Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-03-2014

ABONAMENT RTV - RELIKT MINIONEJ EPOKI ORAZ DELIKT PRAWNY, ZMORA I PRZEKLEŃSTWO LUDZI STARSZYCH !

"Nie ma takiego świństwa, jakiego rząd by nie zrobił jeśli zabraknie mu pieniędzy" ( Alexisa de Tocqueville).

W przypadku ok. 1,3 miliona zwolnionych z opłaty Użytkowników RTV (średnio 1400 zł. plus kilkaset zł. odsetek ustawowych), którzy nie wiedzieli o tym, że tylko powinni się wyrejestrować! Po prostu przysyła się im, korzystając ze ślepego, bezwzględnego narzędzia windykacyjnego, jakim jest komornika z Urzędu Skarbowego. Jak na ironię losu Urzędu, który ma pełne dane osobowe i informacje o wszystkich podatnikach w Polsce. Tak więc, przy odrobinie dobrej woli oraz empatii do tych najsłabszych, biednych bezradnych, schorowanych, zagubionych, nie posiadających do swojej dyspozycji kancelarii prawnych urzędnicy mogli by wcześniej powiadomić o Ich uprawnieniach, nie zaś ( jak mityczna Bestia) egzekwować karę! W tej sprawie urzędnicy nawet nie kiwnęli palcem! Innym przykładem niefrasobliwości, aspołeczności oraz zaniechaniu działań, jest sprawa współodpowiedzialności Urzędu Skarbowego w Gdańsku, za Amber Gold jest: vide- http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery

Czy takiego działania należy spodziewać się, po obywatelskim państwie prawa! Młodzi ludzie w większości nie płacą, bo po co rejestrować odbiornik, skoro można korzystać z Internetu, poprzez laptopy i Smartfony! Sprawa dotyczy też tych, którzy nie płacili za abonament, mimo tego, że kilkadziesiąt lat temu to robili.

  • Istnieje merytorycznie uzasadniona podstawa, na to by sądzić, że Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych, jest deliktem prawnym, tym bardziej, że . Komisja Europejska zawiadomiła Ministerstwo Kultury oraz KRRiT, "o nielegalności poboru opłaty abonamentowej przez telewizję publiczną -...„Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.”Tylko jest kwestią czasu, kiedy UE zacznie karać finansowo Polskę za bezprawne pobieranie abonamentu RTV. A więc "ściąganie abonamentu jest niezgodne z unijnym prawem," KSH oraz "abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi" (wg premiera RP-Donalda Tuska-04 2008 r.)

  • W przypadku abonamentów RTV istnieje pewien paradoks (nie tylko, to że cyfryzacja odcięła możliwość oglądania (bez zakupu dekodera) programów RTV. Okazuje się, że Obywatele (suwereni) w 'demokratycznym, obywatelskim państwie prawa," którym zgodnie z Konstytucją jest III RP, są traktowani gorzej niż narkomani. W przypadku narkomanów, karze się ich za posiadanie narkotyków (nie zaś za ich używanie), zaś w przypadku Użytkowników RTV, karze się ich tzw. haraczem (obowiązkową opłatą abonamentową) za samo domniemanie posiadania RTV (art.2.2 ustawy o opłatach abonamentowych). Naprawdę jest to jakieś totalne legislacyjne - déjà vu!

  • Istnieje uzasadnienie, by domniemywać, że Trybunał Konstytucyjny podszedł niezbyt poważnie, do sprawy "ustawy o abonamencie rtv" , (opierającej się na domniemaniu posiadania odbiornika). Wynika to z następujących faktów:

- niezadowolenia Rzecznika Praw Obywatelskich, domagającego się zajęcia szerzej ustawą, a nie wyłącznie i wyrywkowo, tylko fragmentami Art.7 (ustępów 1,3,5 i 6) jak zajmował się Trybunał Konstytucyjny.

- zdanie odrębnego sędzi Trybunału Konstytucyjnego Teresy Liszcz do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 marca 2010 r., sygn. akt K 24/08” cytat; ...„Trybunał Konstytucyjny w niniejszej sprawie badał zgodność z Konstytucją poszczególnych ustępów art.7 ustawy abonamentowej, mimo, że Rzecznik Praw Obywatelskich, nie bez racji, pierwotnie zaskarżył art. 7 tej ustawy w całości,....

