Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BOGUSŁAW MAŚLIŃSKI STOWARZYSZENIE VICTORIA APEL DO PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO PRZEJMOWANIE MAJĄTKÓW PRZEZ NIEMCÓW, ŻYDÓW KOŚCIOŁY

Maśliński Stowarzyszenie „VICTORIA” APEL DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO O INTERWENCJE I ZAPOBIEŻENIE PRZEJMOWANIU MAJĄTKU POLSKIEGO.

Szanowny Pan prof. Lech Kaczyński

Prezydent RP

Apel

do Pana Prezydenta RP, wraz z prośbą o niezwłoczną interwencję u Ministra Sprawiedliwości w celu zrealizowania kasacji wyroku sądowego, który krzywdzi Polaków, a faworyzuje Niemców, a do tego został wydany z pominięciem istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy faktów i dowodów, jakich Sąd RP zupełnie nie zważył i nie uwzględnił w sprawie opisywanej poniżej.

Zwracam się do Pana Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego z „Apelem” o natychmiastową interwencję u Ministra Sprawiedliwości pana Zbigniewa Ziobro, w celu przeprowadzenia niezwłocznie kasacji wyroku, o którym informowała „Gazeta Olsztyńska” w dniu 2007-02-12, w artykule pt.: „Pójdą na ulicę przez niemieckie roszczenia” – (...) „rodziny Moskalików i Głowackich z Nart pod Jedwabnem. Ich walka o porzucony 30 lat temu przez Niemkę Agnes Trawny dom już się skończyła, bo sąd cały majątek zwrócił dawnej właścicielce”.


Niezawisłe sądy, w czasach panowania Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, są w tym wypadku stronnicze i nie biorą zupełnie pod uwagę kosztów poniesionych przez Skarb Państwa oraz interesów i nakładów poniesionych przez dotychczasowych użytkowników tych nieruchomości, a także kontekstu historycznego, w jakim się znaleźli użytkownicy wchodzący w posiadanie tych majątków.

Sądy rozpoznające niniejszą sprawę zbyt łatwo rezygnowały z polskiej własności przekazując ją Niemcom, kosztem polskich właścicieli. Własność polska przestała być traktowana jako wartość, zarówno społeczna, państwowa i narodowa, nawet, jeśli dotyczy użytkowania jej przez prywatnych, polskich najemców, a posiadających tytuł do użytkowania wydany przez nasze państwo.

Kto na podstawie tego orzeczenia zwróci użytkownikom majątku za konserwację i za bieżące utrzymanie porzuconego majątku?

Kto także zwróci nakłady za podwyższenie jego wartości przez dotychczasowych użytkowników i legalnych mieszkańców?


Użytkownicy tego majątku weszli w jego posiadanie zaraz po wojnie, której Polacy nie wywołali, lecz byli jej ofiarą.

W wyniszczonej wojną Polsce Polacy musieli po wojnie gdzieś zamieszkać!

Użytkownicy nieruchomości działali przez długie lata w dobrej wierze i zajmowali niniejszy majątek na bazie decyzji państwowych, polskich i legalnie działających urzędów, które miały władzę decydowania o substancjach lokalowych, jakie po II Wojnie Światowej znalazły się na obszarze naszego państwa.


Niniejszy wyrok jest po prostu skandaliczny!

Państwo polskie po II Wojnie Światowej zapewniło obywatelom polskim bezpieczeństwo egzystencji w nowych granicach i w nowym otoczeniu prawnym i w nowej infrastrukturze. Dotyczyło to własności, komunalnej, państwowej i prywatnej, także z tzw. zasobów poniemieckich.

Samo dozorowanie nieruchomości przez 30 lat prawdopodobnie przekroczyło wartość tego majątku, jaki zachował się po wojnie.

Panie Prezydencie według informacji pochodzących z tego i nie tylko z tego artykułu, to takich spraw jest już w Polsce kilkadziesiąt, a to rozstrzygnięcie na pewno spowoduje nasilenie liczby pozwów, w których takie roszczenia będą podnoszone.

Nie wyobrażam sobie, aby inne sądy posługiwały się także tym orzeczeniem zupełnie nietrafnym, stronniczym i krzywdzącym dla Polaków, także w innych sprawach.

