Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-03-2014

Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: błąd systemu, czy może świadome działanie?

nie ma dziś w polskim wymiarze sprawiedliwości skutecznych klap bezpieczeństwa, które pozwalałyby interweniować w przypadkach ewidentnie złych, niesprawiedliwych, lecz prawomocnych już wyroków.
wSIECI”, nr 10 z 3-6 marca 2014 roku. Wywiad Jacka i Michała Karnowskich z posłem do Europarlamentu Januszem Wojciechowskim pod jakże znamiennym tytułem: WYMIAR (NIE) SPRAWIEDLIWOŚCI.

Janusz Wojciechowski:
1.

Moja diagnoza jest pesymistyczna. Państwo nie gwarantuje dziś sprawiedliwości, wymiar sprawiedliwości daleki jest od uczciwości. Skala krzywd, z jakimi się spotykam, jest ogromna. (…)Znam dobrze sprawę, w której wszystko wskazuje na to, że młoda dziewczyna została zamordowana, ale prokurator na poważnie twierdzi, iż popełniła samobójstwo, trując się cyjankiem, a następnie w boleściach rzucała się po mieszkaniu, ponabijała sobie mnóstwo siniaków, po czym wysprzątała mieszkanie i zmarła. Takich przypadków jest wiele.

2.

Pracę sędziego zaczynałem w PRL i – pomijając sprawy polityczne - takiej nieznośnej lekkości orzekania w tak poważnych sprawach nie pamiętam.

3.

nie ma dziś w polskim wymiarze sprawiedliwości skutecznych klap bezpieczeństwa, które pozwalałyby interweniować w przypadkach ewidentnie złych, niesprawiedliwych, lecz prawomocnych już wyroków. Jedynym mechanizmem jest kasacja, którą mogą wnieść prokurator generalny lub rzecznik praw obywatelskich, jednak boją się tego jak diabeł święconej wody.

4.

…główną przyczyną jest poczucie bezkarności, przekonanie, że możemy wszystko i nikt tego nie sprawdzi, nikt nam nic nie zrobi. (…) Często odpowiedzi na apelacje czy kasacje są powielaniem okrągłych, mam wrażenie, że często kopiowanych, stwierdzeń, iż „jest to gołosłowna polemika z ustaleniami sądu”. Pomija się w ten sposób poważne, solidne argumenty. To niestety narasta, można już chyba mówić o zjawisku komputerowego sądzenia, gdzie uzasadnienia w kolejnych sprawach są mechanicznie kopiowane.
5.

Kłopot w tym, że zdemontowano mechanizmy zabezpieczające i kontrolne. (…) Największe głupstwo może więc pozostać bezkarne.

6.

- Ale są przecież jakieś kontrole pracy sędziów, jakieś wizytacje?

- No właśnie, panowie, choć to trudne do pojęcia, czegoś takiego już nie ma!(…)

Niezawisłość sędziowską trzeba szanować, ale muszą być jakieś reguły, jakaś kontrola, jakaś obserwacja i możliwość interwencji.

7.

Niezawisłość sędziego musi być nienaruszalna, sędzia musi być sam w pełni odpowiedzialny za wyrok, bez jakiegokolwiek zewnętrznego wpływu. Ale to nie znaczy, że sędzia może być w pełni niezależny od wszelkich reguł.

8.

Skala tego, co złe, jest tak duża, że narasta świadomość, iż jest tu jakiś błąd systemu.

9.

Cieszyłbym się, gdyby te słowa można złożyć jeno na karb zbliżającej się kampanii wyborczej do europarlamentu. Ale Janusz Wojciechowski powtarza to samo od lat.

Rządzący jednak konsekwentnie wprowadzają zmiany zmierzające do uczynienia z zapisu art. 45 Konstytucji fikcji całkowitej.

Jeden z wielu, którzy mają odwagę przeciwstawić się istniejącej patologii Jerzy Jachnik pisze bez ogródek:

Uchwalona duża nowelizacja kodeksu postępowania karnego która wejdzie w życie to stalinizacja stosowania procedury karnej w Polsce. Sądy odwoławcze w składzie ławniczym i jednego sędziego, apelacja dopuszczalna tylko przy rażącym naruszeniu prawa przez sąd pierwszej instancji. Tylko co to jest rażące naruszenie prawa ? To tak jak w obecnej kasacji !!! Brak nagrywania, nadal nie dopuszczane są do procesu organizacje społeczne a art. 90 i 91 kpk w tym zakresie to głęboka komuna. Jeśli do tego dodać całą armię niedouczonych do sądzenia w pierwszej instancji referendarzy to skutki będą opłakane. Nadal prokuratorzy będą ukrywać przestępstwa a sądy przybijać na zażaleniach czerwone pieczątki. Tak w rzeczywistości będzie wyglądała nowa procedura karna od 1.01.2015 r. Nowe kpk zabiera praktycznie prawo do rzeczywistej apelacji i braku jakiejkolwiek kontroli społecznej. Białoruś to mało powiedziane. Płacz dopiero się zacznie !!!

