Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Kolejne prześladowanie redaktora witryny, czy tylko nieproceduralne działanie prokuratora sanockiego Adama Sawickiego???

        Bez wątpienia, prokurator A. Sawicki musiał nieźle się na mnie wkurwić za opublikowany materiał o jego prywacie pt. "Teatr w sądzie". Dodatkowo dnia 29.07.2004r do Prokuratury Rejonowej w Sanoku została wniesiona  skarga skierowana do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie na nieproceduralne działanie tej prokuratury. Jasne, że skorumpowany urzędnik Sawicki nie jest w stanie cokolwiek rozpatrywać i wskazane mu są badania nie tylko psychiatryczne, ale też weryfikacyjne, czy w ogóle z powodu popełnionych błędów proceduralnych jest w stanie umysłowym cokolwiek rozpatrywać. Jak na razie od trzech miesięcy nie potrafi nawet uzasadnić swojego własnego postanowienia, to co mówić o czymś innym niż schizofrenie prokuratora? 
Adaś Sawicki urażony publikacją o jego stronniczym postępowaniu w prowadzonej przez Raczkowskiego witrynie www.afery.prx.pl , z braku dowodów potwierdzania publikowanej nieprawdy, i swojej ułomności umysłowej postanowił kolejny raz przeprowadzić znany już „numer na doktora psychiatrycznego”. Nie wie nawet, że prawo zabrania powtórki z numeru? Ciekawe, teraz to już można zrobić w Sanoku tj. wg. właściwości miejscowej, a nie kieruje się do Strzyżowa, lub jeszcze dalej... Kolejna prywata, czy sędzia sądu karnego Kuś wciskał kit?
Jasne, że na takie prześladowanie mnie przez władze dopisałem parę artykułów na temat skorumpowania władz i ich żydowskiego pochodzenia i postępowania - polecam  linki na końcu strony. Wcześniej mówiłem "terror rodzi terror". Chcą walczyć, nie ma sprawy, Raczkowskiego na pewno nie można przestraszyć... i niech urzędnik Sawicki weźmie pod uwagę, że ja mogę być wszędzie, że walczę inteligencją, a nie siłą, ponieważ nie mam zatłuszczonego umysłu, a moja wiedza przerasta wszystkich prokuratorów sanockim wziętych do kupy. Jak są tacy cwani, to niech który spróbuje prowadzić witrynę internetową, a może będziemy mieli o czym podyskutować. Jeżeli wszystkie chwyty dozwolone,  to jasne że na takim postępowaniu ucierpią władze i upośledzeni umysłowo urzędnicy. Dodatkowo uruchomiłem swoją witrynę na serwerach zagranicznych, ostatnio amerykańskim, tak że kasowanie mojego serwisu na nic się nie zda - za krótkie łapki.

Wracając do sprawy.       
Dnia 14.09.04r poszkodowany Z. Raczkowski otrzymał postanowienie prok. Adama Sawickiego sygn. 1Ds 910/04D dot. powołania biegłych lekarzy psychiatrów  – w tym znanego już z fabrykowania opinii dla prokuratury psychiatrę A. Drechera, na którego strona wniosła do Prokuratury Apelacyjnej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jeszcze 22.04.04r. Do dnia dzisiejszego proceduralnie (sądownie) nie zakończoną, ponieważ prokuratura krośnieńska po znajomości odmówiła wszczęcia śledztwa i przesłuchania świadków, a zażalenie zapewne nie przekazała nawet sądowi. Tak czy inaczej termin im minął, a sprawa "wyparowała"? Ja czekam już pół roku na jakieś śmieszne uzasadnienie, a skorumpowany urzędnik Sawicki   ma mieć wszystko od razu? Nie ma sprawy zabawimy się, i powiesimy w galerii Raczkowskiego parę kolejnych obrazków impotencji umysłowe organów (nie)sprawiedliwości...
     Ponieważ swoje urojone postanowienie prokurator nie potrafi zgodnie z prawem udokumentować, a oparł je wyłącznie na plotkach i swoich urojeniach [co kolejny raz potwierdza niekompetencje i ośmiesza urzędników tej instytucji], jeszcze tego samego dnia (tj. 14.09.04r) zostało wniesione  w biurze podawczym prokuratury pismo o przedstawienie i uzasadnienie zarzutów - zgodnie z art. 313kpk postępowania prokuratorskiego, celem zaskarżenia decyzji - zgodnie z art. 302§1 i 2 kpk. Jasne, że kolejne takie postanowienie prokurator może wydać dopiero po wyrażeniu zgody przez sąd. Musiałbym popełnić jakieś zagrażające życiu przestępstwo, żeby ten wariant "zabawy w doktora" był kolejny raz prawnie dozwolony. Takie postępowaniu prokuratora jest dowodem jego niekompetencji, zakompleksieni, lub wszelakiej "pomroczności umysłowej"?  Bez wątpienia jest podstawą do odszkodowania. Prokurator zobowiązany jest trybem natychmiastowym odpowiedzieć i uzasadnić dokumentami i faktami swoje pomówienie. Jednak tych informacji do dnia dzisiejszego (a minął trzeci miesiąc) poszkodowany nie otrzymał. Bez wątpienia takie postępowanie ma na celu ukrycie stronniczości prokuratorów tej prokuratury opisanych niejednokrotnie  np. w publikacjach dokumentalnych.   

