Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-01-2012

Getin Noble Bank  nie opuści cię nawet po śmierci i doprowadzi do bankructwa. 

Getin Noble Bank domaga się od męża Ireny Białej spłaty kredytu. Śle monity, wezwania ostateczne. Wcale, ale to wcale nie przeszkadza mu, że mąż pani Białej nie żyje od roku.  

Zaraz po śmierci męża, na początku lipca 2011, wdowa zjawiła się w oddziale Getin Banku przy ul. Królewieckiej w Płocku. I złożyła w okienku: akt zgonu męża, akt dziedziczenia, kartę ze szpitala informującą o przyczynie zgonu i kopię dowodu osobistego. I poprosiła - na piśmie - o duplikat umowy kredytowej.

- Żona przejęła spadek po mężu, teoretycznie przejęła więc jego długi. Jeśli jednak kredyt w Getin Banku był ubezpieczony, całość aktualnego zadłużenia powinna spłacić firma ubezpieczeniowa. Problem polegał na tym, że pani Irena nie mogła w dokumentach męża znaleźć umowy kredytowej. Ba, nie wiedziała nawet, ile mąż pożyczył - w imieniu Ireny Biały wypowiada się jej pełnomocniczka Hanna Zaniewska. - Stąd prośba o duplikat. Sprawdziłybyśmy, czy kredyt był ubezpieczony i wszystko byłoby jasne.

Ale duplikat nie przychodził. Zresztą do tej pory bank nie poinformował, czy kredyt był ubezpieczony, nie ustosunkował się nawet do faktu, że jego klient nie żyje. Za to cały czas słał na nazwisko pana Białego (doprowadzając wdowę do rozpaczy) monity, wezwania, w końcu skierował sprawę do windykacji (w efekcie do mieszkania wdowy zapukał w pewnym momencie windykator). W lipcu ub.r. bank domagał się niecałych 2 tys. zł, w grudniu 2011 wdowa otrzymała pismo, z którego wynikało, że ma do spłaty ponad 13 tys. zł.

- Sytuacja jest niepojęta. Słałyśmy do banku kolejne wyjaśnienia, przypomnienia. I nic. Zupełnie jakby w tym banku pracowali ludzie niepiśmienni - komentuje Hanna Zaniewska.

"To aroganckie i niestosowne" - w jednym ze swych pism zwraca się do banku pani Biały. Dodaje także: "Proszę dyrekcję o zobowiązanie osoby, która przyjęła dokumenty w oddziale Banku w Płocku lub osoby odpowiedzialnej w centrali za załatwienie takich spraw - do ludzkiego podejścia (...)".

My także zapytaliśmy w Getin Banku: dlaczego pani Biały nie otrzymała duplikatu umowy i do tej pory nie wie, czy kredyt był ubezpieczony. Skąd właściwie wzięła się suma, której wymaga się od niej (a właściwie od zmarłego męża) w tym momencie. I dlaczego bank nie przyjął do wiadomości, że pan Biały nie żyje.

Wojciech Sury, rzecznik Getin Noble Banku powiadomił nas najpierw: - W nawiązaniu do przesłanych pytań uprzejmie informuję, iż podstawą do uruchomienia procedur bankowych w przypadku śmierci Klienta jest dostarczenie przez rodzinę zmarłego wiarygodnej dokumentacji potwierdzającej ten fakt. Jest to m.in. akt zgonu, prawomocne postanowienie o nabyciu spadku, umowa o sądowym podziale spadku, notarialny akt poświadczenia dziedziczenia. Oczywiście muszą to być oryginały lub kopia dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem przez pracownika Banku.

Potem dodał: - Niestety, z uwagi na tajemnicę bankową nie mogę w szczegółach odnieść się do opisanego przez panią przypadku.

Zapewnił jednak: - Wnikliwie badamy otrzymaną dokumentację. Skontaktujemy się także niezwłocznie z panią Biały w celu szybkiego wyjaśnienia szczegółów dotyczących kredytu jej nieżyjącego męża. Wyrażam również bardzo głębokie ubolewanie w związku z tym, iż doszło do tak bardzo dyskomfortowej sytuacji w relacji z żoną naszego byłego Klienta.

- Czy ktoś z banku się odezwał? - pytaliśmy wczoraj Hannę Zaniewską.

- Ależ skąd - usłyszeliśmy w odpowiedzi. - Powiedzieli, że "niezwłocznie". Widocznie inaczej to słowo rozumieją.

