Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Z frontu walki z wolnością obywatelską... Waldemar J. Rajca

15 listopada wejdą w życie nowe przepisy o decyzjach środowiskowych, których przyjęcie wymusiła Komisja Europejska, nasz nowy rząd- formalnie od 1 grudnia 2009 roku, kiedy Polska straciła suwerenność i została przyłączona do superpaństwa- Unii Europejskiej . Pozorowane rozmowy z nami – to tylko atrapa- decyzje zapadają po myśli tych, którzy nami rządzą – tym razem z Brukseli. No nie są to ci sami, którzy rządzili z Moskwy.. Ale mają podobne poglądy na wiele spraw i organizację naszego życia. Po prostu lepiej wiedzą od człowieka, co jest dla niego dobre, a czego on nie chce.. To się nazywa popularnie tyranią .Chciałoby się zakrzyknąć: Ręce precz od naszej wolności.!. Ale jest tymczasem za późno- musimy czekać, aż się to monstrum rozpadnie a jego budowniczowie polegną.. Co nie jest wykluczone, bo budowla jest niespójna a interesy różne.. Zresztą każde – budowane wbrew naturze monstrum- wcześniej czy później diabli biorą.. Pan Bóg czuwa nad całością. Ufajmy jemu.

Gdy będą wchodzić w życie,15 listopada kolejne regulujące przepisy dotyczące decyzji środowiskowych, regulujących te poprzednie, które zostały wprowadzone wcześniej, żeby środowisko było bardziej wyregulowane przepisami niż jest do tej pory, a bardziej regulujące od tych, które były wprowadzone jeszcze wcześniej, przed tymi, które były wprowadzone wcześniej zanim nie wejdą w życie te obecne- ja będę spędzał czas na premierze nowego przedstawienia w Studio Teatrze Buffo , w dzień później, bo 16 listopada o godzinie 20.00. Tytuł przedstawienia: „Wieczór bałkański w Buffo”, z udziałem pana Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosy, Nataszy Urbańskiej, Moniki Ambroziak, Natalii Skrocz, Marioli Napieralskiej, Aleksandry Zawadzkiej, Natalii Krakowiak, Marii Tyszkiewicz, Artura Chamskiego, Jerzego Grzechnika, Krzysztofa Rymszewicza i innych, których talent – mam nadzieję poznam. Myślę, że wątpię, żebym się mógł zawieść . Teatr Studia Buffo- to jest to! Zapraszam wszystkich na kolejne przedstawienia.. Do tej pory obejrzałem dziewięć- i jest OK.! Rozrywka przednia..

Gdy na koncercie poświęconym powodzianom całowałem w rękę panią Nataszę Urbańską, potem robiąc sobie z Nią zdjęcia, wierzcie mi państwo- chciało mi się Ją pocałować w rękę… jeszcze raz. Ale nie wypadało! Chociaż mąż – pan Janusz Józefowicz- stał obok.. I być może by pozwolił..

Ale wróćmy do naszej rzeczywistości konstruowanej dla nas i naszego dobra.. Póki co decyzja Komisji Europejskiej będzie dotyczyć nowych wymogów wszystkich dróg utwardzonych, które mają więcej niż jeden kilometr.(???) Cała dramaturgia scenariusza napisanego przez komisarzy europejskich skupionych w Komisji Europejskiej, będzie dotyczyć zarówno dróg „publicznych”- jak je nazywa propaganda, ale i prywatnych , osiedlowych, i tych prowadzących do zakładów pracy.. I tych do zakładów pracy chronionej.. Bo praca w socjalizmie dzieli się na taką z której owoce czerpie biurokracja państwowa i nie jest chroniona, i taką, która jest chroniona przez państwo i państwo do niej dopłaca, zabierając tym, których pracy nie chroni..

To chyba jasne , że skądś musi wziąć pieniądze, żeby dopłacić do ochrony? Od tych których pracy nie zamierza chronić- ale wprost przeciwnie- wyzyskiwać. Drogi prywatne- w myśl nazewnictwa propagandowego- nie są publiczne. Tak jak szalety, gdyby były prywatne, to nie będą publiczne. Publiczne są tylko państwowe, nad którymi kuratelę sprawuje państwo socjalistyczne i nowomowne. Tak jak szkoły publiczne, a tak naprawdę państwowe- zarządzane przez biurokrację, też państwową. Bo biurokracji prywatnej- na szczęście jeszcze nie ma. A być może powinna być. Chociażby dla równowagi.

Jeśli chodzi o to, że cała dramaturgia regulacyjna skupiona jest na drogach utwardzonych powyżej jednego kilometra, to w tym zamyśle musi być jakiś zamysł.. No bo co z drogami nieutwardzonymi lub utwardzonymi poniżej jednego kilometra?

