Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-10-2012

Wrocław: zaginęły akta sprawy przeciw znanemu lekarzowi, w Poznaniu znani ale skazani ginekolodzy dalej operują... w Rzeszowie podobnie... patologie sądowe

We wrocławskiej prokuraturze zaginęły akta sprawy, w której postawiono zarzuty popełnienia błędu lekarskiego profesorowi Andrzejowi K., szefowi dolnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i kierownikowi kliniki ginekologii i położnictwa SPSK nr 1 we Wrocławiu.

Gdy sprawa zaginięcia akt wyszła na jaw, prowadząca śledztwo prokurator zasłabła i trafiła do szpitala. Profesor K. jest podejrzany od czterech lat. Od trzech akta miały być w Poznaniu w Zakładzie Medycyny Sądowej tamtejszej Akademii Medycznej. Tak sugerowały dokumenty, które znajdowały się w prowadzącej śledztwo prokuraturze Wrocław - Śródmieście. Ale okazało się, że akt w Poznaniu nie ma. W ogóle tam nie dojechały. We Wrocławiu też ich nie ma.

Od 20 września Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo w tej sprawie. Dziś powinna zapaść decyzja o przekazaniu jej poza Wrocław. Z takim wnioskiem do szefa Prokuratury Apelacyjnej mają wystąpić wrocławscy śledczy.
Więcej: www.gazetawrocławska.pl


Tymczasem poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie dwóch ginekologów ze szpitala przy ulicy Polnej.
Zarzucano im nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety oraz dwójki jej nienarodzonych dzieci. Lekarzy skazano na rok oraz na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło pod koniec 2006 roku. Młoda kobieta będąca w szóstym miesiącu ciąży trafiła do kliniki przy Polnej ze szpitala w Słupcy. W Poznaniu nie wykonano jej specjalistycznych badań (np. USG). Pierwszy z płodów obumarł - lekarze uznali, że nie zagraża drugiemu płodowi, ani matce i nie zdecydowali się na cesarskie cięcie. Po kilkudziesięciu godzinach obumarł drugi płód. Ostatecznie nie udało się uratować także kobiety, której stan znacznie się pogorszył.

W środę w poznańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w tej sprawie. Dwóch lekarzy ginekologów - prof. Krzysztof D. oraz Arkadiusz B. - oskarżano o nieumyślne spowodowane śmierci. Ordynatora oddziału ginekologicznego, Krzysztofa D., skazano za błąd lekarski na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Arkadiusza B. skazano natomiast za nieumyślne spowodowanie śmierci tłumacząc, że niewykonanie cesarskiego cięcia spowodowało śmierć kobiety. Wyrok Arkadiusza B. to rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Lekarze wciąż będą mogli wykonywać swój zawód. Sąd uznał bowiem, że mają nieposzlakowaną opinię, a co za tym idzie wyrok w zawieszeniu jest dla nich wystarczającą karą.

50-letni Grzegorz M., lekarz prowadzący pacjenta i 47-letni Grzegorz P., lekarz nadzorujący terapię z zakładu radioterapii przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie mają jeszcze zapłacić po 6 tys. zł grzywny.

Takiego wyroku domagał się w mowie końcowej prokurator. Obrona wnosiła o uniewinnienie. Po ogłoszeniu wyroku obrońca Grzegorza P. zapowiedział apelację. Adwokat Grzegorza M. jej nie wykluczył, jednak decyzję podejmie po uzgodnieniu z klientem.

Według sądu Grzegorz M. nie zapoznał się z dokumentacją medyczną i zaakceptował niewłaściwie przygotowany plan leczenia pacjenta z rakiem krtani. W efekcie u chorego napromieniano niewłaściwe miejsce. Biegli uznali, że guz w tej fazie mógł się jeszcze cofnąć, ale na skutek źle przeprowadzonego leczenia nowotwór się rozwinął i konieczne było usunięcie krtani.

