Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Komorowski, ty hot-dogu... Tomasz Piątek

Lepiej w stoczni być młotkowym, niż na obiad iść z gajowym. Lepiej w stoczni być spawaczem, niż na obiad iść z wąsaczem. Te słowa powtarzałem sobie dzisiaj po cichu, uczestnicząc w tak zwanym obiedzie artystów z Bronisławem Komorowskim.
Tu każdy może zadać pytanie: po jaką cholerę iść na obiad z Komorowskim? Komorowski wydaje się być wskazany raczej wieczorem, jako antidotum na bezsenność (i nie mam tu na myśli dzikiego wąsatego seksu, raczej przeczytanie dowolnego wywiadu z Wielkim Łowczym RP). Na moje usprawiedliwienie powiem, że byłem bardzo głodny. A poza tym miałem nadzieję, że przy okazji spotkania artystów z Prawie-Na-Pewno-Już-Prezydentem odbędzie się jakaś debata, rozmowa…
Oczywiście, byłem kosmicznie głupi. Spotkanie polegało na tym, że w podziemiach Zamku Królewskiego (tych od strony Wisły, najbardziej narażonych na lanie wody) postawiono kilka stołów, kilka podgrzewanych tac z żarciem i jeden mikrofon. Za tym jednym jedynym mikrofonem stanął najpierw urzędowy likwidator polskiej kultury, minister Zdrojewski i powiedział kilka ciepłych słów o wszystkim. Potem stanął za mikrofonem sam marszałek Komorowski i też powiedział kilka ciepłych słów o wszystkim, a także o tym, że popiera ideę, aby jeden procent budżetu przeznaczyć na kulturę.
Beata Chmiel z Obywateli Kultury genialnie wyczuła sytuację i podsunęła kandydatowi petycję o takie zwiększenie dotacji na kulturę. I co miał biedny marszałek zrobić, podpisał. Aparaty fotograficzne zasyczały, rejestrując to wydarzenie.
Zebrani w lochu artyści też syczeli i przeklinali po cichu (ministra i marszałka). Potem mikrofonu nie udostępniono już nikomu, a jakaś pani wyglądająca tak dziwnie, jakby była co najmniej żoną Komorowskiego, prosiła wszystkich, aby usiedli do stołu i wreszcie jedli, no bo przecież po to tu przyszli. Zapowiedziała, że marszałek „jeszcze przejdzie między stolikami”.
Jak rozumiem, brak debaty miało nam wynagrodzić to, że otrzemy się o dostojne ciało, kiedy będzie się przepychało między jedzącą tłuszczą. Trefnisie i minstrele, jak wiadomo, przede wszystkim pragną napchać kałdun i uzyskać poklepanie przez księcia pana, a gdy to dostaną, wtedy zacnie go wychwalają.

Kiedy dostojne ciało zaczęło się przepychać między stolikami, złapałem je za guzik. Miałem ze sobą kartkę z głupimi pytaniami, które uprzednio sobie przygotowałem.
Pierwsze głupie pytanie, które zadałem, brzmiało tak:
- Panie Marszałku, jeśli zostanie pan prezydentem, to czy zawetuje pan ustawę budżetową, jeżeli kwota przeznaczona w niej na kulturę będzie niższa niż jeden procent?
Dostojne ciało uśmiechnęło się w odpowiedzi i to dwukrotnie. Za drugim razem był to uśmiech pobłażliwy i łagodny, ale ten pierwszy był raczej brzydki.
- „Proszę pana, hmmm, hmmlllm, hmmmlummm, pezydent nie może zawetować budżetu, tak samo, jak nie może zawetować konstytucji” - powiedziało.
Nie wspomniało o tym (a powinno, bo intencja mojego pytania była jasna), że prezydent może blokować uchwalenie ustawy budżetowej inaczej, przez wysłanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, na przykład. Nie wspomniało i ja również nie wspomniałem, bo nie pamiętałem, ale też nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że obietnice Komorowskiego o poparciu dla akcji „1 procent na kulturę” nie będą mieć żadnych praktycznych konsekwencji. A więc są klasycznym przykładem tak zwanego picu na wodę.

