Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-04-2011

10.04.11 - Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - Największa Manifestacja Antyrządowa w Historii Polski !!! 

Jest nas, Polaków, bardzo wielu. Pamiętamy tłumne przyjście Polski sprzed roku. Pamiętamy o wiernych i ofiarnych strażnikach krzyża-pamięci.

Przyjdziemy wszyscy w rok po stracie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i 96 osób delegacji katyńskiej ponownie pod Pałac Prezydencki, by zaświadczyć o naszej wiernej pamięci, jaką jesteśmy winni tym, którzy pragnęli wolnej Polski, oraz by domagać się prawdy o przyczynach tej wielkiej straty. 

Jesteśmy wstrząśnięci, zasmuceni, ale i zagniewani, ponieważ jeśli w rok po wydarzeniach smoleńskich nie wiemy bez mała nic, jeśli obecnie rządzący oddali dochodzenie Rosjanom, nie bronili honoru ofiar i ich rodzin oraz nie przeszkadzali w poniżaniu Polski przez naszych nieprzyjaciół, a często uczestniczyli w tych haniebnych praktykach, to myślę, że możemy spokojnie wysnuć wniosek oto taki:
 
Przychodząc na Krakowskie Przedmieście wchodzimy w miejsce, z którego rządzący abdykowali. Rząd, który w obliczu takiej narodowej tragedii zachowywał i zachowuje się w taki sposób, pokazuje, że uciekł.
 
Nie ma go.
Polska została opuszczona.
Osoby, które winny służyć wiernie Polsce, zdradziły ją i oddały jej sprawy obcym.
 
Ofiara sprzed roku jest wezwaniem do wejścia w to puste miejsce i do podjęcia zadań, od których rządzący uciekli. Rok temu pokazaliśmy, że nie czekaliśmy ani chwili i stanęliśmy w tym miejscu, aby pokazać gotowość do oddanej służby Ojczyźnie.
 
Tak się stało, to jest fakt i nikt już nie tego zmieni.
 
Dlatego przychodząc w dniu 10 kwietnia 2011 roku musimy wiedzieć i przyjąć tą świadomość do wiadomości ze wszystkimi jej konsekwencjami. Przychodząc tam bierzemy sprawy Polski w nasze ręce – po raz pierwszy od wielu, wielu lat. Oddamy więc hołd, ale musimy też zespolić siły, przyjąć na nasze barki odpowiedzialność za los Ojczyzny i po powrocie do domów wiernie trwać w służbie dla Polski – pamiętając o przeszłości i przygotowując się do pracy dla obolałego kraju. 

 Tymczasem prokuratura wykluczyła tezę zamachu ws. katastrofy samolotu TU 154 M z prezydentem Kaczyńskim. Uczyniła to, chociaż nie dysponuje oryginałami czarnych skrzynek, wrakiem samolotu (którego nawet nie próbowano zestawić w hangarze jak to czyni amerykańska NTSB) i wiele innych dowodów. Ponadto część przesłanych dokumentów przez Rosjan jest w ogóle nieczytelnych. Nie przesłuchano także wielu świadków (choć rodziny smoleńskie, które do sprawy niewiele mogły wnieść – przesłuchano, grożąc im nawet łagrem). 
A zatem na jakiej podstawie podjęto decyzję odrzucającą tezę o zamachu nie wiadomo. Całe dochodzenie to zwykła fikcja.
 

ROZKAZ - ZGASIĆ PAMIĘĆ

 

SMOLEŃSK - WIDZIAŁAM

10 kwietnia 2011 r. mija pierwsza rocznica katastrofy w Smoleńsku, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska oraz wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Prawo i Sprawiedliwość pragnie uhonorować i uczcić Ich pamięć.

