Roman Giertych, kolejny rozpracowany, tylko modlący się poseł LPR? 
-
aktualnie wiceszef komisji śledczej ds. PKN Orlen 
[ strona w opracowaniu]

Z oficjalnej strony sejmowej mamy: Roman Giertych, urodzony 27.02.1971, Śrem. Stan cywilny: żonaty, Wykształcenie: wyższe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa - mgr Wybrany dnia: 23.09.2001 lista: Liga Polskich Rodzin Warszawa liczba głosów: 13261  skrytka: 92
Jakoś nic nie ma o "Młodzieży Wszechpolskiej"?

Trochę więcej podaje
Wprost.pl: Urodził się 27 lutego 1972 roku w Śremie. W 1994 roku ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa a w 1995 roku ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Historii. W latach 1989-1992 był założyciel i prezesem odrodzonej Młodzieży Wszechpolskiej a w latach 1994-2001 - wiceprezesem Stronnictwa Narodowego. Od 2002 roku jest liderem Ligi Polskich Rodzin a obecnie jest posłem na Sejm RP III kadencji z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Jest autorem książek 'Pod walcem historii', 'Kontrrewolucja młodych', 'Lot Orła' oraz 'Możemy wygrać Polskę'. Jest członkiem Klubu Parlamentarnego Ligi Polskich Rodzin oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami z Zagranicą. Jako lider LPR jest zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej.

- i tu mamy, zresztą nie pierwsze zakłamanie LPR. Liga wsadziła najwięcej swoich posłów na stołki w Brukseli. Oczywiście, liderem jest tam ojciec Giertycha - Maciej, kiedyś krytykował przystąpienie do UE a dzisiaj pobiera dietę poselską w euro? 
Fakt, swojego ojca wysłał tam sam Roman, ponieważ dość już miał jego panowania w LPR i wysłuchiwania wiecznej krytyki ojcowskiej. Ponadto jego ojciec splamił pokolenie Giertychów żeniąc się z Żydówką, co dziadek Jędrek Giertych nigdy Maciejowi nie wybaczył. A teraz Roman, jakby nie było "po matuszce koszerny" - dlatego tak ostro walczy o wiarę chrześcijańską? Tak jak rosyjscy Żydzi w NKWD?
Ja nie mam nic przeciwko Żydom, ale jak taki  Żydek Kwaśniewski przeprasza w imieniu Polaków innych Żydów na spektaklu cyrkowym w Jedwabnym to już i mnie, a jestem flegmatykiem, nawet szlak trafia. Zwłaszcza że nie ma to nic wspólnego z prawdą historyczną i faktami z niezależnych źródeł. On ode mnie nie dostał na to żadnego przyzwolenia. A może jeszcze teraz przeprosi Rosjan, za wymordowanie Polskiej inteligencji w Katyniu i za to że tylko połowę Polski przywłaszczyli sobie w 1939r?  Z takim pół-inteligentem wszystko jest możliwe, ale niech to robi w imieniu Żydów.

AKTUALNOŚCI
30 kwietnia 2005r odbył się Nadzwyczajny Kongres Ligi Polskich Rodzin, na którym nie brakło imponującej ilością polskich flag i sloganów, za to zabrakło konkretów. 
Ogłoszono "drużynę", która ma poprowadzić Polskę przez co najmniej cztery lata.
Oto pierwsza dziesiątka ambitnych?:
1/ Roman Giertych - premier
2/ Marek Kotlinowski - marszałek Sejmu
3/ Zygmunt Wrzodak - szef resortu obrony narodowej
4/ Adam Biela - marszałęk Senatu
5/ Janusz Dobrosz - minister spraw zagranicznych
6/ Dariusz Grabowski - szef resortu gospodarki
7/ Anna Sobecka - szef ministerstwa rodziny
8/ Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz - minister edukacji narodowej
9/ Jan Maria Jackowski - szef resortu kultury
10/ Waldemar Roszkiewicz - ministrem zdrowia
Tak więc z całym szacunkiem do wymienionych osób, ale obiecywano nam rząd fachowców, a mamy typowe partyjną "grę w karty", czyli rozdanie stołków :-)