10.

W Polsce, jak do tej pory, jedyny szeroko znany zamach na przedstawicielkę wymiaru sprawiedliwości miał miejsce 19 lat temu.

2 marca 1995 roku na ulicy dwóch mężczyzn oblało kwasem siarkowym twarz opolskiej prokurator Wiolantyny Mataniak.

Sprawców nigdy nie ustalono, aczkolwiek podejrzanym, który zlecił „prysznic”, był Jeremiasz Barański, Baranina.

Natomiast do historii kurestwa powinien przejść prowadzący śledztwo prokurator (Tadeusz Kaczan?). Jeśli oczywiście ktoś kiedyś zdecyduje się na sprawdzenie słów świadka. Skazana za pomocnictwo w zabójstwie Jacka Dębskiego „Inka” (Halina Galińska) zeznawała:

“Słyszałam, że kiedyś Leszek gościł prokuratora z Polski, chyba z Wrocławia. Leszek przez kilka dni pił z nim alkohol. Później Leszek naśmiewał się z tego prokuratora, gdyż go upił. Ten prokurator był w Austrii, z tego co słyszałam, służbowo (…) Był to z całą pewnością prokurator, który prowadził Leszka sprawę (…) Leszek to spotkanie komentował i śmiał się, że ten prokurator dość naiwnie proponował Leszkowi powrót do Polski”

11.

13 lutego 2014 roku media w Polsce podały, że 34-letni sędzia ukraiński, Ołeksandr Łobodenko, został zastrzelony przez nieznanych sprawców.

Polska „sprawiedliwość” jest na najlepszej drodze ku temu, żeby podobne wiadomości dotyczyły zdarzeń na lewym brzegu Bugu.

Zbyt wiele bowiem jest ofiar.