Uroczystości ku czci Ofiar katastrofy smoleńskiej będą miały następujący przebieg:

godz. 8.00 – Msza Święta w Kościele Seminaryjnym ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego);
godz. 8.41 - złożenie wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego i najbliższych współpracowników pod Pałacem Prezydenckim;
godz. 12.00 - modlitwa Anioł Pański przed Pałacem Prezydenckim;
godz. 15.30 - przemarsz sprzed Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki pod Pałac Prezydencki;
godz. 16.00 - przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu;
godz. 16.15 - Plac Zamkowy, koncert poświęcony pamięci ofiar tragedii smoleńskiej;
godz. 19.00 - Msza Święta w Archikatedrze Św. Jana.

Po Mszy Świętej odbędzie się Marsz Pamięci.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach.

10 kwietnia pamiętajmy też o tajemniczych śmierciach, a właściwie morderstwach, poczynając od Grzegorza Michniewicza – szefa kancelarii Tuska, aż do ostatniej znanej ofiary - ministra Wróbla.

Zagadka Smoleńskiej mgły związana z zamachem na Prezydenta i najwyższych urzędników RP? 

Lista obecności na lotnisku w Smoleńsku. Agent ambasador Tomasz Turowski   

Przypominamy 10.12.2010 kolejna rocznica - manipulacja „Newsweeka” w sprawie zamachu na polska elitę władzy pod Smoleńskiem? 

SMOLEŃSK - tajemniczych zgonów ciąg dalszy... 

Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. 

KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ? 

NARODOWA AKCJA - 10. 10.2010r ZBUDUJEMY TRAGICZNIE ZMARŁYM POMNIK SMOLEŃSKI - kamień do kamienia... 

SOCJOTECHNIKA WOKÓŁ KRZYŻA SMOLEŃSKIEGO 

Żenujący spektakl z tablicą rządową - zamiast pomnika mającego upamiętniać ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, odsłonięto ochłap PO - tablice na ścianie prawego skrzydła Pałacu Prezydenckiego. 

List otwarty rosyjskich dysydentów po katastrofie smoleńskiej zaniepokojonych przebiegiem śledztwa. 

PODMIANY DOKUMENTÓW WS. KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ CUI BONO? - czyli kto na smoleńskiej tragedii skorzysta... 

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników 

NDB CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem] 

KATASTROFA W SMOLEŃSKU PREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE - KOLEJNE OFIARY KATYNIA 

To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz

PS.
Tablica upamiętniająca tragedię smoleńską z błędami.

3 kwietnia 2011 odsłonięto tablicę w kwidzyńskiej katedrze. Media informują - "Kwidzyn: Błąd na tablicy Marii i Lecha Kaczyńskich" oraz "Po odsłonięciu okazało się, że tablica zawiera niewielki błąd ortograficzny, powstały najprawdopodobniej wskutek błędu rzemieślnika wykonującego dzieło. Zamiast słowa ziemi widnieje ziemii". Winą obarczono - zapewne Bogu ducha winnego - rzemieślnika, który przecież dostał starannie rozplanowany wydruk tekstu, chyba że pracuje w firmie pamiętającej jeszcze króla Ćwieczka.

W mediach sugerowano, że jest to „niewielki błąd”, choć pewnie większy niż „bul”, ale mniejszy niż „nadzieji”. No i poprawienie spowoduje, że odległość pomiędzy wyrazami (w omawianym miejscu) będzie nienaturalnie zwiększona.

Gdyby dokładniej przyjrzeć się tablicy, to błędów znaleźlibyśmy więcej, zatem pośpiech z poprawianiem owej „ziemii” nie jest wskazany.

W pierwszym zdaniu błędnie dano spację przed dwukropkiem. Ponadto damy, które posiadają podwójne nazwiska, powinny pisać je z dywizami, jednak bez spacyj, np. „Maria Skłodowska-Curie”, nie zaś „Skłodowska - Curie”. Aby uniknąć zbyt urzędniczego stylu, należy unikać fraz typu "w miesiącu kwietniu" oraz " w dniu 10 kwietnia", zatem słowo "dniu” jest niefortunne. Znacznie lepiej wyglądałoby: "które tragicznie zginęły 10 kwietnia 2010 [z ewentualnym dodaniem „roku” albo r.”] na smoleńskiej ziemi, w drodze...", natomiast obecny tekst "10.04.2010. w drodze" także zawiera błąd - nie powinno być kropki po liczbie 2010.