Sędzia Katarzyna Baryła w uzasadnieniu wyroku zaznaczyła, że P. nadzorował terapię, nie mając odpowiednich uprawnień (tylko I stopień specjalizacji). Zaakceptował błędny plan leczenia pacjenta, nie zapoznając się z nim, ale opierając się na autorytecie swojego kolegi Grzegorza M. Sędzia podkreśliła też, że wyrok w zawieszeniu powinien skłonić obu lekarzy do przykładania większej staranności w wypełnianiu obowiązków.
Do wspomnianych błędów w radioterapii doszło wiosną 2009 roku, a do operacji krtani - w sierpniu. Grzegorz P. w procesie nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grzegorz M. zaprzeczał, by działał umyślnie. Jego zdaniem Grzegorza P. nie powinno być wśród oskarżonych. Podkreślał, że zawodowo ufali sobie wzajemnie i nie ingerowali we wcześniej przygotowany plan napromieniania. Zawiadomienie o podejrzeniu błędnie prowadzonych terapii przez Grzegorza M. zgłosili dyrekcji szpitala inni lekarze. Przeprowadzono wówczas kontrolę, która potwierdziła nieprawidłowości w 21 przypadkach i skierowano sprawę do prokuratury.

Prokuratura zwróciła się do biegłych, którzy potwierdzili w 20 przypadkach nieprawidłowości, ale nie w rozumieniu prawa karnego. Natomiast w jednym przypadku zdecydowano o wszczęciu śledztwa.

WIĘCEJ:

Debata PiS o zdrowiu - jakich zmian potrzebuje system? - likwidacji NFZ ponieważ system doprowadza do śmierci chorych ludzi...

Coraz więcej samobójstw - W 2010 r. życie odebrało sobie 4087 Polaków - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To o 185 osób więcej, niż w tym samym czasie zginęło w wypadkach drogowych...

