Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE PAKT STABILIZACYJNY ZAWARTY POMIĘDZY PiS LPR I SAMOOBRONˇ

Umowa Stabilizacyjna pomiędzy Ligą Polskich Rodzin, Prawem i Sprawiedliwością oraz Samoobroną Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 lutego 2006 roku.

Podpisanie paktu ma umożliwić utworzenie stabilnej większości w Sejmie i zapobiec ewentualnym przyspieszonym wyborom parlamentarnym. 
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że umowa ma zakończyć kryzys parlamentarny, a jej "realizacja oznacza radykalną zmianę w naszym kraju". Wyraził nadzieję, że umowa będzie przedłużona po roku.
Zdaniem Romana Giertycha, lidera LPR od momentu podpisaniu umowy rozpoczął się właściwy proces przekształceń Polski w IV RP i  "musi to oznaczać zakwestionowanie układu Okrągłego Stołu"
Za to Andrzej Lepper powiedział, że partie dogadały się "na zasadach partnerskich, co do naprawy Rzeczpospolitej".
Za to awanturniczy senator PO Stefan Niesiołowski, swym jak zwykle spitym głosem, samą okoliczności podpisania umowy określił jako kuriozalną. 
Z innych wypowiedzi - Bronisława Komorowskiego (PO), wypowiedział się, że  koalicja PiS-Samoobrona-LPR "  została sklecona przy aktywnym udziale ojca Tadeusza Rydzyka". - i niby to ma być złe? Może wysłać senatora Komorowskiego na badania psychiatryczne?  Cierpi na kompleks niższości?
Obawiający się SLD - w osobie Wojciecha Olejniczaka wyraża swoje sfrustrowanie w stwierdzeniu: 
- spowodować to może, że jedni obywatele poczują, że są lepsi, a drudzy - gorsi.
A niby jak było za rządów SLD?

Tyle wstępu, wracamy do spraw poważnych.
W umowie ugrupowania zobowiązały się do nie zgłaszania i nie popierania wniosków o wotum nieufności wobec rządu premiera Marcinkiewicza, wniosków o odwołanie marszałka Sejmu, zaniechania prób zmiany Regulaminu Sejmu.
Umowa zawiera też wykaz 153 projektów ustaw, które ugrupowania zobowiązują się wspólnie popierać w Sejmie. Projekty dotyczą 21 dziedzin życia.


Celem porozumienia jest zapewnienie Polsce stabilizacji politycznej, w szczególności zaś umożliwienie niezbędnych dziś efektywnych działań zmierzających do naprawy państwa i podjęcia polityki gospodarczej zapewniającej wzrost i jednoczesne rozwiązywanie najboleśniejszych problemów społecznych dzisiejszej Polski, tj. problemu nędzy, bezrobocia, braku mieszkań dla rodzin o przeciętnych i niższych niż przeciętne dochodach, dyskryminacji wsi, w tym kryzysu oświaty wiejskiej, nikłych środków przeznaczonych na kulturę i naukę. GroĽnym dla przyszłości Narodu następstwem tych zjawisk jest zmniejszenie liczby ludności, kryzys kultury i poczucia tożsamości jaki dotyka dziś nasz Kraj.

Osiągnięcie wskazanych wyżej celów wymaga zapewnienia trwałości kierownictwa Sejmu i Senatu, trwałego poparcia dla Rządu, a szczególnie pewności, iż zostaną przyjęte ustawy o zasadniczym znaczeniu dla procesu naprawy państwa i możliwości prowadzenia nowej polityki gospodarczej. Umawiające się strony dążąc do realizacji nakreślonego wyżej celu postanowiły zawrzeć porozumienie - pakt stabilizacyjny obejmujący następujące punkty:

1. Umawiające się Strony postanawiają, że bez uzgodnienia polegającego na wyrażeniu zgody przez wszystkie umawiające się Strony nie będą podejmowane działania zmierzające do zmiany Marszałka Sejmu i innych członków Prezydium Sejmu, do odwołania Rady Ministrów, odwołania poprzez wotum nieufności wobec
poszczególnych Ministrów oraz zmiany kierownictw Komisji Sejmowych, ani też nie dojdzie do poparcia takich działań podjętych przez podmioty zewnętrzne w jakiejkolwiek formie (tzn. także w formie wstrzymywania się od głosu lub też nie
uczestniczenia w głosowaniu przez Posłów należących do Klubów Parlamentarnych umawiających się Stron).

2. Umawiające się Strony postanawiają, że bez uzgodnienia polegającego na wyrażeniu zgody przez wszystkie umawiające się Strony nie będą podejmowane działania zmierzające do zmiany Regulaminu Sejmu, ani też nie dojdzie do poparcia takich działań podjętych przez podmioty zewnętrzne w jakiejkolwiek formie (tzn. także w formie wstrzymywania się od głosu lub też nie uczestniczenia w głosowaniu przez Posłów należących do Klubów Parlamentarnych umawiających się Stron).

3. Umawiające się Strony postanawiają poprzeć projekty ustaw przedłożone przez Rząd, Prezydenta RP lub też grupę Posłów, wymienione w załączniku do umowy, który jest jej integralną częścią.

4. Umawiające się Strony postanawiają, że bez uzgodnienia polegającego na wyrażeniu zgody przez wszystkie umawiające się Strony nie będą składać w Sejmie projektów ustaw nie wymienionych w załączniku, ani też nie będą popierać w żadnej formie (tzn. także w formie wstrzymywania się od głosu lub też nie
uczestniczenia w głosowaniu przez Posłów należących do Klubów Parlamentarnych umawiających się Stron), takich ustaw zgłoszonych przez inne podmioty.