Niestety, zapomniano o pożądanej obiektywności i neutralności tekstu zamieszczonego na tablicy – cóż to bowiem jest „okrutna smoleńska ziemia”? Chodzi o okrucieństwa wojenne na tej ziemi, czy o okrucieństwo katastrofy lotniczej sprzed roku? Jednak tam obecnie mieszkają ludzie, którzy nie ponoszą winy za owe okrucieństwa, zatem przesłanie nie jest dla nich zbyt przyjazne. Czy mówimy o okrutnej warszawskiej ziemi, oświęcimskiej ziemi, nowojorskiej ziemi i japońskiej ziemi, bowiem na tych ziemiach wydarzyły się koszmarne tragedie (masakra podczas Powstania Warszawskiego, w niemieckim obozie zagłady, podczas ataku na WTC oraz w trzęsieniu ziemi i tsunami)?

Tablica jest poświęcona prezydenckiej parze oraz „towarzyszącym osobistościom”, które także zginęły w katastrofie. Ponieważ szereg ofiar nie było osobistościami, przeto tablica nie oddaje hołdu wszystkim tragicznie zmarłym, zatem jeśli taka była intencja, to mamy skandal, a jeśli nie było takiej intencji, to mamy poważną gafę.

Pod omawianą tablicą widać poprzednio zawieszoną, inną tablicę, i także tam jest... błąd - "W 60-tą rocznicę" (powinno być „W 60. rocznicę”).

W dzienniku TVN24 o 23:06 błędnie wzmiankowano o uroczystościach "w Kwidzyniu", choć prezenter powinien poprawnie mówić „w Kwidzynie”, bowiem nazwa tego miasta odmienia się podobnie jak Szczecin i Berlin, nie zaś jak Katyń i Wołyń. Kiedyś obowiązywała nazwa Kwidzyń (ongiś pływał holownik "Kwidzyń", który wcześniej nazywał się... "Kurjer").

PS  Nazajutrz portal TVN24.pl poinformował, że kolejny nasz rodak zginął na azjatyckiej ziemi: „Od 1. września 1994 roku pełnił służbę w 1 Pułku Specjalnym Komandosów”, jednak powinien zastosować odwrotne kropkowanie - „Od 1 września 1994 roku pełnił służbę w 1. Pułku Specjalnym Komandosów”. 

Z poważaniem

Mirosław Naleziński

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Filip Obuchowicz
14-04-2011 / 11:44
@pokszywdzony - polecam wrócić do szkoły i nauczyć się języka Polskiego. Jarosław Kaczyński, za dzielenie narodu i nawoływanie do zamachu stanu, powinien ponieść odpowiedzialność karną, i polityczną!
~Rebeliantka
11-04-2011 / 08:46
~pokszywdzony
09-04-2011 / 21:50
Czy znajdzie sie nowy Eligjusz Niewiadomski ktury zaszczeli te żydowskom bande ktura zfałszwoała wybory i rzondzi bez prawnie?
~piskiller
09-04-2011 / 11:48
Polska jest wolnym krajem od nazizmu i banda debili z pochodniami nie bedzie nam mówiła jak mamy kochać Polskę
~piskiller
09-04-2011 / 11:47
Moze juz koniec obrażania nas prawdziwych Polaków przez sektę debilnego prezesa i jego świty idiotów
~Anna
09-04-2011 / 09:48
Żywi mają większe problemy niż 96 rozkładających się trupów za których rodziny dostały horrendalne odszkodowania z naszych podatków.
~Anioł szatana
09-04-2011 / 00:50
Ci oni stamtąd dostali 2x PISmo o zabójstwie i terrorze na rodzinie Aleksandra Salomona. To było w 2008 r. - furtka do bezkarności w2010. Więc bez karne stało się. I basta!!! Ola Li i zapłacili/ To zwykła POchodna.