Za: http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-blad-systemu-czy-moze-swiadome-dzialanie
Więcej:
Wywiad z profesorem Andrzejem Zybertowiczem dotyczący korupcji przeżerającej Rzeczpospolitą.
Kradną, kłamią, korumpują, czyli dowody korupcji politycznej PO....
26.03.2013 - Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - Prokuratura Apelacyjna w Krakowie - Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji
Interpelacja Poseł Marii Nowak - OSZUSTWA BANKU i KORUPCJA NA SZCZYTACH WŁADZY na przykładzie Getin parabanku Jan Jączek
"Niepokonani" 27.04.2913 w Białymstoku - relacje z "gniazda korupcji"
Sposób na rządowych złodziei i korupcję? Kula w łeb?
Korupcja w wymiarze sprawiedliwości wręcz śladowa ? ! ? - z cyklu fakty i hity III RP 
Nowelizacji Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych - Akcja Przeciwko Bezprawiu i Korupcji
Warszawa - dowód korupcji sędziego Igora Tuleya w sprawie łapówkarstwa kardiochirurga Mirosława Garlickiego.
Kolejny dowód działania sitwy sądowej - umorzenie  w sprawie korupcji sędziów Sądu Najwyższego.
KORUPCJA W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI ISTNIEJE I TO SZEROKO ROZPOWSZECHNIONA CZEGO DOWODEM JEST NIE TYLKO SPRAWA AMBER GOLD.
Sędziowie i prokuratorzy na służbie miliardera Leszka Czarneckiego - wniosek o wyznaczenie Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji właściwej Prokuratury Apelacyjnej do przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie afery finansowej
Była posłanka PO Beata Sawicka jest winna płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie pod naciskiem PiS i mediów wałczących z korupcją.
Korupcja w Sądzie Najwyższym, wrocławskiej prokuraturze, itd. - słowem szambo sądowo-prokuratorski coraz bardziej śmierdzi...
Gaz łupkowy podejrzana o korupcję radcą ministra MIMO ZARZUTÓW, PRACUJE NADAL W RESORCIE
Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)
Koszty korupcji w mniej skorumpowanej Unii Europejskiej wynoszą 120 mld euro rocznie, a ile w Polsce? CBA na psy...
ŚWIDNICA - niekompetencja wrocławskiego biegłego Mieczysława Steiningera czy korupcja SSR Elżbiety Frączak i prokuratora Daniela Czarnego
WROCŁAW - 22.lipiec 2011r godz. 10.00 sala 110 Sąd Okręgowy ul. Sądowa 1 - ogłoszenie wyroku w sprawie korupcji siedmiu urzędników Agencji Nieruchomości Rolnej. Zapraszamy media.
List otwarty - zawiadomienie o przestępstwie sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, XXIV Wydział Cywilny do PG Andrzej Seremet, CBA, RPO, Biuro d/s korupcji Julia Pitera - Barbara Popławska
Korupcja - Polska bliżej Afryki niż Europy. Wszyscy płacimy łapówki. Piotr Krysa
KORUPCJA OSÓB PUBLICZNYCH - aspekt kryminalistyczny
Czy walkę z korupcją należy zacząć od czystki w CBA i SN? Sensacyjne wyznanie Kamińskiego - "7 śledztw ws. ludzi z najwyższej władzy"
GDAŃSK - CZY DOWCIPNA WYKŁADOWCZYNI WPROWADZA SĄD W BŁĄD? - czy mamy kolejny dowód korupcji gdańskich sędziów?
KONFERENCJA PRASOWA ORGANIZOWANA PRZEZ OGÓLNOPOLSKI RUCH OCHRONY PRAW OBYWATELSKICH I WALKI Z KORUPCJA W POZNANIU W DNIU 29.10.2009r
KORUPCJA URZĘDNICZA DOT. DOLNOŚLĄSKIEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH BĘDZIE MIAŁA FINAŁ - PUBLIKUJEMY AKT OSKARŻENIA W TEJ OLBRZYMIEJ WROCŁAWSKIEJ AFERZE.
Policja zatrzymuje pod zarzutami korupcji działaczy PSL Leszka Grala - prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej i prezes ARiMR Bożenę Rynkowską
Tańczący z korupcją
CHORY SYSTEM SĄDU RODZINNEGO PODSTAWĄ ŁAMANIA PRAWA PRZEZ URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH , KOLEBKĄ KORUPCJI , ZARZEWIEM NIESZCZĘŚĆ WIELU NIEWINNYCH MATEK ICH DZIECI A NAWET CAŁYCH RODZIN. 