Drugie głupie pytanie, które zadałem brzmiało tak:
- Panie Marszałku, jeśli zostanie pan prezydentem, to czy podpisze pan ustawę wywłaszczającą tak zwany Kościół katolicki z muzeów, teatrów i szkół przejętych przez tę organizację?
- ”Hmm, hmmlll, hmmmlum - zabulgotał Komorowski w odpowiedzi - To skomplikowane pytanie… Proszę pana, my się lepiej z Kościołem nie rozliczajmy, bo jeszcze te rozliczenia wyjdą na naszą niekorzyść, no bo dzieła sztuki na przykład. Nie możemy na pewno Kościoła wywłaszczyć, tylko coś wykupić, bo własność jest święta”.

Jasne. Własność jest święta, ale tylko pod warunkiem, że jest to własność Kościoła katolickiego (no bo najwyraźniej jeśli Kościół święty, to święte też są jego budynki, posiadłości, samochody i kapcie proboszcza). Własność państwa już nie jest święta i można ją radośnie przekazywać Kościołowi katolickiemu. Moralność katolicka powinna się nazywać kalicka - od tego Kalego, który roił się Sienkiewiczowi w jego rasistowskich snach. Zły uczynek jest wtedy, gdy ktoś ukraść Kościół katolicki krowa. Dobry uczynek jest wtedy, gdy Kościół katolicki ukraść komuś krowa. Nie mówiłem o tym jednak Komorowskiemu, bo po co mówić o krowach myśliwemu? Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o coś zupełnie innego. Przed rozmową z Komorowskim wypisałem sobie moje pytania na kartce - i na tej kartce pod każdym pytaniem wypisałem sobie trzy możliwe odpowiedzi. T czyli Tak, N czyli Nie i K czyli Komorowski. Ta ostatnia możliwość oznaczała: „Typowa odpowiedź Komorowskiego”.

Na każde z zadanych pytań otrzymałem odpowiedź K. Przed zadaniem pytań pokazałem kartkę wielu osobom obecnym na sali, wyjaśniłem znaczenie literek i potem, kiedy marszałek mi odpowiadał, mieliśmy trochę zabawy. Później popatrzyłem sobie jeszcze przez chwilę, jak artyści, którzy przed chwilą kuluarowo przeklinali marszałka, teraz mu się kłaniają, łapią za rękę, przyciągają do swych stolików, jak marszałek łaskawie się nachyla, jak próbują rozpaczliwie tłumaczyć, błagać, nadskakiwać - i wyszedłem.
Na podgrzewanych tacach coś bulgotało niczym sam Komorowski. Pewnie dziczyzna, którą lubię tak samo jak marszałek, a pewnie i bardziej. Byłem głodny jak cholera. Ale uznałem, że jedzenie komuś z ręki to jednak pozycja nazbyt niewygodna, nie tylko ze względów anatomicznych.
Ten wariant hot-doga nie wchodzi w rachubę.
Za mną wyszło paru artystów, którzy jeszcze przed chwilą nadskakiwali panu marszałkowi, a teraz gratulowali mi odważnych pytań. Wtedy dotarło do mnie, gdzie żyję.

www.tomaszpiatek.pl

PS.

Mgr w 11 dni, czyli Komorowski przy Kaczyńskim to nieuk

Jest kilka poważnych różnic między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim. Ten pierwszy wie, że Norwegia nie jest członkiem UE, nie chce wyprowadzać Polski z NATO, odróżnia dług publiczny od deficytu budżetowego, nie używa argumentów godnych lobbysty Gazpromu przeciwko wydobyciu gazu łupkowego w naszym kraju, wie, że nie jesteśmy płatnikiem netto w UE, nie musi sięgać do Wikipedii, by wiedzieć co to jest RBN, jest prawdziwym liderem, nie jest przyjacielem Palikota, nie strzela do bezbronnych zwierząt, nie zawdzięcza swojej pozycji temu, że komuś innemu się nie chciało itp…..

