Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-08-2016

Rewolucja w sądach! Znamy kulisy rządowej reformy sądownictwa. Będzie weryfikacja sędziów!

fot: pixabay.com fot: pixabay.com

Planowana przez rząd reforma sądownictwa będzie dobrą okazją do tego, aby zweryfikować wreszcie polskich sędziów. „Warszawska Gazeta” dotarła do założeń rządowego projektu reformy.
Zaręczam, że będzie reforma sądownictwa – zapowiedziała w ubiegłym tygodniu premier Beata Szydło. Słowa te umknęły opinii publicznej w Polsce, gdyż koncentrowała ona uwagę na Narodowym Programie Mieszkaniowym „Mieszkanie plus”, który ma być niebawem oficjalnie zaprezentowany przez rząd. Nie należy się zresztą temu specjalnie dziwić. Własne mieszkanie dla milionów młodych Polaków to dzisiaj sprawa podstawowa dla ich egzystencji. Reforma polskiego sądownictwa to jednak dużo większe wyzwanie dla rządzących, niż wdrożenie programu, na który mają się składać tanie mieszkania na wynajem. Powód jest jeden: polski wymiar sprawiedliwości będzie się opierał nowej reformie ze wszystkich sił. Podniesie się wielkie larum, że jest ona zamachem na niezależność i niezawisłość polskiego sądownictwa. Dobrze już wie o tym premier Szydło, która podkreśliła, że ta zmiana „może być jedną z najtrudniejszych”. Dotyka bowiem materii, która nie była ruszana od czasów PRL-u. Ale, jak zaznaczyła Szydło, jest konieczna do przeprowadzenia, ponieważ funkcjonowanie polskich sądów obywatele oceniają negatywnie.

Nietykalne „święte krowy”

Reforma sądownictwa była jednym ze sztandarowych postulatów PiS-u jeszcze przed wyborami. Po pół roku funkcjonowania rządu mamy wreszcie w tej sprawie jasny komunikat. Nie od dzisiaj wiadomo, że sędziowie to grupa zawodowa, która zawsze rządziła się swoimi własnymi interesami, niekoniecznie zgodnymi z interesami polskiego państwa i jego obywateli. Zawsze też mocno opierała się wszelkim próbom reform polskich sądów. Domagała się tylko większych pieniędzy, jednocześnie dbając o to, aby ich praca nie podlegała żadnej ocenie. Nie chodzi tutaj o naruszanie niezawisłości sędziowskiej, ale o tak banalne sprawy, jak rejestracja czasu pracy sędziów (dziś pracują de facto tyle ile chcą) i niepowstawanie zatorów. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że sędziowie są niezawiśli od pracy.

Sędziowie chcą bronić swojego statusu nietykalnych świętych krów. Dlatego w sporze PiS-u z prezesem Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzejem Rzeplińskim wyraźnie opowiedzieli się po stronie tego ostatniego, przy okazji podważając kompetencje parlamentu. Były uchwały, stanowiska i listy z wyrazami sprzeciwu wobec rzekomego sabotowania przez rząd wyroków TK. Krajowa Rada Sądownictwa (KRS), która jest organem kolegialnym polskiego sądownictwa, w przyjętym w kwietniu br. stanowisku zarzuciła ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze (jest również członkiem KRS) bezprecedensowe próby ingerowania i wpływania na sędziów TK. Była to właśnie próbka tego, co czeka w przyszłości rząd Beaty Szydło, gdy ten zacznie realizować zapowiadaną reformę polskiego sądownictwa.

Kulisy reformy

Z trudności, jakie będą towarzyszyły wdrażaniu reformy polskiego sądownictwa, dobrze zdaje sobie sprawę również sam minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro miał już w tym zakresie doświadczenia w latach 2006–2007, kiedy po raz pierwszy był szefem resortu. Warto wspomnieć, że uchwalony wówczas z jego inicjatywy 24-godzinny tryb uchylania sędziom immunitetów został potem jednoznacznie zakwestionowany przez TK. W ostatnich 10 latach Sąd Najwyższy otrzymał 136 wniosków o rozpatrzenie uchylenia immunitetu i wyraził zgodę na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności tylko w 53 przypadkach (w 48 odmówił, w 29 skierował do ponownego rozpatrzenia). Do SN trafiają już sprawy po selekcji dokonywanej przez sądy dyscyplinarne. Uchylenie immunitetu nie przesądza o winie, a jedynie zezwala na postawienie sędziemu zarzutów i rozpatrzenie jego sprawy przed sądem. Sędziowie nie chcą pozwalać nawet na to!

