Andrzej Kalwas nowym minister sprawiedliwości?

          Andrzej Kalwas urodził się 23 czerwca 1936 r. we Włocławku. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1963).
Po odbyciu aplikacji radcowskiej w Państwowym Arbitrażu Gospodarczym uzyskał uprawnienia radcy prawnego. Od 1965 r. nieprzerwanie wykonuje zawód radcy prawnego. Od lipca 1990 r. wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Kalwas i Wspólnicy. Od czerwca 1983 r. do listopada 1995 r. dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od listopada 1995 r. prezes Krajowej Rady Radców Prawnych (obecnie III kadencji.). Sędzia Trybunału Stanu w latach 1989 - 1991 oraz od 2001 r. (na obecną kadencję Sejmu).
    Ponadto działacz Zrzeszenia Prawników Polskich, przewodniczący Klubu Europejskiego Zawodów ds. Pracy, współtwórca Samorządu Zawodowego Radców Prawnych.
    Żonaty, ma dwoje dzieci. Córka jest radcą prawnym, syn autorem wielu książek o podróżach.

Po wpadkach ministrów Grzegorza Kurczuka i Marka Sadowskiego Andrzej Kalwas będzie nowym szefem resortu sprawiedliwości. Prezydent Aleksander Kwaśniewski ma powołać Kalwasa 06.09.04r  na wniosek premier Marka Belki - na urząd ministra sprawiedliwości. Centrum Informacyjne Rządu. Kalwas powiedział w dziennikarzowi PAP, że jako człowiek niezwiązany z żadnym ugrupowaniem politycznym będzie "suwerennym i odpornym na wszelkie naciski" ministrem sprawiedliwości - prokuratorem generalnym. - Państwo potrzebuje, by tym resortem kierował ktoś, kto wie, jak on funkcjonuje, a wiem, bo jestem z nim związany od 30 lat - oświadczył Kalwas. Podkreślił, że "premierowi i prezydentowi się nie odmawia". Dodał, że liczy się z możliwą krótkotrwałością swej misji w resorcie, ale "ma dobry zawód i ma dokąd wrócić" (jest wieloletnim radcą prawnym i prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych). 
  
    Podobne zapewnienia minister Kurczuk [ autor witryny przekonał się, że to tylko puste słowa... ], tylko on twierdził, że dla niego nadrzędna rolę ma obowiązujące PRAWO, a nie premier, czy prezydent, którzy też nie mogą być ponad prawem i popełnić przestępstwa. Takie podlizywanie się GTW nie wróży faktycznie dłuższej karierze ministra. Jasne, że wróci, tylko z jaką opinią?
     Na pewno poczynania nowego ministra będą śledzone i oceniane. Czy minister zastosuje przyjemną oralną pozycję 69 [dzień nominacji], czy zabierze się do pracy?. Mam nadzieję, że nie od urlopu, jak premier Marek Belka. Jasne, ze zostaną mu wysłane dokumenty o naruszeniu konstytucyjnych praw obywatelskich:
1/ prawo do nietykalności i wolności osobistej [Art. 41 Konstytucji R P] 
2/ prawo do obrony [Art.45 Konstytucji R P ]
3/ wolności wyrażania swoich poglądów [Art. 54 Konstytucji R P ]
  i zawiadomienia o stronniczości  [ustawianie spraw?] przez sędziów, lekceważenia PRAWA przez prokuratorów itp.  na redaktorze witryny Z. Raczkowskim. 
    Będą też przedstawiane wnioski przez czytelników. 
Ja rozpocząłem swoją działalność, czekam na konkretne decyzje w sprawach naruszania PRAWA i procedury poruszonych spraw w witrynie www.afery.prx.pl 

Dyskusja radia TOK FM 
redaktor Jacek Żakowski z ministrem Kalwasem: Próbuję się od pana ministra dowiedzieć jak pan sobie wyobraża odbudowanie autorytetu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, który jest destruktywnie niski, jeżeli 51% posłów uważa, że w wymiarze sprawiedliwości, sądach i prokuraturze jest korupcja. 42% ludzi tak uważa, to jest już kryzys systemu. I co? Przychodzi minister Kalwas, porządny radca prawny z dobrą opinią do ministerstwa, które ma złą opinię, tu już relacjonuję naszą rozmowę, i pierwszą decyzję kadrową jaką podejmuje to jest mianowanie człowieka, który ma złą opinię. - ciąg dalszy podany linkiem... Chodzi o to, że jego poprzednika, ministra Marka Sadowskiego mianował prokuratorem Prokuratury Krajowej - czyli instytucji skorumpowanych nieudaczników... i znowu chroni go immunitet. Pan minister Kalwas musi przyjąć do wiadomości, że wszelkie mataczenia "organów sprawiedliwości" będą medialnie nagłaśniane. Na pozwala Konstytucja nie tylko RP...  

Aktualności:
Minister Kalwas wystąpił dnia 10.10.2004r w programie TVN  "najsztub pyta" 
Można było podziwiać jego brak koncepcji na uzdrowienie organów sprawiedliwości i dziecinny uśmieszek niekompetencji. Piotr Najsztub zaproponował mu na wstępie podanie się dymisji. Pokazał w trakcie programu jak rozpada się autorytet organów władzy.
Kalwas stwierdził, że jako minister nic nie może (skąd to znamy?), nie zamierza nic zmieniać, a jego rządy to uwieńczenie życiowej kariery...i tyle? W ciągu tych 9-ciu miesięcy jakie zamierza przeleżeć w rządzie jest niby mała nadzieja że coś spłodzi?
Żadna to nadzieja, w końcu ma już 68 lat, a w tym wieku raczej już po płodności męskiej, a macicy raczej też nie ma... nawet sztuczne zapłodnienie nie wchodzi w rachubę... tak więc co niby miałby urodzić "staromodny minister z zasadami", który w dodatku nic nie widzi? - Chyba tylko jakieś kolejne chore umysłowo dziwactwo.
I to pochodzenie... ?
Na koniec "ciężarny" minister Kalwas stwierdził, że organy sprawiedliwości wymagają szacunku? - czyżby jeszcze nie wiedział, że na szacunek należy zapracować, a nie można tego wymagać? 
Podobnie jak Najsztub, nie widzę żadnych szans, żeby minister Kalwas był w stanie dotrzymać tą ciążę...   
    

OPINIE I SPRAWY DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI ANDRZEJA KALWASA


Wasze opinie:
Jak będzie to się okaże....
Sędzia Dariusz Czajka jak podaje prasa jeździ volvo kombi (nowe kosztuje ponad 80 tys.), posiada dom w prestiżowej miejscowości pod Piasecznem k/Warszawy i jest założycielem i kanclerzem prywatnej uczelni prawniczej `Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji' właściciela największego w kraju jachtu, na pokładzie którego organizowane są prestiżowe imprezy pod patronatem J. Kwaśniewskiej... To wszystko gdy średnia pensja sędziego na jego stanowisku wynosi około 3 tys. zł netto. Tymczasem jak podaje prasa, sędzia Dariusz Czajka ogłasza pośpiesznie upadłości firm, których aktywa następnie trafiają do biznesów powiązanych z... samym sędzią Dariuszem Czajką. Sędzia jednak nadal sądzi, bo nie jest to zwykły sędzia. Więcej o tym pod www.upadloscian.org.pl  [PrawoPL]

tak trzymać...
i tym samym przechodzimy do meritum - "RAPORT O STANIE SĄDOWNICTWA POLSKIEGO"

WWW.AFERY.PRX.PL - WITRYNA PRYWATNA PROWADZONA PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.