
elsan-sklep-zajac.jpg (6624 bytes) elsan-lotto-zajac.jpg (29830 bytes) elsan-wejscie-schody.jpg (6530 bytes)

Podczas próby sprzedaży firmy - prawnikowi J. Zającowi, doszło do ciągu naruszeń prawnych i bezprawnego postępowania, które od kwietnia 1998r trwają do dnia dzisiejszego.
W sprawie istotne jest, że umowa najmu zawiązana na czas określony (w tym przypadku pięć lat od 1995r do 2000r) prawnie nie mogła być rozwiązana w 1998r - jednoosobowo przez prezesa spółdzielni w myśl art.54 Prawa Spółdzielczego i to bez wypowiedzenia umowy najmu.
Pierwszym etapem bezprawia przy próbie sprzedaży firmy było wniesienie przez prezesa SM do Sądu Rejonowego w Brzozowie pozwu domagającego się wydania nakazu zapłaty (chociaż te roszczenia były zabezpieczone w wzajemnej tzw. umowie trójstronnej") i jednocześnie zabezpieczenie wierzytelności przez zajęcie komornicze towarów i wyposażenia firmy. Jednak takie bezprawne działania spowodowały zablokowanie działalności gospodarczej firmy, ponieważ sędzia brzozowski J. Szarek bez zbadania sprawy w ciągu 24h wydał takie postanowienie niby dla zabezpieczenia nieistniejących roszczeń (a możliwe jest to tylko wtedy, gdy chodzi o ważny interes społeczny). Ewidentnie jest to dowodem skorumpowania sędziego i korupcji w tym sądzie. To, że roszczenia te były przedwczesne i bezzasadne dowodzi wyrok sądu z dnia 28.10 2004r gdzie po sześciu latach procesowania się oddalono powództwo spółdzielni.

pudlo-SM-wyrok.gif (14501 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s1.gif (39200 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s2.gif (47244 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s3.gif (47889 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s4.gif (45436 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s5.gif (45127 bytes) pudlo-SM-wyrok-uzasad.s6.gif (13328 bytes)

Kolejny etap bezprawia jakie spotkało Raczkowskiego, to samowolne zaspawanie z polecenia prezesa SM drzwi do pomieszczeń handlowych, a następnie wywiezienie towarów handlowych i wyposażenia firmy o łącznej kwocie 250tys. zł. Te wszystkie bezprawne działania zostały zgłoszone do prokuratury w Brzozowie i Krośnie i tam po prostu olane, jak też do sądu (pozew o ochronę).

Z uwagi na takie bezprawie i stronniczość sędziów i prokuratorów podkarpackich dokumenty nieproceduralności sędziów sprawy zostały opublikowane w internecie. Efektem tego - nie było naprawienie szkód wyrządzonych przedsiębiorcy Z. Raczkowskiemu przez organa władzy - ale niedouczony prezes Sądu Okręgowego w Krośnie Zbigniew Dziewulski zaczął szantażować Raczkowskiego przy pomocy prokuratorów zarzutami z art. 212kk - czyli pomówienia sędziów i prokuratorów i próbą zastosowania stalinowskiego "numeru na wariata". I zaczęła się wojna ze skorumpowaną władzą - czyli prywatą sędziów krośnieńskich i rzeszowskich.

Tu należy zwrócić uwagę, że w swych początkowych publikacjach (z 2001-2002r) autor nie wyrażał osobistych krytycznych opinii w stosunku do sędziów - dlatego żaden z "pomówionych sędziów i prokuratorów" nie był w stanie uzasadnić co takiego go "pomówiło", a tego przecież wymaga PRAWO.
O korupcji i "mizerii umysłowej organów władzy" świadczą też fakty, że żaden sędzia - pomimo trzykrotnego wezwania - nie zjawia się na posiedzeniu sądu i nawet nie usprawiedliwia swej nieobecności. Za to redaktor czasopisma był zatrzymywany i zastraszany przez policję, zablokowano jego działalność gospodarczą i wielokrotnie kasowano prowadzone i legalnie zarejestrowane w Dublinie czasopismo.
