Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-05-2011

PODŁE PAŃSTWO I PODŁY BANKOWY PARASOL !!!

.Tak się jakoś głupio utarło , że jak bank pożycza pieniądze to chce je odzyskać z procentem... W RP... (PEJSATE BANKI?)  NIE !!! 

Jest takie stare powiedzenie definiujące słowo BANK ! 

"Bank to instytucja, która daje ci parasol w dzień słoneczny, ale gdy spadnie pierwsza kropla deszczu niezwłocznie go zabiera". 

Pani Elżbieta ze Świdnicy latem 2004 roku zaciągnęła kredyt hipoteczny w wysokości 300 tys. zł na zakup i remont domu jednorodzinnego. Kredyt typowy i typowo zabezpieczony - hipoteka, weksel, poręczyciel wekslowy, polisa itp... Kredyt kupiony z rozsądku i możliwości jego obsługi. 34 letnia Ela wraz z mężem bez jakichkolwiek problemów każdego miesiąca regulowali kolejną ratę. Dom z kredytu i oszczędności okazale rozbudowany i wyposażony powiększył swoją wartość do sumy ok. miliona złotych, a wielu okolicznych sąsiadów z nie skrywaną zazdrością pokazywało go swoim znajomym. Tak słodko było przez 5 lat. Z początkiem roku 2009 mąż Eli został aresztowany. I on i ona nie spodziewali się tego, nie byli na to przygotowani. Mąż - przedsiębiorca - nigdy nie imał się żadnych zakazanych prawem działalności. Pani Eli świat zawalił się w jeden moment. Ratowanie męża, adwokaci, strach i samotność wywołały u niej silną depresję. Straciła panowanie nad rzeczywistością. Oczywiście pracodawca - co nie jest rzadkością - natychmiast po aresztowaniu męża zwolnił ją z pracy dokładając do jej stanu zdrowia przysłowiową SIEKIERĘ !!! 
Sprawa płatności rat kredytowych zeszła na plan dalszy......
 

Po kilku miesiącach mąż - bez słowa przepraszam od urzędu prokuratury - powrócił, bez karnych zarzutów do domu. Zorientowawszy się, że żoneczka nie płaciła stosownych rat zorganizował na prędce zaległe należności i wpłacił do banku. 

Za późno !!! 
Dni kilka potem z banku przyszło wypowiedzenie umowy kredytowej z żądaniem spłaty jednorazowo 288 tys. zł tj. całej kwoty kredytowej (w terminie 30 dni).
 

Pani Ela pisze do banku prośbę, wyjaśnia, informuje o spłacie zaległości. 

Bank - na firmówce - odpowiada : 
prośba została rozpatrzona negatywnie ! Po miesiącu przysyła przedsądowe wezwanie do zapłaty. (umniejszył należność o jednorazowo spłacone raty). Mąż i Ela- razem - piszą ponowną prośbę o przywrócenie umowy. 
Prośba została rozpatrzona negatywnie ! - na firmówce !
 

17 grudnia 2009 r. pani Ela w desperacji pisze ponowną prośbę proponując, że dla uwiarygodnienia wpłaci jednorazowo kwotę 40 TYSIĘCY złotych przy pozostawieniu rat na poprzednim poziomie. 

W odpowiedzi : prośba została rozpatrzona negatywnie i dotychczasowa decyzja banku zostaje podtrzymana !!! 

Zdesperowani piszą - opłacając wcześniej kwotę 50 zł - prośbę do Arbitra Bankowego, który w odpowiedzi zarządza: 

1. zwrócić wniosek 

2. przekazać z rachunku Związku Banków Polskich na rzecz Wnioskodawczyni kwotę 25 (dwadzieścia pięć) zł z tytułu zwrotu połowy opłaty arbitrażowej. 

Uzasadnia to regulaminem Związku Banków, który zajmuje się sporami do 8 TYSIĘCY złotych - FAJNY ARBITRAŻ !!! 