      Poszkodowany został przez prokuratura pomówiony o czyn z art.270§1 kk.- czytamy.: Kto w celu użycia za autentyczny, podrabia, lub przerabia dokument, lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,  podlega grzywnie, lub karze ograniczonej wolności 3 mieś. do 5 lat.-  i tu mamy typowy kolejny przykład fałszu intelektualnego. Kolejne fabrykowanie dowodów przez prokuraturę? Mój oryginał na pewno jest podpisany przez mnie, [poniżej w ramce], tylko oryginał prokuratora Sawickiego ma coś innego? ( nie otrzymałem uzasadnienia i dokumentacji sprawy). TAK WIĘC KTO PRZERABIA DOKUMENT I NIM SIĘ POSŁUGUJE? Jasne, że w takim przypadku prokurator nie miał jak uzasadnić swojej stronniczości, przedstawić uzasadnienia jakichkolwiek zarzutów przez ponad miesiąc od złożenia takiego wniosku. Dlaczego  nie wezwano poszkodowanego na wyjaśnienia do prokuratury celem przedstawienia dokumentów i wyjaśnienia faktów? Strach przed Raczkowskim?
Tych istotnych informacji poszkodowany i bezpodstawnie oskarżony, nie dowiedział się też stawiając się w dniu 08.09.04r. na wezwanie w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku. Strona poszkodowana dowiedziała się tylko, że chodzi o jej skargę na nieproceduralne działanie Prokuratury Rejonowej w Sanoku skierowaną do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie z dnia 27.07.04r - i tyle? Wystarczy napisać skargę na prokuratora i masz zapewnione  bezpłatne wakacje w sanatorium? I kto tu się kolejny raz ośmiesza? 
     Oczywiście, ze nie jest to pierwszy dowód fabrykowania dowodów przez prokuratorów. Podobnie czyniono w prokuraturze brzozowskiej i strzyżowskiej co dokumentuje w publikacjach i o czym została prawidłowo zawiadomiona prokuratura w Sanoku - jasne że nic nie sprawdzono, a sprawę "olano".
Przecież prokuratorom nie chodzi o to, żeby ukarać przestępców, tylko starym stalinowskim trybem winny jest ten, co mówi prawdę, którą władza stara się ukryć.

sawicki_skarga.prok.apel.s1.jpg (95514 bytes) sawicki_skarga.prok.apel.s2.jpg (148601 bytes)

      Oryginał tego dokumentu [powyżej w ramce] potwierdzony w biurze podawczym prokuratury, który poszkodowany posiada i którym się posługuje, jest podpisany przez Raczkowskiego i na pewno nie posiada żadnych śladów manipulacji, czy zmiany podpisu. Tak więc pomówienie jest sfabrykowane, albo urojone, a jakakolwiek zmiana na dokumencie mogła powstać tylko w biurze prokuratury sanockiej. Tak, czy inaczej nie jest podstawa do kierowania strony na badanie psychiatryczne - jedynie prokuratora Sawickiego. 
    Dziwne, ze przestępstwo zamiany podpisu – i to dla dowodu sądowego przez prezesa W. Garbińskiego, zgłoszone przez stronę  zostało właśnie przez tą prokuraturę potraktowane jako „błąd intelektualny” – czyżby przykład schizofrenii organów [nie]sprawiedliwości? Przedtem, pomimo ewidentnych dowodu fałszerstwa nie było podstawy prawnej, a teraz znalazła się? Czyżby za darmo? W tamtym sfabrykowanym dla sądu dokumencie chodziło o wyłudzenie ponad 200tys.zł. Ten jest tylko informacyjny. Ile za ten numer dostał prokurator? - zapewne nigdy nie dowiemy się... 