Dlatego wojna Raczkowskiego ze skorumpowanymi organami władzy będzie jeszcze wiele lat trwała.
Jeżeli urzędnicy chcą zrobić z Raczkowskiego pieniacza - dlatego że walczy o sprawiedliwość i swoją własność - to logiczne, że on będzie ukazywać przekręty sędziów i bronić swojego dorobku życia do końca.

Jak na razie ujawnianie dowodów niekompetencji i nieproceduralności togowców spowodowała znaczny spadek wiary społeczeństwa w sprawiedliwość sądową - statystycznie z 65% "wierzących" w 2001r - na aktualnie prawie 90% już niewierzących, że PRAWO jest przestrzegane polskich sądach. Bez wątpienia jest to znaczne osiągnięcie Raczkowskiego, którego portal od 2002r odwiedziło kilkanaście milionów czytelników.

Działy tematyczne czasopisma:
SĄDY - czas osądzić sędziów
PROKURATURA - przekręty prokuratorów
ADWOKATURA - oszustwa adwokatów
WYCENY - mataczenia biegłych
KOMORNICY - zastraszają i okradają
URZĘDNICY PAŃSTWOWI - niekompetencja czy bajery?
CODZIENNOŚĆ - upierdliwa w firmach i urzędach
POLITYKA - ocena rządzących
PRAWO - przepisy i doradztwo
INTERWENCJE - sprawy czytelników
AFERY - jak okrada się naród
KULTURA - coś dla inteligentnych
PORADY - informacje prawne
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
ŻYCIE - problemy, opinie czytelników
ROZRYWKA - dowcip, humor, zabawa

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ - WEŹ UDZIAŁ W DYSKUSJI NA TEMATY GDZIE INDZIEJ NIE PORUSZANE

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy togowców"...
miłego towarzystwa wzajemnej adoracji ...

PS.
Język absurdu, humoru i groteski którym się posługuje to jedyny sposób opisywania polskiej rzeczywistość, zrozumiały dla społeczeństwa. A tak dla prawników, to właśnie złośliwość, kpina, czy sarkazm jest właśnie dowodem inteligencji, czego niektórzy niestety nie są w stanie zrozumieć. Dlatego tacy skandaliści jak Gombrowicz, Witkaczy, czy Mrożko, nie mówiąc o Czechowie, czy Oskarze Wilde'a długo musieli czekać żeby w końcu ich odkryto. Raczkowski też poczeka. W dodatku, pomimo że jest inżynierem, to jest wychowany na twórczości kabaretowej Manna i Materny, Pietrzaka, Rywińskiego itd. tak że dowcipu z pewnością mu nie zabraknie...
