Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA 
MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???

Niewątpliwie jest to ciekawy temat do dyskusji, zwłaszcza aktualnie, kiedy notowania SLD toną w bagnie afer, kiedy mówi się o wcześniejszych wyborach, kiedy sam Prezydent Kwaśniewski chowa głowę pod spódnicę... 

A problem jest wielki. SLD nie ma najmniejszych szans, ze wygra w kolejnych wyborach. Nikt już się nie da się nabrać na obiecanki aferzystów. Prezydent jak na razie dzielnie robi uniki, w  kwestii upadłej gospodarki Państwa. W końcu on jest tylko od "reprezentacji" siebie, - i aktualnie swojej żony. Tak więc od tego, czy Pani Jolanta zostanie wybrana, zależy może nie tak przeżycie rodziny prezydenckiej [mają zabezpieczenie do końca swych dni], jak istnienie polityczne SLD.  
Po wyborach 23.12.2000r kiedy Kwaśniewski pokonał zadufanego w siebie i swoją głupotę Wałęsę , jego żona w ogóle nie brała pod uwagę możliwość kandydowania. Ten problem wynikł z aktualnej sytuacji politycznej - Kwaśniewski nie może już kandydować. Jeżeli upadnie rząd SLD-UP, to przynajmniej niech prezydentem zostanie ktoś ze SLD. Starzy działacze już dawno zabrudzili swoje ręce najróżniejszymi przekrętami, nie mają żadnych szans. Sytuację mogłaby uratować właśnie Jolanta balansując na "rzeźbionym" przez media swoim nieskalanym obrazie. O niepokalaną opinię rodziny dba jej mąż unikając jakiejkolwiek kontrowersyjnej działalności politycznej.  
Jolanta Kwaśniewska z wykształcenia jest prawnikiem. Nie była żadnym geniuszem. Dopiero, za drugim razem, po "pewnym poparciu " udało jej się zdać egzamin wstępny na Uniwersytet Gdański. Nie unikała, podobnie jak przyszły mąż towarzyskiego życia... zresztą, w polityce to jest obowiązkiem. A młodzi działacze mieli na to państwowe pieniądze, no i te "szkolenia wyjazdowe"... tam się dobrze poznali... Zmam te wszystkie numery, ponieważ akurat w tych samych latach studiowałem, a w końcu młodość ma swoje prawa. Kwaśniewscy wzięli ślub w 1979r. Jolanta obroniła pracę magisterską, Aleksander był tak zajęty "działalnością partyjną", ze do dnia dzisiejszego nie udało mu się to. Z "przyczyn oczywistych" nie mają ślubu kościelnego. 
Efektem młodzieńczych namiętności jest córka Aleksandra.[na zdjęciu obok, przed balem debiutantek w Paryży].  Kwaśniewski zostaje naczelnym "Itd", kolejno (1981-84) Sztandaru Młodych. Dzisiaj już nie ma tych czasopism. Za zasługi zostaje ministrem. ONA trwa przy nim, ubierając i rozbierając go, wybierając krawaty,  pocieszając... tak Jolanta ma swój charakter. Skacowany Kwaśniewski mógł zawsze liczyć, ze Jolanta odpowie na telefony, informując że mąż ma kłopoty zdrowotne, czy niedyspozycje żołądkowe z przejedzenia?... W końcu taki ma obowiązek żona. Tak zachowuje się nawet zdradzona żona Clintona, do której Kwaśniewska chętnie się przyrównuje. Anegdota mówi, że Hilary Clinton, spotyka z mężem, już  prezydentem na stacji benzynowej swojego byłego chłopaka. Na to Bill: "widzisz kochanie, gdybyś wyszła za niego prowadziłabyś teraz stacje benzynową". Na to Hilary: "Ależ nie mój kochany, to on byłby teraz prezydentem...". Tak więc obecna pozycja Aleksandra Kwaśniewskiego, to niewątpliwie co najmniej 50% zasługa jego wyrozumiałej żony Jolanty...  