      W tej sprawie istotne, że zgodnie z prawem podejrzanego poszkodowany Raczkowski wniósł o przyznanie mu adwokata z urzędu i otrzymała go w osobie Artura Wołczańskiego. Czy będzie to kolejny figurant? Na dzień dzisiejszy adwokat odmówił jakiejkolwiek współpracy. Jednocześnie, z uwagi na wielokrotne prześladowanie działalności publicystycznej, oraz mataczenia przez prokuratorów  – wniesiono o obowiązkową i konieczną  obecność adwokata przy wszystkich czynnościach procesowych. Jest to prawo pomówionego i wynika z faktów bezzasadnego i bezprawnego nachodzenia mnie przez wszelkich tajniaków. Psy policyjne nazywają się podobno "Rolnik" i "Guzek" - to tak dla sanoczan, akurat stoją przed drzwiami gdy to pisze, dlatego wkurzyłem się.   

      Poszkodowany nie otrzymał żadnego zawiadomienia prokuratorskiego do złożenia stosownych wyjaśnień, jednak w dniach 28-29.09.04r i kolejno 12.10.04r policjanci bez żadnego nakazu poszukiwali go w pomieszczeniach prywatnych firmy w Sanoku. Mamy tu jaskrawy przykład naruszenia prawa. Podobnie policjanci zjawili się  już nocą [o godz.21] w mieszkaniu poszkodowanego zastraszając tym samym małoletnie dzieci i naruszając dobra osobiste rodziny. Ponieważ, pomimo przekazania na policję skargi i informacji, na takie nieproceduralne działanie kolejny raz nie przybyli z adwokatem - to  odmówiłem jakiegokolwiek kontaktu. Mam do tego PRAWO. Ostatnio węszyli, o czym donieśli mi poszkodowani, dnia 10.12.04r i 14.12.04r - zapisuję, żeby mieć fakty na sprawie odszkodowawczej. 

      Pokrzywdzony jest osobą publiczną, niekaralną, nie ma żadnego wyroku sądowego przeciwko niemu, nie ukrywa się, stawia się na każde prawomocne wezwanie sądowe i prokuratorskie, dlatego wykorzystywanie policji w celu zastraszania jest naruszaniem jego konstytucyjnych praw obywatelskich. W dniu 10.12.04r celem interwencji, odbył rozmowę w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie. Brak reakcji -ukaranie i pozbawienia urzędnika Sawickiego możliwości prześladowania Raczkowskiego, spowoduje opublikowanie kolejnych materiałów kompromitujących organy władzy.   

 W TEJ SYTUACJI WNIÓSŁ DO PROKURATURY APELACYJNEJ 

1/ o uznanie, że prokurator R. Sawicki wydając postanowienie i nie uzasadniając go  znacznie przekroczył swoje uprawnienia łamiąc obowiązujące prawo.  
2/ uznanie, że zostało naruszenie dobro osobiste strony i jej rodziny.  
3/ o rozpoznanie sprawy w trybie nadzoru służbowego na szczeblu prokuratury apelacyjnej.  
4/ pouczenie prokuratorów o obowiązkowej i koniecznej  obecność adwokata strony przy wszystkich czynnościach procesowych, oraz o prawach podejrzanego.  

      Jednocześnie przypominam, że przepisy KPK nakładają na organy prowadzące postępowanie obowiązek informowania podejrzanego o jego prawach i obowiązkach. Brak albo mylne pouczenie nie może wywoływać ujemnych skutków procesowych dla podejrzanego, co w praktyce oznacza, że wszelkie czynności przeprowadzone z naruszeniem tego obowiązku wobec podejrzanego, w efekcie których jego sytuacja procesowa uległa pogorszeniu są bezskuteczne

O tym kolejnym bezprawiu został też zawiadomiony sąd w Sanoku. 

sawicki_zazal.sad.s1.gif (23868 bytes) sawicki_zazal.sad.s2.gif (33653 bytes)

Aktualności:
I mamy kolejnego powieszonego urzędnika zawieszonego w skołowanej galerii Raczkowskiego. Pismo wysłane do Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, jak zwykle "ścieżką niekompetencji" wróciło do prokuratury w Sanoku, gdzie kolejny niedouczony prokurator Wiesław Klaczek nie jest w stanie nic konstrukcyjnie rozważyć, kolejny raz swoją impotencją umysłową  stara się ukryć korupcje w sanockiej prokuraturze wysyłając Raczkowskiego na badania? A może by tak siebie przebadał? - jest wolny wakat... zalecam i podaje adres: PZP Brzozów ul. ks. Bielawskiego 16. 