Cóż, od samych sędziów dostałem pozwolenie na obnażenie ich niemocy intelektualnej i będę to robił do odzyskania swojej własności. Sami sobie zrobili parodie z sądu, a prawo nie przewiduje dwa razy sądzić... myśleć i jeszcze raz myśleć, sąd nie może być długo cyrkiem...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~adidas neo shoes
03-01-2016 / 08:30
Adidas" rel="nofollow">www.adidasyeezy350.cc">Adidas Yeezy 350 Asics" rel="nofollow">www.asicsgellytev.cc">Asics Gel Lyte V Curry" rel="nofollow">www.curry2shoes.cc">Curry 2 Shoes Air" rel="nofollow">www.airjordan11bred.cc">Air Jordan 11 Adidas" rel="nofollow">www.adidasporschedesign.us.com">Adidas Porsche Design Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoesonlineshop.com">Stephen Curry Shoes Stephen" rel="nofollow">www.stephcurryshoes.net">Stephen Curry Shoes UGG" rel="nofollow">www.womenbootsclassicshop.com">UGG Boots on Sale Ugg" rel="nofollow">www.saleauthenticwomenboots.com">Ugg Boots Nike" rel="nofollow">www.air-jordan23shoes.com">Nike Air Jordan Nike" rel="nofollow">www.magistaobra-fg.com">Nike Magista Obra FG Adidas" rel="nofollow">www.tubularshoes.com">Adidas Tubular Shoes Nike" rel="nofollow">www.nikelebron13shoes.cc">Nike Lebron 13 Nike" rel="nofollow">www.2016airmaxsneakers.com">Nike Air Max 2016 Nike" rel="nofollow">www.legendvfg.com">Nike Tiempo Legend V FG Nike" rel="nofollow">www.youtubesneakers.com">Nike Flyknit Air Max kobe" rel="nofollow">www.kobe10shoes.cc">kobe 10 shoes kevin" rel="nofollow">www.kevindurant8shoes.cc">kevin durant 8 shoes adidas" rel="nofollow">www.adidasspringblade.cc">adidas springblade adidas" rel="nofollow">www.adidasneoshoes.cc">adidas neo shoes [url=www.adidasyeezy350.cc]Adidas Yeezy 350[/url] [url=www.asicsgellytev.cc]Asics Gel Lyte V[/url] [url=www.curry2shoes.cc]Curry 2 Shoes[/url] [url=www.airjordan11bred.cc]Air Jordan 11[/url] [url=www.adidasporschedesign.us.com]Adidas Porsche Design[/url] [url=www.stephcurryshoesonlineshop.com]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.stephcurryshoes.net]Stephen Curry Shoes[/url] [url=www.womenbootsclassicshop.com]UGG Boots on Sale[/url] [url=www.saleauthenticwomenboots.com]Ugg Boots[/url] [url=www.air-jordan23shoes.com]Nike Air Jordan[/url] [url=www.magistaobra-fg.com]Nike Magista Obra FG[/url] [url=www.tubularshoes.com]Adidas Tubular Shoes[/url] [url=www.nikelebron13shoes.cc]Nike Lebron 13[/url] [url=www.2016airmaxsneakers.com]Nike Air Max 2016[/url] [url=www.legendvfg.com]Nike Tiempo Legend V FG[/url] [url=www.youtubesneakers.com]Nike Flyknit Air Max[/url] [url=www.kobe10shoes.cc]kobe 10 shoes[/url] [url=www.kevindurant8shoes.cc]kevin durant 8 shoes[/url] [url=www.adidasspringblade.cc]adidas springblade[/url] [url=www.adidasneoshoes.cc]adidas neo shoes[/url]
~Darek
26-01-2014 / 15:31
Gratuluję Panu odwagi i wytrwałości. Niejeden uczciwy zwykły Polak, przedsiębiorca - płatnik zna te realia. Poniższe komentarze najprawdopodobniej wpisali usłużni pachołkowie przeciwnej strony ale nimi pewnie Pan się nie przejmuje. Powodzenia, niedługo będzie nas więcej - zwyciężymy !!!
~elka
23-01-2014 / 22:47
Witam ,widać jednak ,że moje sprawy dotyczące przekrętów sądu,policji,prokuratury adwokatów i komorników z Piły Wielkopolska- pana Zdzisława przerosły ponieważ nawet nie raczył odpowiedzieć ani skontaktować się ze mną.Z wyrazami szacunku Zdzisław Mikołajczuk z Piły telefon 600-193-199
~on
04-12-2013 / 19:12
Krzysiek mam takie same zdanie jak Ty. Raczkower to scierwo i DEBIL!!!!!!Jeba......y PISOWIEC!!!!!