Giertych oświadczył, że prezydent stał za spotkaniem Kulczyk-Ałganow, gdzie w trakcie spotkania Kulczyk przekonywał Ałganowa, iż "ma wszelkie pełnomocnictwa na dalsze prowadzenie z Rosjanami negocjacji w sprawie sprzedaży" Rafinerii Gdańskiej. Kulczyk miał przy tym, nie wprost, powoływać się na poparcie prezydenta, używając w rozmowie sformułowania "pierwszy". Chociaż, tak mówiono w kręgach politycznych częściej o byłym premierze Millerze.
Najciekawszy jest jednak wrześniowe spotkanie na Jasnej Górze Giertycha z Janem Kulczykiem, gdzie podobno Giertych namawiał go do ujawnienia materiałów, które mogłyby skompromitować prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - w zamian za ulgowe potraktowanie go przez komisję śledczą. 
hee, śmieszne, Giertych powinien sobie poczytać w wydawnictwie na temat Kwaśniewskiego, a nie musiał by wchodzić żaden idiotyczny układ z Kulczykiem.

Najciekawsze jednak, że te działania Romana Giertycha, oraz reszty członków komisji m.in. Zbigniewa Wassermanna  - o możliwości zajęcia majątku Kulczyka, jak też sugestie Jana Rokity o ekstradycji spowodowały, że Kulczyk przez dłuższy czas bał się wrócić do Polski, zeznawał że czuje się zagrożony, a nawet profilaktycznie załatwił sobie pobyt w londyńskim szpitalu  na czas  30 listopada - termin kolejnego wezwania komisji. :-) - fakt, tylko nieuczciwy obawia się.
Co jednak nie przeszkadzało mu składać brać udział w wywiadach dla radia i gazet - np. oświadczeniu  dla "Financial Timesa" Kulczyk pozuje na niewinną ofiarę nagonki politycznej. Twierdził, że pomówienia pod jego adresem uderzają w cały polski biznes i obniżają zaufanie do Polski, twierdził, że jest zastraszany przez komisję, która psuje klimat dla biznesu w Polsce. Tylko że Kulczyk w swoim oświadczeniu ani słowem nie odnosi się do rozmowy w Wiedniu z rosyjskim szpiegiem. Czy istotnie zapewniał Ałganowa, że dzięki swoim wpływom pomoże zmienić decyzję polskiego rządu o Rafinerii Gdańskiej? Czy rzeczywiście usłyszał od Ałganowa oskarżenie, że minister skarbu i szef Nafty Polskiej wzięli od Rosjan ogromną łapówkę, czy też to oskarżenie dla własnych celów wymyślił? Rodzi się więc podejrzanie, że notatki te zawierają prawdę i że Kulczyk się tej prawdy boi.
Co więcej, nie stawiając się przed komisją, Kulczyk nie może wiarygodnie potwierdzić, że Giertych oferował mu "glejt bezpieczeństwa" w zamian za skompromitowanie prezydenta Kwaśniewskiego. Dopóki nie zezna pod przysięgą lub nie znajdą się świadkowie, jego donos pozostaje tylko donosem.