W województwie warmińsko-mazurskim, takie roszczenia mogą objąć substancje lokalowe, które dotyczą nawet liczby 1.428.601 Polaków, mieszkańców, użytkowników tych lokali, pochodzących z tzw. poniemieckich zasobów mieszkaniowych.

Wydaje się, że ten wyrok pokazuje, iż Polacy II Wojny Światowej nie wygrali, a przegrali ją z kretesem, bo okazuje się, że mienie, a być nawet może terytorium należące do RP, nie jest własnością Polaków.

W przypadku dalszego realizowania takich wyroków, to ewentualnych bezdomnych z powodu niemieckich roszczeń może być ca. 1, 5 miliona osób w naszym regionie.

Polacy za sprawą sądów działających w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej staną się bezdomnymi pariasami we własnym kraju.

W czasie kampanii wyborczej realizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, oświadczał Pan wielokrotnie, że wszelkie roszczenia Niemców do tych praw, pożytków i majątków nie mają żadnych podstaw w obowiązujących przepisach na bazie prawodawstwa krajowego i międzynarodowego, ani w Polsce, ani też poza jej granicami.


Zatem na bazie, jakiego prawa sądy wydają takie wyroki i skazują Polaków na bezdomność?

Pytam Pana, co z Polską? Co z naszym Narodem?


Czy Polacy mają być skazywani teraz na bezdomność z powodu różnorakich bezprawnych roszczeń wobec Polski, jakie podnoszą ci, którzy byli autorami naszych nieszczęść, tragedii i zniszczenia dorobku II RP w skutek wojny i okupacji naszego Kraju przez Niemców?

Polska nie jest nic winna swym sąsiadom, zwłaszcza tym, którzy ją napadli i zniewalali oraz okradali i niszczyli!

Co to za sądy, które pomijają tak ważny kontekst dziejowy i implikacje powojenne? Czy to są faktycznie polskie sądy? Jakie prawo i interesy reprezentują?

Czy nie mamy w tej sytuacji do czynienia z ewidentną dyskryminacją Polaków we własnym kraju, skoro niejeden nie może się doczekać zwrotu zdewastowanego młyna lub kamienicy, a spadkobiercy tych, którzy wyrzekli się polskiego obywatelstwa otrzymują bez trudu zwrot upaństwowionego majątku?


Panie Prezydencie niezwłocznie musi nastąpić nowelizacja prawa uniemożliwiająca jakichkolwiek roszczeń ze strony osób, które wyrzekły się obywatelstwa Polskiego oraz ich rzekomych spadkobierców.


Polska nie może być macochą dla Polaków, którzy nie porzucili swej Ojczyzny i się jej nie wyrzekli, lub też o nią walczyli, a hojną dla tych, którzy byli jej V Kolumną, i tępili polską państwowość, lub też była im całkowicie obojętna.


Warto być Polakiem, a sprawiedliwość i ochrona polskich interesów w naszym kraju nie może być iluzoryczna i obecna jedynie w politycznej retoryce kandydatów na urzędy w Polsce.


O Polskę walczy się czynnie każdego dnia, broniąc jej interesów i reprezentując naturalne prawa każdego Polaka, który musi mieć swój dach pod polskim Niebem i pracę, która zagwarantuje mu utrzymanie.

Pozostający w szacunku

Prezes Stowarzyszenia

Bogusław Maśliński

Stowarzyszenie „VICTORIA

14-300 Morąg

ul.Warmińska 15b/6

e-mail-vipbob@wp.pl

www.victoria.go.pl

tel. (098) 757-41-28

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Coralyn
04-01-2015 / 20:09
Thanks for shiarng. Always good to find a real expert. bjnsriqryti.com [url=mhgymmtq.com]mhgymmtq[/url] [link=bcivxba.com]bcivxba[/link]
~Yokeila
24-12-2014 / 06:48
Wow! Talk about a posting knonikcg" rel="nofollow">naehiz.com">knonikcg my socks off!
~Maryjane
20-12-2014 / 15:55
In the coamilcpted world we live in, it's good to find simple solutions.