Kolejne dowody korupcji sędziów krośnieńskich i lekarzy psychiatrów z Jarosławia: Piotr Cisek, Anna Kontek-Olejarska, psycholog Krystyna Blok.
Żerowanie na korupcji - patologia organizacji społecznych...
Jak Ministerstwo Sprawiedliwości walczy z korupcją we własnych szeregach?
EUROFARM - ograniczanie stronom dostępu do akt jest dowodem korupcji czy tylko braku wiedzy sędziów?
EUROFARM - zawiadomienie ministra Z. Cwiąkalskiego - korupcja prokuratorów w Kłodzku i syndyka Jana Dobrowolskiego.
Dębica - TRANSPORT I KORUPCJA, Stanisław (68 lat), przeciwnik: Minister szt. 3 - wybrane z listów od czytelników...
Strzyżów - prok. Zbigniew Wieszczek i sędzia Zbigniew Stój - kolejnym dowód niefachowości (czyt. korupcji) organów (nie)sprawiedliwości.
Listy od czytelników - Zawiadomienie o korupcji konsula RP we Lwowie Mirosława Gryty.
ZAGÓRNY UJAWNIA, ŻE PITERA JEST PEŁNOMOCNIKIEM RZĄDU D/S UKRYWANIA, ZATAJANIA I SKRĘCANIA SPRAW KORUPCJI I PRZEKRĘTÓW ZWIĄZANYCH Z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ.
Zawiadomienia o podejrzeniu korupcji urzędników sądowych przez adwokata tarnowskiego Janusza Bystrzonowskiego
Oczyścić Państwo z korupcji - inicjatywa senatora Czesława Ryszka. Interwencja senatora w spawie prześladowania przez władze Janusza Górzyńskiego.
Czy minister Ćwiąkalski wspiera korupcję wymiaru?
Kto wspiera korupcję wymiaru sprawiedliwości?
Pitera Julia walcząca z korupcją zastraszana? - na razie spłonął jej samochód, a co dalej?
Transparency International: korupcja w Polsce jak na Kubie
Wrocław - Korupcja i powiązania gangstersko-biznesowe we wrocławskiej prokuraturze sięgają bardzo głęboko
Goczyński - Zawiadomienie o przestępstwie. Dowody zorganizowanej korupcji wymiaru „sprawiedliwości”.
Biegli sądowi są jedną z najbardziej skorumpowanych grup - w polskich sądach kwitnie korupcja - raport Transparency International.
Wpłać 1% podatku na Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją
Sawicki Adam - Mariusz Hanus - kolejny dowód korupcji prokuratorsko - sędziowskiej podkarpackiej mafii w togach - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.
EUROFARM - korupcja prokuratorów w Kłodzku i syndyka Włodzimierza Bernackiego - zażalenie na postanowienie w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie przestępstw syndyka.
KORUPCJA W ORGANACH SPRAWIEDLIWOŚCI - Prawo służy tylko wybranym - tak twierdzi 87% pracujących Polaków nie biorących udział w podziale łupów - reszta przecież tworzy bezprawie :-)
Goczyński - O CO CHODZI MINISTROWI ZIOBRO? Ojciec bez prawa do własnych dzieci, czyli korupcja w polskim wymiarze (nie)sprawiedliwości.
Malbork - Jaki pan taki kram, czyli ciąg dalszy pytania - korupcja, czy niekompetencja malborskich sędziów i prokuratorów?
Sawicki Adam - kolejny dowód korupcji prokuratora sanockiego i reszty funkcjonariuszy w tym typowo mafijnym urzędzie bezprawia i prywaty.
Malbork - zagadkowa sprawa "zabójstwo samobójcze" Piotra Łosicza, czy kolejny dowód korupcji i niekompetencji prokuratorów i sędziów z Malborka?
Stowarzyszenia Primum Non Nocere - korupcja w służbie zdrowia...
93 procent Polaków uważa, że ich kraj jest skorumpowany - sondaż Rzeczpospolitej, strony AFERY PRAWA dokumentują fakty korupcji urzędniczej.
Demokracja na sprzedaż - kultura korupcji Iwo Cyprian Pogonowski
PORADNIK KORUPCJONISTY czyli, jak i kogo skorumpować...
OGÓLNOPOLSKI RUCH OCHRONY PRAW OBYWATELSKICH I WALKI Z KORUPCJĄ
OGÓLNOPOLSKI RUCH OCGRONY PRAW OBYWATELSKICH i WALKI z KORUPCJĄ - STATUT
prokuratorzy mówią sami o korupcji w prokuratrze...
KORUPCJA UZASADNIENIA I RACJONALIZACJA PATOLOGII
KORUPCJA, rzecz normalna w Polsce?
ILE KOSZTUJE OPRACOWANIE KORUPCJI?
BEZPRAWIE - o niekompetencji (czytaj: korupcji) w prokuraturach, zresztą nie tylko podkarpackich...