Mamy też dalszy ciąg zabawy w obrońcę "z urzędu". 
Kolejnym "niekompetentnym?" obrońca został adwokat Antoni Lewek. Bajer w tym, ze po rozmowie telefonicznej, gdzie chciałem umówić się z nim i przekazać mu dokumenty sprawy, stwierdził, że składa wniosek o odwołanie go z tej "zaszczytnej" funkcji reprezentowania Raczkowskiego... hee, faktycznie "lewy",  zaczynam mieć duże wątpliwości, czy w Sanoku znajdzie się adwokat do obrony przekrętów prokuratora Sawickiego. Jasne, ze sprawa będzie nagłośniona medialnie. Fakt, prokurator będzie musiał znaleźć jakiegoś kolejnego figuranta, który zaryzykuje swoją karierę dla ukrycia jego niekompetencji - i radzę mu, żeby się dobrze ubezpieczył, ponieważ już przygotowuje wnioski odszkodowawcze. 
I tak na przyszłość do wiadomości kolejnych adwokatów składam pismo, które nie chciał przyjąć adw. Lewek.

Sanok 21.10.04r

mgr inż. Zdzisław Raczkowski
38-500  Sanok
ul. II Pułku Strzelców Podh. 17
Redaktor Naczelny:
 www.afery.prx.pl
e-mail: afery@prx.pl

Do wiadomości:
Adwokat  Antoni Lewek
Kancelaria Adwokacka w Sanoku
Ul. Sienkiewicza 8

 

          W związku z  otrzymanym dnia 15.10.04r zarządzeniem II Kp 139/04 z dnia 08.10.04r. w którym został Pan wyznaczonym „ obrońcą z urzędu” w sprawie pomówienia mojej osoby przez prokuratora Adama Sawickiego,

Proszę o możliwie w najszybszym czasie: 

1/  przekazanie mi pisemnego uzasadnienia prokuratorskich zarzutów

2/  przygotowania pisma o wszczęcie umorzonego śledztwa  z dnia 00.07.18 sygn. Akt. 1Ds 357/00 [zał.1] o przestępstwo z art.270§1 kk, prowadzonego przez prokuratora sanockiego Edwarda Martuszewskiego w związku z nowymi okolicznościami – PRAWO nie może działać w zależności od strony pomówionej. Ten sam zarzut postawiono W. Garbińskiemu i sprawę umorzono, a dla Raczkowskiego ten artykuł zaczął funkcjonować i staje się podstawą prześladowania jego działalności publicystycznej? Czym takie postępowanie jest uzasadnione?

3/ nadzorowanie z urzędu wniesionego dnia 13.10.04r zażalenia do Sądu Rejonowego w Sanoku na postanowienie prokuratora A. Sawickiego.[zał.2]. - doprowadzając do jawnego posiedzenia sądowego, celem rozpatrzenia prawomocności postanowienia prokuratorskiego.

4/ nadzorowanie z urzędu wniesionego dnia 13.10.04r skargi na nieproceduralne zachowanie policjantów do Sądu Rejonowego w Sanoku  - naruszanie dobra osobistego rodziny – brak zawiadomienia do wstawienia się.[zał.3].

Przypominam przepisy kpk:
Art. 83. § 1. Obrońcę ustanawia oskarżony;
§ 2. Upoważnienie do obrony może być udzielone na piśmie albo przez oświadczenie do protokołu organu prowadzącego postępowanie karne.
Art. 84. § 1. Ustanowienie obrońcy lub wyznaczenie obrońcy z urzędu uprawnia go do działania w całym postępowaniu, nie wyłączając czynności po uprawomocnieniu się orzeczenia, jeżeli nie zawiera ograniczeń. 
§ 2. Wyznaczenie obrońcy z urzędu nakłada na obrońcę obowiązek podejmowania czynności procesowych do prawomocnego zakończenia postępowania.
Art. 86. § 1. Obrońca może przedsiębrać czynności procesowe jedynie na korzyść oskarżonego. 
§ 2. Udział obrońcy w postępowaniu nie wyłącza osobistego działania w nim oskarżonego.