Jolanta swoja działalność gospodarcza zaczęła jako sekretarka w firmie polonijnej PAAT. Z samej nazwy firma padła w 1989r. Przeszła więc na działalność w nieruchomościach. W 1991r był Nasz Wilanów, a od 1994r z uwagi na plotki  Royal Wilanów, gdzie jej stanowisko "prezydentowej"  pozwoliło na zawieranie wiele intratnych i dochodowych transakcji. W 1995r pojawiła się słynna afera z Polisą, gdzie oprócz akcji Jolanty, wtopiono Agencję Rozwoju Gospodarczego, PFRON, agencje skarbu państwa i szereg innych znanych i sławnych prominentów i notabli. Milionowe przekręty w Polisie "zaliczono" w koszty wszystkich podatników.    
    
C
Jako żona prezydenta Jolanta za publiczne pieniądze niewątpliwie rozkwitła. Została przez media "uskrzydlona" [zdjęcie obok]. Dostała tytuł najbardziej eleganckiej prezydentowej, Kobietą Roku, uhonorowana Orderem Uśmiechu, [chociaż często chce się jej płakać], Nagrodą św. Brata Alberta, statuetką Hipokratesa,   
Dla wielu Polek staje się symbolem elegancji, chociaż fachowcy twierdzą, ze często przesadza z "tymi kokardkami"... 
M
Prowadzi akcje "forum żon prezydenckich" zapraszając od 1999r: Jej Królewska Mość Zofia - królowa Hiszpanii, Jej Królewska Mość Paola - królowa Belgów, Jej Królewska Mość Sylvia - królowa Szwecji, Jej Królewska Mość Rania Al. Abdullah - królowa Jordanii oraz małżonki prezydentów z Armenii, Egiptu, Kirgizji, Mali, Meksyku, Mołdawii, Nigerii, Peru, Portugalii, Słowenii, Ukrainy. 
Jolanta Kwaśniewska zaczęła wieść żywot "damy". Spotyka się z Hilary Clinton [zdjęcie obok].   
Pod nazwiskiem prezydentowej zostaje założona:
Fundacja Porozumienie bez barier.  Chociaż, wchodząc na strony "porozumienia" na wstępie napotykamy jakieś dziwne bariery [bajery?] techniczne, brak listy sponsorów itp. 
Sprawdzonym dawno, choćby przez Lenina, czy Stalina, [lubieli fotografować się z dziećmi], a aktualnie Putina jest "numerem na dzieci", Jolanta więc niesie pomoc dzieciom ubogim,  niepełnosprawnym itp. Na swoje jakoś nie miała czasu...? Realizuje profesjonalnie i medialnie przygotowane programy: "Motylkowe szpitale", "Możesz zdążyć przed rakiem",  "Tęczowy most", "Otwórzmy dzieciom świat" itp.
 Początek tej charytatywnej działalności był arcyciekawy. Kwaśniewska zwróciła się do wszystkich [jeszcze wtedy 49 wojewodów] o spis firm, które będą mogły jej udzielić wsparcia materialnego dla prowadzonej przez nią działalności. Cóż, jak widać z oficjalnych stron fundacji, działalność zaistniała, fundacja Jolanty wydaje setki tyś. złotych tak więc odpowiednie wsparcie "doszło", tylko jakoś nie bardzo wiadomo od kogo, ile, i co w zamian...??? Nie każdy może być żoną prezydenta.
Podobno dzięki staraniom Jolanty, 2500 dzieci odwiedziło kilka krajów [i Watykan w jej towarzystwie] świata. Tylko po co im świat, jak często są nieuleczalnie [w Polce] chorzy, lub tak jak w Bieszczadach, nie mają co wziąć na śniadania do szkoły?  A szkoła też dzięki polityce SLD nie ma kasy na dożywianie...chyba tylko żeby "prezydentowa" mogła ich odwiedzać, gdzieś tam daleko?  .... 
