Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 listopada 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA

Zawiadomienie o przestępstwach skarbowych na szkodę EuroFarm.

Marian Zagórny, Jelenia Góra 17.07.2008 r.
Kamil Zagórny,

Dyrektor
Urzędu Kontroli Skarbowej

Ośrodek Zamiejscowy w Jeleniej Górze
ul. Okopowa 6
58-500 Jelenia Góra

Zawiadomienie o przestępstwach skarbowych.

Niniejszym składamy zawiadomienie o przestępstwach skarbowych na następujące osoby oraz firmy:
1. Leszka Grala Lubań,
2. Agro-Farm sp. z o.o.
3.
Gospodarstwo Rolne Leszek i Lucyna G.
4. Agro-Centrum Leszek G.

5. Mirosława G. obecnie udziałowiec i Prezes Zarządu ,,Polterra”
6. Lidii P. V-Prezesa Zarządu i udziałowca ,,Polterra”
7. Józefa G., współpracownika ,, Polterra”,

którzy wspólnie w listopadzie 2007 r. przygotowali wielokrotnie zawyżone, antydatowane wstecz dotyczące 2003-2005 r. fikcyjne rozliczenia tzw. usług rolniczych, ze strony tej firmy nigdy nie miały miejsca, a niby świadczonych dla nas przez firmę ,,Polterra’’, a w rzeczywistości tylko w części na zlecenie Firmy BHU EUROFARM przez firmę Agro-Farm sp. z o.o., której Prezesem jest Leszek Grala.

Leszek Grala jako Prezes Agro-Farm Pisarzowice i innych w/w firm na zlecenie firmy EuroFarm ze Stolca k. Ząbkowic Śl. dokonywał obsługi od 1997 r. naszych pól o pow. 25 ha. Przez kilka lat firmy L.Grali obrabiały w Rybnicy nasze pola: orali je, obsiewali i kosili, a plony magazynowali w silosach w Henrykowie Lubańskim lub przewozili do magazynów Firmy EuroFarm w Nowej Wsi Legnickiej.

Do 2003 r. usługi i zbiory rozliczała nam Firma EuroFarm ze Stolca i robiła to rzetelnie bo wyliczali koszty usługi, które odliczali od zakupionych plonów i nadwyżkę nam zawsze wypłacano gotówką.

Ponieważ w 2004 r. wobec Firmy Eurofarm ogłoszono upadłość to automatycznie sytuację postanowił wykorzystać Leszek Grala, który w 2004 r. zebrał 120 ton żyta z naszych pól za które sprzedając je po 320 zł/tonę otrzymał łącznie 38 tys. zł, zapewniając nas, że się uczciwie rozliczy.

Na tych samych polach jeszcze w sierpniu 2004 r. zasiał rzepak, który zebrał w 2005 r. w ilości 76 ton po 890 zł/tonę otrzymując za niego ponad 67 tys. zł i ponownie sumiennie przy świadkach obiecywał nam zapłatę za rzepak łącznie zaległością wraz z odsetkami za zebrane żyto z 2004r.

Łączna wartość przywłaszczonych plonów przez Leszka Gralę i jego Firmy wynosi 105 tys.zł + odsetki ustawowe, a z tej kwoty zapłacił nam tylko zaliczkę 1.5 tys. zł, + 5 tys zł, a ponadto miał przedstawić kompleksowe rozliczenie kosztów usług oraz wartości zbiorów tak jak to robiła przez wiele lat firma EuroFarm.

Wszystko, co od Leszka Grali dostaliśmy to te w/w 6,5 tys zł.

Nagle teraz po latach ujawniła się firma Rolnicze Towarzystwo Finansowo-Gospodarcze ,,POLTERRA’’ sp. z o.o. z/s w Henrykowie Lubańskim, która jakoby obsługiwała nasze grunty, a my nawet o tym nie wiedzieliśmy co dowodzi o celowym dorabianiu dokumentów, aby nas oszukać i ukryć dług wobec nas za odebrane, ale nie zapłacone płody rolne.

Z tego co się orientuję ta firma ,,POLTERRA’’ została utworzona przez Leszka Gralę właśnie do oszukiwania rolników, którym podobnie jak nam nie wypłacał należności za płody rolne w celu wystawiania zawyżonych oraz fikcyjnych rachunków,a także pomocy w zaniżaniu podatków przez swoje inne firmy jak Agro-Centrum czy Agro-Farm.