KORUPCJA - trochę historii...
KORUPCJA - DYWAGACJE
Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją - Statut
Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją nr 6 - Jelenia Góra
KORUPCJA - CZYLI WIELKIE BRANIE?
KORUPCJA I AFERY KORUPCYJNE W POLSCE
SPRAWOZDANIE z działalności merytorycznej Ruchu Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją w 2005 roku.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
30-03-2014 / 09:56
"TRÓJKĄT BERMUDZKI" ... powiatowe ZADUPIE (Drawsko Pomorskie, Szczecinek, Wałcz ...)... Zagłębie przestępczości zorganizowanej TOGOWEJ HOŁOTY Okręgu koszalińskiego ... Biała Plama województwa zachodniopomorskiego - (patrz : *www.barwybezprawia.pl - II K. 174/08 ). Dzień 28-03-2014r (piątek) - Sąd Rejonowy w Wałczu ... w zastępstwie SSR Marcina MYSZKI >> * cechującego się wybitną i skuteczną *logiką rozumowania dochodzenia i dowodzenia *>>PRAWDY MATERIALNEJ<< *środkami i metodami prawno kryminalistycznymi ... oddelegowany zostaje do przedmiotowej sprawy przez Prezesa - HERSZTA Koczenasza do "HISTERYCZNEJ sprawy - II K. 174/08 ***SSR Piotr BOGUSZEWSKI (w roli głównej) - odbywają się "procesowe dożynki" ponad 16-letniego awanturnictwa procesowego, gdzie "oskarżony" NIE wie ... o co TAK faktycznie jest oskarżony ... NIE wie prokurator z Wałcza , NIE wie sędzia ... NIE wiedzą adwokaci ... *** czeski film >> "NIKT NIC NIE wie ..." akta sprawy jak podaje SSR P. BOGUSZEWSKI liczą ponad 2700 stron ... ponieważ "pokrzywdzona" & "świadek" ... *SSR Agnieszka F R O E H L I C H ... **CURIOZUM !!! NIC nie ... pamięta ... ~ więc solidarnością zawodową sitwy > sędzia ( koleś "świadka") podpowiada i sugeruje "świadkowi" (wręcz włazi w odbytnicę ...) ... szydzi z "OSKARŻONEGO" wobec złożenia Wniosku ... że "SSR P. BOGUSZERWSKI narusza powagę i godność sędziego i Sądu, który reprezentuje" .... Z których tylko" trzy karty" wg Boguszewskiego ... mają znaczenie dla postępowania wg reżyserii SSR Koczenasza Prezesa Sądu Rejonowego w Wałczu ... gdzie Postanowienie z dnia 28-03-2014r i rachunek w sprawie dojazdu sędziny SSR Agnieszka F R O E H L I C H *rzekomego "pokrzywdzonego" ... równolegle ... *"świadka"?! stanowią "pępek świata" i podstawę dla ogłoszenia przerwy w toku przewodu sądowego. "Produkcja" i sporządzenie treści TEGO Postanowienia ... w sprawie ZWROTU kosztów dojazdu oraz ... JEGO publikacja, stanowią SUPER uroczystą CELEBRĘ godną publikacji wyroku w sprawie ZBRODNIARZA TRENKIEWICZA ... Przesłuchanie "SPREPAROWANEGO oskarżonego" trwało krócej (WYROK został ustalony jak w PZPN ... przed MECZEM z Koczenaszem) . W dniu 28-03-2014r w Sądzie Rejonowym w Wałczu odbył się solidarnością zawodową sitwy "historyczny" proces w sprawie, która Tak FAKTYCZNIE stanowi podłoże kryminalnej i przestępczej działalności o charakterze mafijnym wymiaru (nie)Sprawiedliwości ... za sprawą niedouczonego sędziego SSR P. Boguszewskiego i wałeckiego przestępcy prokuratora. Przy okazji przedmiotowego ponad 16 LETNIEGO "historycznego" postępowania procesowego .... Ujawniony został KRYMINALNY wątek kolejnego SZWINDLU procesowego dziczy magistrów prawa z tut. sądu i prokuratury dokonany solidarnością zawodową sitwy trybem KORUPCYJNEGO - art. 231 kk w zw. i I N N E przy udziale urzędnika skarbowego i kuratora sądowego ... kolejna pospolita kryminalna >> kradzież PRAWA do Pierwokupu ... połączonego procesową fikcją ... z niszczeniem dokumentów procesowych i dowodów rzeczowych przy pomocy : prokuratorów i sędziów podpartych funkcjonariuszami Policji Państwowej ... W B E Z C Z E L N Y * patologiczny sposób > dokonano w RECYDYWIE : ... Złamano PRAWO i JEGO ZASADY, Złamano RACJĘ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski, ZŁAMANO