Czyżby decydenci komisaryczni i socjalistyczni przewidywali i dawali taką możliwość zarządzającym drogami, że zarządzający drogami wojewódzkimi, powiatowymi czy gminnym podzielą pomiędzy siebie kolejne kilometry dróg, żeby całość nie podlegała pod nowe przepisy dotyczące decyzji środowiskowych?

A być może chodzi o co innego..

Decyzja środowiskowa będzie również niezbędna do budowy szpitali, placówek edukacyjnych, kin, teatrów, obiektów sportowych wraz z towarzyszącą im infrastrukturą, jak również każdej inwestycji, która może powodować” negatywne skutki w środowisku”(???). i „ kumulować oddziaływanie”(???).

Na tym blogu możemy być wobec siebie szczerzy: każda inwestycja może spowodować” negatywne skutki w środowisku” i każda może ”kumulować oddziaływanie”. Czyż nie?

Więc każda budowa czegokolwiek będzie musiała oprzeć się o przepisy i o decyzje środowiskowe(!!!!). Znaczy się , znowu biurokracja chwyci nas z kolejnej strony- za przysłowiowe jaja!

Znowu natworzą kolejnych biurokratycznych bytów ,a papiery wraz z biurokracją zaleją nas powodziowo. Bo następny potop będzie przy pomocy biurokracji papierowej i jej papierowych papierów.. Wszędzie zgoda i zezwolenie. Przechodzi żaba- zgoda! Zgoda niech sobie przechodzi, ale zgoda musi być.. Idzie glista- zgoda, musi być- i niech zgodnie sobie pełznie zgodnie.. Lata mucha- niech – zgoda sobie lata-, ale musi być zgoda, żeby budować..

Stoi drzewo.. Zgoda, niech sobie stoi- a zgody nie damy! Co innego chrust… Tego też ruszać nie wolno.

Najbardziej mnie rozweseliło stanowisko Business Center Club.. Patrzecie państwo- protestują! A kto pchał nas do socjalistycznej i pogańskiej ekologicznie Unii Europejskiej? Jak nie BCC? Teraz udają, że protestują.. A przecież decyzja środowiskowa spraliżuje nasze życie i jeszcze bardzie utrudni życie pracodawcom..

No i wzrosną koszty, bo wariactwo biurokratyczne zawsze kosztuje.. O ile wzrośnie biurokracja za rządów „ liberałów” biurokratycznych?

Czas pomyśleć o wystąpieniu z Unii Europejskiej i zajęciem się własnymi sprawami na własny rachunek.. Są do tego odpowiednie procedury zapisane w Traktacie Lizbońskim. Nie znam szczegółów, bo nie chce mi się – tak jak panu premierowi Donaldowi Tuskowi – traktatu czytać.. Ale takie procedury są!

Składa się podanie do Komisji Europejskiej i czeka na odpowiedź.. Komisja Europejska ma czas na odpowiedź - dwa lata!

W tym czasie zbierze siły Europejskiego Reagowania i pokaże nam gdzie raki zimują.. No właśnie? Co z rakami? Czy one też już są wyregulowane i zabezpieczone przepisami Unii Europejskiej?

Zaprotestowali też Pracodawcy RP, a przecież oni też byli za przyłączeniem Polski do Wspólnoty Niesuwerennych Państw. Socjalizmu Europejskiego.. Teraz wrzeszczą- albo udają, że ich to obchodzi, jak koszty im jeszcze wzrosną.. A przerzucać kosztów na konsumentów nie można w nieskończoność.!. W końcu popyt spadnie do zera.. I będą nici z biznesu.. No właśnie nici!

Czy w sprawie nici na pewno Unia zrobiła już wszystko?

Najgorzej dla nas wszystkich, jak czerwoni komisarze Unii Europejskiej wpadną na pomysł, żeby „ decyzjami środowiskowymi’ obłożyć wszystkie budowle wybudowane przez ostatnich tysiąc lat w Europie, bo Chińczycy i Rosjanie się chyba nie dadzą?

Bo te miliony domów, kościołów, pałaców- powstały bez” decyzji środowiskowej”. I czy coś się stało? I nie było certyfikatów energetycznych?

Kolejny sposób- i nie ostatni- wyciągania od nas pieniędzy przez wszystkich tych kryptokomunistów poukrywanych za „ ekologią:..

Jak ta Unia się nie rozleci- marny będzie nasz los! Panie Boże pomóż!

Błagamy Cię , Panie!

Waldemar Jan Rajca

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.