Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-10-2013

Opole i tajny wyrok na blogera Kuli Lisa za publikacje. 
Co na to skorumpowany Strasburg?

Bloger Kula Lis został oskarżony w grudniu 2012 r. przez Prokuraturę Opolską z art. 212, 226, 256 i 257 kk. Nie uczestniczył z powodu choroby w rozprawach, a już we wrześniu 2013 r. skazano go nie doręczając mu wyroku. 

W Opolu znowu dzieją się niezrozumiałe rzeczy. Jeszcze pamiętamy tragedię historyka Ratajczaka, prześladowanego i wyrzuconego z uczelni za książkę „Tematy niebezpieczne” - zbiór esejów historyczno-politycznych, zawierających m.in. omówienie poglądów rewizjonistów Holokaustu i zmarłego w tragicznych i niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach w czerwcu 2010 r. w Opolu w swoim samochodzie pod Centrum Handlowym „Karolinka”, a już prokuratura wzięła się za kolejnego publicystę, tym razem blogera - Kulę Lisa.   

O co oskarżono Kulę Lisa?   

Został on oskarżony w grudniu 2012 r. przez prokurator Lidię Frątczak z Prokuratury Rejonowej w Opolu, pod nadzorem miejscowej Prokuratury Okręgowej, o pomówienie i znieważenie na forum internetowym w 2011 r. Macieja Milewskiego - rzecznika prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i innych policjantów, m.in. w związku z manifestacją w dniu 10 września 2011 r., dotyczącą obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Ponadto z zawiadomienia Wydziału Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy oskarżono Kulę Lisa o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i znieważanie osób z powodu ich przynależności narodowej – na własnym blogu w latach 2007-2008.

 
Wyrok nakazowy i sprzeciw
 
W ciągu miesiąca od skierowania aktu oskarżenia przeciwko Kuli Lisowi do Sądu Rejonowego w Opolu, został on skazany przez Prezesa Sądu Sędziego Huberta Frankowskiego wyrokiem nakazowym na zapłacenie 1000 zł grzywny oraz 640 zł kosztów sądowych. Kula Lis wniósł sprzeciw od wyroku nakazowego i rozprawa miała się toczyć na zasadach ogólnych. Do jej rozpoznania wyznaczono sędziego Adama Szokalskiego.
 
Wyrok z dnia 4.09.2013 r.
 
Jak podaje bloger Kula Lis, nie uczestniczył on w rozprawie z powodu choroby, doręczając zwolnienia lekarskie. Mimo to wydano wyrok, i to z „pomyłkami pisarskimi”, gdzie jak wynika z Postanowienia z dnia 2.10.2013 r., pomylono się zarówno co do nazwiska osoby skazanej, jak i wysokości kary. 
 
Kula Lis otrzymał tylko Postanowienie o sprostowaniu wyroku, ale nie otrzymał samego wyroku.
 
Pytania prasowe
 
W związku z wątpliwościami co do przebiegu procesu, jak i treści wydanego wyroku, skierowałam w dniu 8.10.2013 r. następujące pytania prasowe do Prezesa Sądu w Opolu:
 
  1. Jaki wyrok został wydany w sprawie Sądu Rejonowego w Opolu sygn. akt VII K 1444/12?
  2. Czy wyrok został doręczony panu Wiesławowi Piłatowi? Jeśli tak, to z jaką datą?
  3. Czy pan Wiesław Piłat, będący osobą niepełnosprawną, został w niniejszej sprawie przesłuchany?
  4. Jakie czynności procesowe wykonano w niniejszej sprawie? Czy uwzględniono wnioski dowodowe oskarżonego?
  5. Czy pan Wiesław Piłat miał adwokata?
  6. Czy pan Wiesław Piłat uczestniczył w posiedzeniach rozprawy, a jeżeli nie, to czy uwzględniono jego niepełnosprawność i zwolnienia lekarskie?
 
Odpowiedź Prezesa Sądu
 
Wczoraj otrzymałam pismo Prezesa Sądu w Opolu – sędziego Huberta Frankowskiego. Pan Sędzia w piśmie tym uchyla się od odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, zasłaniając się: „znacznym nakładem sil i środków na przetworzenie posiadanych przez tut. jednostkę informacji oraz ich anonimizację”, a także na fakt, iż zdaniem Sądu „nie są one tak doniosłe z punktu widzenia interesu publicznego, aby uzasadniało to nakłady na ich przetworzenie”.
 
