Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
29 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Owsiak niesłusznie piętnuje dyrektora szpitala.


Można cenić Jerzego Owsiaka (pisanie Jurek nie pasuje do powagi opisywanej sprawy) za wiele dokonań, jak pomoc ludziom chorym czy pobudzenie energii wielu obywateli - jednak trzeba także krytykować i doprowadzić do wyeliminowania zachowań szkodliwych i mogących skutkować gorszym poziomem leczenia niż możliwy do osiągnięcia przy poniesionych nakładach finansowych.
Warszawski szpital na ul. Niekłańskiej - jako jedyny w Polsce - nie przyjął sprzętu od WOŚP. Jej szef Jerzy Owsiak poinformował o tym na konferencji prasowej podkreślając, że szpital ten został obdarowany wcześniej sprzętem za ponad 1,6 mln złotych. A więc oczekiwaliśmy od dyrekcji życzliwości - stwierdził z pretensją Owsiak.
Powodem odmowy był fakt, że NFZ nie przeznaczył dodatkowych pieniędzy dla lekarzy i personelu medycznego. Szpital musiałby sam finansować badania wykonywane na sprzęcie od WOŚP, bo zasadą jest to, że są one bezpłatne. Dostałby sprzęt za 50 tys. zł, a dodatkowo musiałby zatrudnić obsługującą go osobę, które to koszty oszacowano na 100 tys.zł rocznie. Zatem Jerzy Owsiak piętnuje dyrekcję tej placówki bez znajomości sytuacji szpitala, bez wiedzy czy te pieniądze dyrektor musiałby zabrać oddziałom służącym ciężko chorym pacjentom czy może zabrakłoby pieniędzy na leki dla ciężko chorych pacjentów skazując ich na inwalidztwo lub śmierć, czy też wpędziłoby to szpital w długi grożące jego likwidacją.
Takie zachowanie Jerzego Owsiaka jest godne potępienia, ponieważ działanie dyrektora może być, wbrew opinii szefa WOŚP, najlepsze dla szpitala i pacjentów – biorąc pod uwagę medialny rozgłos tej opinii i jednak spory autorytet Owsiaka może to skutkować problemami zawodowymi i osobistymi nie tylko samego dyrektora szpitala, ale także jego rodziny oraz współpracowników dyrektora i ich rodzin.

Jeśli wersja wydarzeń przedstawiana przez szpital jest prawdziwa, to wina Owsiaka jest jeszcze większa. Według rzeczniczki szpitala miał on dostać sprzęt USG, ale warunkiem było świadczenie profilaktyki onkologicznej. Tymczasem placówka oddziału onkologii nie ma. W tej sytuacji wysłano do WOŚP pismo z pytaniem, czy można ten sprzęt umieścić na oddziale neonatologii, gdzie noworodkom wykonuje się USG brzucha i gdzie ten sprzęt bardzo by się przydał, ale odpowiedzi WOŚP nie było.
Owsiak powinien pokazać kopię wysłanego pisma, albo przeprosić również za brak odpowiedzi - gdyby jej udzielił zapewne całej bardzo przykrej sprawy by nie było.
Dyrekcja szpitala została publicznie napiętnowana, niemal werbalnie zlinczowana. Zapewne wielu dyrektorów innych szpitali mogło spodziewać się podobnej reakcji Owsiaka gdyby odmówili przyjęcia sprzętu, którego nie są w stanie w większym stopniu wykorzystać, mają znacznie bardziej potrzebne wydatki związane z leczeniem pacjentów lub po prostu grozi ich szpitalowi upadek w razie wydawania pieniędzy na obsługę podarowanego sprzętu.

Warto postawić zatem pytania do dyskusji oraz bezpośrednio osobom zaangażowanym w akcję. Czy byli dyrektorzy, którzy przyjmowali sprzęt od organizacji Owsiaka wiedząc, że nie zostanie on odpowiednio wykorzystany, czyli te pieniądze częściowo zostaną wyrzucone w błoto?
Jeśli byli tacy dyrektorzy szpitali, to jak duża była skala tego zjawiska? Czy Jerzy Owsiak lub jego współpracownicy w rozmowach z dyrekcjami szpitali sugerowali, że w razie odmowy przyjęcia sprzętu dana placówka zostanie napiętnowana na konferencji prasowej lub otwarcie szantażowali takim napiętnowaniem władze szpitali?

Warto wyciągnąć wnioski z tej sytuacji oraz odpowiedzieć na powyższe pytania. Jerzy Owsiak powinien poza przeprosinami przyrzec, że będzie w przyszłości trzymał w najściślejszej tajemnicy informacje o szpitalach, które odmówiły przyjęcia sprzętu od WOŚP. To nie tylko pozwoli uniknąć niesłusznego oskarżania ludzi, ale także - poprzez zdjęcie z dyrekcji szpitali presji związanej z nagłośnieniem na całą Polskę ich odmowy - zapewne pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie sprzętu podarowanego przez WOŚP.

Filip Stankiewicz

Źródła (informacje te podawało wiele innych mediów, ale podobnej treści):

Warszawski szpital nie przyjął daru WOŚP

Stołeczny szpital nie przyjął prezentu od WOŚP, bo... go nie stać


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 05:01
~DearWist
10-03-2017 / 03:11
wistspiffbuyleWist buylevitramrx.com>buy levitra stirlbcwleWist buy" rel="nofollow">buylevitramrx.com">buy generic levitra
~Joshuawef
07-03-2017 / 17:16
~Williamfluro
06-03-2017 / 12:59
doxycycline 40 mg 100mgdoxycyclinehyclate.bid/ doxycycline without prescription doxycycline" rel="nofollow">100mgdoxycyclinehyclate.bid/">doxycycline online doxycycline without a prescription 100mgdoxycyclinehyclate.bid/>doxycycline 100mg generic doxycycline
~Williamfluro
06-03-2017 / 09:38
~Williamfluro
06-03-2017 / 03:02
~Polly
04-01-2015 / 19:37
Could you write about Phsiycs so I can pass Science class? vgevkqnzzf.com [url=jhlrlwvvg.com]jhlrlwvvg[/url] [link=efvwezim.com]efvwezim[/link]
~Delia
24-12-2014 / 02:50
So I don't think that my user log in is the problem. I still can not see my" rel="nofollow">zvfchfwdblc.com"> tabels in dreamweaver. Also, about 75% of the time I get an error when connecting via dreamweaver: mySQL error # 2013. Googling this leeds me to believe there is either a problem with the server at the JC, or that my dreamweaver is consuming too much time in the connection process, and timeout occurs Any thoughts?Thanks!
~Legenda
20-12-2014 / 14:18
Any fiernd of Immie's is a fiernd of mine, to coin a phrase I did love her e-mail and have had lots of feedback on FB about it.She's a lovely girl, and will no doubt make a wonderful writer!