Jednak, tak jak zapowiedział, adwokat A. Lewek wolał nie robić lewych interesów z Sawickim i wyłączył się... Z dniem 28.10.2004r funkcję tą powierzono adwokatowi Grzegorzowi Olszewskiemu. A ten nawet spotkał się ze mną i przyjął wytyczne i dokumenty.

   i dalej będziemy czekać na ciąg dalszy... na razie (jeszcze) prokurator Sawicki przyczaił się i udaje psa próbującego złapać jakikolwiek trop... tylko że Raczkowski jest kameleonem, zlewa się z tłem, staje się niewidoczny, w przeciwieństwie do prokuratorka może być wszędzie, może być każdym...
A o co tak naprawdę chodzi? O reporterską prowokację na którą bez problemu dali się złapać zachłanni w swej pomroczności intelektualnej prokuratorzy sanoccy. Ale o tym jeszcze nie teraz, aż ja będę miał dowody stronniczości... 

i mamy dalszy ciąg niekompetencji i głupoty urzędnika Sawickiego. Dnia 30.11.04r wydał bzdurne postanowienie o zawieszeniu śledztwa?... hee, niby jakiego?, jeszcze nic się przecież nie zaczęło, nawet prokurator nie zaprosił mnie na rozmowę...., te koniaczki tylko dla siebie ma?.... ale to nie koniec zabawy. Najbardziej mi się podoba tłumaczenie sie prokuratora ze swej impotencji umysłowej.
cyt: trzykrotne wydane zarządzenia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego również okazały się bezskuteczne, albowiem jak wynika z informacji udzielonych przez KPP w Sanoku, Z. Raczkowski nie przebywa w miejscu stałego zamieszkania i miejsce jego aktualnego pobytu nie jest znane. Ponieważ okoliczności te świadczą jednoznacznie o tym, iż Z. Raczkowski ukrywa się przed organami ścigania, co stanowi przeszkodę uniemożliwiającą kontynuowanie postępowania, zawieszenie przedmiotowe śledztwo do czasu zatrzymania podejrzanego przez funk. Policji jest zasadne.   ...heee, ale bajer, takie już tylko uzasadnienie prokuratorskie wskazuje na jego typową dla prawników bezmyślność. Już nie wnikając w takie szczegóły, że Raczkowski nie dostał żadnego prawomocnego zarządzenia do wstawienia się i rozpatrzenia jakiejkolwiek sprawy, ponieważ przerasta to możliwości umysłowe prokuratorów sanockich (dziwne, że to pismo udało się - chyba sekretarce - prawidłowo zaadresować i wysłać), to cały czas prowadzi aktywną publiczną działalność. Spotyka się z osobami poszkodowanymi przez urzędników organów sprawiedliwości, doradza, bierze udział w spotkania "Stowarzyszenia Poszkodowanych" i innych organizacji, opracowywuję i publikuje materiały o przekrętach władz. Na dole podaje linki do ostatnich publikacji. Jasne, że w tej sytuacji nie siedzi bezczynnie w domu. Dlatego z Raczkowskim, tak jak z prezesem każdej poważnej firmy należy się wcześniej umówić i uzgodnić termin spotkania. Tylko wieśniaki stoją pod drzwiami biura i czekają na zmiłowanie losu... 
To prokurator ze strachu przed Raczkowskim ukrył się i nie jest w stanie odpowiedzieć oficjalnie na pisma, które sąd skierował do niego, zresztą na niego samego. Typowy przykład głupoty - dostało się za to prezesowi sądu sanockiego, że nie odpowiada terminowo.  Winę zwalił na bezwład umysłowy prokuratorów sanockich, którzy terminowo, a więc z naruszeniem prawa kpc i obywatelskich praw konstytucyjnych nie odpowiedzieli i nie zareagowali. Istotne jest, że skargi na siebie nie może rozpatrywać sam Sawicki, a wszystko wskazuje na to, że dalej tym się zajmuje. Chyba kolejny raz będę musiał go pouczyć i przypomnieć obowiązujące przepisy prawa. A o przekrętach i prywacie prokuratorów sanockich już niedługo....   cdn.

A na koniec dla niedouczonego prokuratora sanockiego Adama Sawickiego
i innych niekompetentnych czy zapominalskich prawników opracowanie SYTUACJA PRAWNA PODEJRZANEGO W POSTĘPOWANIU KARNYM PRZYGOTOWAWCZYM

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.