- medialnej opinii senatora Z. Rulewskiego (PO) na temat; Trybunału Konstytucyjnego oraz mediów [vide-http://niezalezna.pl/50135-senator-platformy-bez-ogrodek-mamy-zaprzyjaznione-media-i-trybunal-konstytucyjny]

Nadal nie do przyjęcia jest fakt, że spółka Poczta Polska SA, która nie jest instytucją posiadającą podstawy prawnej do wystawiania tytułów wykonawczych, wystawia je, a realizują to Urzędy Skarbowe. Poproszony dyrektor COF Poczta Polska SA, o wyjaśnienie tej sprawy, w odpowiedzi jedynie przysyła komornika (poprzez US) z roszczeniami, na rzecz innej spółki prawa handlowego, jaką jest TVP! Kodeks Spółek Handlowych nie przewiduje takiej możliwości, gdyż nie ma w nim ani zdania o jakiejkolwiek opłacie za abonament RTV! Uważam, że taka postawa urzędnika jest przejawem skrajnej arogancji władzy, władzy która wprost w sposób instrumentalny taktuje Podatników ją utrzymujących! (sorry -"dura lex set lex")!

DOKER

JAK NIE CHCESZ PŁACIĆ ZA ABONAMENT!

http://www.hotmoney.pl/Trik-ktory-skasuje-zalegly-abonament-RTV-Zaoszedzila-1400-zl-a33378

PS.

Odpowiedź vice-ministra finansów na ww. felieton - http://wgospodarce.pl/opinie/10922-fx-libor-a-pseudoelity


@Gość Doker (mój nick) 

Witam Jeśli chodzi o media to głównym wyzwaniem dla polskich elit jest takie uregulowanie ich funkcjonowania aby były platformą wymiany poglądów między obywatelami a nie pasem transmisyjnym indoktrynacji poglądów oczekiwanych przez najróżniejsze grupy interesów. Kwestia formy pokrycia kosztów tego systemu jest w tej perspektywie drugorzędna.

Z poważaniem Cezary MechWięcej: 

Ostrzeżenie dla firm - Poczta Polska wystawia tysiące tytułów wykonawczych niezapłaconego abonamentu RTV.
Bezprawne żądanie abonamentu ! ? !
APEL - NIE PŁACIMY ABONAMENTU - TAK ZALECIŁ PREMIER TUSK I TEGO SIĘ TRZYMAMY ! ! !
TVP - i jej misja - jak wyłudzić abonament od naiwnych? Abonament RTV w opłatach za prąd ściągany przez urzędy skarbowe? Czym jest w stanie zaskoczyć nas bardziej telewizja? Na pewno nie programami...

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~abnegacek
24-01-2015 / 10:51
Telewizja powinna płacić oglądającym za straty moralne, powodowane nachalnym emitowaniem reklam, oraz zwracać pieniądze za zużyty prąd, z powodu publikacji programów propagandowych. Większość programów ma charakter reklamy czyjeś idei lub produktu. Dlaczego mam płacić komuś za to ze on chcemy coś sprzedać? Czerstwe, odgrzewane mrożonki filmowe, to również reklama przemysłu kinematograficznego... Zatem to mnie powinni płacić a nie ja im... Abonament to wyłudzanie nienależnych pieniędzy. Nie mam żadnej umowy, wiec nie mam obowiązku. To oni chcą żebym ich oglądał... Mam płacić za ich zachcianki? Podejrzewam że mogę oświadczyć, iż nie posiadam telewizora oraz nie mam zamiaru go posiadać, a tym samym nie jestem zobowiązany by płacić za to czego nie konsumuję :)
~Rębajło
24-03-2014 / 10:58
Wg www.mpolska24.pl/wiadomosc/co-dalej-z-abolicja-abonamentowa-trzeba-c Posiedzenie komisji senackiej ds. kultury i środków przekazu zostało odroczone. Prace nad abolicją stanęły w miejscu. ( prawdopodobnie na ok 2 lata) Jest to naprawdę skandal! 100 % rację ,ma -" (XIX w. polityk Alexisa de Tocqueville) mówiąc ,że "nie ma takiego świństwa, jakiego rząd by nie zrobił jeśli zabraknie mu pieniędzy ." To nasze państwo nie zdaje egzaminu i się nie sprawdziło--vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery; Tu chodzi o tych najsłabszych, biednych bezradnych, schorowanych, zagubionych, nie posiadających do swojej dyspozycji kancelarii prawnych, gwarantujących w 100% umorzenie zaległego abonamentu! (np. [ legalnie. html:- www.adwokat-ignatowska.pl;] tylko, że ich na to nie stać! -Istnieje merytorycznie uzasadniona podstawa, na to by sądzić, że Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych, jest deliktem prawnym, tym bardziej, że . Komisja Europejska zawiadomiła Ministerstwo Kultury oraz KRRiT, "o nielegalności poboru opłaty abonamentowej przez telewizję publiczną -...„Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.”Tylko jest kwestią czasu, kiedy UE zacznie karać finansowo Polskę za bezprawne pobieranie abonamentu RTV. A więc "ściąganie abonamentu jest niezgodne z unijnym prawem," KSH oraz "abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi" (wg premiera RP-Donalda Tuska-04 2008 r.). -W przypadku abonamentów RTV istnieje pewien paradoks (nie tylko, to że cyfryzacja odcięła możliwość oglądania (bez zakupu dekodera) programów RTV. Okazuje się, że Obywatele (suwereni) w 'demokratycznym, obywatelskim państwie prawa," którym zgodnie z Konstytucją jest III RP, są traktowani gorzej niż narkomani. W przypadku narkomanów, karze się ich za posiadanie narkotyków (nie zaś za ich używanie), zaś w przypadku Użytkowników RTV, karze się ich tzw. haraczem (obowiązkową opłatą abonamentową) za samo domniemanie posiadania RTV (art.2.2 ustawy o opłatach abonamentowych). Naprawdę jest to jakieś totalne legislacyjne - déjà vu! -•-Wiadomo, że dla PO-PSL, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony: w tzw. ”układzie zamkniętym,” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im i ich bliskim. Ponad 440 tu PRZYJACIÓŁ I KREWNYCH KRÓLIKA Baksa,ICH KUZYNI I KOCHANKI załapali się do Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa! •-www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej) . Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz! I Choćby tylko sprawa nepotyzmu; ze znajomymi nowego ministra finansów- niezalezna.pl/49660-23-latka-i-21-letni-syn-ambasadora-oto-kadry-now (zarobki-4,5 tys. zł i 8 tys. zł.) To nie za mało dla niedoświadczonej dopiero uczącej się politologii młodzieży ! NA TO SĄ PIENIĄDZE I TO BARDZO DUŻE! Wg https://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/04/12/czlowiek-musi-sobie-czasem-polatac/“Człowiek musi sobie czasem polatać…” -713 lotów tylko do kwietnia 2013 r. Tyle sobie wylatał na koszt podatnika marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Zrywał się nawet z posiedzeń Senatu, aby… WYPROWADZIĆ PSA . Tak go podsumował “Super Express”. “Człowiek musi sobie czasem polatać…” – TYLKO, ŻE ZA SWOJE PIENIĄDZE NIE PODATNIKÓW Badanie CBOS dotyczące działalności Sejmu przyniosło nieoczekiwany wynik. Okazuje się, że aż 85 proc. badanych uważa, że Sejm ma niewielki społeczny autorytet. Zdaniem 82 proc. badanych parlament działa tylko dla dobra partii i polityków. Również wg wcześniejszych sondaży OBOP-u prestiż zawodu polityka jest podobny do prestiżu sprzątaczki! -wgospodarce.pl/informacje/8081-sejm-bez-autorytetu. Amerykański teolog i pedagog James Freeman Clarke (1810-1888) wskazywał, czym się różni przeciętny polityk od polityka określanego jako mąż stanu. Ten pierwszy myśli o doraźnych korzyściach, o najbliższych wyborach, drugi – o następnych pokoleniach. Mąż stanu jest to pojęcie zupełnie nieznane koalicji PO-PSL. Jednak Arystoteles (IV w. p.n.e.) miał w 100% rację twierdząc, że "demokracja są to rządy hien nad baranami, które je wybrały"