Dlatego minister Ziobro jest w przypadku reformy sądownictwa bardzo oszczędny w słowach i nie mówi zbyt wiele o tym, jak głębokie będą zmiany organizacyjne. Z tego powodu też nie konsultuje prac nad nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi z KRS ani środowiskiem sędziowskim, słusznie obawiając się silnego kontrataku. Z informacji, do jakich dotarła „Warszawska Gazeta”, wynika, że zmieni się całkowicie struktura organizacyjna polskich sądów. Zniesione mają zostać m.in. sądy rejonowe, które połączone zostaną z okręgowymi. Część sądów okręgowych przemianowana zostanie na apelacyjne. Taki model organizacyjny ma znacznie usprawnić pracę polskiego sądownictwa. Całkowitej zmianie ulegnie również organizacja KRS, w której nie będą zasiadali już prezesi i wiceprezesi sądów. Nowe rozwiązania organizacyjne mają też wyeliminować miganie się sędziów od pracy. Prezesi sądów, podobnie jak szeregowi sędziowie, będą musieli rozpatrywać ściśle określoną ilość spraw. To również ma wpłynąć na sprawniejsze funkcjonowanie polskich sądów. Weryfikowana będzie nie tylko praca sędziów, ale także ich zachowanie i kultura na sali sądowej i poza nią. Nowe zasady postępowania dyscyplinarnego mają spowodować, że ci sędziowie, którzy zachowywali się w przeszłości niegodnie i w sposób niewłaściwy traktowali strony postępowania, zostaną usunięci z zawodu. Radykalnej zmianie ulegną wymogi stawiane polskim sędziom, m.in. podniesiony zostanie wiek konieczny do mianowania na sędziego. Znacznie podwyższone zostaną również kryteria moralne i etyczne dla sędziów. Szefowie resortu enigmatycznie wypowiadają się o procesie weryfikacji sędziów, który nastąpi przy wdrażaniu nowej reformy. Podkreślają jedynie, że każdy sędzia otrzyma nowy akt mianowania przez prezydenta RP i będzie to symboliczny początek nowej ery w polskim sądownictwie.

Usunąć PRL z sądów!

Jedno nie ulega dzisiaj wątpliwości: reforma polskiego sądownictwa, którą planuje rząd Beaty Szydło, ma po raz pierwszy od 25 lat szanse rozbić stary układ, funkcjonujący w nim niezmiennie od czasów PRL-u. I być może pozbędziemy się wreszcie takich sędziów jak Wojciech Łączewski (skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na trzy lata bezwzględnego więzienia de facto za zbyt ostrą walkę z korupcją), Igor Tuleja (w uzasadnieniu wyroku porównał działania CBA do metod stalinowskich), Joanna Bukowska (bezzasadnie kazała aresztować na 30 dni redaktora naczelnego „Gazety Finansowej” Jana Pińskiego i bezprawnie wydała za nim list gończy), Ryszard Milewski (był gotowy „ustawić” sąd na prośbę urzędnika rządu Donalda Tuska, za którego w rzeczywistości podał się nasz kolega redakcyjny Paweł Miter) i dziesiątki im podobnych. Gdy to zrobimy, nie będziemy mieli już do czynienia z sędziami niekompetentnymi, stronniczymi, naginającymi prawo lub je jawnie łamiącymi, wysługującymi się rządzącym, angażującymi się w politykę bądź łamiącymi wiele innych zasad, których winni przestrzegać, kryjąc się przy tym za woalem sędziowskiej bezstronności i niezawisłości.

Jedno jest dzisiaj pewne: aby uzdrowić polskie sądy, trzeba rzeczywiście zrobić w nich prawdziwą rewolucję. Tylko tą metodą jesteśmy w stanie ten cel osiągnąć. Ale warto się za to zabrać, bo od funkcjonowania sądów zależy stan całego naszego państwa.

Tekst ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta! Kupujcie nowy numer w formie e-wydania: https://wogoole.pl/czerwiec/260-warszawska-gazeta-252016.html