~Krzysztof Plebs
22-03-2013 / 19:03
Raczkower ty jewrejskie ścierwo ty śmieciu
~Gienek
16-02-2013 / 16:20
Szok dnia 13.02.2013 sad najwyzszy syg akt III KK 198/12 przeciwko jacenty arasimowicz zam Cyców woj.Lublin-w 1996 ja z kolegami wplacilismy na konto Interpom sp.z oo 800 tysiecy pln byly dwie umowy na dziezrzawe ziemi jedna na 400 ha na uprawe buraka cukrowego druga na 200 ha pod uprawe pszenicy jacenty arasimowicz jako prezes Interpom okradł nas i nie zwrocił nam pieniedzy .Przy pomocy mec Piotr Sendecki załatwił sobie uniwinnienie w sadzieapelacyjnym w Lublinie a 13.02.2013 uniwinniono arasimowicza w sadzie najwyzszym i bronił go takze prokurator.Parodia procesu
~Adrian Keys
24-11-2012 / 21:03
ja to mam aferę z biłgorajskiej hucpy na zlecenie barona a horror to taki że potrafią przypinać na zlecenie wedle woli zlecającego łątki czubów .Wyłaczeni sędziowe chcą mnie zamykać za zawiasy .Sędzina deprawuje podsądnych i inne cidaże nzikaniem przeprawianiem zeznań włącznie .JEszcze opiszę i sie odezwę . Bedzie sie działo jak nie dostane swego .Pozdrowionka
~Barbara Romańczuk
06-04-2012 / 14:51
Już nie mam siły. Byłam dyr. ds ekonomicznych w PREFABECIE Długi Kąt sp zoo. Przez 10 lat sądzono mnie (było około 70 rozprawa) wraz z kierowniczką działu księgowości i prezesem Romanem Święcickim (zarząd jednoosobowy) w procesie za zdefraudowanie ponad 250 tys zł przez kasjerkę Annę Gromek. Zgodnie z obowiązujacymi przepisami , za defraudację odpowiada kasjer oraz zarząd (w tym przypadku zarząd jednoosobowy) - prezes Święcicki (który brał sobie bardzo wysokie zaliczki z kasy), a za inwentaryzację przewodnicząca komisji inwentaryzacyjnej. Niestety, prezes Świecicki miał znajomości w sądzie w Biłgoraju (prezes sądu Henryk Kiesz to jego kolega), a szef biłgorajskiej prokuratury Zbigniew Reszczyński to kolega ze studiów radcy prawnego PREFABETU - Marka Myśliwca. Święcicki mi powiedział, że Marek ma kolegę w prokuraturze i wszystko załatwi. Okazało się, że załatwił, aby kasjerka nie ucierpiała, bo prezes trzymał z nią sztamę. W grubymi nićmi szytej, absolutnie bzdurnej, opinii biegłego - Józefa Gęborysa były same pomówienia (broniące kasjerkę i oszczędzające prezesa) i tylko to wzięte zostało za podstawę oskarżenia. Inne słuszne opinie nie były brane pod uwagę (opinia Piotra Kosienkowskiego i Władysława Rozmusa). Przez 10 lat prokuratorzy i sędziowie robili tak, aby kasjerkę wybronić i oczywiście prezesa. Wówczas ja zaczęłam działać, bo ja i księgowa Maria Kozak zostałyśmy wrobione niesłusznie przez prezesa i biłgorajski wymiar sprawiedliwości. W rezultacie wszyscy otrzymaliśmy wyroki w zawieszeniu, a kasjerka ma zwrócić skradzioną kwotę, ale prezes nawet w to nie wniósł. Prezes poszedł na całość i za grosze sprzedał spółkę, której właściciele to około 180 osób załogi. Zgłosiłam do prokuratury fakt, że sprzeniewierzona została spółka, zwłaszcza, że wartość bilansowa była zaniżona, ze względu na rozbiórkę, komunalizację i sprzedaż po okazjonalnych cenach nieprzydatnych budynków i budowli (powstała tzw papierowa