elementarne Prawa Człowieka ... T R I U M F odnosi panująca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej EPIDEMIA syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa z Immunitetami w NIEZAWISŁOŚCI wymiaru (nie )SPRAWIEDLIWOŚCI ... ciąg dalszy nastąpi ... CURIOZUM stanowi fakt : odbycia pięciu przerw w toku przewodu sądowego ... w tym 30 minutowej ... która faktycznie trwała ponad godzinę sędzia i prokurator (spaślak) musieli zjeść II-gie śniadanie ... po które osobiście poszedł na zewnątrz SSR Piotr BOGUSZEWSKI ... prywatny folwark dziczy magistrów prawa ...?! Wolność, Niepodległość i demokracja ... czyli P i C !!!
~marek777
30-03-2014 / 09:55
"TRÓJKĄT BERMUDZKI" ... powiatowe ZADUPIE (Drawsko Pomorskie, Szczecinek, Wałcz ...)... Zagłębie przestępczości zorganizowanej TOGOWEJ HOŁOTY Okręgu koszalińskiego ... Biała Plama województwa zachodniopomorskiego - (patrz : *www.barwybezprawia.pl - II K. 174/08 ). Dzień 28-03-2014r (piątek) - Sąd Rejonowy w Wałczu ... w zastępstwie SSR Marcina MYSZKI >> * cechującego się wybitną i skuteczną *logiką rozumowania dochodzenia i dowodzenia *>>PRAWDY MATERIALNEJ<< *środkami i metodami prawno kryminalistycznymi ... oddelegowany zostaje do przedmiotowej sprawy przez Prezesa - HERSZTA Koczenasza do "HISTERYCZNEJ sprawy - II K. 174/08 ***SSR Piotr BOGUSZEWSKI (w roli głównej) - odbywają się "procesowe dożynki" ponad 16-letniego awanturnictwa procesowego, gdzie "oskarżony" NIE wie ... o co TAK faktycznie jest oskarżony ... NIE wie prokurator z Wałcza , NIE wie sędzia ... NIE wiedzą adwokaci ... *** czeski film >> "NIKT NIC NIE wie ..." akta sprawy jak podaje SSR P. BOGUSZEWSKI liczą ponad 2700 stron ... ponieważ "pokrzywdzona" & "świadek" ... *SSR Agnieszka F R O E H L I C H ... **CURIOZUM !!! NIC nie ... pamięta ... ~ więc solidarnością zawodową sitwy > sędzia ( koleś "świadka") podpowiada i sugeruje "świadkowi" (wręcz włazi w odbytnicę ...) ... szydzi z "OSKARŻONEGO" wobec złożenia Wniosku ... że "SSR P. BOGUSZERWSKI narusza powagę i godność sędziego i Sądu, który reprezentuje" .... Z których tylko" trzy karty" wg Boguszewskiego ... mają znaczenie dla postępowania wg reżyserii SSR Koczenasza Prezesa Sądu Rejonowego w Wałczu ... gdzie Postanowienie z dnia 28-03-2014r i rachunek w sprawie dojazdu sędziny SSR Agnieszka F R O E H L I C H *rzekomego "pokrzywdzonego" ... równolegle ... *"świadka"?! stanowią "pępek świata" i podstawę dla ogłoszenia przerwy w toku przewodu sądowego. "Produkcja" i sporządzenie treści TEGO Postanowienia ... w sprawie ZWROTU kosztów dojazdu oraz ... JEGO publikacja, stanowią SUPER uroczystą CELEBRĘ godną publikacji wyroku w sprawie ZBRODNIARZA TRENKIEWICZA ... Przesłuchanie "SPREPAROWANEGO oskarżonego" trwało krócej (WYROK został ustalony jak w PZPN ... przed MECZEM z Koczenaszem) . W dniu 28-03-2014r w Sądzie Rejonowym w Wałczu odbył się solidarnością zawodową sitwy "historyczny" proces w sprawie, która Tak FAKTYCZNIE stanowi podłoże kryminalnej i przestępczej działalności o charakterze mafijnym wymiaru (nie)Sprawiedliwości ... za sprawą niedouczonego sędziego SSR P. Boguszewskiego i wałeckiego przestępcy prokuratora. Przy okazji przedmiotowego ponad 16 LETNIEGO "historycznego" postępowania procesowego .... Ujawniony został KRYMINALNY wątek kolejnego SZWINDLU procesowego dziczy magistrów prawa z tut. sądu i prokuratury dokonany solidarnością zawodową sitwy trybem KORUPCYJNEGO - art. 231 kk w zw. i I N N E przy udziale urzędnika skarbowego i kuratora sądowego ... kolejna pospolita kryminalna >> kradzież PRAWA do Pierwokupu ... połączonego procesową fikcją ... z niszczeniem dokumentów procesowych i dowodów rzeczowych przy pomocy : prokuratorów i sędziów