Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-03-2011

Telewizja z Sejmu bez cenzury.

Nie tak dawno pisałem o zorganizowanej 1 marca przez klub PiS, konferencji w Sejmie na temat problemów rodziny w kontekście demografii.  Konferencja była poprawna politycznie. Nie padały żadne zdecydowane określenia. Poza tym, wiedząc czego można się spodziewać po niektórych z uczestników, na wszelki wypadek nie dopuszczono ich do głosu.  Nie dało się też porozmawiać z mediami głównego nurtu, gdyż ich po prostu nie było. Nieobecność dziennikarzy na wydarzeniach organizowanych przez opozycję, pokazuje kto rządzi prasą i telewizją i jest formą cenzury. Jak jednak widać, można to obejść mając swoje media i to do tego stopnia, że organizatorzy sami chętnie wypowiadali się do kamery Marka Podleckiego. Zaś ze strony stowarzyszeń obrony  praw ojca wypowiedziano sporo słów prawdy o rodzinnej czy też antyrodzinnej polityce państwa. Pierwsza część reportażu przedstawiona jest poniżej.

Następna część jest w przygotowaniu.

Bogdan Goczyński

Organizatorzy legalnego zgromadzenia ojców oskarżeni

Władze w Polsce w coraz bardziej zuchwały sposób pacyfikują oddolne inicjatywy obywatelskie. Na tapecie znalazło się właśnie Porozumienie Rawskie – organizacja zabiegająca o zrównanie praw dla obojga rodziców, którzy chcą i mogą opiekować się dzieckiem.

Parę słów o Porozumieniu Rawskim

Inicjatywa Społeczna Porozumienie Rawskie zabiega o gwarancje ustawowe dla obojga rodziców do wychowania własnego potomstwa. Prawo to jest nieszanowane i nagminnie łamane w Polsce.

Członkowie Stowarzyszenia zabiegają o zapis w polskim prawie opiekuńczym nawiązujący do rozwiązań włoskich:

 „W przypadku separacji rodziców dziecko ma prawo do zachowania stałego, równoważnego i bezpośredniego związku z każdym z nich, otrzymywania opieki, edukacji i zdobywania doświadczenia od każdego rodzica i utrzymywania znaczących relacji  ze swoimi  przodkami i krewnymi od strony obojga rodziców”  Prawo Włoskie ust.54 z 2006 roku.

Stowarzyszenie eksponuje wyniki badań wskazujące na to, iż dzieci wychowywane w rozbitych rodzinach i w izolacji od  ojca statystycznie dużo częściej niż ich rówieśnicy:

  • nie kończą edukacji  i mają zaburzenia emocjonalne
  • popadają w konflikt prawem i  lądują w więzieniach
  • mają problemy z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków
  • częściej uciekają z domów i dużo częściej stają się rodzicami już wieku nastoletnim.

Wyniki badań potwierdzają, że dzieci wychowywane w formie opieki wspólnej są dużo lepiej rozwinięte i dużo lepiej sobie radzą w życiu w porównaniu do dzieci wychowywanych w izolacji od ojca.

Jednocześnie Stowarzyszenie wskazuje na błędne praktyki w polskich Sądach:

72 tysiące par  w 2009 roku rozwiodło się w Polsce, dla 120 tysięcy dzieci oznacza to rozpad rodziny, a  dla 96% wyrok   brzmi  "ustala  się miejsce zamieszkania dziecka w każdorazowym miejscu  zamieszkaniu  matki". Co roku o 50 tys wzrasta liczba dzieci  które mają utrudnione lub uniemożliwione dzieciństwo z tatą.

Stowarzyszenie współpracuje z parlamentarzystami w zakresie nowelizacji prawa opiekuńczego.

Jednocześnie często występuje w obronie ojców, którzy są ścigani karnie za próby nawiązywania kontaktów ze swoimi dziećmi. M.in. broniło Rafała Lewickiego z Ostródy.

Przypadek Rafała Lewickiego

Sprawa Rafała Lewickiego jest opisana tutaj.

W największym skrócie chodzi o to, że rozwiedziony Rafał Lewicki dwukrotnie został uwięziony za to, że nie mogąc znieść złego traktowania, m.in. bicia swoich małych synów przez matkę i jej rodzinę, zabrał ich do siebie. Władze sądowe nie reagowały na wcześniejsze skargi Rafała na utrudnianie kontaktów i złe traktowanie dzieci. Jednak, gdy ojciec wziął sprawy w swojej ręce, prokurator z Ostródy pokazał, co potrafi. Rafał Lewicki został zamknięty z art. 211 kk za „uprowadzenie” własnych dzieci (sic!). Członkowie Porozumienia Rawskiego protestowali najpierw w dniu 7 stycznia 2010 r. przed więzieniem w Iławie (Rafał Lewicki po pikiecie został zwolniony), a potem w dniu 22 września przed Sądem w Ostródzie. Tą drugą pikietę próbował uniemożliwić wiceprezes ostródzkiego Sądu sędzia Artur Borowy (38 lat).
 Organizatorzy legalnej manifestacji Andrzej Słonawski i Waldemar Kalinowski oskarżeni

