Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
4 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Łódź 24 marca 2010. Kolejna pikieta Porozumienia Rawskiego. Współpraca i opieka naprzemienna przeciw rozbijaniu rodzin.

Porozumienie Rawskie jest aktywne. Zrzesza głównie ojców, którym barbarzyński wymiar sprawiedliwości rozbił rodziny i utrudnia lub wręcz uniemożliwia nawet kontakt z dziećmi. 24 Marca miała miejsce kolejna pikieta. Tym razem przed Sądem Okręgowym w Łodzi. Wspierano Mariusza Gorzkowskiego, któremu trzy lata temu żona wywiozła syna - Mateusza - do Danii. Do owego czasu wychowywał go samodzielnie. Teraz nawet nie może się z nim nawet spotkać. Sprawa dotyczyła powrotu syna do Polski lub choćby umożliwienia współwychowywania go przez ojca.

Wyrok został odroczony do końca miesiąca. Prawdę mówiąc jednak, coraz częściej odzywają się głosy o tym, że sądy straciły już jakąkolwiek wiarygodność. Stronnicze wyroki zapadają jakby według odgórnych instrukcji. Widać wyraźnie, że celem sądów jest rozbijanie rodzin poprzez maksymalne skłócenie stron. Nie są to pojedyncze przypadki, lecz działanie skoordynowane i z premedytacją. Korzystając z licznej obecności mediów (trzy główne stacje telewizyjne, radio i prasa) ojcowie mówili dobitnie, co myślą o wymiarze sprawiedliwości. Przedstawiciele mediów usłyszeli zatem o regularnym fabrykowaniu oskarżeń o przemoc w rodzinie i o zachęcaniu do fałszywych zeznań przez prokuraturę i sądy. Trudno nie zauważyć, że jest to robione w ramach kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla podwyższenia statystyk i uzasadnienia wprowadzenia antyrodzinnej ustawy.

Ciekawe, że na miejscu pikiety pojawiła się Magdalena Kochan - posłanka PO a w latach 70-tych członkini PZPR. Obecnie wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i jednocześnie animatorka ustawy o szpiegowaniu i niszczeniu rodzin, eufemistycznie zwanej Ustawą o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.
Pani Kochan do uczestników pikiety jednak nie podeszła. Dała tym do zrozumienia, że dobro polskiej rodziny leży bardzo nisko na liście jej priorytetów. Nie jest przypadkiem, że w jednym z artykułów prasowych została określona bolszewickim komisarzem d.s. rodziny.
http://marucha.files.wordpress.com/2010/02/magdalena-kochan.jpg

Korzystając z okazji niewielkiej odległości do biura poselskiego, media udały się do biura poselskiego Hanny Zdanowskiej – również posłanki PO, wiceprzewodniczącej Komisji Sejmowej Przyjazne Państwo i wielkiej zwolenniczki ustawy o opiece naprzemiennej. Jak się okazuje, Platforma Obywatelska nie jest partią jednolitą i atmosfera na zaimprowizowanej konferencji prasowej była zupełnie odmienna. Mowa była o scalaniu rodzin, o unikaniu i rozwiązywaniu konfliktów i o prawie obojga rodziców do wychowywania swoich dzieci. Jak się dowiedzieliśmy, prace nad ustawą trwają równolegle w biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego, wspierającego Porozumienie Rawskie i w komisji Pani Poseł Zdanowskiej. Można mieć jedynie nadzieję, że przy poparciu obu stron polityki, ustawa zostanie przyjęta. Biorąc jednak obecne, wrogie rodzinie nastawienie sądów, konieczne jest wyprowadzenie spraw rodziny z tych instytucji. I o tym Pani Poseł też mówiła.

Ciekawe, że podczas rozmowy z mediami w przechodził obok Stefan Niesiołowski – także poseł PO. On jednak również, podobnie jak pani Kochan, nie wykazał minimum zainteresowania dobrem polskich rodzin, a nawet miałem wrażenie, że wręcz przyspieszył kroku, żeby nie być o to zagadnięty.

Chciałoby się oczekiwać, że posłowie większości rządowej zaczną w końcu myśleć samodzielnie i popierając ustawę o opiece naprzemiennej, odrzucą projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Trudno bowiem te rzeczy pogodzić.

Bogdan Goczyński

Zdjęcia z pikiety Porozumienia Rawskiego przed sądem w Łodzi

lodz.pikieta`.jpg (44030 bytes) lodz.pikieta2.jpg (52986 bytes) lodz.pikieta3.jpg (50706 bytes)
lodz.pikieta4.jpg (39714 bytes) lodz.pikieta5.jpg (37440 bytes) lodz.pikieta6.jpg (44000 bytes)

Linki.

Porozumienie Rawskie.

Żona zabrała mu syna i wywiozła do Danii

Ojcowie przeciwko sądownictwu.

Stop przemocy Państwa. Dzieci są nasze.

O opiece równoważnej w komisji Przyjazne Państwo.

Przyjazne państwo – dla kogo? Wystąpienie ojców z Porozumienia Rawskiego w Komisji Sejmowej w sprawie opieki naprzemiennej.

Stenogram z posiedzenia komisji przyjazne państwo 4 marca 2010r. w sprawie opieki naprzemiennej.

Rewolucja w rozwodach, opieka naprzemienna obligatoryjna. Rozmowa z przewodniczącym komisji sejmowej „Przyjazne Państwo”

O co chodzi w kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie?

Przemoc w rodzinie może zwalczyć tylko likwidacja rodziny.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 05:36
~Kris
20-11-2016 / 02:35
~Kalyn
18-11-2016 / 19:49
~Jayna
16-11-2016 / 07:31
~Rumor
15-11-2016 / 04:06
~Keischa
14-11-2016 / 23:02
~Kiona
14-11-2016 / 22:57
~Rangle
14-11-2016 / 14:20
~Chamomile
10-11-2016 / 02:38
~Buffie
09-11-2016 / 18:15