Dlaczego firma ,,POLTERRA’’ nagle zaczęła wysyłać do nas wezwania do zapłaty w końcu listopada 2007 r. i złożyła pozew w końcu grudnia 2007 r. kiedy sprawa dotyczy 2003-2005 r. oraz gdy my wysłaliśmy wezwania do zapłaty do firm Leszka Grali oraz niego i żony wcześniej ponieważ na początku listopada 2007 r. i właśnie wobec braku zapłaty ibrnięciu w oszustwie kierujemy pozew do sądu o zapłatę.

W firmie BHU EuroFarm, która zlecali usługi firmie AGRO-FARM, a z tego co wiem nikt tam nigdy nie słyszał o firmie ,,POLTERRA’’ co jest szczególnie dziwne pomimo, że te firmy współpracowały wiele lat.

Właściciel Firmy BHU EuroFarm, Pan Witold Duchiewicz, poinformował mnie, że Leszek Grala złożył w 2004 r. w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu do Masy Upadłości BHU EuroFarm syg akt VI Gup 09/04 zgłoszenia wierzytelności AGRO-FARM oraz AGROCENTRUM, a dotyczące usług wykonanych w latach 2003-2004 na naszych polach w ramach dotychczasowej współpracy z BHU EuroFarm.

Jest to ewidentna kolejna próba wyłudzenia i tego co wiem takie zeznanie dotyczące próby wyłudzenia fikcyjnych należności z Masy Upadłości Witold Duchiewicz złożył w ABW we Wrocławiu do akt śledztwa PR-IV-XI Ds. 3/07 prowadzonego przez Prokuraturę Krajową Wydz. XI Zamiejscowy we Wrocławiu przeciw Leszowi Grali .

W tej sprawie toczy się z naszego zawiadomienia śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Lubaniu pod Sygn. Akt 1 Ds. 1004/07, RSD-1070/07, ale jak nas poinformowano oni nie zajmują się przestępstwami skarbowymi, które popełnili w/w i ze powinniśmy sami zawiadomić UKS w Jeleniej Górze co niniejszym czynimy.

JEST TO SZCZEGÓLNIE ISTOTNE, PONIEWAŻ POJAWIŁY SIĘ DOWÓD NA SZEREG PRZESTĘPSTW SKARBOWYCH :

Otóż właśnie takie zupełnie nowe okoliczności, zostały ujawnione na rozprawie w dniu 18 czerwca 2008 r. w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Wydział I Cywilny sygn. Akt IC 227/08 (załączamy protokół z rozprawy) w formie zeznań świadków: Józefa G., Jacka W. i Witolda D., które ujawniły całkowicie nowe fakty potwierdzające popełnienie przestępstwa, także przez Zarząd Firmy ,,Polterra’’ sp. z o.o. uszczegóławiamy nasze zawiadomienie wobec obecnego Zarządu i współpracowników ,,Polterra’’ sp. z o.o.:

  1. Mirosław Grala obecnie udziałowiec i Prezes Zarządu ,,Polterra”
  2. Lidii Pietrzak V-Prezesa Zarządu i udziałowca ,,Polterra”
  3. Józefa Gałki, współpracownika ,, Polterra”,

którzy wspólnie w listopadzie 2007 r. przygotowali wielokrotnie zawyżone, antydatowane wstecz dotyczące 2003-2005 r. fikcyjne rozliczenia tzw. usług rolniczych, ze strony tej firmy nigdy nie miały miejsca, a niby świadczonych dla nas przez firmę ,,Polterra’’, a w rzeczywistości tylko w części na zlecenie Firmy BHU EUROFARM przez firmę Agro-Farm sp. z o.o., której Prezesem jest Leszek Grala.

Pan Jacek Wróblewski w czasie zeznań ujawnionych w załączonym protokole sądowym wprost kategorycznie stwierdził, że wszystko co było związane z firmą ,,Polterra’’ było fikcyjne włącznie z jego byciem udziałowcem i członkiem Zarządu ,,Polterra’’ sp. z o.o. a także tzw. umów pomiędzy nami i ,,Polterrą’’ sp. z o.o. Pan Józef Gałka potwierdził, ze to on na polecenie Zarządu ,,Polterra” sporządził w ubiegłym czyli listopadzie 2007 r. tzw. kalkulacje usług oraz dowody tzw. kwity magazynowe (które dołączamy w załączeniu), a dotyczące fikcyjnych usług i zbiorów na naszych polach wykonanych niby przez ,,Polterra’’, a dotyczące 2003-2005 r. i nigdy nie ewidencjonowane w dokumentacji finansowej spółki, ,,Polterra” sp. z o.o. co jest przecież oczywistym przestępstwem skarbowym, o którym niezależnie musimy zgodnie z przepisami zawiadomić Urząd Kontroli Skarbowej w Jeleniej Górze oraz Izbę Skarbową we Wrocławiu. Ponadto podnosimy dlaczego KP Policji w Lubaniu prowadząc dochodzenie po pojawieniu się takiego nowego podmiotu, który dokonywał fikcyjnych usług nie zrobiła konfrontacji, aby wszystko sprawdzić.