Media cały czas wciskają nam kit o niewiarygodnym poparciu Jolanty przez społeczeństwo. Jak widzimy z przeprowadzonej ankiety przez WPROST jeszcze w 2001r, tylko ok. 30% obywateli popiera prezydentową. [ogłoszono prawie 70% poparcie]. Ponad 30% jest niezdecydowanych, a kolejne 30% przeciwne. Na dzień dzisiejszy sytuacja Jolanty jest jeszcze gorsza. Wynika choćby z polskiej tradycji, że "kobieta prezydent", to już "dziura bez dna"... Społeczeństwo szuka kogoś innego, na pewno nie polityka i na pewno nie z SLD. Na dzień dzisiejszy [koniec stycznia 2004r] takim "czarnym koniem" wg. sondażu "Newsweeka" podobno ma być  dziennikarz TVN Tomasz Lis. Po tej informacji od razu przestał być dziennikarzem. Chociaż, wg mnie w TVN powinni się cieszyć, że u nich pracuje "przyszły prezydent?".   Z tej okazji podobno Kwaśniewska zażyczyła sobie skrócenia futra... Tak, żeby Lis przestał jej deptać jej po piętach... Ciekawe zobaczymy...  Jednak obserwując zalew tekstów o pierwszej lady w ostatnich miesiącach, w prasie już nie tylko kobiecej i bulwarowej, ale też stricte opiniotwórczej, vide "Polityka", koncert w Teatrze Wielkim,  finał niby łatwo jest przewidywalny. Cóż,  kandydatka stale jest otoczona nimbem działaczki charytatywnej, zwieńcza promocję własnej osoby przy pomocy wielkich gwiazd sceny, śpiewających piosenki chwytające za serce. Była już Kwaśniewska na pierwszych stronach w pocałunku z mężem, z córką na salonach Paryża, w swoich pokojach prywatnych, w szpitalach z maluczkimi, na zagranicznych rautach, była też smutna i zapracowana, w wytartych dżinsach, pijąca poranną kawę. Poznaliśmy panią Jolantę we wszystkich aspektach życia, choć były to głównie aspekty, o jakich marzy każdy szary człowiek.  To jest majstersztyk fachowców od masowej wyobraźni, którzy doskonale wiedzą, że dzisiejszy polityk to w dużej mierze ich twór.
Tak więc na koniec tej dyskusji zastanówmy się, czy Jolanta może zostać prezydentem? Tak naprawdę, to są to tylko marzenia  pseudo fachowców od reklamy i może jej. SLD pada, oszukał wyborców, a każdy wie z czym połączona jest na wieki Jolanta...
 O "akcie upadku Millera" niedługo napiszę. Przy tej mizerocie rządzącej SLD-UP, przy tym fatalnym stanie gospodarki, braku praworządności,  wegetacji chłopów i robotników Jolanta nie może liczyć na żadne faktyczne poparcie. Wyborca widzi fakty, ocenia na co go stać. Tak więc widzi swoja beznadziejność pod przewodnictwem premiera SLD Millera, jak i chowającego głowę w piasek prezydenta Kwaśniewskiego. Jeżeli ojciec nie może dać dziecku kanapkę do szkoły, ponieważ od roku nie ma pracy, to na pewno nie poprze  Jolanty Kwaśniewskiej. A to, ze konto prezydenta w ciągu ostatniego roku wzrosło o 700.000zł chociaż zarabia on  30.000zł wystarczy żeby wkurwić obywateli którzy na niego płacą podatki. W dodatku traktowani są jak zarażone powietrze. Pomroczne ministerstwa i rząd nie stać nawet na to, żeby obligatoryjnie, byle jak zbyć i odpowiedzieć na obywatelskie pisma. A jeżeli nawet rząd nie przestrzega PRAWA, to po co te wszystkie kodeksy??? - dla jaj???
Zastanówmy się co może Jolanta Kwaśniewska jako prezydent?  Unika polityki, wypowiedzi o aferach rządzących, nie ma zdania na temat Iraku, zamykaniu kopalń, czy likwidacji linii kolejowych - słowem na nic. Jest za to słodka, seksowna, dobra żona. Chce być zapamiętana jako osoba wrażliwa, ale nie ponosząc żadnych konsekwencji za nędzę społeczeństwa. Może zajęła by się np. poezją, a nie polityką? 
 O braku odpowiedzialności i niekompetencji władz jest sporo już w tej witrynie, a będzie dużo więcej...

Fundacja Jolanty Kwasniewska  "Porozumienie bez Barier" jest dzisiaj "na topie" dlatego postanowiłem się zająć działalnością tej [i nie tylko] fundacji... 
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli 
"Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników.
Publikacje o podobnej tematyce: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.????   NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
czy fundacje
"piorą pieniądze?"
zostały tylko
wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" -
krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...
TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dow
CIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne,
że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.