Ale najważniejszą być może różnicą, rzadko podnoszoną w tej kampanii, jest także i to, że Jarosław Kaczyński jest doktorem prawa, a Bronisław Komorowski jest magistrem historii. Być może dlatego kandydat PO wciąż w swoich klipach gawędzi o przeszłości, wciąż wspomina z rozrzewnieniem to, co się stało, zamiast mówić o tym, co nasz czeka i jak stawić temu czoła. Pan marszałek przyznał szczerze w czasie swojej wizyty na Uniwersytecie Śląskim, że swoją pracę magisterską napisał w 11 dni. W dodatku pomagał mu w tym ciężkim dziele jego teść. Dla każdego choć trochę ambitnego człowieka tego typu deklaracja byłaby powodem do wstydu i zaczerwienienia, a nie chwalenia się publicznie przed studentami niezłej przecież uczelni (uwaga – trochę chwalę własny uniwerek). Ale dla Komorowskiego nic nie jest wstydliwe – chełpi się tym, że jego praca magisterska jest badziewiem (bo co można stworzyć w 11 dni?) i w dodatku musiał do tego zaangażować swoją rodzinę. Hmmm, teraz rozumiem dlaczego tak bardzo chwali się tą rodziną – bez niej ani rusz! „Rodzina to jest siła” – jak śpiewali Kayah i Bregović.

Cóżeśmy, Polacy, uczynili, czymże tak bardzo zgrzeszyliśmy, że grozi nam Komorowski jako głowa państwa?! Wolicie 11-dniowego magistra czy doktora prawa? Dla mnie wybór jest prosty. A dla Was?

Marek Migalski (20:07)