Nie podzielam stanowiska Sędziego Frankowskiego, iż ewentualne łamanie procedur sądowych w tej sprawie, nie jest kwestią doniosłą. W związku z tym ponowiłam pytania o treść wyroku i o to, czy wyrok został blogerowi doręczony oraz z jaką datą.
 
Gdyby łamanie procedur prawa karnego miało miejsce i to w stosunku do niepełnosprawnego blogera, sprawa powinna być zbadana przez RPO i ETPCz w Strasburgu.
 
 
 
 
Za: http://rebeliantka.neon24.pl/post/100156,tajny-wyrok-blogera-kuli-lisa-za-publikacje-co-na-to-strasburg

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Williamfluro
06-03-2017 / 14:06
~jjh6dbvvat
10-11-2015 / 19:33
Forget about waiting at the store for buyprednisoneonline24.com/#how-does-prednisone-cause-weight-gain-afe . Get your ED treatment now! .You can easily buyprednisonewithoutprescription20mg.com/#prednisone-epstein-barr-vi and save more money Enjoy effective treatment when you onlineprednisone20mg.com/#prednisone-lowering-blood-pressure-aferypr and read more about the benefits here. countries also have an FDA approval standard on their genericprednisone-buy10-20mg.com/#weight-gain-while-using-prednisone to make your sexual life strengthen. Heat up your body with the newest product of genericprednisonebuyonline20mg.com/#prednisone-discontinue-use-afery and save the money for other purchases.
~Adelphia
18-02-2015 / 21:24
sexual edtriallpacks.com tiny dose expanding toppharamacy.com medications work drugssonline.com would even find bestdrugustore.com atherosclerosis multiple
~Starr
04-01-2015 / 20:22
Hey hey hey, take a gadner at what' you've done faqjzlbdmm.com [url=qlnskkf.com]qlnskkf[/url] [link=kyoenkd.com]kyoenkd[/link]
~Dinesh
24-12-2014 / 07:07
Such a pleasure I know you are a" rel="nofollow">crtrzwhmzcd.com"> flweor fan and the rose is the most perfect" rel="nofollow">crtrzwhmzcd.com"> flweor well, I think it is. I know that you will try your hand at growing bulbs this year wait until they bloom, then you will be amazed at how they fill your garden. Enjoy the rose (pic!) my friend!
~Jitendra
20-12-2014 / 16:13
Hi DJ! This post is so full of awesome, Cameron Russell is ttolaly amazingly gorgeous and pulls off each of these looks so well! I especialy love that this look styled the way it is....sometimes the H&M ads make the wear of the clothing seem unrealistic, but these are all very "relaxed, easy-going girl next door". Oh and I wish I looked that fab when I roll out of bed and throw a hat on before running errands! HAHA! Love and xxx!!!! TrishyPS - agree with the comment above, she does look a bit like the earlier days of Cindy Crawford, don't you think DJ? :)
~stophasbara
26-10-2013 / 11:21
To o Waszej sprawie: Krysiu tylko jedno słowo ciśnie mi się na usta: skurwysyństwo bolszewickochazarskie, ich miotu i ich POpleczników szabeschazarobolszewii. Pozdrawiamy.
~stophasbara
25-10-2013 / 08:27
Dzisiejsza władza nie ma "serca" swego przywódcy ciągać po sądach, to by było "nieludzkie". Lepiej uczyć dzieci 4 letnie jak się zakłada prezerwatywy i gdzie są erogenne miejsca na ciele - "to jest dla nich ludzkie "pederaści i pedofile, lesby "uczą" dzieci w szkołach("polityk" pederasta i ciota zarazem piskliwy bo odbyt i hemoroidy bolą Biedroń), żeby mieć "pożywkę"dla swoich "upodobań". Taki mamy dziś rząd i prezydenturę - wstyd Polacy.
~stophasbara
24-10-2013 / 18:38
