Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-02-2011

Bloger skazany na zakaz pisania bloga?

Jestem lekko skonsternowany: nie dość, że wielkopolski sąd skazał Łukasza Kasprowicza, lokalnego dziennikarza i blogera za pisanie na blogu na 10 miesięcy ograniczenia wolności za złośliwe (i może chyba momentami ostre -- vide blog Mosina.blox.pl) komentowanie poczynań Burmistrzyni Mosiny (oczywiście z nieszczęsnego art. 212 kk), to jeszcze w dodatku przysolił mu roczny zakaz wykonywania zawodu dziennikarza.

Uważni czytelnicy Lege Artis znają mój pogląd na temat przepisu umożliwiającego posłanie za kraty człowieka, którego całą winą jest posługiwanie się ostrym słowem (tak naprawdę uważam przepis za karygodny sam w sobie, tj. już dlatego, że jest to przepis karny -- i zdania nie zmienię, nawet jeśli ewentualnie kiedyś tam w ogóle nie będzie przewidywał kary pozbawienia wolności).
Zdania nie zmieniam i to bez względu na to, czy to mnie samemu przychodzi borykać się z oskarżeniem o pisanie prawdy, czy to wiceprezes reżimowych mediów ściga dziennikarki -- a nawet jeśli bicz wymierzony jest w naczelnego Gazety Polskiej.

W sprawie red. Kasprowicza chyba faktycznie jest jakieś przegięcie materiału: jak pisze "Wyborcza" (ja tematu nie śledziłem) zdarzyło mu się na jego blogu zadawać "niewygodne pytania" dotyczące m.in. imprezy integracyjnej dla nauczycieli fundowanej przez Panią Burmistrzynię oraz zarzucać jej nadużywanie fotoszopa na zdjęciach zaprezentowanych na ulotkach wyborczych -- ale tu jest feler innego jeszcze rodzaju.
Feler jest taki, że skazany bloger nie dość, że kandydował do mosińskiej rady miejskiej z innego komitetu, niż Pani Burmistrzyni, to jeszcze jest dziennikarzem czasopisma -- i to nie "Merkuriusza Mosińskiego", które -- jakież to banalne, ale jakież też typowe!! -- wcale nie bez wzajemności popiera działania Pani Burmistrzyni. Wydaje mi się, że można przez to postawić sądowi zarzut wejścia w mosiński spór prestiżowo-polityczny.

Wyrok niepokoi mnie także z jeszcze jednego powodu. Jeśli poważnie traktować zdanie, że blog to jeszcze jedna z form prasowych (a ja tak uważam) -- nie dostrzega tego chyba autor notatki w prowadzonym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, z którym nie mogę się zgodzić, iżby wykonywany przez skazanego zawód dziennikarza nie jest związany z przestępstwem, bo teksty poświęcone Pani Burmistrzyni publikował on tylko na swoim blogu -- jakby na to nie patrzeć, ten jego blog to nic innego jak jakaś forma dziennikarstwa "obywatelskiego" -- to rzecz jasna po uprawomocnieniu się orzeczenia zakaz wykonywania przez sprawcę zawodu dziennikarza będzie odnosił skutek nie tylko wobec jego etatu w "Faktach Mosińsko-Puszczykowskich", ale będzie oznaczał także koniec prowadzenia przezeń bloga.

PS. i takie sobie dywagacje.
Słowem mamy w Polsce kolejnego dziennikarza i blogera, któremu sąd zakazał pisać bloga... ? - paranoja :-)
a podobno zgodnie z Konstytucja mamy wolność wyrażania swoich poglądów... 
mamy podobno demokracje... tylko WŁADZA nijak się ma do DEMOKRACJI - która to NIE UZNAJE WŁADZY, wszyscy są równi - tak więc mamy "ściemę" podobnie jak w wielu innych globalnych przekrętach. 
REWOLUCJA GLOBALNA JUŻ NIEDŁUGO - EGIPT TO TYLKO POCZĄTEK I SZKOŁA JAK ZAŁATWIA SIĘ RZĄDZĄCYCH,  ...

ARESZTOWAĆ REDAKTORA NACZELNEGO AFER PRAWA ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO ZA UJAWNIANIE OSZUSTW I UKŁADÓW SĄDOWYCH.

BIAŁYSTOK - DOWODY SKORUMPOWANIA SSR ANNY KAMIŃSKIEJ - przez niedopuszczenie do zbadania w jakim stopniu doszło do błędu w sztuce lekarskiej przez Waldemara Kuczyńskiego w jego prywatnej Klinice Leczenia Niepłodności Małżeńskiej "Kriobank"