- Nie ma określonego schemat, przepisu, który określałby, w jakim czasie bank powinien zareagować na taką wiadomość, w jakim czasie sprawa powinna być załatwiona - mówi Norbert Jeziolowicz, dyrektor zespołu bankowości detalicznej i rynków finansowych w Związku Banków Polskich. - W wielu podobnych przypadkach banki mają problem z udzielaniem jakichkolwiek informacji na temat zmarłych klientów, nie wiadomo bowiem, kto ma prawo do spadku i komu te wiadomości można przekazać. Jeśli jednak rzecz ma się tak, jak pani to opisała... Faktycznie, zachowanie banku można nazwać co najmniej niedelikatnym.

(Imię i nazwisko bohaterki tekstu zostało zmienione).

Komentarz Mileny Orłowskiej

Getin Bank reklamuje się ostatnio hasłem: "Czasem trudniej powiedzieć, niż zrobić". Wydaje się, że w tym przypadku obie rzeczy przychodzą mu z taką samą trudnością.

 Więcej:

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego w ukrywaniu afery oszustwa klientów przez GETIN BANK SA.
Wniosek pokrzywdzonego do Posłów na Sejm RP o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej celem zbadania afery finansowej Getin Banku SA
List otwarty Jana Jączka pokrzywdzonego przez Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Banku S.A. do Premiera Donalda Tuska - czy kolejny poszkodowany przez organa władzy ma zacząć głodówkę, czy spalić się pod budynkiem rządowym?
Zawiadomienie o przestępstwie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach w osobie Rafała Nagrodzkiego i reszty tej, nie tylko katowickiej sądowo-prokuratorskiej mafii ukrywających oszustwo Getin Banku S.A. i im podobnych
WNIOSEK do Posłów na Sejm RP w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania afery finansowej wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku S.A., na szkodę wielu klientów tego banku
Siła brudnych pieniędzy aferzystów z Getin Banku S.A. jest silniejsza od przepisów prawa i władzy Państwa Polskiego -APEL JANA JĄCZKA
Andrzej Seremet Prokurator Generalny - list otwarty dotyczy Getin Bank S.A. oraz bezczynności Prokuratora RP i podległych mu prokuratorów w sprawie brutalnego łamania praw człowieka przez funkcjonariuszy publicznych, na szkodę Michaliny Jączek.
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Jak Czarnecki Leszek właściciel Getin Banku S.A. we współpracy z Domem Maklerskim IDM S.A. oszukuje klientów i manipuluje kursami akcji. 
Jak prokurator Mariola Musiał z Katowic chroni przed odpowiedzialnością karną oszustów z Getin Banku S.A.
List otwarty do sędziów Sądu Apelacyjnego w Katowicach i Prokuratora Generalnego w sprawie doprowadzenia kilkuset klientów Getin Banku S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o znacznej wartości przez osoby działające w imieniu tego banku.

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 03:07
~DearWist
10-03-2017 / 02:23
~Williamfluro
06-03-2017 / 12:05
buy doxycycline hyclate 100mg 100mgdoxycyclinehyclate.bid/ doxycycline coupons doxycycline" rel="nofollow">100mgdoxycyclinehyclate.bid/">doxycycline hyclate 100 mg doxycycline 100mg for dogs 100mgdoxycyclinehyclate.bid/>doxycycline hyclate doxycycline coupon
~Mirosław Gągalski
20-05-2013 / 20:43
W nawiązaniu do przesłanych pytań uprzejmie informuję, iż podstawą do uruchomienia procedur bankowych w przypadku śmierci Klienta jest dostarczenie przez rodzinę zmarłego wiarygodnej dokumentacji potwierdzającej ten fakt. Jest to m.in. akt zgonu, prawomocne postanowienie o nabyciu spadku, umowa o sądowym podziale spadku, notarialny akt poświadczenia dziedziczenia. Oczywiście muszą to być oryginały lub kopia dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem przez pracownika Banku. Gówno prawda. To bank musi się zatroszczyć o swoje pieniądze a nie rodzina dostarczać dowody przeciwko sobie. Opamiętajcie się!!
~mac
26-01-2012 / 13:24
Polityka banków jest jednoznaczna. Wydusić wszystko. Skoro BPH to GE Group a PKO łączy się z BPH.. to wszystko już jest Generel Electric. To największy koncern świata. Należy do globalistów. To koncern zabójca obywateli.
~Polak
26-01-2012 / 12:46
Banksterzy z Getin Banku znów szaleją.