Naoglądawszy się telewizyjnych reklam napisali do Federacji Konsumentów - oddz. Wrocław. Przedstawili problem, zaproponowali to co poprzednio bankowi i otrzymali odpowiedź : 

Po analizie pisma i odrzuceniu jego warstwy emocjonalnej, oceniam iż sporu w istocie nie ma, gdyż problem wyniknął z nienależytego wykonania umowy kredytowej przez Kredytobiorcę, co skutkowało uzasadnionym prawnie wypowiedzeniem umowy. Oczywiście są przyczyny i powody losowe, które Kredytodawca winien wziąć pod uwagę, a dlaczego nie wziął trudno powiedzieć - być może jest to przejaw zaostrzonej czy wręcz restrykcyjnej polityki banków od przełomu 2008-2009 roku. Zalecam jednak umiar w zbytnim eksponowaniu tego, gdyż to w sytuacji w jakiej się Pani znalazła może jedynie zaszkodzić. Oczywiście gdyby Kredytodawca wyraził zgodę jesteśmy skłonni przeprowadzić mediację w celu doprowadzenia do nowacji umowy kredytowej i to de facto jest jedyna forma wsparcia, które możemy zaoferować, gdyż jesteśmy legalistami, realistami i pragmatykami, a w zaistniałej sytuacji narzędzia prawne są nieprzydatne, a na pewno sporo może zdziałać pokora do której namawiamy i zachęcamy. 

LUDZIE !!! W podpisie tego papieru - kitu widnieje podpis Prezesa Oddz/Wrocław. Ludzie tę pożal się Boże organizację finansujemy MY podatnicy. Panie Premierze Tusk tu są oszczędności. komu potrzebna jest ogólnokrajowa organizacja - biura w każdym województwie, centrala, pododziały, samochody, komputery rowery. Ile na to idzie milionów ??? Narzędzia prawne są nieprzydatne (!!) - a co kałasznikowy proponuje pan Prezes ??? KPINA ! 

Kolejny raz w imieniu p. Eli kancelaria prawna z Wrocławia podejmuje się negocjacji - w odpowiedzi z 27 kwietnia u. br. 

...bank nadal podtrzymuje swoje stanowisko, co oznacza, iż decyzja banku w tej sprawie jest niepodważalna i ostateczna... 

17 maja ub.r. pani Ela pisze pozew do Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie. Pozywa Bank. 
W odpowiedzi po 2 miesiącach bank odpowiada Sądowi Polubownemu,
...że nie wyraża zgody na postępowanie mediacyjne przed Sądem polubownym przy KNF. Prezes Sądu odpisuje - załączając stanowisko banku - ...jednocześnie informuję, iż fakt nie wyrażenia zgody na rozstrzygnięcie przez Sąd Polubowny przy KNF w przedmiotowej sprawie, nie wyklucza możliwości wyrażenia zgody w innych sprawach.
- CIEKAWE W JAKICH INNYCH SPRAWACH ???
 

Kolokwialnie mówiąc powyższe jest zobrazowaniem słów ...polecieli sobie w kulki... 

W sierpniu ub.r. , pani Ela z mężem kontaktują się ze mną - dając mi notarialne pełnomocnictwo - do negocjacji z bankiem. Osobiście rozmawiam z panią z działu windykacji. Uzgadniam z nią, że p. Ela jednorazowo wpłaca 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH, doubezpiecza kredyt dodatkową nieruchomością, zwiększa PODWÓJNIE wysokość rat i wyraża zgodę na skrócenie okresu kredytowego- o połowę -  Pani zapewnia mnie, że taką ofertę bank przyjmie. 
I co szanowni czytelnicy ??? Jaką odpowiedź otrzymała Elżunia ???

OCZYWIŚCIE N E G A T Y W N Ą !!!!