podpartych funkcjonariuszami Policji Państwowej ... W B E Z C Z E L N Y * patologiczny sposób > dokonano w RECYDYWIE : ... Złamano PRAWO i JEGO ZASADY, Złamano RACJĘ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski, ZŁAMANO elementarne Prawa Człowieka ... T R I U M F odnosi panująca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej EPIDEMIA syfilisu schizofrenii paranoidalnej dziczy magistrów prawa z Immunitetami w NIEZAWISŁOŚCI wymiaru (nie )SPRAWIEDLIWOŚCI ... ciąg dalszy nastąpi ... CURIOZUM stanowi fakt : odbycia pięciu przerw w toku przewodu sądowego ... w tym 30 minutowej ... która faktycznie trwała ponad godzinę sędzia i prokurator (spaślak) musieli zjeść II-gie śniadanie ... po które osobiście poszedł na zewnątrz SSR Piotr BOGUSZEWSKI ... prywatny folwark dziczy magistrów prawa ...?! Wolność, Niepodległość i demokracja ... czyli P i C !!!
~marek777
26-03-2014 / 00:59
*** WYMIAR (nie)SPRAWIEDLIWOŚCI*** ^^^ *** Czesław ŚWIĄTEK z Sarbinowa >> OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI prokuratorów i sędziów z Koszalina i ... jego zamordowana żona Jadwiga >> na zlecenie PPO Andrzej SIUCHTA & SSO Janusz SKIBICKI -Prezes Sądu Okręgowego w Koszalinie od ponad 17 LAT *** stanowią za sprawą TOGOWYCH złodziei : SSO Tadeusz SZKUDLAREK & Czesław PODGÓRNY & Marian WAWRZYNKOWSKI oraz PASERÓW rpr Władysław MUTKOWSKI & rpr Jerzy SCHWARZ & Osoś & Jagoszewski i INNI ... że Rodzina ŚWIĄTEK staje się "dojną krowę" by spowodować procesowym awanturnictwem TOGOWEJ HOŁOTY procesową "darowiznę" pociotkom PPO A. SIUCHTA (Sobejko & ŻAK) przygotowaną z kombinacji OPERACYJNEJ w trybie : Kradzież PRAWA do PIERWOKUPU dzierżawy legalnie posiadanej od roku 1975 roku. Dzierżawa spodobała się HOŁOCIE z prokuratorskiej Rodziny (PPO A. SIUCHTA) po roku 1989 (po PRO "SOLIDARNOŚCIOWEJ" REWOLUCJI ) tj. po 20 LATACH tzw. zasiedzenie w dobrej wierze, zrekultywowana na koszt dzierżawcy i z jego środków finansowych ... z wysypiska śmieci i wylewiska szamba, opłacana w ciągłości podatkiem do dnia dzisiejszego. Psychicznym znęcaniem ,wsadzany do pierdla, wielokrotnie badany psychiatrycznie Czesław ŚWIĄTEK NIE zrezygnował z dzierżawy ... mimo że komornicy G.MROWIŃSKI & S. SZCZEPANIAK z pomocą czterech bandytów w policyjnych mundurach dokonali MORDU na żonie OFIARY ... Jadwidze podczas najścia w dniu 13-07-2011r na posesję przy ul. Bursztynowej 5. Wobec Czesława ŚWIĄTEK TOGOWA HOŁOTA dokonała wielokrotnych prowokacji, w bezczelny sposób procesowym awanturnictwem fałszowane były protokóły sądowe, całość przewodów sądowych odbywała się trybem gry w Durnia z OFIARĄ wg Doktryny SSR Małgorzaty WIŚNIEWSKIEJ - aktualny Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie cit. "... kurator, prokurator, sędzia może robić, mówić i pisać co chce ..." Porozumieniem solidarności zawodowej sitwy TOGOWA HOŁOTA z Koszalina przekazała sprawę NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI do Szczecinka wobec stanu wywołania REWIZJI ponad 17 LETNIEJ ZBRODNI u Prokuratora GENERALNEGO Andrzej SEREMET ... w odpowiedzi 16 sędziów SR w Szczecinku odmówiło udziału w EGZEKUCJI nad OFIARĄ przez Sprawę o sygnaturze : II K. 731/13/KC-K ... w Uznaniu "szlachetności" i odwagi dla sędziowskiego wyczynu OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI Czesław ŚWIĄTEK wystąpił z Wnioskiem do PREZYDENTA RP Bronisław KOMOROWSKI o nadanie MEDALU "Za Ofiarność i Odwagę " 16-stu sędziom > patrz: załączniki . PATRZ ...też na Odpowiedź Prezydenta ... w autoryzacji : Małgorzata NAUMAN - Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP Biuro Kadr i Odznaczeń z dnia 18 marzec 2014r ^^ * BKO 417-58-2014r *SUPER CURIOZUM*!!! SSR Klaudia Cichacka vel Klamka/ SR Szczecinek >> postanowiła odmówić rejestracji audio-video przebiegu przewodu sądowego oraz *UTAJNIĆ* przewód sądowy ... wyprosiła dziennikarzy. *** Odpowiedź Bronisława KOMOROWSKIEGO z dnia 18 marzec 2014r ^^ * BKO 417-58-2014r na WNIOSEK o NADANIU MEDALI 16-tu sędziom SR ze Szczecinka >>"Za OFIARNOŚĆ i Odwagę" w uznaniu wyłamania się TOGOWCÓW ze Szczecinka z SZYKU solidarności zawodowej sitwy togowej przestępczości zorganizowanej z Koszalina ...
~jerozolita
