Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ANDRZEJ LEPPER KARIERA WZLOTY I UPADKI SAMOOBRONY WSZYSTKO O LEPPERZE

Lipiński to polityczna prowokacja - chodzi o jego "wpadkę" i wyemitowanym 26.09.2006r.  nagrania w programie TVN "teraz MY" w którym sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński rozmawiał z posłanką Samoobrony Renatą Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.
Miejsce akcji - hotel poselski. Rozmowę nagrywa czujne oko kamery, o czym minister Lipiński w swej naiwności nie zdaje sobie sprawę...

Nie chcę mówić o dymisji (…), ale zrobię wszystko co należy, dla dobra rządu i dla zrealizowania programu tego rządu - zapewnia Adam Lipiński. Dymisji m.in. Lipińskiego po ujawnieniu nagrań rozmów z Renatą Beger domaga się opozycja.

Mojzesowicz i Lipiński dali się złapać na tym, co robią wszyscy - uważa Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Tak się uprawia politykę od tysięcy lat. Tak się uprawiało w czasach nowożytnych i tak się uprawia w ciągu ostatnich 15 lat – dodaje.
Wtedy nie było tak tego widać - mówi Migalski - natomiast to, że oni to robią to jest jedna sprawa, a to że dali się na tym złapać to jest druga sprawa i za to poniosą konsekwencje polityczne. Oni i ich formacja polityczna.

Trudno odmówić racji temu, że opublikowane wczoraj nagrania opierają się na standardzie negocjacji politycznych. Natomiast fakt, że Lipiński zapisuje na kartce żądania i życzenia Beger można uznać za podstawę postawienia zarzutu płatnej protekcji – uważają karniści.
To co się stało jest po prostu skandalem - uważa specjalista od wizerunku politycznego, Wiesław Gałązka z Uniwersytetu Wrocławskiego:
"To żadne negocjacje, a klasyczny przykład korupcji politycznej" – tak aferę Begergate komentuje prezes żydowskiej Fundacji Batorego Aleksander Smolar. 
- PiS idzie na wyrywanie kawałków żywego mięsa z innych partii i pojedynczych posłów. Nazwanie tego negocjacjami to jest nadanie pewnej elegancji, pewnej szlachetności operacji komercyjnej, gdzie się handluje dobrem publicznym
- dodaje Smolar. Jak mówi, według klasycznej definicji, korupcją jest właśnie prywatyzacja publicznego dobra. W tym przypadku korzyść miałoby odnieść PiS.
Tak, tylko co powiedzieć o nieetycznym postępowaniu nie tylko w tej fundacji opisanych na stronach AFERY PRAWA? - tylko schizofrenia prezesa Smolarza czy wszystkich Żydów?

- To prowokacja - tak PiS określa nagranie rozmów Adama Lipińskiego z Renatą Beger, domagając się powołania komisji śledczej.
- Mamy do czynienia z potężną prowokacją polityczną, ma ona na celu uderzenie w tworzenie większości koalicyjnej i politykę zmian, jaką prowadzi obecny rząd - oświadczył dzisiaj szef klubu PiS Marek Kuchciński.
- W Sejmie używane są różne siły, instrumenty i środki techniczne, nie tylko szantaże wekslowe, do prowokowania i szantażowania posłów - powiedział Kuchciński na konferencji prasowej w Sejmie. Jak ocenił, przeciwko PiS zorganizowały się wszystkie siły, które nie chcą zmian. 
- Jest to sytuacja przypominająca bardzo wyraźnie 4 czerwca 1992, "atak na rząd Jana Olszewskiego, czyli tzw. nocną zmianę".
- Uczestniczyły w niej w znacznym stopniu te same siły, które dzisiaj nas atakują - lewica, postkomuniści i liberałowie, a więc ten sam stary układ, dzisiaj mówimy o nich centrolewica - dodał Kuchciński.
Przewodniczący klubu PiS zapowiedział, że jego klub zrobi wszystko, by wyjaśnić przyczyny i źródła tej prowokacji.
- W obecnej sytuacji nadal działamy na rzecz tworzenia koalicji większościowej i zwracamy się do wszystkich posłów, przede wszystkim do posłów Samoobrony - nie bójcie się, bo musicie poprzeć rząd i koalicję większościową - apelował podczas konferencji Kuchciński. Odnosząc się do nagranej rozmowy Lipińskiego z Beger, powiedział: "Mamy do czynienia z używaniem środków technicznych, których używają służby specjalne, i to na terenie Sejmu. I to musi być wyjaśnione". Dodał, że rozmowy ministra Lipińskiego z Beger trzeba widzieć "w szerszym kontekście szantażu wekslowego". 
- Jest to naszym zdaniem element całego systemu prowokacji po to, żeby rząd obecny, czy obecnie tworzona koalicja większościowa, nie mogła funkcjonować - podkreślił. Kuchciński zaznaczył również, że PiS prowadząc rozmowy z opozycją w celu stworzenia koalicji większościowej, nie działa z ukrycia. 
- Oficjalnie ogłosiliśmy, że będziemy prowadzić takie rozmowy - dodał.