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Clarinda
05-01-2015 / 07:22
That's a weoultholght--ut answer to a challenging question qenxqpyfi.com [url=nwdeeyeaoif.com]nwdeeyeaoif[/url] [link=xhygnwpgmy.com]xhygnwpgmy[/link]
~Shekhar
25-12-2014 / 09:41
nie inny aspekt a dokładnie ten o ktf3rym pisałem poastwa" rel="nofollow">srmuchqpv.com">poastwa typu moje jest mojsze niz twojsze obrazuje własnie pewien typ ludzi zasklepionych we własnych odniesieniach, przyzwyczajeniach, kompleksach i ograniczeniach. Moje jest mojsze to sytuowanie punktu odniesienia do wewnątrz zamiast na zewnątrz dlatego konsekwencje niesie takie ograniczone.Ale zostawmy.Ja, w ślad za Klinowskim, mf3wiłem o polskiej demokracji w ogf3le nawet bardziej niz o lokalnym grajdołku oceniając jej kondycje jako suchotniczą. Natomiast nie spieszyłbym sie wraz z toba negowac demokracji w ogf3le. Nie.Jej słabości sa generalnie rzecz biorąc, dobrze rozpoznane a i lekarstwo wydaje sie byc oczywiste o czym za sekunde natomiast wraz z odrzuceniem demokracji powinno pf3jść zadeklarowanie jakies dla niej alternatywy a tej najzwyczajniej w świecie nie ma. I co istotne nie bardzo widac żeby jakikolwiek cywilizacyjny rozwf3j społeczeństw mf3gł ten stan rzeczy zmienić. Churchilowski bon mot o demokracji jest i będzie, zamykał w sobie wszystkie wnioski z chocby nie wiem jak rozbudowanej prf3by analizy ustrojf3w społeczno-politycznych:)Co zaś sie tyczy lekarstwa mf3wiłem ze jest oczywiste wiec tylko w dwf3ch słowach tendencje właściwie są dwie ograniczać demokracje bądź ja rozbudowywać i upowszechniać(wewnatrz kraju). Otf3z lekarstwem na bolączki demokracji jest zawsze więcej demokracji nigdy zaś mniej. Lekarstwem jest inwestowanie w społeczeństwo obywatelskie, lekarstwem jest nie tyle zaufanie ludzi do władzy co odwrotnie władzy do ludzi a wraz z tym zaufaniem oddawanie ludziom co raz więcej publicznych poletek w uprawę.Zagrożenia jakie istnieją w polityce wynikają wyłącznie z jednego źrf3dła jest ona robiona przez ludzi ze wszystkimi ich słabościami, czasem złą wolą, słowem ze wszystkimi konsekwencjami. Ale własnie dlatego więcej demokracji oznacza lepszą kontrole, większa możliwość eliminowania patologii, większe szanse iz to co sie w takim wspf3lnie zarządzanym tyglu uwarzy, będzie raczej korzystne dla mozliwie wielu niz przeciwnie.I ostatnie zastrzeżenie ludzie w masie są trochę jak dzieci można ich lubić ale na zaufanie musza zapracowac.Lub prosciej bez wymyslnych metafor społeczeństwa obywatelskiego nie moze zadekretowac zadna władza, chociaz moze mu oczywiscie sprzyjac bądź nie -ale jezeli ono nie narodzi sie, nie sformułuje oddolnie święty boze nie pomoże
~Abhay
20-12-2014 / 18:33
The whole shoot has such an old-fashion charm. Love the victorian-era isnipred clothing as well as the natural, abundant hair styles. The second to last picture is probably my favorite.Katherine from
~mirgag
09-04-2011 / 13:56
Rozumiem Wróżko, że "staną się togowymi ofiarami", bo zwierzętami już są?
~REDAKCJA
05-02-2011 / 17:16
Sędziowie czuja się tak bezkarnie w naszym skorumpowanym kraju, że ostatnio urzędnik sądowy Elżbieta Fraczak z SR w Świdnicy skazała redaktora Raczkowskiego wg. USP art.49 za opublikowanie opinii dot. nielogicznego aktu oskarżenia prokuratury. Do tego nie zgodziła się na nagrywanie i przebywanie na sali. Wynika z tego, że sądy to prywatne folwarki sędziów, a przepisy prawa na których straży powinien stać urzędnik to zespół haków na tych co szukają prawdy i sprawiedliwości w sądach. Już dawno powiedziano, że największymi przestępcami są sami sędziowie...
~MNaleziński
05-02-2011 / 00:02
Czy ktokolwiek porównuje postępowanie sądów i ich wyroki z unijnymi procedurami, zwyczajami i zaleceniami? Żeby się nie okazało, że polskie sądy nie znają tych zasad, bo np. nie przetłumaczono sędziom z obcego na polski.
~W róż KA
03-02-2011 / 00:05
w kwietni zaobserwujemy drodzy czytelnicy rzadkie zjawisko. Otóż togowi myśliwi ni stąd ni zowąd nagle, niespodziewanie i zasłużenie staną się togowymi OFIARAMI!!!!!
~nikt
02-02-2011 / 17:34
Sikorski do Łukaszenki :" prędzej czy pózniej będziecie zmuszeni uciekać przed własnymi wspóobywatelami i szukać schronienia w kraju o niższych standardach niż te które sami ustanawiacie" Pouczył podobnego naszym "władcom" Gdzie uciekniecie Sikorski za przestępstwa przeciwko narodowi? Liczysz na pomoc Mosadu i twoją zydowską żone ? Oby słowa do Lukaszenki zwróciły się przeciwko wam. Amen
~bojownik
02-02-2011 / 16:49
Marzy mi się Egipt i moment kiedy cała ta POPiSowska banda będzie s... z tego kraju razem z mongolami w togach i sukniach
~gosc
02-02-2011 / 11:19
POlityku, ja też jestem "zwolennikiem" wymienionych POlityków