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~elsayedosama
04-02-2017 / 09:09
هل تبحث عن شركة متخصصة فى مكافحة الحشرات نحن نقدم لكم افضل شركة مكافحة حشرات فى الدمام كما انه تقدم خدمة متميزة ايضا وهى تنظيف المنازل والمجالس والفلل والقصور وسبب تقديم هذه الخدم انه تهتم بالاناقة والمنظر الخلاب والصحة العامة خدمات شركتنا كاتالى شركة" rel="nofollow">www.elnasser-clean.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%81 مكافحة حشرات بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.elnasser-clean.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A تنظيف بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.elnasser-clean.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A تنظيف مجالس بالدمام
~elsayedosama
04-02-2017 / 09:07
نجن افضل شركة متخصصة فى جميع الخدمات المنزلية فى الدمام نقدم لك افضل الخدمات من تنظيف ومكافحة حشرات وتسليك مجارى وكشف تسربات ونقل عفش كل ما عليك هو تصفح الموقع من خلال الروابط المذكورة ادن المنشور وتقيمكم عليه نحن سعداء بتعامل معاكم ، شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9 تسليك مجارى بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9 تنظيف بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%86%D9%82%D9%84-%D نقل عفش بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9 مكافحة حشرات بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%83%D8%B4%D9%81-%D كشف تسربات المياه بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D عزل اسطح بالدمام
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9 تنظيف بالخبر
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D8%B3%D9%84%D9 تسليك مجارى بالخبر
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%B9%D8%B2%D9%84-%D عزل اسطح بالخبر
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9 مكافحة حشرات بالخبر
شركة" rel="nofollow">www.future-knight.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D9%83%D8%B4%D9%81-%D كشف تسربات المياه بالخبر
~bolo
09-12-2016 / 16:50
Będzie weryfikacja sędziów! Sądy opanowała mafia To pana słowa, byłego sędziego: "Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości", "Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości". 24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego. Żadne przepisy nie nakładają na biegłego obowiązku osobistego dokonania oględzin wszystkich nieruchomości, które wykorzystał do porównania i ustalenia wartości budynku – argumentował sąd i utrzymał w mocy decyzję bolesławieckiej prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie złożenia przez biegłego fałszywej opinii. www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac 3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-w progressforpoland.com/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-biegle Zeznania autora bajkowego operatu szacunkowego, biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego https://www.youtube.com/watch?v=RW62F955-_w&feature=youtu.be Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława ... https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8
~oko
10-09-2016 / 16:58
Nie przejmuj się przecież to PIS stwierdził że to nie jest wyrok tylko prywatna opinia tej pani. Złożyłeś apelację?
~DRIVER
09-09-2016 / 20:53
Po dzisiejszym wystąpieniu w sadzie min. Patryka Jaki: A więc Panie ministrze Jaki ja jako obywatel też mam prawo krytykować wyroki sądów. Krytykuję wyrok wydany w SO w Piotrkowie Trybunalskim syg akt IV KA 728/15 jako stronniczy i wydany z zemsty za krytykę sądów. Wyrok jest efektem apelacji od wyroku uniewinniającego mnie złożony przez pełnomocnika Niemca byłego prokuratora za poprzednich rządów PIS. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia do SR w Opocznie gdzie stronnicza i dyspozycyjna sędzia wydała wyrok. Sygn akt II k 136/16. Podczas rozprawy padły słowa przedstawiciela Niemca który powiedział że bardzo mu zależy żeby polski sąd skazał niewinnego Polaka! bo uniknie kary za łamania prawa w Polsce. POLSKI SĄD WYDAŁ WYROK JAKIEGO ŻYCZYŁ SOBIE NIEMIEC. Co Pan na to Panie ministrze ? Już w styczniu 2016 pisałem do Pana i min. Zbigniewa Ziobry przewidując jak potoczą się sprawy w ponowionej sprawie. Alarmowałem o zaangażowaniu byłego prokuratora z poprzedniej kadencji PIS. Alarmowałem że przewodniczący składu w SO to były wieloletni prokurator z miasta gdzie jest siedziba firmy Niemca. Informowałem o nękaniu ze strony Niemca i jego polskich pomocników. O odgrażaniu się że zemszczą się za ujawnienie mechanizmu oszukującego skarb państwa , o łamaniu kk, KP. Po tym wyroku Niemiec chyba zrozumiał że znalazł sobie sądy które będą wydawały wyroki na jego zamówienie . Już po tym wyroku pełnomocnik firmy który występował w tej sprawie złożył DWA prywatne akty oskarżenia do Opoczna które sąd przyjął a nie jest miejscowo właściwy do rozpatrywania tych spraw jako miejsca rzekomego popełnienia przestępstwa. Wcześniej składali wielokrotnie fałszywe zawiadomienia o popełnionych przestępstwach. Czy sądy w Polsce są prywatne a zatrudnieni urzędnicy na stanowiskach sędziów wydają wyroki na zamówienie ? Co ministerstwo zrobiło w tej sprawie? Informowałem o układzie w wymiarze nie/sprawiedliwości w woj. łódzkim. I teraz Pan trafił do sądu i krytykuje sądy i sędzine . Czyżby PIS miał podwójną moralnośc ? Czy prawo jest w tym kraju tylko dla wybranych a dyspozycyjni sędziowie ,policjanci, prokuratorzy bezkarni. Czy ministerstwo zainteresowało się kancelarią byłego prokuratora i sprawami jakie prowadzi? Czy wszczęto postepowanie wobec sędziów którzy wydawali w tej sprawie skandaliczne wyroki? Zadaję publicznie pytanie: Czy WSZYSTKIE DZIAŁANIA JAKIE PODEJMUJE MINISTER ZIOBRO i ministerstwo za obecnej kadencji PIS to zagrywki medialne pod publiczkę. Mamienie opini publicznej i polskiego społeczeństwa? A sprawy gdzie występuje zwykły obywatel są lekceważone? Dalsze takie podejście i działanie czy raczej zaniechanie działań chyba jednak zweryfikuje społeczne zaufanie do obecnego rządu PIS.
~wuj
07-09-2016 / 21:39
Sądy okręgowy w Siedlcach i poprzez powiązania w Garwolinie to dopiero kopalnia ......
~DRIVER
06-09-2016 / 17:10
Jest to kopia pisma kierowanego do Prokuratury w Opocznie w woj łódzkim gdzie działa zorganizowany ,,układ zamknięty." Po skargach do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego widać wyraźnie iż zapowiedzi o spec grupach ds. sędziów i prokuratorów to tylko szumne zapowiedzi pod publikę. Układ zamknięty w woj. Łódzkim żyje swoim życiem i w swoim gronie a zalecenia Ministra i prokuratora Generalnego ma w głębokim poważaniu. Otrzymałem uzasadnienie ,,wyroku'' wydanego w dn. 22.lipca 2016 r Syg.akt II K 136/16 który wydała pani sędzia Madej Prezes ? sądu w Opocznie. Z uzasadnienia wynika że sędzia Madej brała udział w innej sprawie niż oskarżony i jego obrońca. Taki popis ignorancji, braku logicznego myślenia, nieznajomości akt sprawy dyskwalifikuje tę panią. Ale dlaczego zmieniła wyrok na korzystny dla układu zamkniętego ? Po pierwszej rozprawie gdzie zostałem uniewinniony oskarżyciel posiłkowy /były prokurator z łodzi/ złożył apelację do SO w Piotrkowie Trybunalskim. W SO przewodniczącym składu był były wieloletni prokurator z Tomaszowa Mazowieckiego znajomy z tego samego miejsca zamieszkania co pełnomocnik firmy NIEMCA. A więc rozpatrywał sprawę apelacji swojemu znajomemu. / to nie pierwszy taki zarzut w stosunku do tego sędziego/. W skandalicznym uzasadnieniu wskazał że jestem niewinny i nie można mnie skazać ale nakazał żeby sąd w Opocznie powtarzając rozprawę poszukał czy nie można skazać mnie za coś innego. Powtórny proces to fikcja i farsa w wykonaniu prezesa sądu w Opocznie pani Madej a uzasadnienie to policzek w twarz WSZYSTKIM POLAKOM. Dyspozycyjna sędzia wydała nowy wyrok na zamówienie SO w Piotrkowie. Podczas rozprawy padły słowa przedstawiciela NIEMCA : chcą żeby polski sąd skazał polaka gdyż unikną kar za łamanie prawa w Polsce. I taki wyrok zapadł ! na zamówienie Niemca. Czy zwracając się do Sadu ,Prokuratury w woj. Łódzkim na przykładzie tego niesłychanego wyroku można dopisywać np. Sąd Rejonowy w Opocznie sp.z oo, Prokuratura Rejonowa sp.z oo , SO w Piotrkowie itd.? Kiedy Prokurator Generalny zainteresuje się układem zamkniętym w Sądach i Prokuraturze podległych Sadowi Okręgowemu w Piotrkowie Trybunalskim i Prokuraturze w Piotrkowie ? Panie Ministrze Prokuratorze Generalny czy Pana słowa o służeniu tych instytucji społeczeństwu to fikcja? zagrywka pod sondaże i publiczkę ? CZY SZUMNE ZAPOWIEDZI O POWOŁANIU SPEC WYDZIAŁU DO SPRAW NIEUCZCIWYCH SĘDZIÓW I PROKURATORÓW TO PRAWDA CZY FIKCJA?