Wybory prezydenckie jak walka Adamek - Gołota

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bert
05-01-2015 / 00:44
Th'tas the best answer of all time! JMHO doqgkxrm.com [url=lhewhdfnqgb.com]lhewhdfnqgb[/url] [link=hremacwthj.com]hremacwthj[/link]
~Kumar
24-12-2014 / 04:48
Very nice, just one thing, it does not cover the full ribs. Should it fit up under the breast? Was this made for a smlaler" rel="nofollow">xtqtdqfgnli.com">smlaler female? To me, looks like the torso is not supported, mabe an expert could comment, thank you.
~Larissa
20-12-2014 / 14:45
Wow! This is all so hot, I don't know where to begin! My favorite updtae is your remix of Cyclops. I love how his face looks like Cyke from the movies, but he has such a nice, hairy bod. Your work never ceases to amaze me. =)
~Sen
20-12-2014 / 11:47
saying the psi-chicks like him cuz he's weak-minded.Thanks on the Space Cadet. I was indeed very pleeasd with the BG on this one.Thanks for the compliments, Ikkian. Only a few more of the X-dudes to go. Kinda can't wait to be done with them.Hey, thanks for the kudos on Cyke, Dreamerboy. Yeah, if you look at some of the older books, they drew Cyclops pretty hairy! Angel too! I remember this one comic I have where Angel is in a tank top ad has all this thick black curly hair. I'm like, um ok, I dunno if that really goes Seriously, it like rivaled the body hair on Wolverine.
~Gotta
20-12-2014 / 11:32
That chart would have been good for me to have around last week. I was ahuesmbd during a technology evaluation with why aren't you deleting data more aggressively . I wanted to say that the ever dropping rate of storage costs made the savings from more aggressive purging moot, but didn't have the data on-hand to make the case. Also enterprise class storage is the land that storage economics forgot, as the $/GB ratios appear to lag the cost of raw storage by 10 to 15 years, even with allowances for increased redundancy.
~prezydent
18-06-2010 / 00:00
Wiec popatrzcie - KTO i DLACZEGO boi sie Leppera : ............................. www.youtube.com/watch?v=Th6i-KyWul8&feature=related
~prezydent
18-06-2010 / 00:00
Kazdy Polak odda glos na Leppera !! ........................ www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/
~JAnusz
17-06-2010 / 00:00
Chcecie ZYDA za Prezydenta? Poznajcie zaZydzona Polskę Link: www.polonica.net/KTO_jest_KIM.htm[b][/b]
~ktos
17-06-2010 / 00:00
Augustyn P. powiedział/a 2010-06-17 (czwartek) @ 07:45:20 Moze tak : Co nam da dyskusja nad tym co sie juz NIE ODSTANIE,CO BYLO i NIE WROCI – „to se nevrati” mawiaja Czesi. Czy nadal ma byc w dziejach ludzkosci „umarl krol ,niech zyje krol !” ??? Przeciez widzimy jak nachalnie nastepni „krolowie zdrady i obludy” pchaja sie do wladzy i chca na barkach durnych „polakow” wjechac na szczyty wladzy. Wczesniej pieli sie po schodach zdrady nardowej ! Czy nieboszczyk Lech Kaczynski prezydent uczynil cos dobrego dla nas Polakow i dla Polski,nie widzielismy jaki podpisal cyrograf ??? Teraz jego brat blizniak ze swa partia ,bedzie inny ??? Albo ten ,ktory ze swita zdrajcow dokanczal ROZBRAJANIE POLSKI likwidujac WOJSKO POLSKIE,ktore chociaz w minimalnym stopniu ale zabezpieczalo nas przed naszymi odwiecznymi wrogami.Byl ministrem ON i co robil faryzejsko,na czyja sluzbe poszedl – Polakom czy wrogom Polski ? Dzisiaj kiedy POLSKA NIE MA WOJSKA i zadnej sily obronnej ma czelnosc byc zwierzchnikiem wojska,chce zostac prezydentem okradzionego i zniewolonego kraju tylko po to aby dokonczyc DZIELA NIEWOLI jako poddani UE ! Dlatego tez zostawmy Katyn pamieci historycznej,zostawmy tragedie Smolenska ,ktora tylko jatrzy w glowach Polakow i przyslania logiczne myslenie ! Dyskutujmy o przyszlosci ,JAK SIE ZORGANIZOWAC ,JAK ZRZUCIC JARZMO NIEWOLI zafundowanej nam przez przebieglych i odwiecznych NAPRAWIACZY SWIATA NA DRODZE FARYZEJSKIEJ !!! Na dzien dzisiejszy kiedy do wyborow zostalo juz tylko trzy dni i ostatnia szansa aby wybrac ostatniego w tej dziesiatce PRZEBIERANCOW ,na ktorego programie mozna sie oprzec na poczatek i dac mu wsparcie w kazdym dzialaniu – ZAGLOSOWAC NA ANDRZEJA LEPPERA ! To on tych zlodzieji i zdrajcow juz dawno rozpoznal i mowil/mowi o nich bez ogrodek. Rozpoznal Balcerowicza ,rozpoznal Kaczynskich ,rozpoznal tych ,ktorzy skleili lajbe zwana PO aby wyplynac na polskiej durnocie zalewajac ich mozgi woda propagandowa . Dzisiaj sa oni na wszelkich czolowkach mediow zwanych „polskimi”. A JEGO – ANDRZEJA LEPPERA – dlaczego nie pokazuja ? Nie udalo sie im go zniszczyc a niszczyli go wszyscy z tej czolowki kandydatow,malo tego,osmieszali na kazdym kroku ,podpuszczali na niego durnych „polakow”,robili mu wszelkie afery,nie chcieli nawet dopuscic do startu w obecnych wyborach. Niech juz to samo swiadczy JAK ONI SIE GO BOJA ! Jak drza im raczki,jak puder na ich twarzach kryje czerwien i strach . DRZYJCIE LOTRY ! MADRY POLAK ZAGLOSUJE NA ANDRZEJA LEPPERA !!! To ostatnia szansa RATUNKU DLA POLSKI i DLA NAS POLAKOW . Ten czlowiek MOZE NAM WSZYSTKIM POLAKOM POMOC ! BOG Z NIM ! SZCZESC BOZE !!!
~prawda
16-06-2010 / 00:00
Polaku, bracie i siostro nie badzcie glupimi, nie dawajcie sie nabierac na rozne spiewki. Prawda jest jedna, prawda nas wyzwoli a prawda jest taka ze kandydaci z pierwszej polki : Komorowski, Kaczynski, Pawlak, Napieralski : dnia 1 kwietnia 2008 roku glosowali w sejmie za ODEBRANIEM NAM POLAKOM NASZEJ SUWERENNOSCI !!! bez naszej zgody !! Oni wszyscy zdradzili nas Polakow, oni wszyscy nie sa godni tego aby nas reprezentowac !!! Zastanow sie, zanim oddasz glos, glosujcie na Leppera, czlowieka ktory nie boi sie prawdy i ktory chce naprawic nasza Ojczyzne. Kochani, myslcie i jeszcze raz myslcie, nie sluchajcie TV i radia, sluchajcie sami siebie.