Podobny pogląd ma członek komisji śledczej ds. PKN Orlen Zbigniew Wassermann: Kulczyk ma interes w tym, aby dyskredytować członków komisji - Jesteśmy dla niego niebezpieczni, dlatego że mamy prawo kontrolować to co robi prokuratura - powiedział  w Poranku w radiu TOK FM.
Stwierdził, że zna cały tajny materiał, że sytuacji jest poważna, że zagrożenie wynika nie tylko dla Kulczyka, ale także dla wielu prominentnych osób w Polsce. 
Trzeba też rozważyć, dlaczego Kulczyk przyszedł do Siemiątkowskiego i naopowiadał mu jak to Kaczmarek i Gierej wzięli 5 milionów dolarów. Tylko dlaczego czekał z tą rewelacyjną informacją aż 15 miesięcy? 
W końcu tyle czasu minęło od momentu, kiedy powstały notatki, w których była mowa o tym, że Kulczyk powołuje się na prezydenta i oferuje załatwienie sprzedaży rafinerii Rosjanom, do momentu kiedy on powiedział że Gierej i Kaczmarek dostali 5 milionów za to samo.
Komisja, poprosiła prokuratora Olejnika o sprawdzenie spraw prowadzonych przez Kulczyka, dowiedziała się, że w Łodzi są prowadzone 2 postępowania, ale nic z nich nie wynika... 
Przyjeżdża Kuna i Żagiel i chcą zeznawać przed komisją. Tymczasem Kulczyk staje przed Siemiątkowskim i podaje mu swoją wersję. Panowie Kuna i Żagiel dokonują pewnego manewru, nie w tym samym dniu się zgłaszają, tylko najpierw Żagiel. I dyskredytuje to co Kulczyk powiedział, i potem potwierdza to Kuna.
Mamy pewnego rodzaju grę, jaką z uwagi na pozycję w życiu publicznym, prowadzi Kulczyk i która zapewnia mu bycie ponad prawem - nie ma woli wyegzekwowania od pana Kulczyka tego co wyegzekwowałoby się od każdego Polaka.
Bez wątpienia Kulczyk boi się, że 11 członków komisji zrobi więcej niż prokuratura, że swoimi pytaniami zmusi go do prawdy, lub ośmieszy go jako człowieka który kłamie. 

 W Polsce opłaca się popełniać przestępstwa, nikt nie zabiera prominentom owoców przestępstwa. Mamy do czynienia z tym, że gangsterzy Pruszkowa, Wołomina są na rencie, mają baseny, wille, mercedesy i nikt ich nie pytał skąd. Jest ustawa, która mówi o tym, że jeżeli ma się dochody z nielegalnego źródła i nie potrafi się ich udokumentować, to jeszcze wcale nie jest zbrodnia, to wtedy najwyżej należy obliczyć podatek według innych zasad. Jasne, że prokuratura powinna coś z tym robić. Dzisiaj jest tajemnica poliszynela, że spora część majątku budzi duże wątpliwości. I tu należy upatrywać aktywności państwa, a nie w tym, że ktoś kto taki majątek zdobywa daje na fundacje. 
W sprawie wcale nie chodzi, że Kulczyk boi się  Wassermanna, Giertycha, i Konstantego Miodowicza,  on boi się odpowiedzialności, boi się że pęknie ten jego piękny parasol ochronny... 

Członek komisji śledczej Roman Giertych oświadczył, że nie skłamał, mówiąc, że nie rozmawiał z biznesmenem a jedynie przelotnie się z nim widział. "Nie skłamałem, nie powiedziałem wszystkich okoliczności tego spotkania" - powiedział Giertych w Polskim Radiu, dodając, że chronił poufność tej rozmowy, o którą go prosili ojcowie paulini.
Giertych mówi, że na tajnym posiedzeniu komisji, tuż po oświadczeniu pełnomocnika Kulczyka, przedstawił innym posłom wszystkie istotne okoliczności. Poseł dodał, że członkowie komisji mają dużo innych spotkań, które dochodzą do skutku tylko dlatego, że rozmówcom gwarantują poufność.
Poseł Ligi Polskich Rodzin stwierdził, że 90 procent prac komisji ma charakter tajny i ci którzy się najbardziej boją komisji, wiedzą, że dociera ona do spraw, których na razie nie może ujawnić.
Roman Giertych uważa, że zbadanie majątku Jana Kulczyka pod kątem możliwości jego zabezpieczenia byłoby zgodne z polskim prawem a poza tym, jego zdaniem - interesy biznesmena były dotychczas omijane przez kontrole organów państwa, a to oznacza, że był traktowany inaczej niż zwykli obywatele.