Jaki wniosek można wysnuć po przeczytaniu powyższego materiału. Bankowi nie chodzi o spłatę należności. Bankowi wbrew logice nie zależy na zwrocie kredytu. Czy więcej weźmie - chyba pod stołem - po licytacji wartego milion zł. domu??? 

Pani Ela nadal płaci raty. 
Ja zamierzam o powyższej sprawie zawiadomić organa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Tak naprawdę nie ma już żadnej alternatywy - pokojowej - by wpłynąć na zmianę stanowiska banku. W fajnym kraju żyjemy. Czy On jest jeszcze NASZ i nasi są posłowie, senatorowie, rząd i urząd Prezydenta ? 

23 września  ub.r. pani Ela z banku otrzymała zawiadomienie o wystawieniu Bankowego Tytułu Egzekucyjnego. 

Fajnie jest w naszym kraju ! Kury robią jaja , rząd robi z nas jaja , banki TEŻ robią z Nas sobie JAJA !!!
Czyli jajeczna jajecznica jajcarska !!!

222 Legionista - Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego

WIĘCEJ W TEMACIE OSZUSTW BANKOWYCH:

Mafijny trójkąt Bank Śląski - prokuratura - sądy - to przekręt 2009 r.
Uwaga na Lukas bank ... czyli taki, który przehandluje Cię za grosze. Firmy windykacyjne nękają za przeterminowane wyimaginowane długi. Nie wolno dać się zastraszać.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego - to banki będą musiały dowodzić, że klient jest ich dłużnikiem.
Walka o Polskę to walka o polski system bankowy, polski bank centralny i polski pieniądz.
Bielsko - Biała 27.01.2011 r. o godz. 9 sala 41 Sądu Rejonowego Wydz. III Karny w - okaże się czy sędzia wspiera mafię Banku Śląskiego i prok. Aleksandra Zająca z Myszkowa - Jerzy Jachnik
Prawdziwy powód bankructwa Grecji – w taki sposób zbankrutuje Polska
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
UPADEK DOlara - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM cz.2 -z cyklu fakty i mity o Ameryce...
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Bankructwo Polski - ZEGAR DŁUGU POLSKIEGO - POPRZYJ PETYCJE ZAKAZUJĄCA ZADŁUŻANIE PAŃSTWA POLSKIEGO !!!
WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM, czyli  jak dzisiaj tworzy się pieniądze... z cyklu fakty i mity o Ameryce
Komorowski dezinformuje. Błędy rządu PO. Polska zbankrutuje? Minął kolejny polski tydzień... Filip Stankiewicz
UPADEK DOLARA - BĘDZIE AMERO? - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Grecka tragedia - czyli totalna kontrola finansowa obywateli.... Tajny plan Unii i bankierów czy dojdzie do zaczipowania ludzi?
Czy BZ WBK zapłaci za grzechy Raiffeisen Banku w związku ze sprzedażą przez Raiffeisen Bank Polska S.A. obligacji spółki SEMAX S.A. w upadłości !?!
Większość bankructw w Polsce jest sfingowana- zaplanowana upadłość i wymyślony kryzys?
Władza monetarna należy do banków Jedno pociągnięcie pióra tworzy lub likwiduje pieniądze - banki kontrolują kredyt narodu, kierują polityką rządów i trzymają w swoim ręku losy ludzi...
Lichwiarstwo banków i bandycka windykacja. Bogusław Maśliński