strata - sytuacja faktyczna polepszała się, zmniejszało się zadłużenie, powstawały liczne inwestycje, a wynik bilansowy wykazywał straty). Zgodnie z obowiązujacymi przepisami należało dokonać wyceny majątku (co trochę wcześniej, dla potrzeb kredytu, wykonał uczciwie inż. Henryk Bartoszek). Natomiast tuż przed sprzedażą "audytu" dokonał rzekomy rzeczoznawca Grzegorz Lato, przywieziony przez nabywcę Jacka Kosima (przedstawiciel irlandzkiego nabywcy CEMENTOWNI OŻARÓW - której sprzedaż badała Prokuratura w Katowicach). Praktycznie "rzeczoznawca" spisał już i tak kilkakrotnie zaniżoną wartość bilansową, po poprzednim jej dodatkowym zaniżeniu i to na koniec okresu martwego, kiedy są wyniki najsłabsze. Poza tym od kilku lat już wtedy w kraju zaprzestano przeszacowywania wartości majątku o tempo inflacji), zobowiązując jednocześnie zarząd do ustalania CENY GODZIWEJ w przypadku i tylko w przypadku sprzedaży jednostki. TEGO NIE ZROBIONO, CO JEST JEDNOZNACZNE Z PRZESTĘPSTWEM GOSPODARCZYM. Chcę tu dodać, że mimo iż spółka była własnością prywatną wspólników, to najwięcej na tym stracił Skarb Państwa w postaci podatku dochodowego od sprzedawanych udziałów. Proponowano mi łapówkę, ale ja odmówiłam. Od tej pory borykam się z problemem, bo nie wierzę w to, że tutejsi prokuratorzy zechcą krytycznie ocenić swych kolegów. A próbkę tego miałam podczas rozpraw sądowych o manko. Prezes był szantażowany przez kasjerkę i aby nie musiał się tłumaczyć przed wspólnikami z manka - sprzedał spółkę. Oczywiście nie sprzedał swych udziałów za kwotę, jaką płacił wspólnikom (tu cena była różna od112,50 za udział do 1000 i 2000 zł za udział). Wkrótce, za rok, mimo żadnych zmian (wystarczyło, że wysprzedano resztę zbędnych środków trwałych, które spisane zostały w papierową, czyli rzekomą, stratę naszej spółki), zysk spółki pod nowym włąścicielem był kilkakrotnie wyższy niż cena jaką zapłacono za majątek naszej spółki. Pisałam do ministerstwa sprawiedliwosci i prokuratury generalnej, ale wszystko przekazywane jest do Zamościa, gdzie nie mam najmniejszych szans na uczciwy proces. Kiedyś Prokuratura Apelacyjna w Lublinie przekazała nawet sprawę do Białej Podlaskiej, ale tamtejszy prokurator zakpił sobie i w odpowiedzi przysłał mi akt oskarżenia w sprawie ... manka. Muszę tu przyznać, że niektórzy przedstawiciele policji z Biłgoraja stanęli na wysokości zadania i już teraz były (emerytowany parę lat temu) szef wydziału wydziału przestępczości gospodarczej nie mógł wyjść ze zdziwienia, dlaczego sporządzony tak tendencyjny akt oskarżenia i posadzono na ławie oskarżonych mnie i księgową? Chcę jeszcze powiedzieć, że sędziowie w Biłgoraju sądzą wg własnego widzimisię, a nie wg przepisów, które im nawet doręczyłam. Na uwagę zasługują sędziowie Barbara Podolak (teraz Gałka), Anetta Wlezień, a przede wszystkim szef ZBIGNIEW ŁUPINA!!! Czy ktoś mi pomoze wyrwać moją sparę z województwa lubelskiego i przekazać do innego województwa? Tu nie mam najmniejszych szans, zresztą o tendencyjności tutejszej prokuratury i sądu pisałam do nich samych.
