Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA redaktor ZDZISŁAW RACZKOWSKI radni ukrywają swój stan majątkowy

Wybrańcy narodu olali swoje obowiązki - ponad 280 radnych, wójtów, burmistrzów, starostów oraz prezydentów miast ( w tym Hanna Gronkiewicz Waltz ) powinno stracić swoje mandaty, ponieważ nie złożyli na czas oświadczeń majątkowych.

Najwięcej - aż 105 - jest takich w Wielkopolsce. Na Śląsku - 38, w Zachodniopomorskiem - 31, ponad 30 na Warmii i Mazurach, 21 na Dolnym Śląsku, 15 z Mazowsza, 13 z Lubuskiego, 12 ze Świętokrzyskiego, 8 z Podlasia oraz po kilku z innych województw. Co stanie się z "uwolnionymi" mandatami? W gminach do 20 tysięcy mieszkańców w przypadku wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się wybory. W większych gminach, powiatach i województwach na miejsce odwołanych radnych wchodzą następni z listy.

Przedstawiciele koalicji i opozycji zgadzają się, że samorządowcy w sprawie oświadczeń majątkowych powinni być traktowani jednakowo.

W całym kraju wielu wójtów, burmistrzów czy prezydentów spóźniło się ze złożeniem oświadczeń. Grozi za to utrata funkcji. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz swoje oświadczenie złożyła w terminie, ale spóźniła się dwa dni ze złożeniem oświadczenia swojego męża.

Zdaniem Jana Rokity z Platformy Obywatelskiej która naiwnie broni swoją partyjną koleżankę, jest tu kolizja przepisów, którą powinien rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny. Tu należy zauważyć że żydowski TK niejednokrotnie już mieszał się w rządzenie Państwem Polskim ośmieszając korporacje sędziowską swą bezmyślnością i zaangażowaniem w politykę państwa.    

Szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak oświadczyła, że Hanna Gronkiewicz-Waltz i inni samorządowcy złamali prawo w sprawie oświadczeń majątkowych. Jakubiak zaznaczyła, że decyzje o tym, co zrobić w tej sytuacji, będą podejmować rady gmin czy miast.

Były kandydat na prezydenta Warszawy Marek Borowski przyznaje, że samorządowcy nie dopełnili swoich obowiązków, ale jego zdaniem nie powinno to się wiązać z utratą funkcji.
- haa, władza chce być jak zwykle ponad prawem

Logiczne, że sam  Tusk staje w obronie Gronkiewicz-Waltz

Liderowi Platformy Obywatelskiej Donaldowi T. marzy się, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, ( czyli tak naprawdę Hajki Grundbaum)  nie utraci swojego lewicowego stanowiska prezydenta Warszawy.

Ustawa o samorządzie mówi, że prezydent miasta musi złożyć swoje oświadczenie 30 dni od ślubowania, czyli w przypadku Gronkiewicz-Waltz do 2 stycznia. Jednak oświadczenie dotyczące współmałżonka musiało zostać złożone 30 dni od daty wyborów, czyli do 26 grudnia. Według "Dziennika" wpłynęło ono 28 grudnia.

Oświadczenia majątkowe Gronkiewicz-Waltz w terminie
-
gabinet prezydent Warszawy twierdzi, że złożyła ona oświadczenie w ustawowym terminie.

Artykuły o podobnym temacie.

Wybory 2006 na prezydenta Warszawy - mamy kolejną turę wyborów. Walczy Kazimierz Marcinkiewicz z żydówką Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz rusza do boju o warszawski ratusz i już czytamy kolejne pierdoły  Hanki-żydówki. Stolica pod jej rządami ma być: przejezdna, przyjazna dla obywateli i otwarta dla inwestorów - czyli mamy kolejny kit dla wyborców. Fałsz i obłuda wzięte z życia Hanny Gronkiewicz-Waltz, albo tak naprawdę Hajki Grundbaum. 

Gronkiewicz-Walc - "syrenka" z platformy kameleonów prezentuje program na wybory.
 ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY o przestępstwie Hanny Gronkiewicz-Waltz

Milionowe bankowe przekręty pod ochroną Leszeka Balcerowicza i Hanny Gronkiewicz-Waltz, czyli Bolek i operacje Art B z cyklu "niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...

CASE - żydowskie prywatne Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych w Polsce. Czy Sejmowa Komisja Bankowa skontroluje fundacje Balcerowicza?

Ciemna strona "jasnej mocy" Donalda Tuska?

"niebezpieczne tematy" - lista Żydów i osób pochodzenia żydowskiego o zmienionych nazwiskach

Trochę prawdy na temat PO i Donalda Tuska. 

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe  www.aferyprawa.com   
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Janusz Górzyński, Zygmunt Jan Prusiński, Mariusz Pogorzelec, Zygfryd Wilk, Grzegorz Bentkowski i SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: redakcja@aferyprawa.com alternatywnie: afery@poczta.fm 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Tee
24-12-2014 / 08:07
Thanks fur da review! Our mom wants to get dis stuff cuz soieemmts" rel="nofollow">vmaeqwvwsp.com">soieemmts when her leaves me I gets a bit stressed out . Woofs and Licks,Maggie Mae and Max
~Yasmiin
20-12-2014 / 13:44
Jak Hajka Grundbaum (vel BUFETOWA vel HGW)miałaby odpowiedzieć?!.Historia Polski nigdy nie była wyadna w języku jidisz,a Hajka z językiem polskim ma problemy,podobnie jak "historyk" Tusk.Pozdrawiam.