KAROL NAPIERSKI - SZEF PROKURATURY KRAJOWEJ

Prokurator krajowy Karol Napierski zaprzeczył w rozmowie z PAP, by w 2002 r. brał udział w opisanym przez "Gazetę" spotkaniu, dotyczącym postępowania wobec szefa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego. "Zastanawiam się, czy podjąć środki prawne w związku z tymi pomówieniami" - powiedział Napierski.
"To nieprawda. Nie brałem udziału w żadnym spotkaniu, na którym byłaby omawiana sprawa prezesa Orlenu. O jego zatrzymaniu dowiedziałem się w dniu zatrzymania, wieczorem od dziennikarza, który do mnie zadzwonił. W dniu zatrzymania byłem cały dzień w Prokuraturze Apelacyjnej w Poznaniu. Kiedy miało odbyć się spotkanie w sprawie Modrzejewskiego, nie wiem" - powiedział Napierski.

Na spotkaniu u premiera prokurator krajowy Karol Napierski zaproponował rozwiązanie - przejrzeć zbadane przez UOP sprawy związane z Modrzejewskim i znaleźć coś, co nie ma bezpośredniego związku z Orlenem - opowiada Kaczmarek. Dokonano przeglądu spraw i znaleziono odpowiedni przypadek - dodaje.

Zbigniew Ziobro chce, żeby przed komisją stanęła również prokurator Anna Baranowska, która prowadziła śledztwo w początkowej fazie, a także szef Prokuratury Krajowej Karol Napierski. Rokita wzywanie kolejnych świadków uzależnia od wyników ewentualnego przesłuchania szefa Prokuratury Apelacyjnej.

artykuł z tego cyklu: ORLENGATE ,
 Jak odzyskać ukradziony Państwu majątek?
CZARNA LISTA POLITYKÓW

 NASZ "DROGI" SEJM - czyli koszty utrzymania parlamentu 
tajne-jawne tajemnice państwowe

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.