Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 06-03-2012

"Chrońmy pszczoły" oraz Marsz "W obronie pszczół" jest inicjatywą wielu różnych środowisk pszczelarskich, zarówno zrzeszonych w związkach czy stowarzyszaniach, jak i pszczelarzy niezrzeszonych oraz organizacji pozarządowych działających m.in. na rzecz ekologii czy ograniczenia ekspansji upraw GMO i ich niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Tutaj możesz zapoznać się z problemami polskiego pszczelarstwa. 15 marca o godzinie 12.00 rusza spod Kolumny Zygmunta w Warszawie ’MARSZ W OBRONIE PSZCZÓŁ organizowany przez polskich pszczelarzy. Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO włącza się do MARSZU z hasłami: 'ŻĄDŁEM w RZĄD! STOP AGROCHEMII! STOP GMO! NATYCHMIASTOWY ZAKAZ DLA MON 810 I AMFLORA! OCALIĆ TRADYCYJNE NASIONA.'
Chcemy wspólnie z pszczelarzami uświadomić społeczeństwu, że genetycznie zmodyfikowane uprawy (GMO) oraz dopuszczone przez Rząd RP środki chemiczne stosowane w rolnictwie powodują wymieranie pszczół, rujnują tradycyjne i ekologiczne rolnictwo, pszczelarstwo oraz zdrowie Polaków.

Polacy nie chcą GMO i od dawna domagają się, by Rząd RP, biorąc przykład z innych krajów Unii Europejskiej, takich jak: Niemcy, Austria, Francja, Włochy, wprowadził w Polsce zakaz rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce; w tym szczególnie NATYCHMIASTOWY ZAKAZ DLA genetycznie zmodyfikowanych: kukurydzy MON 810 i ziemniaków AMFLORA!

Brak woli politycznej Rządu RP i ciągłe wprowadzanie w błąd społeczeństwa, że nie ma możliwości wprowadzenia zakazu upraw GMO, zmusił nas do podjęcia tej akcji pod hasłem: ''ŻĄDŁEM w RZĄD!'' To hasło, które - mamy nadzieję - obudzi polityków, uświadomi im, że zostali wybrani, aby reprezentować interesy polskiego społeczeństwa, a nie ponadnarodowych korporacji.

Przedstawicielka Departamentu Prawa UE Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawiając ostatnio, na debacie u Prezydenta, prawne uwarunkowania wprowadzenia zakazu upraw GMO w Polsce w zgodzie z przepisami UE również stwierdziła, że do tej pory ani Ministerstwo Rolnictwa, ani Ministerstwo Środowiska nie było zainteresowane skorzystaniem z tych możliwości.

Domagamy się także prawa do nieograniczonego obrotu nasionami tradycyjnymi, lokalnymi, które są dorobkiem pokoleń rolników i pszczelarzy. Są naszym wspólnym dobrem. Takie ograniczenia są w projekcie ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) która jest obecnie w Sejmie. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy: ''...Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków... Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%..."
Nie pozwólmy, by obce korporacje, które prowadzą w naszym kraju coraz intensywniejszy lobbing, niszczyły polskie pasieki, polskich rolników, piękną polską przyrodę I NASZE ZDROWIE!
Pamiętajmy, że 84 % gatunków roślin i 76% produkcji żywności w Europie zależy od zapylania przez pszczoły. Szacuje się, że pszczoły przynoszą unijnej gospodarce ponad 15 mld euro. Bez nich nie będzie miodu, jabłek, ogórków, pomidorów, oleju rzepakowego, kaszy gryczanej, … nie będzie naturalnego jedzenia.
MÓWIMY STOP AGROCHEMII!!! ŻĄDAMY ZAKAZU UPRAW GMO!!! - Jak ma to miejsce w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Rosji i wielu innych europejskich krajach. PRZYŁĄCZ się do nas!!!Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” reprezentuje tysiące obywateli, http://www.polska-wolna-od-gmo.org

WIĘCEJ
http://chronmy.pszczoly.pl/marsz-w-obronie-pszczol/

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.