Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA Europejski Trybunał Praw Człowieka nieprofesionalny, nieuczciwy i nierzetelny? - opinia

Strasburg - tylko dla swoich? - nieprofesjonalność, nierzetelność i nieuczciwość - czy na tym polega działanie sędziów w Eurpean Court for Human Rights czyli Europejskiego Trybunału Praw Człowieka?


Nieetyka sędziów, począwszy od asesora sądu rejonowego do sądu najwyższego i sędziów Trybunału Praw Człowieka jest na okrągło poruszana w AP.
Tą sprawę poruszyliśmy już w Listach od czytelników.

Aktualnie interwencyjnie przekazujemy ją do dyskusji w formie listu otwartego.

Agnieszka Arumińska- Janas 07.01.2008r.
58- 340 Grzmiąca

ETPC - LPol 1.1 Rmod Pan F.Araci- Zastępca Kanclerza Sekcji AOL /te Czwarta Sekcja

Europejski Trybunał Praw Człowieka
ETPC - LPol11. OR(CD4) Strasbourg- Cedex

AOL.1/adzi France

Skarga nr 43461/07

Aruminska- Janas przeciwko Polsce

Szanowny Panie,

Dość dużo czasu zabrała mi analiza sytuacji i mimo wyraźnego „ pouczenia” o braku możliwości dalszej korespondencji, zdecydowałam się napisać do Pana , ponieważ w uzasadnieniu o odrzuceniu mojej skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z powodu jej niedopuszczalności jest absurd i nieprawda.

Zadaję sobie pytanie „ Czy na posiedzeniu Komitetu trzech sędziów w składzie: G.Bonello, sędzia przewodniczący, S. Pavlovschi i J. Sikuta, które odbyło się w dniu 9 listopada 2007r. ktokolwiek analizował moje dokumenty, gdyż w uzasadnieniu o odrzuceniu skargi jest podstawowy błąd, dotyczący tego, że nie wniosłam sprzeciwu od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 21 marca 2001r.

Oświadczam, że w „Wykazie Dokumentów’’część VII pkt. 4 znajduje się Sprzeciw od wyroku zaocznego, a w część II „ Oświadczenie dotyczące stanu faktycznego” pozycja 14 pkt 3 szczegółowo opisuję w jaki sposób i kiedy złożyłam ów sprzeciw.

Pomijając, że w uzasadnieniu o odrzuceniu skargi jest karygodny błąd, bądź zaniedbanie i nie wiem jak do tego faktu się ustosunkować, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie jest już dla mnie instytucją, która w takiej sytuacji może rozstrzygać o naruszeniach innych podrzędnych organów, które w sposób jednoznaczny dopuściły się na mojej osobie pogwałcenia podstawowych praw zagwarantowanych mi Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Jak instytucja tak wielkiego publicznego zaufania, jaką jest Europejski Trybunał Praw Człowieka w Sztrasburgu może dopuścić się tak rażącej pomyłki lub działania , które w celowy sposób zablokowały moje dążenia do sprawiedliwej oceny faktów, które w sposób jednoznaczny ukazywały jak pogwałcone zostały moje podstawowe prawa?

Odnośnie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z dnia 3 sierpnia 2007r. apelacja nie wniosłaby niczego konstruktywnego, a na pewno uchylenia wyroku gdyż artykuły Kodeksu Postępowania Cywilnego dotyczące powództwa przeciwegzekucyjnego nie miały w moim wypadku zastosowania, a zaskarżenie tegoż wyroku byłoby działaniem tylko i wyłącznie „sztuka dla sztuki” i narażało by mnie na kolejne ciężkie stresy związane z bardzo długim okresem oczekiwania i nadzieją.
Wydaje mi się, że nikt nie analizował mojej skargi nawet pobieżnie, a o dogłębnym przestudiowaniu stanu faktycznego nie było mowy.

Przykro mi, że naruszenia dotyczące prawa do rzetelnego sądu następują w instytucji, która powinna być wyczulona i z całą bezwzględnością dążyć do poznania prawdy i ustalenia dlaczego i czy nastąpiły naruszenia.

Każda skarga jaka trafia do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ma wymiar czysto ludzki, a procedury jakie rządzą przyjęciem jej powinny być technicznym ułatwieniem porządkującym i segregującym, a nie powodującym już na wstępie odrzucenie bez rzeczowej i konstruktywnej oceny. Żałuję bardzo, że w skardze opisałam tyle bolesnych dla mnie i mojej rodziny chwil, gdyż były to bardzo intymne przeżycia , którymi niechętnie się z kimkolwiek dzielę, a zostały niestety sprofanowane poprzez ignorancję i zupełną bezduszność. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem osobą z pierwszych stron gazet , ale mam nadzieje się nią stać poprzez publikację mojej skargi w Internecie, prasie i innych instrumentach opiniotwórczych oraz umieszczenie arbitralnej odpowiedzi ze Strasburga, która obnaży brak profesjonalizmu i bezduszność Trybunału.