Roman Giertych twierdzi, że głównym wątkiem na który natrafiła komisja jest "plan Jana Kulczyka i jego kolegów podporządkowania całego polskiego sektora naftowego Rosjanom", na czym Kulczyk - według Giertycha - miał zarobić 700 milionów dolarów.
źródło Gazeta.pl

 artykuł z tego cyklu: ORLENGATE  - WYKOPAĆ GRUSZKĘ?

Giertych o teczkach
Proces ujawniania tajnych współpracowników i pracowników Służby Bezpieczeństwa musi być ucywilizowany w ramach ustawy, muszą być procedury, musi być ktoś, kto weźmie za to odpowiedzialność, czyli Instytut Pamięci Narodowej, a nie jakaś dyskietka, która krąży - powiedział lider LPR Roman Giertych komentując tzw. "listę Wildsteina".
- musi być możliwość obrony osób, które czują się skrzywdzone, to wszystko musi być ucywilizowane.

Giertych podkreślił, że "przekonanie, marzenia czy ułuda, niektórych osób, że uda się te materiały, które są w IPN utrzymać w tajemnicy przed opinią publiczną jest fałszywe. To się nie mogło udać. Jesteśmy na takim etapie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, że opinia publiczna ma prawo wiedzieć wszystko".
Liga Polskich Rodzin zgłosiła w Sejmie projekt ustawy o ujawnieniu nazwisk funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników komunistycznych służb specjalnych.

Giertych: prezydent stchórzył???
Stchórzył - tak wiceszef komisji ds. PKN Orlen Roman Giertych (LPR) skomentował dla PAP zapowiedź prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, że nie stawi się we wtorek przed komisją.
Giertych uważa, że prezydent złamał prawo. Jego zdaniem, komisja powinna skierować do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o ukaranie Kwaśniewskiego karą porządkową za niestawienie się przed komisją.
Polityk ocenił, że nie stawiając się przed komisją prezydent przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów.
"Nie miał odwagi zeznawać pod przysięgą, bo gdyby skłamał poniósłby za to odpowiedzialność karną" - podkreślił Giertych.
Giertych twierdzi, że prezydent postanowił nie stawać przed komisją śledczą, bo dowiedział się, że ma ona nowe dowody. Chodzi o nowe materiały z podsłuchu Marka Dochnala kompromitujące prezydenta i rząd SLD.

Kwaśniewski nie może godnie reprezentować Polski !!!
Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie jest w stanie godnie reprezentować Polski - powiedział PAP lider LPR Roman Giertych, pytany o decyzję prezydenta o wzięciu udziału w obchodach 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Moskwie. 
Prezydent, który składa w środę wizytę na Litwie, oświadczył w Wilnie, że podjął decyzję o wzięciu udziału w moskiewskich uroczystościach. Prezydent Litwy Valdas Adamkus zdecydował, że do Moskwy nie pojedzie. Taką samą decyzję podjął prezydent Estonii Arnold Ruutel. Według Giertycha, Kwaśniewski nie jest w stanie godnie reprezentować Polski nie tylko w Moskwie, ale gdziekolwiek. 
Jego zdaniem, znana jest uległość prezydenta wobec postulatów rosyjskich i z tego powodu nie powinien on nigdzie reprezentować Polski. 

i dla zabawy Romam Giertych w akcji :-)

reklama: http://www.giertych-stop.prv.pl/ 

 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005R.
w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"???
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników...
...jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...
POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 

WWW.AFERY.PRX.PL  
- WYDAWNICTWO NIEZALEŻNE REDAGOWANE PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje.
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.