Więcej w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nessa
24-12-2014 / 10:09
im just so glad i found this band today haha ? ive been looking for a new band to jam 2 music nodaways" rel="nofollow">dywwojjk.com">nodaways just suck so i mainly jam to classic rock 60s-late 70s mostly..these guys are pretty awesome. just light up a fat one and enjoy it.
~Santosh
20-12-2014 / 15:43
Wow, Honey...This has to be one of my favourite posts yet. I think bauecse I am constantly walking around Rome from place to place, I feel like I can relate to this photoshoot although it looks like there is some sort of breakup involved in the story and I only dream of being about to dress this amazing every day! I am in love with the 3rd and the 9th photo....absolutely smitten. I am ridiculously addicted to your blog! I hope you have a beautiful weekend, Love.xoxoxoRachel
~Polak
19-05-2011 / 18:30
Mafia ŻYDO-KOMUNY powinna w końcu za wszystkie ZBRODNIE zapłacić całemu Światu .Szubienica sprawiedliwości powinna już dawno na nich czekać ,a nawet powinna dawno już PRACOWAĆ dla dobra Świata i Ludzkości Jak długo będziemy we własnym Kraju tylko WYROBNIKAMI i "CIEMNĄ MASĄ" ??? Obudż się,obudż Narodzie mój , dopóki jeszcze masz siłę pójść w bój !!! Powstańmy by przestał już dręczyć nas WRÓG !!! Powstańmy by Ojciec ,Dziad ,i Pradziad w mogile w spokoju spoczywać mógł !!! Filmy które powinny dać każdemu do myślenia . Jeśli czujesz że masz jeszcze siły i hart ducha ,zadzwoń ,i organizujmy się , ale tak na poważnie , a nie ( a... to i tak nic z tego ) . Mój nr. tel. 514747273 . www.youtube.com/watch?v=4-P1zA0Ew4U&feature=BF&list=PL0BE70BDBB1199E >>www.youtube.com/watch?v=6vLUfu8KlzM&feature=relmfu >>www.youtube.com/watch?v=Dsok8aEoxxc >>www.youtube.com/watch?v=Ga4oE3xC9ak&feature=related
~gość
18-05-2011 / 18:00
Proszę się skontaktowac bezpośrednio z Naczelnym Afer Prawa Panem Raczkowskim
~mprad
18-05-2011 / 12:33
Proszę o podanie danych kontaktowych autora tego artykułu. Mam do przedstawienia sytuację z bankiem PKO BP i kredytami mieszkaniowymi z lat 1991. Od 1993 roku bank wspólnie z władzami sp-ni (wykorzystując niewiedzę sp-ni i własną) próbuje wyłudzić ode mnie równowartość klikudziesięciu średnich pensji. Walka toczy się obecnie w sądach, a po dotarciu do pewnych dokumentów kieruję sprawy do prokuratury. Potrzebuję wsparcia, gdyż w naszym państwie posiadanie racji to niestety za mało. Mój mail wthmaz@vp.pl
~mprad
18-05-2011 / 12:28
Proszę o podanie danych kontaktowych autora tego artykułu. Mam do przedstawienia sytuację z bankiem PKO BP i kredytami mieszkaniowymi z lat 1991. Od 1993 roku bank wspólnie z władzami sp-ni (wykorzystując niewiedzę sp-ni i własną) próbuje wyłudzić ode mnie równowartość klikudziesięciu średnich pensji. Walka toczy się obecnie w sądach, a po dotarciu do pewnych dokumentów kieruję sprawy do prokuratury. Potrzebuję wsparcia, gdyż w naszym państwie posiadanie racji to niestety za mało.
~gość
18-05-2011 / 10:39
Pan Minister Kwiatkowski chyba pił blekot. Lad prawny mamy najwyższych standardów o czym świadczy ta strona i strona Stowarzyszenia Przeciwko Bezprawiu. Powinien tam weść i poczytać sobie zwlaszcza o poziomie sądownictwa . Pan Jachnik opublikował wypowiedzi z blogu polskich "sędziów" fascynująca lektura świadcząca o poziomie, wykształceniu i znajomości prawa naszych "ulubieńców" w togach. Min. Kwiatkowski powinien to przeczytać to nie p... takich farmazonów.
~odcisk
18-05-2011 / 09:52