~January
28-12-2011 / 21:11
W Rzeszowie mieszka człowiek,Wielki Polak,profesor zwyczajny dr habilitowany,dr honoris causa,mgr inż.Antoni Jarosz,twórca i budowniczy WSZ im.Bł.Br.Markiewicza w Jarosławiu!!! Zarazem Wielki męczennik za Polskę !Wszystko zaczynał od zera na pustyni intelektualnej,jaką niewątpliwie było Podkarpacie.Zniczego bo za swoje zaoszczędzone wcześniej pieniądze zakupił w różnych częściach Jarosławia 4 jednostki wojskowe będące w likwidacji.Wyremontował je i doprowadził do użyteczności,robiąc z nich pałace.Rozpoczął nabór młodzieży nie tylko z Podkarpacia,bo też i z ościennych terenów dawnej Polski na wschodzie.Wyposarzył w odp.sprzęt,komputery z wyp.zatrudnił kadrę naukowców i rozpoczał naukę!!!Od razu miał problemy z ministrami oświaty,jeszcze za rządów Millera.Cały czas był tępiony,że za dużo studentów szkoli na wszystkich studiacj:dziennych zaocznych i wieczorowych!!!Ale największym jego przewinieniem było, że zgromadził majątek wartości ponad 1 miliardNP zł.Ale największym ,,Jego przestępstwem" było to, że śmiał wybudować kościół akademicki na terenie Uczelni!!!Bez przerwybył atakowany przez był.senatora Mazurkiewicza, który wraz z ekipą TVNu bez przerwy tam się wciskał,i nawet wielokrotnie pobił będące tam osoby.Nawet został pobity zmarły niedawno ks.senior odprawiający Mszę Św.w czasie wigilii w 2005r. W końcu został podstępnie zaaresztowany za niegospodarność,chociaż w kasie uczelni oprócz majatku w naturze było 36 milionów gotówki i 1.5 mliona na koncie budowy kościoła!!!Obecnie szkołazostałajuż zredukowana do ok.1 tys.studentów wobec 15 tys. w kulminacyjnym okresie 2005r,a uczelnia jest już zadłużona na ponad 60 milionów,jak to pisała niedawno,któraś z rzeszowskich gazet!!!Kościół zaś został przerobiony na synagogę!!! !!! Profesor,i były rektor po wielokrotnych aresztowaniach i pobiciach przez bandytę ubranego w togę polskiego prokuratora o nazwisku T.Magryś i w Krakowie przez podobną mu bandytkę o nazwisku Skiba Chmielarczyk - jest kaleką w ciężkim stanie zdrowia z kilkoma guzami w mózgu,co nazywa się naukowo ENCYFALOPATIĄ POURAZOWĄ i objawia się częstymi omdleniami trwającymi nawet do 48 godzin!!!Pomimo tego procesy nadal trwają chociaż On posiada zwolnienie lekarskie lekarza neurologa,biegłego sądowego,ale wezwania na rozprawy wciąż są przysyłane,a ponadto w Rzeszowie w sądzie Rejonowym wysyłane są już kilkakrotnie wezwania na badania do prywatnego gabinetu lekarzy seksuologa i psychiatry!!! Jednak to tylko część gehenny Profesora!!!Najgorsze jest to, że 4 komorników ograbia Go z całej emerytury prawie 4 tys.zł.tak,że nie ma na chleb nie mówiąc nawet o wykupie lekarstw i opłacie mieszkania,któe komornicy odgrażają się,że mu też zabiorą!PARANOJA!!!Tak to niewola żydowska w Polsce uskutecznia swoje pęta !!!Profesor oczekuje każdej pomocy!!!Najbliższy kontakt za pomocą tegożadresy emailowego!!!
