Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA PROKURATORÓW APOLITYCZNA PROKURATURA CZYLI BAJER DLA NAIWNYCH Prokuratura bez polityki? czy bajka Ćwiąkalskiego dla naiwnych?

Ewa Siedlecka z politycznej "Gazety" z dnia 2008-01-04 w artykule pt. "Prokurator bez polityki" opisała blond-naiwny, mało realny pomysł, że prokuraturą kierować będzie niezależny politycznie prokurator generalny. O tym, że prokuratura zawsze była i jest lewą ręką rządzących nie tak dawno pisaliśmy w artykule pt. Prokurator Generalny niezależny od Ministra Sprawiedliwości - "nowy - stary" pomysł za odpolitycznienie prokuratury.

Zobacz powiekszenieWraca na topie teoria wysnuta przez cwanego prof. adwokata Z. Ćwiakalskiego, że przełożeni nie będą mogli wydawać prokuratorom poleceń - np., czy sprawę wszcząć, umorzyć, komu postawić zarzuty, kogo zatrzymać.

Najśmieszniejsze to, że projekt nowej ustawy dla Polaków przygotowuje nieobiektywny A. Zoll. O nieetyce tego byłego żydowskiego rzecznika wiele napisaliśmy w czasopiśmie AP. Teraz ten układowy urzędnik załapał się do współpracy ze skorumpowanym ministrem (nie)sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim.

Sam pomysł rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego nie jest nowy i jest jak najbardziej racjonalny, jednak realizacja go przez żydowski rząd PO nie daje żadnych gwarancji, że w końcu w Polsce prawo będzie znaczyło PRAWO. Redakcja AP dobrze wie, że najczęściej PRAWO łamane jest w sądach i przez funkcjonariuszy prokuratury, dlatego naiwne jest oczekiwanie jakichkolwiek pozytywnych dla społeczeństwa zmian przez te korporacje związane szeregiem czysto mafijnych układów.

Tylko media są w stanie naświetlić i nagłośnić wzajemne układy urzędnicze - i tylko medialnego nagłośnienia różni skorumpowani urzędnicy się obawiają.

Dlatego tą jedyną możliwość starał się wykorzystać b. minister Zbigniew Ziobro choćby w śledztwem przeciwko Barbarze Blidzie, czy w prowokacji w resorcie rolnictwa wobec posłanki Beaty Sawickiej (PO). O tym, ze Krauze opłacił ministra Ćwiąkalskiego za zwolnienie to chyba lepiej nie pisać.

Zgodnie z założenie prokurator generalny ma być powoływany przez prezydent na siedmioletnią kadencję - tak żeby układny prokurator generalny mógł skutecznie blokować działania kolejnego rządu - wiadomo przecież już dziś, że nie będzie to już rząd platformersów. Ma być wybierany z dwóch kandydatów zgłoszonych przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratury. Wg. aktualnych układów samo to spowoduje sytuację patową tej instytucji.

Rewolucyjna zmiana tego urzędu ma polegać podobno na tym, że przełożonym nie będzie już wolno wydawać prokuratorom poleceń w konkretnych sprawach. W takim razie po co przełożeni? - czy niedouczeni asesorowie prok. będą mogli swobodnie oskarżać polityków wg. opcji czy układów? - kolejny naiwny pomysł. Wszak w Polsce tylko układy są ważne i żaden prokuratorek na pewno nie "podskoczy", ponieważ zaraz "wyskoczy" z branży. Nie ma najmniejszych szans na niezależność polityczną prokuratorów - gwarancja niezależności w tej korporacji to kolejna bajka dla tych zdziecinniałych niekompetentnych funkcjonariuszy.

W tej sytuacji dziwne jest stwierdzenie Krzysztofa Parulskiego;
- Jeśli zniesienie poleceń przejdzie, zagwarantuje to prokuratorom niezależność. A przełożony będzie i tak mógł skorygować błędną decyzję, uchylając ją lub zmieniając - przewodniczącego cyrku tzw. "Stowarzyszenia Prokuratorów RP" i członka poronionego zespołu mającego opracować założenia tego abstrakcyjnego projektu.

Jeśli do zespołu adwokata Ćwiakalskiego dodamy szefa z zakupionym tytułem prof. Andrzeja Zolla - to już wszystkiego będzie można się spodziewać, tylko nie apolityczności i rzetelności.

cdn.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.