23-03-2014 / 00:17
We Wrocławiu urzędnicy i prawnicy nie tylko kradną na fałszerstwach urzędniczych ale bezkarnie na ulicy mordują polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html oraz w czasie kradzieży mieszka jak Aleksandra Salomona www.youtube.com/watch?v=rQSANITDHsQ
~POSZKODOWANY
22-03-2014 / 21:47
Przykro było słuchać obrad Krajowej Rady Adwokatury, szczególnie kiedy prof. Kruszyński oświadcza z zadowoleniem, że sowiecka procedura karna odchodzi do lamusa. Panie profesorze, czy żyjemy na innych planetach. Sowiecka procedura wchodzi właśnie do sądów. Jak Pan i cała adwokacka świta może tego nie widzieć. Jeśli Pan profesor i adwokaci RP mają wątpliwości to polecamy: naszą opinię: " BUBEL czy reforma kpk": - Nagrywania rozpraw - BRAK - Udział organizacji społecznych w posiedzeniach i rozprawach ( art. 90 i 91 kpk) - BRAK - Jawność posiedzeń na nowo ograniczona dla publiczności - BRAK - Subsydiarne akty oskarżenia nadal - FIKCJĄ - Jawność przydzielania spraw - BRAK - Zażalenia na badania psychiatryczne - BRAK - Apelacje tylko przy rażącym naruszeniu prawa tak jak obecnie kasacja i to w składzie ławniczym - FIKCJA - Kasacje - FIKCJA Czy tak wygląda wymiar sprawiedliwości dla społeczeństwa ?
~odcisk
22-03-2014 / 16:23
Wielość krzywd wskazuje, że polski wymiar sprawiedliwości dno moralne osiągnął.
~obserwator
22-03-2014 / 15:32
Funkcjonariusze władzy niejednokrotnie cierpią na impotencję umysłową, są słabo wykształceni często niedouczeni z uwagi na fakt, że aplikacje zdobywają dzięki koneksjom rodzinnym a nie posiadanej wiedzy, mylą się, piszą najróżniejsze głupoty w swoich orzeczeniach. Problem III władzy jak stwierdził sam Wojciechowski polega na tym, że udają "nieomylnych bożków" - nie ma opcji, aby jeden sędzia naprawił błąd drugiego. Ta gangrena niszczy nie tylko osoby wmieszane w tryby organów władzy, ale też z racji bardziej wykształconego społeczeństwa powoduje naśmiewanie się z organów III władzy przez media i osoby poszkodowane korzystające z netu. Czy IV władza - społeczeństwo dzięki internetowi pokona bezprawie sądowe ? - z pewnościa, to tylko kwestia czasu. Nie jeden poseł i funkcjonariusz przestał istnieć dzięki mediom...
~Czytelnik
22-03-2014 / 14:09
Ciekawe czy przywrócą również stalinowskie tzw.procesy kiblowe?
~Polak
22-03-2014 / 12:49
Całkowicie Panie Januszu zgadzam się z Panem.Sędziowie i prokuratorzy w Polsce to państwo w państwie.Nie ponoszą żadnej odpowiedzialności ani karnej ani dyscyplinarnej.Ci ludzie z bycia sędzią czy prokuratorem zrobili sobie swoją własną działalność gospodarczą i reprezentują interesy tylko tych,których na to stać.Sam doswiadczyłem bandytyzmu prokuratorskiego z niszczeniem dowodów przestępstw,niszczeniem protokołów zeznań,tworzeniem fałszywych dowodów włącznie.A postępowanie wyjaśniające polegało na napisaniu jednego zdania "Pana zarzuty nie potwierdziły się a każde kolejne Pana pisma pozostawione będą bez reakcji".Likwidacja immunitetów sędziowsko-prokuratorskiego,lustracja majątkowa sędziów i prokuratorów,kadencyjność na stanowiskach.W małych miejscowościach gdzie istnieje jeden sąd jedna prokuratura i jedna komenda policji istnieja już praktycznie zorganizowane sądowo-prokuratorsko-policyjne grupy przestępcze.