Dlaczego firma ,,Polterra’’ nagle zaczęła wysyłać do nas wezwania do zapłaty w końcu listopada 2007 r. i złożyła pozew w końcu grudnia 2007 r. kiedy sprawa dotyczy 2003-2005 r. ale dopiero w sytuacji gdy my widząc bezsilność wobec oszustów wysłaliśmy wezwania do zapłaty do firm Leszka Grali oraz niego i żony wcześniej ponieważ w dniu 06 listopada 2007 r. informując ich, że wobec braku zapłaty ciągłym brnięciu w oszustwie skierujemy pozew do sądu o zapłatę.

Ponadto podejrzewamy fakt tak błędnego tendencyjnego i nierzetelnego prowadzenia postępowania przygotowawczego przez KPP w Lubaniu wynika z tego iż brat Leszka Grali, czyli Mirosław Grala obecnie udziałowiec i Prezes Zarządu ,,Polterra” pracował w tamtejszej KP Policji i jego koledzy zrobią wszystko aby nie uczynić jemu krzywdy.

W takiej sytuacji powinno przecież nastąpić automatyczne wyłączenie Policji w Lubaniu z prowadzenia dochodzenia właśnie, aby zapewnić pełny obiektywizm, a w tym przypadku takiego obiektywizmu nie było o czym świadczą powyższe nasze zarzuty poparte nowymi ,,mocnymi” dokumentami całkowicie podważające rzetelność dochodzenia w KPP Lubań, która zamiast skorzystać z pomocy Inspektorów Urzędu Kontroli Skarbowej w Jeleniej Górze całkowicie zaniechała czynności kontrolnych w tym zakresie.

Jest to szczególnie bulwersujące ponieważ antydatowane o 3-4 lat dokumenty, na transakcje handlowe i usługi w części fikcyjne specjalnie preparowane przez wiele osób z kilku firm nie miały jakiegokolwiek odwzorowania w dokumentach finansowych firm, które przecież prowadzą pełną księgowość czyli księgi handlowe i muszą prowadzić księgowość na bieżąco i rzetelnie składając stosowne sprawozdania do Urzędu Skarbowego w Lubaniu lub do Izby Skarbowej we Wrocławiu, a tego nigdy nie uczyniła żadna z firm Leszka Grali i jego brata Mirosława Grali.

Z tego co wiem to takie przewłaszczenia płodów rolnych jakie uczyniono w stosunku do nas były powszechną praktyką tych osób, którzy czyja się bezkarni, ponieważ Leszek Grala jest Prezesem Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu i ustawia wszelkich urzędników jak twierdzi z całego Dolnego Śląska jako ,,człowieka’’ ściśle powiązanego z władzami centralnymi PSL koalicjanta PO.

Wnosimy o podjęcie działań, które uniemożliwią taką kpinę Leszka Grali i jego wspólników z obowiązującego w Polsce prawa i przywłaszczania jak w naszym przypadku płodów rolnych na kwotę blisko 100 tys. zł bez zapłacenia od tego należnych podatków.

Marian Zagórny, Kamil Zagórny

Do wiadomości:

  1. Generalny Inspektor Kontroli skarbowej w Ministerstwie Finansów RP
  2. 00-916 Warszawa Ul. Świętokrzyska 12

  3. Dyrektor Izby Skarbowej we Wrocławiu ul. Pretficza 11 50-983 Wrocław

Oszustwa oraz mataczenia sędziów i prokuratorów jakim było nieproceduralne ogłoszenie upadłości olbrzymiej firmy "EUROFARMU" opisywaliśmy wiele razy.
Polecamy teksty: EUROFARM - jak syndyk Włodzimierz Bernacki rozkradł firmę Witolda Duchiewicza - czyli wielomilionowy przekręt syndyka przy sprzedaży Osiedla Przylesie EUROFARMU , czy BEZPRAWIE SĄDU REJ. W WAŁBRZYCHU WOBEC EUROFARMU! , oraz AFERA UPADKU EUROFARMU

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.