Minister Sprawiedliwości na dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Sądu Najwyższego 2011-05-17 - Dzisiejsze spotkanie jest szczególną okazją do wyrażenia uznania dla Sądu Najwyższego za jego wkład w budowanie stabilnego ładu prawnego w Polsce, jak również autorytetu Polski w Unii Europejskiej – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. W dzisiejszym spotkaniu, które poświęcone było działalności Sądu Najwyższego w 2010 r., poza Ministrem Sprawiedliwości udział wziął także m.in. Prezydent RP – Bronisław Komorowski. - Znacząca pozycja ustrojowa i autorytet Sądu Najwyższego nie budzą dziś najmniejszych wątpliwości – mówił Krzysztof Kwiatkowski. Minister Sprawiedliwości przypomniał, że miniony rok przyniósł, istotną dla wzajemnych relacji pomiędzy Sądem Najwyższym i Ministrem Sprawiedliwości, zmianę. 31 marca 2010 r. wyłączono prokuraturę z systemu organizacyjnego władzy wykonawczej. Tym samym Minister Sprawiedliwości, który przestał być z urzędu Prokuratorem Generalnym, utracił możliwość wnoszenia do Sądu Najwyższego skargi kasacyjnej czy też skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. - Rolą wymiaru sprawiedliwości jest co do zasady stosowanie prawa, podczas gdy władza ustawodawcza, a pośrednio również władza wykonawcza, biorą udział w stanowieniu prawa – powiedział Minister Sprawiedliwości. – Wysoki i stale wzrastający poziom wiedzy sędziów Sądu Najwyższego, w tym również coraz częściej obecna w orzecznictwie ocena rozwiązań polskiego systemu prawnego w kontekście rozwiązań prawnomiędzynarodowych, są nieocenione – dodał. Minister Sprawiedliwości zapewnił, że zarówno on, jak i podległe mu służby ze szczególną uwagą analizują zarówno uwagi, zgłaszane do projektów legislacyjnych, jak i refleksje, zawarte w orzecznictwie Sądu Najwyższego. - Spoglądając na dorobek orzeczniczy Sądu Najwyższego w 2010 r. warto podkreślić, że szereg podjętych w tym czasie rozstrzygnięć pozostawało w związku z zakresem właściwości Ministra Sprawiedliwości i stało się inspiracją do podejmowania inicjatyw legislacyjnych – powiedział Krzysztof Kwiatkowski. – Wydane w ubiegłym roku uchwały Sądu Najwyższego, zwłaszcza w powiększonym składzie, jako wywierające pośredni wpływ na praktykę sądów, winny przyczynić się nie tylko do ujednolicenia judykatury i usunięcia występujących w orzecznictwie wątpliwości, ale również do poprawy sprawności postępowań sądowych, co jest przedmiotem stałego zainteresowania Ministra Sprawiedliwości – dodał. W związku ze zbliżającym się objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, Minister Krzysztof Kwiatkowski zwrócił uwagę na istotną kwestię, jaką jest problematyka projektowanych zmian w prawie wspólnotowym, powiązanym z wymiarem sprawiedliwości. – Stawia to przed Ministrem Sprawiedliwości nowe zadania. Ze wszech miar wskazane i oczekiwane byłoby, gdyby Sąd Najwyższy zechciał wypowiedzieć się w przedmiocie planów polskiej prezydencji w zakresie wymiaru sprawiedliwości – powiedział Minister, jednocześnie przekazując na ręce Prezesa Sądu Najwyższego dokument przedstawiający te plany. Joanna Dębek Rzecznik Prasowy Ministra Sprawiedliwości
~ukaz
18-05-2011 / 07:31
Udupiono szefa pochodzenia żydowskiego za rzekomą napaść na pokojówkę, a może chodzi o zmianę pokoleniową zarządzania finansami, najpierw Żydzi teraz Masoneria, sypie się Euro, to każdemu będą wkładać Belkę - na plecy - do oka.
~etyk
17-05-2011 / 18:13
to chyba jawne złodziejstwo, nie podkładanie nóg...