- Nazywanie rozmów z Renatą Beger korupcją polityczną jest o tyle kuriozalne, że tego typu rozmowy były prowadzone w parlamencie od zawsze, a w obecnej kadencji pierwszą taką sprawą musiałaby być propozycja, aby PO objęła połowę resortów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza - uważa sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński. Lipiński podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej, że odpowiada on za kontakty premiera z zapleczem parlamentarnym i za to, by było to zaplecze większościowe. Tym tłumaczył swoje rozmowy m.in. z posłanką Samoobrony Renatą Beger. Lipiński powiedział, że dostał od Beger sygnał, że posłanka chce z nim porozmawiać, bo jest liderem grupy opozycyjnej w Samoobronie, która rozważa poparcie rządu bądź poprzez wstąpienie do PiS, bądź do nowego klubu Ruchu Ludowo-Narodowego.
Lipiński ocenił też, że z politycznego punktu widzenia "przynajmniej nieestetyczne" jest, że rozmowy parlamentarzystów są nagrywane, pewnie - według niego - "w oparciu o sprzęt służb". PiS zapowiedział, że jeszcze dzisiaj złoży wniosek do marszałka Sejmu o powołanie komisji śledczej, która zbada "okoliczności szantażowania parlamentarzystów wekslami" oraz wyjaśni, "kto był inspiratorem zastosowania na terenie Sejmu technik operacyjnych wobec parlamentarzystów i członków administracji rządowej".

RMF FM Radio Muzyka Fakty
Konrad Piasecki: Panie ministrze, pan wie, co to znaczy „iść w zaparte”?
Adam Lipiński: Iść w zaparte to znaczy lansować pewne hasła, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Takim hasłem, które się teraz pojawia, takim słowem kluczem miałaby być „korupcja polityczna”. Ta korupcja jest opisana w ten sposób, że politycy jednego ugrupowania rozmawiają z potencjalnymi partnerami koalicyjnymi o ich partycypacji w układzie władzy. To się wszędzie dzieje. To się dzieje w Polsce, Platforma Obywatelska też z nami prowadziła rozmowy dotyczące partycypacji w układzie władzy itd. Ja bym tylko apelował o trochę zdrowego rozsądku.
Konrad Piasecki: Ale rozmowy z Renatą Beger, osobą skazaną za wyborcze fałszerstwa; proponowanie jej stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa, sugerowanie, że Sejm mógłby spłacać weksle posłów Samoobrony. Chociażby względy estetyczne przemawiają przeciwko temu.
Adam Lipiński: Tylko wie pan, to jest tak, że po pierwsze pani Beger mi złożyła ofertę, że chciałaby być sekretarzem stanu.
Konrad Piasecki: Ale pan ją podjął.
Adam Lipiński: Zapisałem. Powiedziałem, że według mnie lider formacji, która miałaby wejść do tego rządu, czy koalicji ma prawo formułować tego typu oczekiwania. Poszedłem z tą propozycją do premiera. Premier się absolutnie nie zgodził, żeby pani Beger była w tym rządzie. I tu kolejna ważna sprawa. Ja przypominam, że wicepremierem w tym rządzie był Andrzej Lepper…
Konrad Piasecki: Czyli najgorsze już było?
Adam Lipiński:… też osoba o bogatym życiorysie. Nas swego czasu PO zmusiła do połknięcia żaby pod tytułem Andrzej Lepper. Stąd są te rozmowy prowadzone, zresztą nie tylko z politykami Samoobrony. Nie chce tutaj o nikim mówić, bo to są na ogół rozmowy towarzyskie, niezobowiązujące. Nagrywanie takich rozmów i ich publikowanie jest po prostu takim zwykłym świństewkiem.
Konrad Piasecki: Ale po co mówić, że to techniki operacyjne, specjalistyczne. Przecież ja pan a w tej chwili nagrywam na taka technikę specjalistyczną, operacyjną.
Adam Lipiński: Ja tego nie powiedziałem, ja tylko mówiłem co to znaczy dzisiaj obecność byłych funkcjonariuszy służb specjalnych w życiu publicznym.
Konrad Piasecki: To nie muszą być pracownicy służb specjalnych, aby coś nagrać.
Adam Lipiński: Oczywiście. To pewnie było tak, że coś komentowałem.
Konrad Piasecki: Brak rozsądku?
Adam Lipiński: Telewizja dogadała się z posłami, że będą mieć taki materiał, który będzie wywoływać takie reakcje, jak wywołuje, i uruchomił tę kamerę, i nagrał to. Uważam, że jest to najbardziej prawdopodobny wariant.
Konrad Piasecki: Czy dla tworzenia koalicji nie byłoby lepiej, gdyby pan teraz podał się do dymisji?
Adam Lipiński: Dla tworzenia koalicji?
Konrad Piasecki: Na przykład z PSL-em. Gdyby pan wszystko wziął na siebie i powiedział, tak zawiniłem. Przepraszam, odchodzę.
Adam Lipiński: Należę do polityków, którzy dla dobra rządu i dla zrealizowania programu tego rządu zrobią wszystko co należy. Zapewniam pana.
Konrad Piasecki: Gdyby dzisiaj był to warunek. Pan się poda do dymisji?
Adam Lipiński: Ja nie chcę mówić o dymisji, o stawianiu warunków. Jeszcze raz powtarzam, zrobię wszystko co należy, aby ten układ większościowy powstał.

 wszystko o Renacie Posłanka Samoobrony Renata Beger wyznaje w nim: "Lubię seks jak koń owies" ... i wrażenia - polityka mnie podnieca :-)  

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Aries
24-12-2014 / 06:49
Lotta: Jo. Och dej. Ff6r du har ju faktiskt le4st, ne5n" rel="nofollow">yqcyws.com"> vriseon. Se de4r, jag outade en testle4sare.Kati: Visst e4r det, ff6r det finns se5 me5nga se4tt att skriva pe5. Dessutom f6verve4ger jag pe5 allvar att strukturera mer i ff6rve4g ff6r att fe5 ordning pe5 en del kaos.
~Sophie
20-12-2014 / 15:56
Call me old fashioned, but I can never have engouh of traditional antiques. It keeps me in touch with those who came before me and it never goes out of style for me. I do love to visit where the other types of styles are used though and it can be a refreshing vacation.