Dobre rady Rzecznika Praw Pacjenta na protest lekarzy...? ! ? Stowarzyszenie Primum Non Nocere
BIAŁYSTOK - JAK PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO KRZYSZTOF CHOJNOWSKI KRYJE SWOICH KOLESIÓW Z BRANŻY - z pomówienia redaktora Z. Raczkowskiego przez omylnego lekarza białostockiego W. Kuczyńskiego.
KONIN - list otwarty - ŚMIERĆ CZŁOWIEKA NIC NIE ZNACZY - JEŻELI NIE NAGŁOŚNIMY SPRAWY NIC Z TEGO NIE BĘDZIE - czyli jak ukryć nieproceduralność lekarza, sędziego, prokuratora, adwokata...
PRAWO CZY SĄDOWE BESTIALSTWO? - GRYPSUJĄCY PARAGRAFAMI SKAZALI RAFAŁA KRZYSZTAŁOWSKIEGO NA ZŁY DOTYK BIEGŁEGO LEKARZA SĄDOWEGO PSYCHIATRY WŁODARKIEWICZA Z PSYCHUSZKI W GORZOWIE WLKP.  
Patologiczna psychiatria, czyli "Eksperyment Rosenhana" - czy można być zdrowym psychicznie w otoczeniu chorych lekarzy psychiatrów ?
Brak odpowiedzialności za błędy, niekompetencja lekarzy czy przemoc poszkodowanych pacjentów? - po co lekarzom ich rzecznik?
Szpital Psychiatryczny w Straszęcinie k/Dębicy zatrudnia chorą psychicznie ordynator Barbarę Pawłowską-Milówka. Kiedy lekarz przestanie szkodzić zdrowiu pacjentów?
Kolejne dowody korupcji sędziów krośnieńskich i lekarzy psychiatrów z Jarosławia: Piotr Cisek, Anna Kontek-Olejarska, psycholog Krystyna Blok.
Szukamy nieetycznego lekarza ze szpitala w Kamieniu Pomorskim który popełnił błąd i unika odpowiedzialności przy współudziale sędziów i prokuratorów. Z listów czytelników AP.
www.doSzpitala.pl - wyraz swoją opinię o lekarzu
Krytyka i prawda – wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lekarzy - Teresa Grabińska
Błędy i matactwa lekarzy - lekarz to tylko człowiek, podobnie jak sędzia - a więc omylny... Na wskutek pomyłek lekarskich w szpitalach ginie znacznie więcej osób niż w wypadkach samochodowych...
ILE ZARABIAJĄ LEKARZE - odpowiedz na pytanie ministra Marka Twardowskiego - czyli lekarzu pokaż co masz w garażu :-)
Primum Non Nocere - kolejny raz chorzy zdani na siebie - lekarze strajkują ponieważ nie chcą kas fiskajnych?
Psychiatryczne opinie lekarskie są manipulowane - kolejne dowody oszustwa lekarzy psychiatrów.
Błędy lekarskie to codzienność w polskich szpitalach. Kiedy polscy lekarze wzorem zachodnich kolegów zaczną odpowiadać za zabicie, lub zmarnowanie życia człowieka?
Psychuszka dla dzieci? - Degeneracja urzędników władzy, czy lekarzy psychiatrów dawno sięgnęła poziomu szamba.
Błąd lekarski, zaniedbanie czy przypadek - dlaczego doszło do śmierci pacjenta w obecności lekarza ?
Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere apeluje do organizatorów i uczestników protestu lekarzy, by w walcząc o zarobki, nie ograniczano dostępu społeczeństwa do leczenia
Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki ?
Sandauer - Primum Non Nocere - 5 tys. zł brutto dla lekarz bezpośrednio po studiach, to postulat znacznego przekroczenia zarobków innych grup zawodowych.
Lustracja majątkowa wszystkiego co żyje i się rusza? Państwo szuka przekrętów i kasy wreszcie nie u fryzjerów i taksówkarzy, ale sięga do kieszeni sędziów, adwokatów, lekarzy, prezesów firm - a tu faktycznie mają komu zabierać...
Wyrok w sprawie nekroafery dla "łowców skór" w wykonaniu sanitariuszy i lekarzy pogotowia w Łodzi... zabijali zamiast ratować życie za pieniądze otrzymywane od właścicieli zakładów pogrzebowych.
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie maj
Lekarz to tylko człowiek, podobnie jak sędzia - a więc omylny. Dlaczego lekarze robią pomyłki i nie są w stanie (podobnie jak sędziowie) przyznać się do swych błędów?
Łowcy skór - czyli horror w wykonaniu sanitariuszy i lekarzy pogotowia w Łodzi... zabijali zamiast ratować za kasę otrzymywaną od pracodawców z zakładów pogrzebowych.
Kursa - własna opinia medyczna w sprawie zabójstwa - fakty dla pouczenia skorumpowanych i nieetycznych przebiegłych biegłych sądowych lekarzy i podobnych im prawników-oszustów łasych na każdą złotówkę...
Lekarz to tylko człowiek, a więc omylny. Dlaczego lekarze robią pomyłki i nie są w stanie (podobnie jak sędziowie) przyznać się do swych błędów?
Antoni Ferenc - żydowski lekarz psychiatria?, ordynator szpitala w Jarosławiu, alkoholik?, biegły sądowy?, ukrywający się przed PRAWEM? - kim naprawdę jest???
DOWCIPY O PSYCHIATRACH I LEKARZACH
Stanisław ADAMIK - kolejny schizofreniczny lekarz psychiatra?
Biegli lekarze tylko omylni czy skorumpowani? - Czy można autorytatywnie stwierdzić, że każde dziecko urodzone przedwcześnie będzie wykazywało niedorozwój umysłowy?
Łomża: czy będzie odpowiedzialność pijanego lekarza?
Lubiąż - mamy kolejną sprawę korupcji wśród lekarzy psychiatrów. Prowadzi prokurator Marek Kuczyński Wrocław - tylko nieetyczny karierowicz?
Psychiatryczne przekręty skorumpowanych lekarzy i prokuratorów. Bandytom, złodziejom, wszelkim aferzystom (prze)biegli lekarze psychiatrzy wypisują chorobę psychiczną żeby nie trafiał za kratki i swobodnie korzystali z ukradzionej kasy