~EwaBiskupska
26-08-2016 / 08:05
Ewa Biskupska Ul. Pachnąca 83 m. 7 02 – 790 Warszawa Pan Andrzej Duda Prezydent RP Szanowny Panie Prezydencie, Bardzo się ucieszyłam, gdy w maju przed wyborami na stronie internetowej www. wpolityce.pl przeczytałam informację o uruchomieniu punktu pomocy / interwencji prawnej tzw. ”DUDA POMOC”, Jako osoba poszkodowana przez wymiar nie/sprawiedliwości już pierwszego dnia udałam się na ul. Piękną, gdzie byłam 167. Następnie 1 października 2015 r. po uruchomieniu Biura DUDA POMOC w Kancelarii Prezydenta ponownie złożyłam 3 segregatory dokumentów w dwóch moich sprawach, w których to sprawach należy wznowić procesy ( 1 - sprawa tzw. mieszkaniowa, w której wyrok wydano bez procesu, 2-o mobbing, dyskryminację i naruszenie dóbr osobistych- sfingowany proces) W maju minął rok i 4 miesiąc od czasu złożenia dokumentów i w mojej sprawie nic nie drgnęło a wręcz przeciwnie. Dzwoniąc do Biura w Rawie Mazowieckiej dowiedziałam się, ze moja sprawa ma nr 510 (?). W Kancelarii Prezydenta pod nr Tel. 22 695 11 11 nie wiedzą, co dzieje się ze sprawą. Wypowiadał się Pan, że od 6 sierpnia 2015 r. przyjęło ono 18 tys. zgłoszeń, z tego w 7 tys. wypadków podjęło konkretne działania. Rozumiem, że są sprawy, które należy załatwić w 1-szej kolejności, ale ja miałam nr 167.PO wysłaniu do Pana Kancelarii e-maili ponaglających otrzymuję wiadomość zwrotną : „ Zapewniamy, iż niezwłocznie zapoznamy się z treścią e-maila. Jednak z uwagi na dużą liczbę korespondencji do Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzi udzielone będą zgodnie z kolejnością wpływania. Prosimy o cierpliwość.”. Skoro sprawy załatwiane są zgodnie z kolejnością wpływania i w 7000 spraw podjęto konkretne działania pytam dlaczego pominięto moje 2 sprawy? Cierpliwie czekam od 15 maja 2015 r. i następnie 1 października 2015 r. Ile lat mam jeszcze cierpliwie czekać. Przed umówioną wizytą w Biurze Interwencji Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta RP od oczekujących tam osób dowiedziałam się, że wszyscy byli również na Pięknej lub Nowogrodzkiej i do tej pory ich sprawy nie zostały załatwione. Panie Prezydencie czy mam szansę na pojęcie interwencji w moich sprawach czy to tylko pijar przed wyborami z tą interwencją prawną. Jednocześnie w sytuacji, gdy nie podejmie się Pan Prezydent mojej sprawy proszę o informację, do jakiego urzędu mam się zwrócić ażeby moje sprawy zostały w sposób praworządny rozpatrzone. Tylko proszę nie wskazywać polskich sądów, które na wszystkich szczeblach są upolitycznione a sędziowie, który wydają świadomie wyroki niezgodne z materiałem dowodowym i przepisami nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej, ponieważ chroni ich immunitet. W rezultacie, jako obywatelka „demokratycznego państwa prawa, jakim ponoć jest Polska” nie mam w tym kraju żadnych praw. Można mi przejąć bezpodstawnie mieszkanie, zdegradować do najniższego stanowisko i pensję zrównać z pensją sprzątaczki niszczyć psychicznie mnie i moją rodzinę i upolitycznione sądy niczego nie dostrzegają wręcz wydają wyroki bez procesu. Panie Prezydencie jest Pan dr prawa proszę o zapoznanie się z moimi sprawami i proszę ocenić czy żyję w demokratycznym państwie prawa czy kraju totalnego bezprawia. Czy sędziwie są niezawiśli jak się nam wmawia czy upolitycznieni i skorumpowani. Jeden z moich znajomych na udzieloną mu informację przez pracownika KPRM, że Premier nie może podjąć interwencji bo sędziowie są niezawiśli odpowiedział, że są niezawiśli bo jeszcze nie zawiśli …. To tragiczne Panie Prezydencie. Minął rok oczekujemy na konkretne działania a nie zapowiedzi działań Ewa Biskupska W załączeniu Opis 2 moich spraw
~lesq
23-08-2016 / 23:39
Trzymamy kciuki
~Robert
18-08-2016 / 16:12
Nie tędy droga, to zmiany kosmetyczne. Droga powinna być taka: pamietnikwindykatora.pl/2016/02/01/lawa-przysieglych-czyli-spoleczne