Ponieważ moja skarga została odrzucona jako niedopuszczalna wbrew oczywistym faktom i dokumentom nie obowiązuje mnie klauzula poufności i pragnę wszystkim opowiedzieć jak funkcjonuje Trybunał i jak kolejna instytucja wielkiego społecznego zaufania łamie standardy prawne.W najbliższym czasie skieruję swoją skargę do innych instytucji i organizacji międzynarodowych, stojących na straży praworządności, które być może w sposób humanitarny i całkowicie profesjonalny potraktują moją sprawę.

W moich oczach ostatni bastion, który miał stać na straży poszanowania prawa niestety padł, nawet nie dlatego, że skargę odrzucił, ale jak to zrobił: nieprofesjonalnie, nierzetelnie i nieuczciwie.

Na marginesie zastanawiające jest piorunujące tempo przyjęcia, a w chwilę później odrzucenie skargi, bez możliwości uzupełnienia dokumentów o co byłam poproszona w pierwszym piśmie. To, że zawarłam w skardze informacje o leczeniu psychiatrycznym nie robi ze mnie osoby, która nie umie w sposób niezwykle analityczny i wysoce profesjonalny ocenić sytuacji.

Jeżeli ktoś z Europejskiego Trybunału zainteresowałby się moją skargą w sposób rzeczowy, oceniłby jak wielkiego wysiłku osoba prześladowana i niszczona od lat dokonała i w jaki sposób to zrobiła, żyjąc w wielkim poczuciu krzywdy.

Reasumując, rozumiem, że ETPC odrzucając moją skargę jako nie dopuszczalną w oparciu o swoje proceduralne błędy przyznał Polsce pełne prawo do naruszeń, a w mojej konkretnej sytuacji nie analizując podstaw merytorycznych dał przyzwolenie aparatowi sądowniczemu w Polsce do pogwałcenia praw jednostki i nie poniesienia żadnych z tego tytułu sankcji.

A gdzie jest prawo precedensowe uznawane na całym świecie?

Agnieszka Arumińska- Janas

Do wiadomości:
A.Olejniczak- Sekretarz Prawny- Czwarta Sekcja

ETPC - Eurpean Court for Human Rights czyli Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Fr Boype
13-03-2017 / 15:57
~DearWist
10-03-2017 / 05:30
~DearWist
10-03-2017 / 03:54
~Williamfluro
05-03-2017 / 22:39
doxycycline without prescription 100mgdoxycyclinehyclate.bid/ doxycycline buy online doxycycline" rel="nofollow">100mgdoxycyclinehyclate.bid/">doxycycline hyclate 100 mg where can i get doxycycline 100mgdoxycyclinehyclate.bid/>http://www.100mgdoxycyclinehyclate.bid/ doxycycline hyclate 100mg tab
~Cassandra
18-02-2015 / 23:55
means bestdrugustore.com erectile giving sexual toppharamacy.com sexual longer than drugssonline.com should start erection edtriallpacks.com hand
~Artie
04-01-2015 / 20:38
That's a brilliant answer to an inetserting question lubefgyzc.com [url=mopcpl.com]mopcpl[/url] [link=oclduafrxi.com]oclduafrxi[/link]
~Mixsr
23-12-2014 / 20:59
Hey guys ya do know amanda's on with jemma jey don't ya and tara anhetor" rel="nofollow">abgzakchh.com">anhetor big breasted blonde .wouldn't you just friggin know it and I've only got anhetor" rel="nofollow">abgzakchh.com">anhetor hour! life sucks sometimes guys .tony I saw your message lastnite mate thanks did you see any of mine the last one was about 3am but I was on my way out and mist it!! Davey
~Bernadete
20-12-2014 / 03:55
Very nice. I rellay, rellay, like the photo of the blonde girl in the blue kimono -- very sensual.The white top and ruffly skirt are rellay nice. The model looks particularly lovely in the photo of the white dress with the purple and yellow patterns. And the belled-out sleeves in the last photo are terrific.
~jerozolita
31-07-2014 / 05:50
Wrocławski układ sędziowsko urzędniczy zamieszany w sprawę kradzieży i zabójstwa na Aleksandrze Salomonie i nękaniu ujawniającej rodziny. www.youtube.com/watch?v=i5e60lTmves można się liczyć, że Jeśli nikt nie reaguje na takie skandale . Polskę doprowadzą do bankructwa P0 czml legalnie Niemcy z Rosja zaanektują nieruchomości pacyfikując mieszkańców. www.youtube.com/watch?v=i5e60lTmves
~elwnyp
05-11-2012 / 18:20