~ STANISŁAW RÓŻAŃSKI
24-01-2011 / 14:31
STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR NUMBER IN POLAND 55339/00 daniel.rozanski38@wp.pl Polacy masowo pozywają swój kraj do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu Polska znajduje się na czwartym miejscu pod względem ilości skarg składanych do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, zaraz po lub obok takich państw jak Rosja, Ukraina, Turcja, Francja czy Rumunia,,,, mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Zdaniem eksperta większość składanych skarg dotyczy podobnych spraw, wynikających m.in. ze złego stosowania prawa, czy też niewłaściwej jego interpretacji. *** ten raport powinni przeczytać lub nauczyć się na pamięć, nasi wodzowie wszelkiej krajowej partyjności. Ponieważ to z ich rekomendacji domorosłe ważniaki piastują potem stanowiska decyzyjne we wszelkich urzędach. Bo to, że nasze urzędy traktują obywatela jak nawóz, wiadomo od dawna. Najbardziej znany zwrot to; spieprzaj dziadu! Nasze urzędy to majestat wręcz boski, siedzą tam przedstawiciele wyższej rasy, trzeba wejść w ukłonie z łzami w oczach,,i przepraszać za życie,, nie należy broń boże podchodzić do biurka,,, należy stać i czekać na wezwanie,,Oni reprezentują Państwo! a ty gnido tylko gnój uliczny, a do tego często bezrobotny,,,, Taki majestat wydaje raz, jak bóg swą decyzję, a ty liż potem papier ścierny i popijaj gwoździami,,,,,,,,,,, Oni się zawsze obronią! to co?, pozostają potem tylko instytucje międzynarodowe, bo w sumie urzędy są by bronić siebie wzajemnie. Czasami pomogą różne media, ale pod warunkiem, że sprawa trafi na forum krajowe,,,,bo inaczej jesteś martwy jak dorsz. Z tego co obserwuję w mediach, jest coraz gorzej, urzędnicy krajowej skarbówki, to święte krowy, niszczą ludzi, niszczą całe firmy, bo Oni reprezentują Państwo, a ty szczurze prywatę! Tylko z większych i pomniejszych firm składa się cała nasza gospodarka, ale to myślenie jest obce pracownikom skarbówki, bo Oni za wykryte przekręty mają swój zysk prywatny! Premię! I nie ma tu interesu krajowego, tylko prywatny boski urzędasów. A to, że potem po latach udowodnią im złe decyzje, to ich nie interesi, ponieważ oni działali w dobrych patriotycznych intencjach! A to, że pracę straciło 500 osób, to nie ich sprawa, oni mają pracę, a inni niech se poszukają. I na tym trza skończyć te dywagacje, bo syty głodnego nie zrozumie,,,,,,, Nasze kochane pieszczochy z PO i PiS, niech przetrą swoje oczęta rządzących szczęściarzy, i niech nie klepią się tak po szczęśliwych urzędniczych zadkach, bo jak im przyjdzie płacić, za wyrządzone krzywdy obywatelskie, to im święty boże nie pomoże,,,, pozdro,,, (proszę bardzo, dowody są codziennie w prasie) Skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka złożył wójt gminy Ełk Skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka złożył wójt gminy Ełk Antoni Polkowski. Wójt skarży się na rozporządzenie Rady Ministrów z 28 lipca tego roku w sprawie poszerzenia granic miast. WARSZAWA 6.02.2008 r dziś jest ? RZECZPOSPOLITA POLSKA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI BIURO MINISTRA WYDZIAŁ SKARG I WNIOSKÓW AL. UJAZDOWSKIE 11 00 - 950 WARSZAWA SKR. POCZT. 33 CENTRALA TEL . 52 - 12 - 888 BM III 051-166(2-5)/08/R DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ LŻEJ NAM BĘDZIE RZĄDZIĆ Pan Stanisław Różański daniel.rozanski38@wp.pl Potwierdzam wpływ 4 kolejnych pism Pana nadesłanych pocztą elektroniczną w dniach 18, 21 i 22.01.2007 r. i jednocześnie powiadamiam, że korespondencję kierowaną do Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie sygn. I C-638/05 przesłano Prezesowi tego Sądu i stamtąd proszę oczekiwać informacji o sposobie jej rozpatrzenia. Jednocześnie informuję, że obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość wystąpienia do sądu o ustalenie ojcostwa (art. 84 § 1 K.r.o.). Naczelnik Wydziału Skarg i Wniosków z up. mgr Irena Kozłowska