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~jakel
27-10-2012 / 23:52
Rodacy ! Przekazuję ZDARZENIE jakie odbyło się dnia 29-09-2012r w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 97 za sprawą wypłukanej z mózgów, zasad etyczno-moralnych i logiki rozumowania ale doskonale uzbrojonej w hitlerowsko- stalinowskie zwyczaje ministerialnej HOŁOTY z Ministerstwa Sprawiedliwości al. Ujazdowskie 11 w Warszawie. Po kilkunastodniowej GŁODÓWCE Urszuli ROWIŃSKIEJ na terenie ministerialnego obiektu OFIARY NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWYCH przestępców wróciła z pisemnym zapewnieniem, że sprawa samozwańczej DECYZJI „ojca chrzestnego” PS. DYZMA – herszt „koszalińskiej PIRAMIDY” b. V-ce Prezydent m. Koszalina – Stanisław GAWŁOWSKI – patrz : www.pokrzywdzeniprzezgawlowskiego.pl zostanie w trybie pilnym ZREWIDOWANA. SUPER HIT. Jak „zrewidowano” sprawę ROWIŃSKICH. Z udziałem Marek WINNICKI – komornik + bandyci w policyjnych mundurach „wynieśli na pałach” Urszulę i Wiesława Rowińskich. Wyp… ich z mieszkania jak psy … na ulicę. C U R I O Z U M Stanisław GAWŁOWSKI żołnierz PO – poseł (sekretarzyna w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Prezes Rady Nadzorczej Fundacji Ochrony Środowiska zarządzający – 5mld złotych pranymi przez Szwajcarię na zakodowane konta) w dniu 29-09-2012r rozliczył się z Wiesławem. Swoim partyjnym kolegą z PO. GAWŁOWSKI pretendent do fotela po Donaldino TUSK. Buduje swoje IMPERIUM wzorem miliardera KULCZYKA. Polska JEST N I E P O D L E G Ł A, D E M O K R A T Y C Z N A i WOLNA. Do 1989r Pod przykrywką „budowy komunizmu” Niepospolita kurwa i złodziej kradła i grabiła Polski Naród. Po 1989r „PROsolidarnościowe” LARWY zżerają PRL-owskiego TRUPA. Aktualnie pod przykrywką „niszczenia komunizmu” HOŁOTA okrada i grabi Obywatela w Polsce rzekomo Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej. Ministerstwo Sprawiedliwości , Racja Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski ?! czy pospolita KUPA GNOJU, plantacja bambusa i niewolnictwo ? pod przykrywką Orła z korona ale z gołą d … JEST Pomnik DONALDA - BASEN NARODOWY, ślizgacz MUCHA – ministra i … JEDEN Wielki P I C po polsku. NIECH żyje Polska …
~Obywatel
14-10-2012 / 12:01
Ze szpitalem na ul. Polnej miałem bezpośrednie doświadczenia, gdzie kobiecie będącej w 5 miesiącu ciąży (o której ona nie wiedziała!) lekarz z pielęgniarką pytał na korytarzu kiedy ostatnio współżyła i że bół podbrzusza nie jest powodem do przyjęcia na ostry dyżur. To jest Polska! W wielu krajach po takim incydencie lekarz już by nie był lekarzem a szpital poniósłby potężne koszty odszkodowania... To co się dzieje na oddziałach ginekologicznych w Polsce wogóle to patologia. Aż strach pomyśleć jak wiele kobiet było i jest poszkodowanych przez jakieś niedbalastwo- widać to na formach internetowych, opinie ludzi bezpośrednio pokrzywdzonych, nie robią z tym nic bo się albo wstydzą albo myślą że i tak nie wygrają.
~kaśka
14-10-2012 / 08:31
