opublikowano: 08-04-2011
10.04.11 - Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - Największa Manifestacja Antyrządowa w Historii Polski !!!
Jest
nas, Polaków, bardzo wielu. Pamiętamy tłumne przyjście Polski sprzed roku.
Pamiętamy o wiernych i ofiarnych strażnikach krzyża-pamięci.
Przyjdziemy wszyscy w rok po stracie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i 96 osób delegacji katyńskiej ponownie pod Pałac Prezydencki, by zaświadczyć o naszej wiernej pamięci, jaką jesteśmy winni tym, którzy pragnęli wolnej Polski, oraz by domagać się prawdy o przyczynach tej wielkiej straty.
Tymczasem
prokuratura wykluczyła tezę zamachu ws. katastrofy samolotu TU 154 M z
prezydentem Kaczyńskim. Uczyniła to, chociaż nie dysponuje oryginałami
czarnych skrzynek, wrakiem samolotu (którego nawet nie próbowano zestawić w
hangarze jak to czyni amerykańska NTSB) i wiele innych dowodów. Ponadto część
przesłanych dokumentów przez Rosjan jest w ogóle nieczytelnych. Nie przesłuchano
także wielu świadków (choć rodziny smoleńskie, które do sprawy niewiele
mogły wnieść – przesłuchano, grożąc im nawet łagrem).
A zatem na jakiej podstawie podjęto decyzję odrzucającą tezę o zamachu nie
wiadomo. Całe dochodzenie to zwykła fikcja.
ROZKAZ - ZGASIĆ PAMIĘĆ
SMOLEŃSK - WIDZIAŁAM
10 kwietnia 2011 r. mija pierwsza rocznica katastrofy w Smoleńsku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska oraz wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
Prawo i Sprawiedliwość pragnie uhonorować i uczcić Ich pamięć.
Uroczystości ku czci Ofiar katastrofy smoleńskiej będą miały następujący przebieg:
godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele
Seminaryjnym ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego);
godz. 8.41 - złożenie wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego i najbliższych
współpracowników pod Pałacem Prezydenckim;
godz. 12.00 - modlitwa Anioł Pański przed Pałacem Prezydenckim;
godz. 15.30 - przemarsz sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki pod Pałac
Prezydencki;
godz. 16.00 - przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim
Przedmieściu;
godz. 16.15 - Plac Zamkowy, koncert poświęcony pamięci ofiar tragedii smoleńskiej;
godz. 19.00 - Msza Święta w Archikatedrze Św. Jana.
Po Mszy Świętej odbędzie się Marsz Pamięci.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach.
10 kwietnia pamiętajmy też o tajemniczych śmierciach, a właściwie morderstwach, poczynając od Grzegorza Michniewicza – szefa kancelarii Tuska, aż do ostatniej znanej ofiary - ministra Wróbla.
Zagadka Smoleńskiej mgły związana z zamachem na Prezydenta i najwyższych urzędników RP?Lista obecności na lotnisku w Smoleńsku. Agent ambasador Tomasz Turowski
SMOLEŃSK - tajemniczych zgonów ciąg dalszy...
KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ?
NARODOWA AKCJA - 10. 10.2010r ZBUDUJEMY TRAGICZNIE ZMARŁYM POMNIK SMOLEŃSKI - kamień do kamienia...
SOCJOTECHNIKA WOKÓŁ KRZYŻA SMOLEŃSKIEGO
List otwarty rosyjskich dysydentów po katastrofie smoleńskiej zaniepokojonych przebiegiem śledztwa.
PODMIANY DOKUMENTÓW WS. KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ CUI BONO? - czyli kto na smoleńskiej tragedii skorzysta...
TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników
NDB CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem]
KATASTROFA W SMOLEŃSKU PREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE - KOLEJNE OFIARY KATYNIA
PS.
Tablica upamiętniająca tragedię smoleńską z błędami.