Mimo, że pikieta w dniu 22 września została zgodnie z przepisami prawa zgłoszona,  organizatorów Andrzeja Słonawskiego i Waldemara Kalinowskiego oskarżono z wniosku Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie „o przewodniczenie w nielegalnym i zakazanym zgromadzeniu”, czyli o wykroczenie z art. 52 § 2 kodeksu wykroczeń. Rozprawa sygn. II W 100/11 odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 10.00 przed Sądem Rejonowym w Iławie II Wydział Karny. Andrzej Słonawski oświadcza „Już za trzy dni upominać się będziemy przed Sądem o nieskrępowane prawo do wyrażania swoich przekonań i bronić będziemy prawa wszystkich stowarzyszeń i instytucji pozarządowych do pełnego korzystania z przywilejów konstytucyjnych - wolności słowa, wyrażania opinii, pokojowych protestów społecznych”.

Przed Sądem w godz. 10.00-13.00 manifestacja poparcia dla niesłusznie oskarżonych A. Słonawskiego i W. Kalinowskiego. Zapraszamy!

Iława 17.03.2011 godz.10 Sąd Rejonowy protestujemy ! ! ! 

Linki do tekstu.

Walka o prawa ojców. Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Ogłupianie w Sejmie.

Krokodyle łzy Ministra sprawiedliwości.

Przełamywanie cenzury. Reportaż z publicznych wysłuchań na temat sądownictwa.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Peter
18-03-2011 / 09:45
Od dawna wiadomo, że PO=PiS=LSDi=UW=PSL=ZChN=PZPR=KGB i to całe towarzycho idzie na pasku NWO. Różni ich tylko i wyłącznie retoryka w wypowiedziach, lecz robią wszyscy dokładnie to samo.
~jaś
18-03-2011 / 08:20
żudokomuna to przestarzałe i delikatne określenie syjonistycznych świń. Żyd nie żyd.. każda narodowość jest ceniona. Lichwa to co innego.. a Syjonizm to już w ogóle.. zatem lichwiarzy i syjonistów! wiadomo co...
~nikt
17-03-2011 / 12:49
Te parchy i tak zostana unicestwione. Tyle gniewu i nienawisci ile spada na ten narod w całym swiecie spowoduje w koncu że parchy bedą mieć swoj trzeci, ostateczny holokaust na własne zyczenie. Zresztą zdechnąc i tak muszą. Diabeł nie dał swojemu miotowi niesmiertelnosci
~polaczekgoj
17-03-2011 / 10:01
DO MARKA Chłopie coś ty nowego odkrył? Żydokomuna nigdy z tego kraju nie odeszła a przepowiednia mówi iż narody świata będą jeszcze wspominać Hitlera i mieć do niego pretensje że nie dokończył dzieła. Zobacz kto zajmuje najwyższe stanowiska w rządzie sądach prokuraturach, urzędach skarbowych ?! MAFIA ŻYDOWSKA A do podpisanego "komorowski" - to na co czekasz bierz się do roboty przecież wiesz gdzie są w twoim mieście sądy prokuratury urzędy skarbowe. Pokaż nam , społeczeństwu i samemu sobie że nie kończysz na pieprzeniu głupot tak jak to czynią kasty mafijne. My pójdziemy za toba jeśli zrobisz pierwszy krok.
~zybeczek
17-03-2011 / 09:54
Polska może pójść na dno jak Titanic Jeśli nie ograniczymy poborów rządu sędziów, prokuratorów parlamentarzystów to się stanie najgorsze . Bo właśnie te grupy społeczne powodują deficyt budżetowy oraz wzrastanie długu publicznego. Grupy społeczne o których mówię nie dają gospodarce żadnego produktu, są bezprodukcyjne i dlatego ich pobory powinny w żadnym wypadku nie przekraczać 5000 zł Zarówno gęby jak i dupy mają takie same jak renciści i emeryci tylko że ci ostatni na nich pracowali całe swoje życie. Kolejnym krokiem mającym na celu ochronę Polski jest zabranie immunitetów i wprowadzenie odpowiedzialności pod karą śmierci i konfiskaty mienia do trzech pokoleń w bok. I zobaczycie państwo kto zostanie w tych grupach ?!
~Aldona
16-03-2011 / 19:36
wyjątkowo destrukcyjna rola wymiaru „sprawiedliwości” ... instytucja ta już dawno przestała zajmować się utrzymaniem harmonii społecznej lecz stała się narzędziem destrukcji.sądy wprost, z wykorzystaniem prawa, zachęcają do rozwodów, otwarcie faworyzują kobiety w sprawach rodzinnych a w miejsce prawa do wychowania dzieci wyznaczają ojcom na przykład dwugodzinne kontakty raz na dwa tygodnie. Często nawet owych kontaktów nie można zrealizować. Niejednokrotnie owe postanowienia sądów są świadomymi prowokacjami, obliczonym na skłócenie i rozbicie rodziny. bgoczynski.wordpress.com/2011/03/09/oglupianie-w-sejmie/
~Komorowski
15-03-2011 / 23:21
www.youtube.com/watch?v=Dsok8aEoxxc Patryk 17 Kwietnia miałby 22 imieniny ........... SĄDY pod SĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Osądzić ZBRODNIARZY w togach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Marek
15-03-2011 / 20:47
żydokomuna wraca