Wprowadzić odpowiedzialność danej osobie za akta.Jak zaczną za to siedzieć to przestaną ginąć.Założyć im sprawę i skazać odpowiedzialnych.Toczyć sprawę do Strasburga.
~Korupcja
13-10-2012 / 06:00
Nie chcą żadnych zmian -każda tyrania nie potrzebuje zmian -podobnie zachowuje się dyktatura organów ścigania oraz pseudoprawna dziwka zwana,, prokuraturą,, lub ,,sądem,,.Nie mówiąc o ,,sutenerach ,,w policji itp.Nie powiem żle o rządzie i prezydencie -coś jak na pogrzebie -schylam głowę i milczę.
~zemsta
12-10-2012 / 23:30
W szpitalu w Tczewie morduje się pacjentów, oczywiście nie tych którzy dają w łapę. Wystarcza 2-3 stówki. Materiał wkrótce.
~Gosia
12-10-2012 / 20:10
5-latek po wypadku. Lekarz nie przyjechał, bo "nie ma tego w umowie" Foto: tvn24 | Video: tvn24 Lekarz nie ma sobie nic do zarzucenia Piecioletni chłopiec ponad cztery godziny czekał na pomoc i transport do innego szpitala. Odesłał go tam chirurg dziecięcy, który przez telefon ocenił stan dziecka i stwierdził, że nie może mu pomóc. Chłopiec już trzeci tydzień walczy o życie. Okazuje się, że oddziały chirurgii w tamtejszym szpitalu działają niezgodnie z przepisami, co potwierdza NFZ oraz konsultanci krajowi. Wspomniany lekarz nie czuje się winny, a dyrekcja placówki rozkłada ręce. Szpital w Gostyniu to miejsce, w którym jak na dłoni widać smutny obraz tzw. medycyny powiatowej, działajacej na granicy prawa, ustalanego setki kilometrow stąd. 5-latek, który czekał 4 godziny na transport, trafił do nieodpowiedniego szpitala 5-letni chłopiec... czytaj dalej » - To jest kwestia organizacyjnego kształtu tego szpitala, który, jak widać, jest nieprawidłowy. Należałoby się zastanowić nad sensem istnienia tego szpitala - uważa prof. Juliusz Jakubaszko, były konsultant ds. medycyny ratunkowej.
~obserwator
12-10-2012 / 20:00
Prokuratura Rejonowa w Człuchowie (woj. pomorskie) prowadzi postępowanie sprawdzające ws. śmierci pacjenta, u którego lekarze z SP ZOZ w Człuchowie nie rozpoznali zawału serca. Jak informuje Tomasz Klukowski, prokurator rejonowy w Człuchowie, postępowanie sprawdzające wszczęto z urzędu, po informacji prasowej i ma ono trwać około miesiąca. Według prokuratora w tym czasie zabezpieczona zostanie dokumentacja medyczna oraz przesłuchane zostaną osoby, które mają związek ze sprawą - podaje Dziennik Bałtycki. Jak zapowiada Klukowski, po zakończeniu czynności sprawdzających, prokuratorzy z Człuchowa podejmą decyzję o odmowie lub wszczęciu postępowania. Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. W izbie przyjęć SP ZOZ w Człuchowie, pacjentowi uskarżającemu się na ból pleców zrobiono m.in. badanie EKG i badanie krwi w kierunku enzymów, mogących wskazywać na zawał serca, jednak nie dokonano rozpoznania i odesłano go do domu. Dopiero podczas drugiej obecności pacjenta w szpitalu lekarze rozpoznali u niego zawał i skierowali na oddział kardiologiczny Szpitala Specjalistycznego im J. K. Łukowicza w Chojnicach. Mimo wykonanych w Chojnicach zabiegów, pacjent zmarł. Był wówczas już w drugiej dobie zawału.