3 kwietnia 2011 odsłonięto tablicę w kwidzyńskiej katedrze. Media informują - "Kwidzyn: Błąd na tablicy Marii i Lecha Kaczyńskich" oraz "Po odsłonięciu okazało się, że tablica zawiera niewielki błąd ortograficzny, powstały najprawdopodobniej wskutek błędu rzemieślnika wykonującego dzieło. Zamiast słowa ziemi widnieje ziemii". Winą obarczono - zapewne Bogu ducha winnego - rzemieślnika, który przecież dostał starannie rozplanowany wydruk tekstu, chyba że pracuje w firmie pamiętającej jeszcze króla Ćwieczka.
W mediach sugerowano, że jest to „niewielki błąd”, choć pewnie większy niż „bul”, ale mniejszy niż „nadzieji”. No i poprawienie spowoduje, że odległość pomiędzy wyrazami (w omawianym miejscu) będzie nienaturalnie zwiększona.
Gdyby dokładniej przyjrzeć się tablicy, to błędów znaleźlibyśmy więcej, zatem pośpiech z poprawianiem owej „ziemii” nie jest wskazany.
W pierwszym zdaniu błędnie dano spację przed dwukropkiem. Ponadto damy, które posiadają podwójne nazwiska, powinny pisać je z dywizami, jednak bez spacyj, np. „Maria Skłodowska-Curie”, nie zaś „Skłodowska - Curie”. Aby uniknąć zbyt urzędniczego stylu, należy unikać fraz typu "w miesiącu kwietniu" oraz " w dniu 10 kwietnia", zatem słowo "dniu” jest niefortunne. Znacznie lepiej wyglądałoby: "które tragicznie zginęły 10 kwietnia 2010 [z ewentualnym dodaniem „roku” albo r.”] na smoleńskiej ziemi, w drodze...", natomiast obecny tekst "10.04.2010. w drodze" także zawiera błąd - nie powinno być kropki po liczbie 2010.
Niestety, zapomniano o pożądanej obiektywności i neutralności tekstu zamieszczonego na tablicy – cóż to bowiem jest „okrutna smoleńska ziemia”? Chodzi o okrucieństwa wojenne na tej ziemi, czy o okrucieństwo katastrofy lotniczej sprzed roku? Jednak tam obecnie mieszkają ludzie, którzy nie ponoszą winy za owe okrucieństwa, zatem przesłanie nie jest dla nich zbyt przyjazne. Czy mówimy o okrutnej warszawskiej ziemi, oświęcimskiej ziemi, nowojorskiej ziemi i japońskiej ziemi, bowiem na tych ziemiach wydarzyły się koszmarne tragedie (masakra podczas Powstania Warszawskiego, w niemieckim obozie zagłady, podczas ataku na WTC oraz w trzęsieniu ziemi i tsunami)?
Tablica jest poświęcona prezydenckiej parze oraz „towarzyszącym osobistościom”, które także zginęły w katastrofie. Ponieważ szereg ofiar nie było osobistościami, przeto tablica nie oddaje hołdu wszystkim tragicznie zmarłym, zatem jeśli taka była intencja, to mamy skandal, a jeśli nie było takiej intencji, to mamy poważną gafę.
Pod omawianą tablicą widać poprzednio zawieszoną, inną tablicę, i także tam jest... błąd - "W 60-tą rocznicę" (powinno być „W 60. rocznicę”).
W dzienniku TVN24 o 23:06 błędnie wzmiankowano o uroczystościach "w Kwidzyniu", choć prezenter powinien poprawnie mówić „w Kwidzynie”, bowiem nazwa tego miasta odmienia się podobnie jak Szczecin i Berlin, nie zaś jak Katyń i Wołyń. Kiedyś obowiązywała nazwa Kwidzyń (ongiś pływał holownik "Kwidzyń", który wcześniej nazywał się... "Kurjer").
PS Nazajutrz portal TVN24.pl poinformował, że kolejny nasz rodak zginął na azjatyckiej ziemi: „Od 1. września 1994 roku pełnił służbę w 1 Pułku Specjalnym Komandosów”, jednak powinien zastosować odwrotne kropkowanie - „Od 1 września 1994 roku pełnił służbę w 1. Pułku Specjalnym Komandosów”.
Z poważaniem
Mirosław Naleziński
Komentowanie nie jest już możliwe.