Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PREZES SĄDU REJONOWEGO W GRUDZIĄDZU BOGDAN TĘŻYCKI OSZUSTWA SĘDZIÓW APLIKACJE PO ZNAJOMOSCIACH

Grudziądz - prezes Sądu Rejonowego Bogdan Tężycki zastrasza redakcje  AFERY PRAWA - a może by tak zaczął od uzupełniania swojej wiedzy?

       Pod koniec lutego redakcja AFERY PRAWA otrzymała pismo od Prezesa Sądu Rejonowego w Grudziądzu Bogdana Tężyckiego, gdzie domaga się on wycofania artykułu: Grudziądz - mataczenie asesora Sądu Rejonowego - Marek Biczyk - kolejny niewyświęcony a już kupiony? Biczowanie Biczyka dla jego dobra i nauki... 

Niestety, chociaż to pismo jest podpisane przez samego prezesa Tężyckiego, to z powodu błędów formalnych i proceduralnych zawartych w piśmie z urzędu musi być odrzucone przez redakcje ponieważ nie spełnia szeregu  wymogów dokumentu kompetentnego.
Po pierwsze w piśmie do redakcji należy przedstawić zwięźle stan sprawy, wypowiedzieć się co do twierdzeń i dowodów publikowanych. 

Po drugie przytoczyć okoliczności i faktycznie uzasadniające żądanie wniesione w piśmie, wskazać dowody, że publikacja zawiera nieprawdziwe stwierdzenia.

Pismo nie zawiera żadnych faktów, jest nieetyczną i nieprofesionalną  próbą zastraszenia redakcji, typowo stalinowskim postępowaniem komunistycznego sędziego. Niestety, to nie te czasy kiedy ludzi można była zastraszać a dziennikarz pisał na zamówienie urzędnika. 
Na pewno nie dotyczy to redakcji czasopisma AFERY PRAWA.

Redakcja uprzejmie informuję, że zgodnie z art.212§ 4kk ściganie zarzucanego nam przestępstwa pomówienia z art.212 § 1 lub 2 odbywa się wyłącznie z oskarżenia prywatnego, o czym prezes sądu powinien wiedzieć

Tak więc zastraszanie redakcji zawiadomieniem prokuratury jest dowodem Pana niekompetencji dla sprawowaniu tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji urzędniczej. Jest próbą wykorzystania swoich wpływów, stanowiska oraz pieniędzy podatnika dla swych prywatnych irracjonalnych celów, ponieważ krytyka działania urzędników państwowych to społeczny obowiązek dziennikarski.

Podobnie ma się stan prawny co do art. 226kk [Znieważenie funkcjonariusza] § 1. Przykro nam, że tak nisko (na równi z psem policyjnym) ocenia Pan swoje stanowisko.
Otóż,
Trybunał Konstytucyjny WYROKIEM Sygn. akt P 3/06  orzekł:, że art. 226 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny w zakresie, w jakim penalizuje znieważenie funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej dokonane niepublicznie lub dokonane publicznie, lecz nie podczas pełnienia czynności służbowych, jest niezgodny z art. 54 ust. 1 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji.
Czyli
niedopuszczalne staje się ściganie "z urzędu" z tytułu zniewagi funkcjonariusza publicznego dokonanej, czy to publicznie, czy niepublicznie, wyłącznie w związku z jego czynnościami służbowymi, a nie podczas wykonywania tych czynności. 
Cóż, zapewniam że żaden z naszych dziennikarzy nie poniżył się do rozmowy z prezesem Tężyckim w czasie jego pracy, tak więc zarzut z tego przepisu też jest chybiony i dowodzi nieprofesionalności prezesa Sądu Rejonowego w Grudziądzu. 

Tak więc pozostaje niedouczonemu prezesowi Tężyckiemu i jego podwładnemu asesorowi M. Birczykowi tylko wniesienie prywatnego pozwu do sądu i tam już proceduralne (jeśli są w stanie) uzasadnienie swoich racji zgodnie z obowiązującym prawem.

Tak dla ich informacji, z uwagi na skorumpowanych sędziów krośnieńskich (właściwych miejscowo choćby dla redaktora Z. Raczkowskiego) czasopismo internetowe AFERY PRAWA oficjalnie jest zarejestrowane w Dublinie.  
Ale to w końcu przecież nie nasz problem z właściwością sądu? :-)

A niedouczonemu prezesowi sądu w Grudziądzu polecam Krajowe Centrum kształcenia kadr wymiaru sprawiedliwości - czyli dokształcanie i szkolenia sędziów, asesorów sądowych, asesorów prokuratury, referendarzy sądowych oraz urzędników sądów i prokuratury - koniec z głupolami w sądach :-)))
Czekamy jednak ciągle na ustawę o asesurze, która z którą od roku jakoś sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie potrafią sobie dać rady, chociaż w decyzjach politycznych byli tacy szybcy - hee, coś cienko z ich wiedzą? 

Podsumowując:
Pismo prezesa SSR B. Tężyckiego nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych pism do redakcji i braku postaw prawnych takiego postępowania. 

REDAKCJA WWW.AFERYPRAWA.COM 

Podobne tematy:
Prześladowanie dziennikarzy, brak możliwości wyrażania swoich poglądów. Wskaźnik wolności prasy: Polska w 2006r. na ostatnim miejscu w UE i dopiero 58. pozycja na świecie.
Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich
RAPORT O STANIE SĄDOWNICTWA POLSKIEGO 
czyli "SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH ORGANÓW SPRAWIEDLIWOŚCI"

Cenzura prewencyjna warszawskiego Sądu Okręgowego dla dziennikarza Gazety Polskiej. Tomasz Sakiewicz na zakaz pisania o Komitecie ds. Młodzieży kierowanym przez A. Kwaśniewskiego i przekrętach z udziałem Bogusława Kocura.
Czy instytucja dziennikarza-sprawozdawcy sądowego przejdzie do lamusa, a sądy zamkną się przed społeczeństwem, w imieniu którego wydają wyroki?

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
  Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku. 
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
  Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 10:28
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan