Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-02-2012

Źródło:zy II manifestacja NIE DLA ACTA KRAKÓW - Walka trwa!

300 miast Europy będzie tego dnia opanowane przez NAS!Wszystkich uczestników zachęcamy również do zabrania LATAREK, bądź telefonów komórkowych. Nad Wisłą będziemy tworzyć "Światłowód"! Zapraszajcie swoich znajomych, niech będzie nas jak najwięcej! Niech zobaczą ilu nas jest! Świecimy ile wlezie, skaczemy, bawimy się!

Nasze założenia:
1. Bezpiecznie, spokojnie, legalnie
2. NO ACTA
3. NO LOGO

W środę 15 lutego sejmowe komisje Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka mają wyłonić ze swojego grona podkomisję do rozpatrzenia prezydenckiego projektu ustawy o zmianie w ustawie o zgromadzeniach. Projekt ten zagraża konstytucyjnej wolności zgromadzeń. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o ograniczenia dotyczące manifestowania z zasłoniętą twarzą. Szczegóły tutaj:
http://blogmedia24.pl/node/54731
http://sierp.libertarianizm.pl/?p=889
Apeluję do wszystkich zaangażowanych w ruch przeciwko ACTA o protesty również i w tej sprawie. Bo niedługo okaże się, że nie będzie można już legalnie manifestować.

OFICJALNE PLAKATY MANIFESTACJI! Ściągajcie, drukujcie, rozwieszajcie. A potem drukujcie jeszcze więcej, wieszajcie jeszcze więcej. Niech wszyscy wiedzą, że walczymy, niech wszyscy przyjdą wyrazić swój sprzeciw!
http://hostuje.net/file.php?id=955101c440a5e9e48b3aeb0ac766ccbd
Co oznaczają nasze założenia:
1. Bezpiecznie, spokojnie, legalnie - chcemy zachować spokój oraz kulturę osobistą - żeby na manifestację spokojnie mógł przyjść 'Kowalski', a nie tylko 'krzykacze' (którzy również są potrzebni)
2. NO ACTA - jesteśmy w trakcie układania szczegółowych postulatów zarówno na poziomie Krakowskim jak i ogólnopolskim
3. NO LOGO - chcemy maksymalnie odciąć się o polityki w rozumieniu partii politycznych, dlatego jedyna formą wyrażania swojej przynależności mogą być 'małe symbole na ubraniach' w stylu przypinek (ps; nie większe niż 15 cm, i nie więcej niż 2) ewentualnie kilka przyszywek.
Co do masek na TWARZY: będziemy prosić o ściąganie MASEK (wszelkich) ze względu, że za maską mogą się łatwiej ukryć prowokatorzy. Natomiast maska może być przyczepiona gdzieś do ubrania/plecaka/etc.

WYJAŚNIENIA i UZASADNIENIA:
I. Dlaczego 2012-02-11?
Organizatorzy z różnych miast Polski na spotkaniu w Warszawie uznali, że Polska jako inicjator prostestów przeciwko ACTA w Europie robi manifestację 2012-02-11.
Mapa protestów w Europie: www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow
Oto PEŁNA i aktualna lista miast w Europie, które będą protestować 11 lutego! www.facebook.com/events/171544026282055/
a) ma być cieplej zgodnie z zapowiedziami
b) ma być conajmniej 4 razy więcej wolontariuszy niż za pierwszym razem
c) mamy: agregat prądotwórczy
d) mamy: 3 tuby / megafony
e) mamy: nagłośnienie estradowe
f) mamy samochód

II. Dlaczego robimy manifestację pomimo Obietnic Polityków i prób 'rozmów'? Organizatorzy z różnych miast Polski (mi. in. Szczecin, Wrocław, Warszawa, Kraków) na Improwizowany Kongresie Wolnego Internetu, razem z Organizacjami Pozarządowymi - odnieśli się do 'debaty' z Premierem: http://www.panoptykon.org/wiadomosc/dlaczego-organizacje-spoleczne-nie-pojawia-sie-jutro-na-debacie-u-premiera
W skrócie:
1. Najpierw prawda, potem debata (nie znamy mi. in. stanowisk negocjacyjnych)
2. Konkrety, a nie deklaracje
3. Konsultacje w Internecie, a nie w gabinecie
ps; dodatkowy argument: Organizacje Pozarządowe od 2 LAT prowadzą już tego typu konsultacje

Lista zdarzeń w Polsce: stopacta.net.pl

Kontakt dla prasy:
noactakrk@gmail.com

Dodatkowinformacje: ZAMIESZKI W WARSZAWIE 11.02.2012: Kibole Wisły najadą stolicę
Komentarz kibiców: "...Ze względu na nieoficjalne informacje, które do nas dotarły zmuszeni jesteśmy opublikować nasze stanowisko dotyczące mediów. Jak się dowiedzieliśmy, na dzień jutrzejszy zaplanowana jest zmasowana nagonka wszystkich największych telewizji, gazet i portali internetowych na kibiców Wisły Kraków i Legii Warszawa...." czytaj więcej

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.