Sowiecka matrioszka ponad prawem!!!!!! Jaruzelski jeździ limuzyną na rehabilitację, która "poprawia mu samopoczucie". A na sądowe badania jest zbyt chory… wpolityce.pl/wydarzenia/65458-jaruzelski-jezdzi-limuzyna-na-rehabili wpolityce.pl/site_media/media/cache/05/3d/053de18b82d114a987721f0ec1 Wojciech Jaruzelski przesłał sądowi zaświadczenie od prywatnych lekarzy stwierdzające, że jest zbyt chory na badania. Tak zareagował na wniosek prokuratorów IPN, którzy chcą doprowadzić do wznowienia procesów generała. Nie jest natomiast zbyt chory, by opłacaną z pieniędzy podatników limuzyną BOR jeździć na rehabilitację. Ps. Pytam czy to normalne,kiedy przyjeżdża do kliniki wojskowej WIM w Warszawie na Szaserów 128, na Reumatologię męską, dyktator, zbrodniarz, bandyta komunistyczny sowiecka żydobolszewicka matrioszka Marguilus syn szewca ksywa Wojciech Jaruzelski, na kilka dni usuwają chorych mężczyzn z Reumatologii męskiej. Ochrona z BOR, która obstawia cały budynek, windy i całe IV piętro, który jest opłacany z kieszeni Polskich podatników, także jego ofiar, rodzin ofiar, to swoiste kuriozum światowe!!! Pytam czy to normalne, że przez 24 godziny, pod Reumatologią w WIM w Warszawie, mogą stać wozy transmisyjne gadzinówki antypolskiej i antykatolickiej TVN 24, które są w 100%, powiązane z byłą bandycką agenturą żydokomunistyczną Smierszy/NKWD/IW/WSW/WSI/UBSB, żydokomuną jak z masonerią?!
~stophasbara
24-10-2013 / 12:10
czy to POLSKA JESZCZE " Dowodem przestępstwa jest... zaśpiewanie polskiego hymnu. W uzasadnieniu sąd nie dał wiary zeznaniom dziennikarza portalu Niezależna.pl, który zeznawał w tej sprawie. Jak stwierdził sąd - do zeznań tych należy podchodzić ostrożnie, gdyż „jak sam świadek stwierdził, profil portalu jest niepodległościowy“. " LUDZISKA KOCHANE, czy to POLSKA JESZCZE??? Kiedy zostaną rozgonieni na "cztery wiatry" ci "telefoniczni sędziowie"??? Sam ścierwo komunistyczne przyznał się że jest łobuzem z dyktatury komunistyczne, i pomyśleć że takie sk-syny są sędziami. Agentura "do zeznań tych należy podchodzić ostrożnie, gdyż „jak sam świadek stwierdził, profil portalu jest niepodległościowy“." jakim prawem szuja nosi łańcuch z naszym Godłem Narodowym, skoro dążących do niepodległości Polski uważa za niewiarygodną patologię, na bank w domu ma łańcuch z orłem z dwoma głowami. Niech wraca bolszewik do ojczyzny i tam służy swojemu panu a nie w majestacie prawa prześladuje polskich patriotów! Jakim trzeba być gnojem bez wstydu i sumienia, na pewno nie Polakiem, żeby tak podle postępować! w uzasadnieniu wyroku należy podać czyny niezgodne z prawem. Uzasadnieniem wyroku skazującego nie mogą być czyny, które nie są zabronione prawem? Co to jest do jasnej ciasnej? Śpiewanie Hymnu, w biały dzień? Czyje zeznania są wiarygodne? Żakowskiego? Albo tego od większej dzietności w wyniku małżeństw homoseksualnych? Czy może dziennikarza innego portalu nie niepodległościowego, czyli jakiego? To już nie jest sąd, to jakiś Ku Klux Klan! To już nie obraza prawa, ale wręcz ostentacyjne olanie prawa. Czy może tym naprawdę już nie skandalicznym, ale kompletnie debilnym, bo nijak nie pasującym do powagi, pozycji i intelektu sędziów Sądu RP, chodzi o sprowokowanie oskarżonego, a potem ... do psychuszki? RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM....sądową hołotę. Sędziowie w III RP/PRLbis są niezawiśli .........bo jeszcze nikt z nich nie wisiał.