5. Porozumienie zostanie ostatecznie podpisane po przeprowadzeniu procedury określonej w Załączniku nr 3.

6. Integralna częścią umowy są Załączniki nr 1-3.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości
Jarosław Kaczyński

Przewodniczący Zarządu Głównego
Ligi Polskich Rodzin
Roman Giertych

Przewodniczący Samoobrony
Andrzej Lepper

Załączniki do umowy zawierają projekty 153 ustaw, które - umawiające się trzy partie - zobowiązały się popierać w trakcie prac legislacyjnych. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia.

Załącznik Nr 1 do Umowy Stabilizacyjnej z dnia 2 lutego 2006 roku.
Lista projektów ustaw, które umawiające się Strony postanawiają popierać w ramach prac w Sejmie i Senacie w 2006 roku.

Załącznik Nr 2 i 3 do Umowy Stabilizacyjnej 
Lista projektów ustaw, które umawiające się Strony zamierzają zgłosić do Zespołu Roboczego, celem ich analizy i podjęcia decyzji o dalszym trybie prac nad tymi projektami ustaw.
i warunki współpracy.

Zgodnie z sugestiami zawartymi w artykule: PiS-owski pakt stabilizacji? Co z tymi wcześniejszymi wyborami? - z cyklu oceniamy sytuację polityczną i rząd PiS. - za warto pakt stabilizacyjny. Była to najlogiczniejsza opcja niedopuszczenia do powtórki z wyborów. Z dużym prawdopodobieństwem straciliby na kolejnych wyborach LPR i Samoobrona, zwłaszcza ta ostatnia ponieważ takiego jej sukcesu nikt nie przepowiadał. Jedno pozostaje pewne - kolejne wybory wygrywa PiS i może rządzić samodzielnie.

Do transmisji podpisania umowy w siedzibie Sejmu wpuszczono jedynie telewizję "Trwam" dziennikarzy Radio Maryja i "Nasz Dziennik" - chyba w myśl hasła - media to środek społecznego komunikowania, nie masowego manipulowania. 

Tajemniczą poliszynela jest fakt, że 90% - udających polskie media  - w tym najważniejsze: TVN, Polsat, RFM, Gazeta Wyborcza itd. już od dawna przejęli międzynarodowe korporacje żydowskie i stale manipulują narodem. Wystarczy przypomnieć sondaże przedwyborcze.
W tym wypadku logiczne jest, że PiS chce przejąć władze nad telewizją publiczną do tej pory rządzoną przez SLD i agentów starej "bezpieki".

Wiele mediów stale i otwarcie atakuje politykę PiS, LPR i Samoobrony, dlatego wskazane było, celem zachowania spokoju i powagi sytuacji nie dopuścić do awanturniczych wystąpień dziennikarzy tych telewizji i gazet. 

Zawiedzeni dziennikarze którym odmówiono obecności - zresztą nie winni polityki prowadzonej przez zarządy  - na znak protestu część dziennikarzy położyła swój sprzęt pod drzwiami sali konferencyjnej. Szefowa SDP Krystyna Mokrosińska uważa, że uprzywilejowanie wyborów nadawcy jest niezgodne z zasadami wolnej konkurencji. Jej zdaniem, złamana została ustawa o dostępie do informacji publicznej, która zobowiązuje partie do informowania o sprawach publicznych. Tylko, że po podpisaniu umowy zawiadomiono wszystkich i udostępniono dokumenty - z czy ma problem K. Mokrosińska? 
Za to według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, sposób zawarcia umowy, to kolejny sygnał, który świadczy o "zrastaniu się władz państwowych z mediami jednoznacznie katolickimi" - a niby z kim ma współpracować rząd katolickiego Państwa? - z mediami komunistycznymi czy islamskimi? Cóż, bezmyślność często i profesorów dopada...

A co ma zrobić skromny redaktor Raczkowski, gdy skorumpowany czy niedouczony sędzia - bóg na sali - niejednokrotnie wyprasza go z posiedzenia i nie pozwala na nagrywanie posiedzenia sądowego, chociaż PRAWO, nie tylko prasowe upoważnia go do tych czynności? 


Podobne tematy znajdziesz w dziale:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

Artykuły interwencyjne:
Pozew o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego - z cyklu "patologie systemy sądownictwa"
BYSTRZANOWASKI JANUSZ - oszustwo adwokata z Tarnowa - spacjalista w okradaniu staruszków?
Pozew o odszkodowanie za przewlekłość postępowania sądowego
TARNÓW - Jak ukryć fałszerstwa w księgach wieczystych? - tylko NIEKOMPETENCJA SĘDZIÓW?
Z cyklu "patologia systemu sądownictwa" - KOLEJNY DOWÓD NIEETYKI SĘDZIÓW KROŚNIEŃSKICH: niby etycznego należącego do śmiesznej kliki wzajemnej adoracji IUSTITIA? przewodniczącego wydz. karnego ARKADIUSZA TROJANOWSKIEGO
Na przejściu dla pieszych pierwszeństwo ma samochód!!! - takie rewelacje prawa w ruchu drogowym "ustanowili" sędziowie z Sanoka ...
KIM JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH PROF. ANDRZEJ ZOLL? CZY INSTYTUCJA RZECZNIKA MA KORUPCYJNY CHARAKTER?
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:  SˇDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

 Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.